Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

mzss1

(90%) TICHÉ MÍSTO je film, který mě až tak moc nelákal. Trailer mě moc nenabudil. No, po skončení snímku jsem teda pořádně překvapený. Dostal jsem zcela něco jiného, než jsem očekával. Žánrově bych to v kostce shrnul jako post-apokalyptický hororový thriller. Horor jako takový má zde určité prvky, ale o tom to vyloženě není. Nejsilnější prvek této pecky je rozhodně NAPĚTÍ ! Ve scénách kdy nastal nějaký zvuk, tak to jsem málem nedýchal asi tak stejně jako postavy v tom filmu. ½ je taková pozvolná i když se také furt něco děje. Tempo začne postupně nabírat obrátky. Scénář je taktéž vydařený. Celkově má film krátkou stopáž, rychle to uteče, přidal bych ještě tak 20 min a byl bych 100procentně spokojený. Přesto tomu nemůžu snad nic vytknout. Napínavé psycho, napínavé scény, např.scéna, kdy hlavní hrdinka se choulila ve vaně a každou chvílí měla začít rodit, ale nemohla vydat jedinou hlásku, jinak by jí ten hluchej vesmírnej parchant dostal. Co k tomu dodávat ? Mohlo to být jak už jsem zminoval delší. Ale co už, já si to užil a těším se na další a další shlédnutí. ()

Okara

Vlhkej sen knihovnic. Neskutečnej teror, kterej nenechá vydechnout ani na sekundu. A hudba ze Sicaria má konečně kámoše. (+ Mother! přišla o post nej porodu) Nejlepší soundtrack z filmu: It Hears You. 90 % ()

Zodd

Tak co nám tu vlastně kamarád Rosse z Přátel přichystal?Především nejsem hororový znalec. Trailery se nenechte vyhypovat - s žánrově věrným, ale v napětí a lekání zoufale neúspěšným (prvním) V zajetí démonů to nemá společného nic. Ale holy shit, předtím jsem si nedokázal představit, jak moc může němota ovlivnit psychiku z filmu. Upřímně takové rozpoložení z napětí během (!) sledování si dlouho nepamatuju. Je to jako ten strach zažít a přát si ve zlomku vteřiny se vypařit z kinosálu, ale přesto tam zůstat. Potom až tolik nezáleží na tom, že nic není 100% vysvětleno a originality v námětu není tolik, jak se může zdát. Představte si Jaws nebo Aliena, dejte na začátek silný úvod, ze kterého se bude rozvíjet psychologická rovina, malé místo dění, vypusťte po většinu stopáže slova a poserete se. Happy birthday to me! P.S. Tak oni to byli emzáci a ne mutanti. :( Ale co, ten hype na moje narozky zůstává... ()

silentname

Asi dám nakoniec ešte predsa len tohtoročným hororom šancu. Možno to malo za príčinu, že som videl za veľmi krátku chvíľu veľké množstvo skutočne zlých hororov ("Truth Or Dare", "The Open House", "The Strangers: Prey At Night"), ale skutočne som mal toho dosť. A potom príde očakávané "A Quiet Place". Konečne dobrý hororový film. Téma je v mnohých miestach veľmi neotrepaná, Emily Blunt a John Krasinski sú absolútne vynikajúci a rovnako vysoký kredit dávam aj Millicent Simmonds. Dali tomu filmu skutočne všetko, čo to potrebovalo. To ticho je tak silné, že keď nastane nejaký hluk, okamžite to človeka vydesí. A nie otravne. Ale reálne. Atmosféra je tu vybudovaná fantasticky. Plus mám pocit, že aj celkové vyvrcholenie je skvele spracované a film veľmi dobre vie, koľko si môže dovoliť, neprestreľuje zbytočne a pomaly nám všetko odhaľuje a vytvára tak veľmi dobrý film, na ktorý je skvele sa pozerať. Celá časť, kde je Emily Blunt uväznená v dome a má mať pôrod je perfektná. Rovnako aj časť v podzemí, kde sa valí voda. Chválim. Ako som už povedal, Millicent Simmonds bola vynikajúca a je super, že máme možnosť film počuť aj z jej perspektívy. A funguje to skvele. Myslím si, že konečne som zase získal chuť vidieť nejaké strašidelné filmy. Tak dúfam, že ma to neomrzí moc rýchlo. Hodnotenie: A ()

PetrPan

…….12. června 2020 rozhodla Mezinárodní tenisová federace o zrušení ticha při tenisových zápasech od následující sezóny….. ….Při hlasitém skandování diváků během zápasu mezi Raphaelem Nadalem a Tomášem Berdychem došlo k podivnému incidentu, oba hráči se v jednom okamžiku otočili společně tváří k publiku s nesmírnou nenávistí v očích a na několik vteřin se rozhostilo naprosté šokované ticho. Zápas se poté normálně dohrál a oba hráči při tiskové konferenci svorně tvrdili, že jsou se zrušením ticha zcela smířeni a křik diváků je spíš povzbuzuje k lepším výkonům a zcela popírali jakoukoli nevoli vůči obecenstvu….. …Juan Martín Del Potro byl zatčen za napadení diváka…. ….Kam se poděla Serena Williamsová?..... …Wimbledon letos bez světové dvacítky? Po odhlášce Fabia Fogniniho pro nemoc se nejprestižnější tenisový turnaj bude muset obejít bez kompletní světové dvacítky… …Podle nepotvrzených zpráv má masakr diváků na Rolland Garros na svědomí dosud neznámý tvor…. ….QUIET, PLEASE!.....QUIET, PLEASE!.... ()

Flego

Z času na čas sa v hororovom žánri objaví snímok, spočiatku pôsobiaci skromne, ale dokáže diváka dokonalým spôsobom vtiahnuť do deja. Tiché miesto je skromný film s precízne vybudovanou atmosférou, kde niečo ohavné ( trochu podobné votrelcom ), s mimoriadne vyvinutým sluchom, zabíja ľudí. Z tohto pohľadu je názov filmu logický, ľudia sa musia chovať nečujne, aby nevzbudzovali pozornosť rovnajúcu sa smrti. Na bližšie neidentifikovanom mieste sledujeme rodinu a jej snahy o prežitie a tvorcovia využili všetky možnosti, kde je nevyhnutné vytvárať zvuky, hluky, plač, výkrik ( pôrod ), len aby postavili pred rodinu ešte väčšie nebezpečenstvo. Možno je to trochu samoúčelné a poplatné filmu, ale dá sa to prepáčiť, dej ide rýchlym tempom, stále sa niečo deje, hoci ide viac-menej o komornú záležitosť, a všetko len umocňuje striedma minutáž. ()

Darneth

Nesnáším horory, poněvadž jsou tupé, nesnáším ani post apo, což je dost často omýlaný téma. Tohle vážení...byla totální libůstka, která polechtá vaše ušní bubínky. Naprosto atmosférická pecka, co dokáže naplno pohltit a rodince budete bez dechu fandit až do konce. Navíc pochvala od samotného Kinga musí být pro tvůrce nejvyšší možné ocenění. Vidím to na trilogii! ()

hansel97

Geniální hororový kousek těžící naprosto všechno z jednoduchého nápadu. Nesází to na lekačky, ale atmosféra je skvěle budována už co se týče scénáře, výkonů a rozhodnutí opravdu ve filmu prakticky nemluvit a nevysvětlovat, co se vlastně stalo. Dost jako první Cloverfield jen s xkrát lepší atmosférou a výkony. Od začátku do konce bezchybné, Krasinskiho si začínám jako herce i režiséra vážit stejně jako jeho talentované ženy. ()

ARI50

Po druhém zhlédnutí rapidně měním hodnocení, ono někdy se filmu musí dát další šance, horor totiž na vás působí nezkutečně potichu a strach je totálně neviditelný. Herecky skvělé určitě, námět na film bomba, provedení bombastické, no změnil jsem názor na vše a mnohem více si vychutnal tuhle parádu, samozřejmě od dvojky čekám mnohem větší nářez a spokojenost. ()

luka4615

Wow! Tak tohle je vážně velmi povedené hororové, místy i hutně thrillerové překvapení! A Quiet Place, potažmo i režisér John Krasinski bravurně pracuje s atmosférou, která s každým dalším filmovým políčkem nabývá na stále větší intenzitě, což ve výsledku utváří celistvou a nervy drásající podívanou bez jediného hluchého místa. Zde se sluší poznamenat, že od dob prvního "The Conjuring" jsem neviděl nic tak originálního a zároveň tak precizně vysoustruženého. Takže jediným "hrubým" nedostatkem filmu je fakt, že je tak trestuhodně krátký. Výborná práce! ()

Handle

Je obdivuhodné, jak moc zábavný byl film, ve kterém se v podstatě nemluví. Režie ovšem přesně ví, co dělá (práce s tichem s hudbou, s dynamikou...) a atmosféra filmu je tím pádem funkční po celou stopáž. Jasně, scénář není bůh ví jak inovativní, závěr zrovna ne dvakrát uspokojivý a kdyby se ve filmu mluvilo, byla by to dost možná jedna velká tuctovka. Nicméně i přes pár nedokonalostí je to takhle se vším všudy vlastně jeden z nejoriginálnějších a nejzapamatovatelnějších počinů ve svém žánru, proto mé 4,5* zaokrouhluji nahoru. PS. U scény s hřebíkem jsem fakt trpěl. ()

DEXTER099

Parádní atmosféra,osvěžující nápad v době kde se točí jen pokračování úspěšných značek,parádní herecké výkony a zatím jeden z nejlepších filmu roku.Doporučuji.Za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

EastWicka

Zcela neukecaný, nejlepší horor, thriller, postapo i scifi poslední doby. No, nemá cenu nic víc říkat, jen že jsou to takový nervy, že si okoušete všechny nehty. ()

Num3roO

Tak to opravdu vypadá že loňské Oscarové Get Out roztrhlo po X letech pytel s kvalitními hororovými filmy a Tiché místo je dalším v pořadí. Ticho, atmosféra, hudební doprovod, kompozice, styl, drama, charakter postav a přežití jsou největšími přednostmi tohoto hororu, nikoliv strach nebo hrůza. Tak dokoukejte Avengery a zajdětě na to, jen prosím vynechte popcornové bary neboť tím zničíte tichou atmosféru nejen sobě ale i celému sálu 😁 5/5 ()

Adasin

Moc hororů jsem neviděla, ale z těch, které ano, je tenhle jeden z nejlepších. Výborně tu funguje napětí a lekačky a navíc je tu hodně skvělých nápadů. Ústřední rodině nelze nedržet palce a pokud se hororům vyloženě nevyhýbáte, určitě na Tiché místo zajděte, těch devadesát minut celkem uteče. Konec mě pak přímo navnadil na případné pokračování. Doufám, že bude. P.S: Takové ticho jsem v kině (ve zcela zaplněném sále - jediná projekce za den) dosud nezažila. Všichni, co měli popcorn (včetně mě) se při jeho jezení snažili dělat co nejmenší hluk a v určitých chvílích "nekřupal" nikdo. 9/10 ()

Praxis

I s minimálním množstvím dialogů se dá udělat hollywoodský film, ačkoliv normálně byste se toho dočkali v nějakém vyhoněném pseudouměleckém ohavnu. Originální premisa, která má jednoduché pravidlo. Když zařvete tak, ... zařvete. 90% ()

kaylin

Jasně, film „Tiché místo“ hraje na to, že jsou zde lekačky, někdy trochu prvoplánové, ale fungují. A funguje i neskutečně tíživá atmosféra, kdy i samo v kině se snažíte ani neceknout, protože co kdyby, že jo. Do toho jsou zde výborné herecké výkony, kdy hlavně mladá Millicent Simmonds je neskutečná a je naprosto jedno, že hluchou hrát nemusí. Táhne snímek „Tiché místo“, který si veškerou pozornost zaslouží. ()

Kaluž

Tak horor roku bychom měli. Sympaťák John Krasinski je strašnej borec a pevně doufám, že si svou slibně rozjetou tvůrčí kariéru hned nezabije nějakým masovým blockbusterem na objednávku. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu