Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (CinemArt)

Trailer 1

tron

Začnem negatívne. Ku koncu je tam viacero blbostí. Prečo by preboha tá žena nezavolala políciu? Prečo ju nezavolal Duvall? Zas až taký maniakálny magor nebol, aby sa uprostred noci sám púšťal proti zlodejom. Naozaj by len na základe pár fotiek niekto dal vydieračovi kódy od trezoru, v ktorom sú ukryté milióny dolárov? A jeden dobrý vtip pozostáva z až priveľkej náhody (ak by v ňom figurovalo napr. číslo 7, tak by žiadny vtip neexistoval). Michelle Rodriguez jediný okamih, v ktorom mala poriadne hrať (plač), nezvládla, síce ma to neprekvapilo, ale aj tak je to smutný pohľad. Občas je to nedokončené, na konci sú voľajako čudne zabudnutí nielen obaja kandidáti a jedna psychopatická mater, ale i „účtovná kniha“. A párkrát postavy konajú nerealisticky (aj keby ten chlap urobil to, čo urobil, tak by sa behom sekundy nezačal k žene, s ktorou strávil väčšinu života, správať ako násilná sviňa). A teraz pozitívne. Vdovy sú napriek čudnému scenáru vďaka réžii a hercom (a hlavne herečkám) asi jeden z najlepších amerických filmov roka. Silné postavy, tomu odpovedajúce kvalitné herecké výkony v čele so strašidelnou Violou Davis (ktorá ma bavila už v Solarise v roku 2002), dobre prešpekulovaný scenár a viacero sviežich nápadov (fackovanie, rozhovor natočený mimo auta). Zaujímavo spracovaná atmosféra jedného mesta a jednej štvrte, Chicago začínam mať vo filmoch čoraz radšej všímam si na sebe. Oceňujem i zábavnú rôznorodú žánrovosť, vďaka ktorej sa nenudíte, lebo je to raz heist movie, potom triler, potom dráma a potom dokonca komédia. ()

EvilPhoEniX

Steve McQueen po řadě dramat natočil kriminální Heist Drama o Vdovách, které přišly o manžely kriminálníky, kteří jim zanechali velké dluhy a problémy s lidmi, se kterými nechcete jít do styku. Herecky je film prvotřídní, ale pokud půjdete do kina kvůli Punisherovi či Liamovi Neesonovi nejspíš budete zklamáni, ale pořád je zde skvělý Collin Farrel a solidní ženská sestava s drsnou Violou Davis, Michelle Rodriguez a sexy Elizabeth Debicki, která se mi líbila ze všech nejvíce. Krom herců zaujme i realisticky podaný příběh plný komplikací a jednoho velmi solidního Twistu s pár menšími twisty, slušná kamera a dobře vygradované Heist finále, při kterém jsem místy nedýchal, ale bohužel má film přes dvě hodiny a krom dobrého úvodu a finále toho až tak moc zajímavého nenabídne a já se nevyhnul i hluchým pasážím bohužel. Slušně zvládnuté řemeslo a herecky kvalitní film, ale k srdci mi moc nepřirostl. 65% ()

Tosim

Ani ta Gillian Flynn tomu moc nepomohla. Téma (černých) vdov bylo zpracováno mockrát (konkrétně tenhle námět v minulosti dvakrát), popřípadě téma o ženách, jejichž manželé zemřou (jejich či cizím zaviněním a ony se s tím musí vyrovnat - dva severské seriály a český letošní nepodarek), takže zpracovat námět nějak originálně je celkem problém. Politika, bohatí bílí proti chudým černým, ženy (už dávno nás nepřekvapí, že zvládnou utáhnout batoh plnej bankovek) a slabí a zbabělí muži. Špatné to není zvlášť cca poslední půlhodina šlape, ale kromě pár dobrých herců (Farrell, Debicki, netradičně obsazený Neeson) a několika kamerových fines, bych to tentokrát viděl na průměr, pane McQueene. Škoda. ()

T2

Rozpočet $42miliónovTržby USA $42,366,843Tržby Celosvetovo $75,688,155Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak toto už Steve McQueen, tak dobre nezvládol. Hromada známych tvári a využitie tak na polovičku. Dejovo to až tak nefunguje, príbeh škrípe, neberie tak ako by mal a herci sú taký ledajaký. Hlavne spojenie Viola Davis a Liam Neeson dosť od veci, úplne mimózne. /55%/ ()

Fr

,,MÁM PRO VÁS OBCHODNÍ NABÍDKU. POKUD SE NEBOJÍTE RISKOVAT. HARRY MI NECHAL PLÁNY NA DALŠÍ DŽOB. JDE O PĚT MILIONŮ.“… /// Hodně postav, ale celkem slušně zvládnutý vyprávění, takže se o nich během děje dozvídáme to, co potřebujeme. Padouch je dostatečně zlej, politik Farrell prohnanej a vdovy uvěřitelně nezkušený. No a jelikož budou muset dokázat, že maj koule, je tady kromě těch jejich životů důležitá i příprava na akci. Ta je potom krátká, ale fajn dramatická. Vono je to celý víc drama než biják vo loupeži. Navíc ten příběh je takovej umírněnej, v poklidu (ale v pohodě) plynoucí… tak jak jsem od McQueena čekal. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej seriál neznám. 2.) Starýho voddělali a máme dluhy. 3.) Kandiduje proti mně černoch. 4.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Alice v jednej scéne hovorí, že je Poľka. V skutočnosti má jej predstaviteľka, Elizabeth Debicki, naozaj poľské korene (jej otec pochádza z Poľska). (Astonko)
  • Film se natáčel ve státě Illinois, konkrétně v Chicagu. (Varan)