Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (Cinemart)

(více)

Videa (14)

Trailer 4

Recenze (275)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Steve McQueen po řadě dramat natočil kriminální Heist Drama o Vdovách, které přišly o manžely kriminálníky, kteří jim zanechali velké dluhy a problémy s lidmi, se kterými nechcete jít do styku. Herecky je film prvotřídní, ale pokud půjdete do kina kvůli Punisherovi či Liamovi Neesonovi nejspíš budete zklamáni, ale pořád je zde skvělý Collin Farrel a solidní ženská sestava s drsnou Violou Davis, Michelle Rodriguez a sexy Elizabeth Debicki, která se mi líbila ze všech nejvíce. Krom herců zaujme i realisticky podaný příběh plný komplikací a jednoho velmi solidního Twistu s pár menšími twisty, slušná kamera a dobře vygradované Heist finále, při kterém jsem místy nedýchal, ale bohužel má film přes dvě hodiny a krom dobrého úvodu a finále toho až tak moc zajímavého nenabídne a já se nevyhnul i hluchým pasážím bohužel. Slušně zvládnuté řemeslo a herecky kvalitní film, ale k srdci mi moc nepřirostl. 65% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Spoilery. Začnem negatívne. Ku koncu je tam viacero blbostí. Prečo by žena nezavolala políciu? Prečo ju nezavolal Duvall? Zas až taký maniakálny magor nebol, aby sa uprostred noci sám púšťal proti zlodejom. Naozaj by len na základe pár fotiek niekto dal vydieračovi kódy od trezoru, v ktorom sú ukryté milióny? Jeden dobrý vtip pozostáva z až priveľkej náhody (ak by v ňom figurovalo napr. číslo 7, tak by žiadny vtip neexistoval). Michelle Rodriguez jediný okamih, v ktorom mala poriadne hrať (plač), nezvládla, síce ma to neprekvapilo, ale aj tak je to smutný pohľad. Občas je to nedokončené, na konci sú voľajako čudne zabudnutí nielen obaja kandidáti a jedna psychopatická matka, ale i „účtovná kniha“. Párkrát postavy konajú nerealisticky (aj keby ten chlap urobil to, čo urobil, tak by sa behom sekundy nezačal k žene, s ktorou strávil väčšinu života, správať ako násilná sviňa). A teraz pozitívne. Vdovy sú napriek čudnému scenáru vďaka réžii a hercom (hlavne teda herečkám) asi jeden z najlepších hollywoodskych filmov roka. Silné postavy, tomu odpovedajúce kvalitné herecké výkony v čele so strašidelnou Violou Davis (ktorá ma bavila už v Solarise v roku 2002), dobre prešpekulovaný scenár a viacero sviežich nápadov (fackovanie, rozhovor natočený mimo auta). Zaujímavo spracovaná atmosféra jedného mesta a jednej štvrte, Chicago začínam mať vo filmoch čoraz radšej všímam si na sebe. Oceňujem i zábavnú rôznorodú žánrovosť, vďaka ktorej sa nenudíte, lebo je to raz heist movie, potom triler, potom dráma a potom dokonca komédia. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Ambiciózních 12 let v řetězech mě onehdy příliš neoslovilo, ale Vdovy jsou úplně jiná záležitost. Takové množství postav, které jsou tak dobře napsané a zahrané, nejsou zbytečné a je vyloženě radost je sledovat, jsem v jednom (novém) filmu už nějakou dobu neviděl. A když je jejich příběh zajímavý, napínavý, dobře natočený a navíc má čím překvapovat (a překvapuje), tak není co řešit. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Pár let to trvalo, ale Steve McQueen je zpátky s novým bijákem a je to mnohem větší pecka než 12 let v řetězech (nechápu opomenutí na Oscarech). Widows je skvěle zrežírovaný thriller a je potřeba zdůraznit, že nikoliv akční thriller. Což je podle mě trošku škoda, ale takhle to zkrátka je. Stejně tak, že Jon Bernthal je ve filmu ve dvou scénách a Liam Neeson na tom není o moc lépe. Což ale bychom od filmu z názvem Vdovy tak trochu mohli čekat, když hrajou manžele. Dokonce ani ten Farrell, i když je tu z mužské části nejdéle, tu úplně nekope první ligu (když už, tak si to neskutečně dává Daniel Kaluuya, který hraje tak odpornou postavu, že jsem ho chtěl ihned nechat zabít ošklivou smrtí), tady vládne pevnou rukou Viola Davis, která prostě tu nominaci urvat měla, je naprosto neskutečné, co tu předvádí. Tohle se prostě musí zažít. Výborný film pro náročné publikum, zdejší pokleslé hodnocení je mi záhadou...8/10 ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mě docela oslovil článek k filmu. Vdovy, který se rozhodnou mstít za svoje zabitý kumpány, to zní zajímavě. Nicméně po filmu konstatuju, že jsem nečekal až takový drsný syrový drama. Je to skvěle obsazený - třeba Viola Davis, ač to není vůbec nic pěknýho, tak herectví za jedna! Palec nahoru určitě i pro zákeřnýho Kaluuyu, pač to bylo docela krutý. Scénka s vozíčkářem se mi asi vryje do paměti nejvíc. Jak píšu, zajímavej film, ovšem tak nějak zvláštně natočenej, čímž si ode mě vysloužil tři hvězdy a 60% ()

Galerie (30)

Zajímavosti (13)

  • Jennifer Lawrence měla možnost si zahrát ve filmu, ale nakonec odmítla. (ČSFD)

Související novinky

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (více)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Herec Colin Farrell, který se v posledních letech objevil v impozantním sledu filmů jako Vdovy, Oklamaný, Zabití posvátného jelena nebo Humr, se čerstvě připojil k obsazení chystané gangsterky Toff… (více)

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

05.11.2018

Steve McQueen (12 let v řetězech) čerstvě dokončil zlodějský thriller Vdovy, který momentálně sbírá nadšené ohlasy kritiků, zároveň už si však oceňovaný tvůrce připravuje svůj další film. Režisér… (více)

Reklama

Reklama