Po střízlivých ohlasech, jsem se odstřihl od jakýchkoliv očekávání, abych si nepokazil zážitek a i přesto to tam prostě nebylo. Dlouhý, ty twisty jsem nežral a špatně napsaný. Herci super, režie dobrý, střih mě občas dost s*al, ty dlouhý záběry zbytečný a nefunkční (zdálo se mi to nebo jednou ta kamera málem vrazila do zaparkovanýho auta u silnice!?), ale heist na konci jsem si užil.(17.1.2019)

Začnem negatívne. Ku koncu je tam viacero blbostí. Prečo by preboha tá žena nezavolala políciu? Prečo ju nezavolal Duvall? Zas až taký maniakálny magor nebol, aby sa uprostred noci sám púšťal proti zlodejom. Naozaj by len na základe pár fotiek niekto dal vydieračovi kódy od trezoru, v ktorom sú ukryté milióny dolárov? A jeden dobrý vtip pozostáva z až priveľkej náhody (ak by v ňom figurovalo napr. číslo 7, tak by žiadny vtip neexistoval). Michelle Rodriguez jediný okamih, v ktorom mala poriadne hrať (plač), nezvládla, síce ma to neprekvapilo, ale aj tak je to smutný pohľad. Občas je to nedokončené, na konci sú voľajako čudne zabudnutí nielen obaja kandidáti a jedna psychopatická mater, ale i „účtovná kniha“. A párkrát postavy konajú nerealisticky (aj keby ten chlap urobil to, čo urobil, tak by sa behom sekundy nezačal k žene, s ktorou strávil väčšinu života, správať ako násilná sviňa). A teraz pozitívne. Vdovy sú napriek čudnému scenáru vďaka réžii a hercom (a hlavne herečkám) asi jeden z najlepších amerických filmov roka. Silné postavy, tomu odpovedajúce kvalitné herecké výkony v čele so strašidelnou Violou Davis (ktorá ma bavila už v Solarise v roku 2002), dobre prešpekulovaný scenár a viacero sviežich nápadov (fackovanie, rozhovor natočený mimo auta). Zaujímavo spracovaná atmosféra jedného mesta a jednej štvrte, Chicago začínam mať vo filmoch čoraz radšej všímam si na sebe. Oceňujem i zábavnú rôznorodú žánrovosť, vďaka ktorej sa nenudíte, lebo je to raz heist movie, potom triler, potom dráma a potom dokonca komédia.(10.2.2019)

,,MÁM PRO VÁS OBCHODNÍ NABÍDKU. POKUD SE NEBOJÍTE RISKOVAT. HARRY MI NECHAL PLÁNY NA DALŠÍ DŽOB. JDE O PĚT MILIONŮ.“… /// Hodně postav, ale celkem slušně zvládnutý vyprávění, takže se o nich během děje dozvídáme to, co potřebujeme. Padouch je dostatečně zlej, politik Farrell prohnanej a vdovy uvěřitelně nezkušený. No a jelikož budou muset dokázat, že maj koule, je tady kromě těch jejich životů důležitá i příprava na akci. Ta je potom krátká, ale fajn dramatická. Vono je to celý víc drama než biják vo loupeži. Navíc ten příběh je takovej umírněnej, v poklidu (ale v pohodě) plynoucí… tak jak jsem od McQueena čekal. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej seriál neznám. 2.) Starýho voddělali a máme dluhy. 3.) Kandiduje proti mně černoch. 4.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(17.2.2019)

Neuvěřitelně rasistický a genderově diskriminující film. Žádný bílý muž není bez viny. McQueen servíruje netradiční heist, kde se holky musí zaopatřit samy. Skvělé pulzující Zimmer udává tempo a dámské obsazení válí. Z celé party zaujme nejvíc (a nejen vizuálně) Elizabeth Debicki. Neeson twist neotřelý. Politická linie připomene Špínu Baltimoru. Konec je silně ironický. P.S: Jon Bernthal se tam moc dlouho neohřál (vtip, ha ha).(2.2.2019)

• Qitek

Byl by to ok krimi thriller, bejt to první film “nějakýho debutanta”. Jenže tohle je film Steve McQueena. Člověka co natočil fyzickej Hlad, pusobivej Stud a sugestivni 12 let v řetězech. Někdo tady napsal, že tímto filmem McQueen vyrostl. Ten kdo to napsal se musel úplně posrat, nebo já nevím co se děje. Ty tři dávám stejně jen proto, že mám McQueena rád. Jinak je to za 50%. Absolutně nechápu, proč kritici tak chrochtaj.(30.1.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na filomovém festivalu v Torontu. (Stoka)

• - Režisér Steve McQueen sa pred prvým zostrihaním snímky dostal až na necelé 3 hodiny. (MikaelSVK)

• - Film se natáčel ve státě Illinois, konkrétně v Chicagu. (Varan)