Od tohodle rejži první film,kterej sem viděl celej.Ten námět je samotnej hodně slušnej,pořád sem ale přemejšlel,co mi to připomíná,až sem si vzpoměl na Černý vdovy.Ale jenom v některejch útržcích,jinak ne.Bohužel film je zpola nudnej,hodně pomalej,a na to,v jakym prostředí se odehrává,slušně uhlazene.Komorní drama,nic víc.50%.(28.4.2019)

Filmová bieda-pokračuje, teda, čo sa týka: kino návštev roku 2018, bohužiaľ, neoslovilo ma nič v takom význame, na čo by som ešte práve teraz spomínal. _ Po sľubne vypadajúcich filmových ukážkach od oscarového producenta Stevea McQueena ( 12 rokov otrokom, z roku 2013 ), som sa fantasticky začal tešiť na jeho najnovší filmový počin- W.I.D.O.W.S. , keď som si ale taktiež k tomu uvedomoval absenciu dvorného charizmatického herca Michaela Fassbendera, s ktorým doteraz režisér pracoval na všetkých jeho predchádzajúcich filmoch, nebral som jeho neúčasť, ako hrozivú, aj keď som zase dobre vedel, že vylepšoval svojim herectvom výsledný snímok, ktorý sa tým pádom stával už automaticky zaujímavejším _ Fassy tu síce nie je, ale zato nesmú chýbať : kameraman Bobbitt, strihač Walker, hudobný skladateľ Zimmer, chlapík zodpovedný za výpravu Stockhausen + samotné „vdovy” = Viola, Michelle a Elizabeth, keď posledne menovaná, mladá herečka, s priezviskom Debicki stelesnila Poľku Alicu, pričom už podľa toho sa dá určiť, že nič nemusela predstierať. Chváľa, áno. No, tým to asi končí ? ! _ „Ženám, ktorým umreli muži” , tak ONY sa po ich smrti nachádzali v nezávideniahodnej situácii, pretože ich chlapi boli veľké, kriminálne živli, ktorí po sebe zanechali extrémne nádherné DLHY, dlžoby, ktoré bude niekto chcieť späť... Vydieraná bude najprv Veronica Rawlings, hlavná postava, ktorej milovaný bol veľká ryba, ona sa následne spojí s dvomi ochudobnenými kolegyňami- s Lindou, a s Alicou, ktorým navrhne svoju myšlienku, ako splatiť finančné záväzky... Do toho sa zapletú dlho očákavané politické voľby, a vysoká politika je na vzostupe, pretože dvaja kandidáti, súperi, t.j. Mulligan a Manning sú v tejto problematike zapletení až po uši, totiž „manningovcov okradli, alebo mulliganovci budú okradnutí” . _ Ansámbel je naprosto skvostný, ale zo všetkých zástupcov ma totálne najviac oslovila hviezda filmu Uteč- Daniel Kaluuya, ktorý je dokonalý psychopat, keď vo všetkých scénach, v ktorých sa objaví, je strhujúci, normálne si tieto pasáže privlastnil, kradne si ich pre seba, vychutnáva si svoj šialený prejav, na aký sa len tak nezabúda, a na koľko sú tieto vdovy šarmantné, nijako výraznejšie ma neohúrili, ak nerátam odvážnejšie scény vysokej Elizabeth Debicki. Colin Farrell si starostlivo vyberá snímky, kde si zahrá, a opäť trefa do čierneho, i Bob Duvall je vynikajúci na menšom priestore. Liam Neeson skrýva nejedno prekvapenie. I excelentný je flashback s Marcusom, či aj samotná akčná akcia stojí za to. _ Mám rád jesenné thrillery, ktoré v tomto čase putujú do kinosál, k ďalšiemu, ktorý som zhliadol, som si ale nevybudoval výraznejší vzťah- chuť sa k nemu vracať, tobôž spomínať naň. Černošský režisér Steve McQueen má v sebe kus talentu na rozdávanie, a tak pevne verím, že sa nabudúce vráti Fassy, keď tento tvorivý tandem má určite čo ponúknuť.(2.12.2018)

Rodák z Londýna Steve McQueen si udělal jméno minimalistickým Hladem i následným Studem, který nabídl pohled na všudypřítomné vyprázdněné životy. Dramatem 12 let v řetězech se pak ovšem stal tak trochu děvkou továrny na sny. Teď zklamal podruhé. Místy opravdu hodně. Vdově po šéfovi gangu jde totiž v prohnilém Chicagu o kejhák, ten ji nicméně nechal návod, jak se problémů zbavit. Vrátit balík peněz a pomoci nejen sobě do nové kapitoly života. Špinavou práci nevykoná sama, žádnou expertkou z oboru se ovšem nestane ani ona, ani další truchlící dámy. A je jedno, jestli jsou dvě nebo čtyři. Prostě to nefunguje a o nějakém zajímavém vývoji postav nemůže být řeč. Občas si sice rýpneme do současné nálady v USA, ale ani tady to není na nějaké oslavy. Jede se na jistotu, zvraty a překvapení spíš ruší. Příjemných (syrových, temných) momentů, které se vymykají, je zoufale málo (třeba ten s vozíčkářem). Prostě pár ztrápených záběrů na ovdovělé hrdinky, absolutně nulové emoce a vztahy mezi nimi a vzápětí pár milionů v taškách po snadné loupeži. Něco je špatně!!(2.2.2019)

Vdovy mají parametry skvělého filmu, k jejich naplnění by ale musely psychologickou hloubku atakovat podstatně důmyslnějšími postupy než jen dlouhými záběry na ztrápené tváře hrdinek. A Steve McQueen, muž pozoruhodného řemeslného nadání, jehož inscenace většiny scén neupadá do sterility a oplývá zajímavými stylistickými nápady, by se musel rozhodnout, o čem chce vlastně vyprávět. Ten film následuje strukturu heist kriminálek s důrazem na rozšiřující se vědění publika ohledně postavení a činů postav, ale ve finále ho zajímá více uzavření psychologického oblouku, který je přitom dost povrchní, a mnoho nadějně rozvíjených motivů zůstane stát odstrčeno v pozadí (podivně (ne)uzavřená linie Colina Farrella, černoch z kadeřnictví nebo dokonce i potenciální highlight Liam Neeson). Moc se mi líbila realistická nátura akčních scén, která dala vzpomenout na Nelítostný souboj, bavil mě jemně zakomponovaný humor a hereckým výkonům těžko něco vytknout, ovšem Vdovy vnímám jako promarněnou šanci na nejsilnější emancipační drama dekády - je z nich jenom nešťatně sestříhaná a příliš zkratkovitá přehlídka technické vytříbenosti a působivé režijní vize, která bohužel rychle zapadne. 65%(10.12.2018)

(50%) WIDOWS je takový netypický, táhlý film, který asi nesedne každému. Já si ho pustil náhodně, možná i kvůli známému hereckému obsazení. ½ filmu mě absolutně nebavila, nuda k prasknutí. A už vůbec mi přišla zbytečná linie ohledně toho ucházejícího starosty Farrella. Jenže druhá půlka filmu mě alespoň už trochu vtáhla do děje. Odhodlané ženské trio vdov bylo pěkně zahrané, především ke konci jsem začínal být téměř nadšen + to mělo zajímavou pointu. Je škoda, že to bylo celé natočeno takovým nudným způsobem. Z herců mě nejvíc bavila Viola Davis, pak ještě Liam Neeson, který se tu párkrát objevil. Daniel Kuluuya mě zde docela rozesmíval – ty jeho brutální výpady (zabíjení a mučení) – to nemělo chybu. :D Michelle Rodriguez zde byla dost nevýrazná, stejně jako malé a zbytečné cameo J.Bernthala. Hudba od Zimmera byla též slabá, ale mělo to pár světlých chvil. Takže s vypětím všech sil dávám slabé 3*.(1.2.2019)