♀️💰VDOVY - Je málo filmů, které byste měli ještě do konce letošního roku stihnout v kině na velkém plátně. Snímek Vdovy, od režiséra Steva McQueena, (Stud, 12 let v řetězech) ale je určitě jedním z nich! Proč? 👉 Bad ass trio ovdovělých manželek v čele se skvělou Violou Davis, hudbou od Hanse Zimmera a záporáckými rolemi Colina Farrella, Liama Neesona nebo Daniela Kaluuyi z Get Out. 👉 Temnou atmosférou Vdovy připomínají filmy Město (The Town) nebo Nelítostný souboj (Heat). 👉 Dáte si v kině napětí, které jste už dlouho v sále nezažili namísto toho, abyste šli počtvrté na Bohemian Rhapsody.(9.12.2018)

• Johnny.ARN

Stretne sa cigánka, Poľka a Mexičanka v Šikááááágu a idú spraviť lúpež. Ako začiatok vtipu si myslím že obstojné, ale ako dejová linka pre viac ako 2-hodinový film teda ni. V tom filme nefungovalo absolútne nič. Od nasilu akčného a "strhujúceho" úvodu, cez hlavné postavy, ktoré mi boli ukradnuté, ich konanie až po to, že ten film nemá absolútne žiadne tempo. Záver? To je niečo medzi "dochádzajú nam peniaze" a "musíme to nejak zavrieť". Ale čo je to za film, keď vás viac baví sledovať vedľajšie postavy a ich interakcie medzi nimi ako tie hlavné? Tu by mali vracať vstupné, tak vám poviem. Takže, kašlite na to a cho´dte sa za tie peniaze radšej najesť alebo čo. 1 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(1.12.2018)

McQueen je solidní řemeslník a jeho úvodní dramatická scéna honičky je ukrutně autentická a skoro až mrazivě realistická. Ale Vdovy nebudou mít valný úspěch. A nepomůže tomu ani fakt, že Viola Davis má charisma a Hans Zimmer tady vcelku obstojně remakuje svůj Synchrotone z Black Hawk Down. Ty monotónní atmosferické syntezátory často připomínají heist klenot Michaela Manna, či The Dark Knight, ale vše ostatní je tomu strašně daleko. Film umí být syrový a dramatický, ale zlomí mu vaz ne moc šikovně uchopený a hlavně zbytečný zvrat ala béčkové devadesátky, který to vlastně posílá do kopru a většina vážnosti je v tu chvíli pryč. Žádná sonda do podsvětí Chicaga, žádná óda na ženskou bojovnost a odhodlanost. Jen další normáíní kriminálka, kde tentorkát hrajou hlavní roli bábovky a chtějí být brány vážně.(3.12.2018)

Vdovy mají parametry skvělého filmu, k jejich naplnění by ale musely psychologickou hloubku atakovat podstatně důmyslnějšími postupy než jen dlouhými záběry na ztrápené tváře hrdinek. A Steve McQueen, muž pozoruhodného řemeslného nadání, jehož inscenace většiny scén neupadá do sterility a oplývá zajímavými stylistickými nápady, by se musel rozhodnout, o čem chce vlastně vyprávět. Ten film následuje strukturu heist kriminálek s důrazem na rozšiřující se vědění publika ohledně postavení a činů postav, ale ve finále ho zajímá více uzavření psychologického oblouku, který je přitom dost povrchní, a mnoho nadějně rozvíjených motivů zůstane stát odstrčeno v pozadí (podivně (ne)uzavřená linie Colina Farrella, černoch z kadeřnictví nebo dokonce i potenciální highlight Liam Neeson). Moc se mi líbila realistická nátura akčních scén, která dala vzpomenout na Nelítostný souboj, bavil mě jemně zakomponovaný humor a hereckým výkonům těžko něco vytknout, ovšem Vdovy vnímám jako promarněnou šanci na nejsilnější emancipační drama dekády - je z nich jenom nešťatně sestříhaná a příliš zkratkovitá přehlídka technické vytříbenosti a působivé režijní vize, která bohužel rychle zapadne. 65%(10.12.2018)

Standardní. Nadstandardně zahrané, ale jinak standardní ve všech ohledech (všiml jsem si tak dvou-tří slušných filmařských nápadů). Zápletka mi přišla dost odbytá, sice odpovídající naturelu hlavních hrdinek (do akce se pouští amatérky a dělají to amatérsky), ale z hlediska gradace příběhu jde o nepřirozený vývoj. 60%(30.11.2018)