Děda, postrach rodiny

• Nový Zéland

The War with Grandpa

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 2020, 94 min

Celkem fajn komedie po delší době. De Niro se do podobných rolí hodí a tahle válka s vnukem občas naskytla pár vynalézavých nápadů. Je to spíš rodinná komedie, nic zvrhlého ani sprostého se zde nekoná, ale kouká se na film fajn. Kdo hledá vyloženě oddechovku a má rád De Nira, tak zhlédnutím neprohloupí. Příběh***, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí**. 6/10.(1.9.2020)

Doteď vlastně nechápu, komu se legendární Robert De Niro upsal (ne, že by to bylo poprvé) a jak se to ocitlo v našich kinech. Za filmem nestojí žádné velké studio a je to bizár už od začátku. Zprvu De Niro snad neumí ani chodit, aby pak skákal na trampolínách a na konci vypadal o 10,15 let mladší než je vykreslován na začátku? Po prvotních příšerných hláškách jsem chtěl film vypnout, naštěstí se to pak jakžtakž vytáhlo na alespoň průměr, ale s klidným srdcem doporučit nemůžu. Totální blbost za 5/10 a to jsem ještě mírný jak si můžete povšimnout... PS : Uma Thurman mě celkem překvapila, vypadá tu dokonce mnohem lépe než v jakémkoliv filmu co jsem s ní viděl od 10 let starého Percyho Jacksona.(1.10.2020)

Je to sice celkem průměrné, nicméně herecké obsazení je super. A připomínalo mi to trošku Kevina ze Sám doma.(19.9.2020)

No, neřekl bych úplně, že ten překlad sedí: Děda, postrach rodiny? Spíš Válka s dědou nebo tak nějak a nebo rovnou líp: De Niro záchrana filmu, protože ten jedinej film taky zachranuje a když se připojil do tý prankový války, tak už bylo i pár směšných scén aspon, jinak to vypadalo ze začátku daleko hůř. Zpracování a hudba nic moc a proto film působí naprosto levně a céčkově, herci ten malej kluk, kterej není moc sympatickej a jinak celkem potěšili Walken, Riggle a Cheech, který měli taky pár vtipných sekvencí, ale nejvíc to opravdu držel De Niro, kterej je ve všech ohledech naprosto senzační. Díky němu film nepůsobí tak blbě, jakým by ve skutečnosti byl. Takhle je to milá komedie s mírnou dávnou pitomých vtípků, ale když není do čeho jiného kopnout, tak proč né.(24.9.2020)

Nenáročná, niekedy prostoduchá, rodinná komédia na nedeľné popoludnie. Robert De Niro bude dobrý všade, a je to jediný dôvod, prečo som si film pozrel.(18.10.2020)

Děda, postrach rodiny, který by se dal v pohodě brát jako jakýsi "spin off" fotrolotrovské trilogie, do komediálního světa díru sice nikdy neudělá, je však zahrán a natočen sympatickým způsobem, aniž by tvůrci sklouzávali k nechutnostem či otravně uječeným postavám, jimiž se to v amerických komediích jen hemží. Divákovi je naservírován vcelku prostý příběh o dědovi a jeho vnoučkovi, okořeněný solidními pranky, gerontosauřími vtípky a okatými, ale i tak nenásilnými moudry o důležitosti rodiny. Palec nahoru za obsazení staré gardy - De Niro, Walken, Seymour a Marin opravdu zaváleli.(12.9.2020)

"The War With Grandpa" sa nakoniec ukázalo ako celkom funkčná rodinná komédia. Neprekračuje to žiadne veľké hranice, niektoré momentky ma skutočne pobavili a okrem toho Robert De Niro ukazuje to, čo vie najlepšie. A je v tejto role veľmi dobrý. Oakes Fegley ako jeho vnuk je celkom okey. Nemyslím si, že nejako extra vyniká, ale dáva do tej role čo môže. A väčšinou je celkom fajn. Uma Thurman ako matka troch detí je zaujímavá voľba. A hoci miestami vie ukázať niečo zo svojich šialenejších momentiek, tak to zvláda celkom fajn. Je napoly milá, napoly nebezpečná. A celkom to dáva. Ostatní herci sú pre mňa tiež celkom v pohode, až na jednu výnimku. Čo preboha mala priniesť do svojej role Laura Marano? Nie je hrozná, no jej postava je tu dokopy len jeden a ten istý fór, ktorý sa celú dobu opakuje. Nič viac tomu neprináša. Vizuálne je film okey a zelené steny celkom dobre splývajú s prostredím. Réžia kompetentná a na filme som sa bavil. Nie je to nič prevratné a určite si mnohí diváci nájdu veľké množstvo dôvodov prečo nie, ale mňa táto malá komédia s Robertom De Nirom bavila. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B(1.9.2020)

De Niro v pohode... Inak sa jedna o pomerne rutinnú záležitosť bez výraznejšej scény a ktorá pomerne rýchlo vyšumi z hlavy. Výrazný nepomer scén vtip a hodnotovosť. A väčšina línií je uzatvorených surovo alebo hlúpo. Na jedno pozretie to ale stačí. Len sa k tomu treba už nevracať.(2.9.2020)

• MoiJe

Wow, Uma naozaj vôbec nevie hrať. A wow ako nemá snáď jedinú vrásku. Zbytok je rodinná komédia ako z 90. rokov, kde vojnové plány sú pravdepodobne vymyslené niekym predškolského veku a aj cieľovka sú asi tí najmladší, už len prdiaci vankúš a preháňadlo chýbali. Nesleduje sa to ale nepríjemne, ako rodinná jednohubka v telke asi môže byť.(26.9.2020)

• Lacike

Ešte horšie ako Dirty Grandpa, ktorý bol aspoň nechutný. Tu nie je vôbec nič. Nefunkčná z-tková variácia na deväťdesiatkové klasiky typu Sám doma alebo Postrach Dennis s áčkovým obsadením. Dojímavé scény v ktorým by sme sa mali zblížiť s postavami je mimo a aj všetky tie fóry v ktorých si robí ústredné duo napriek, sú už miliónkrát obohrané a nič nové a originálne neprinášajú. Stará garda tu hrá nudné postavy a decká sú otravné. Dokonca aj na De Nira je tu skôr smutný pohľad vidieť ho znova v takej kravine. Jedine Christopher Walken si svojou obrovskou charizmou udržal akotak dôstojnosť. 3/10.(18.9.2020)

Díky obsazení je tahle věc příjemná rodinná zábava. Na nedělní odpoledne super.(11.10.2020)

• filmfanouch

Robert De Niro po svých legendárních rolích ve filmech jako Špinavé ulice, Kmotr II, Taxikář, Lovec jelenů, Zuřící býk nebo Tenkrát v Americe dosáhl koncem 80. let menší krize kdy se chtěl po sérii vážných rolí zahrát v odlehčenějším filmu a v roce 1988 tak díky Půlnočnímu běhu odstartovala nová etapa De Nirových rolí kdy se ukázalo, že De Nirovi nedělají problém ani komediální role a od té doby tak De Niro bez problému střídá vážné a komediální role. Krom Půlnočního běhu si tak De Niro střihl komediální polohu i v Jebalo-fotrovské trilogii, Hvězdném prachu, Zpátky do ringu, Frajerech ve Vegas či Stážistovi. Už v roce 2017 se poté stihla natočit komedie Děda, postrach rodiny, která měla už ten samý rok dorazit do kin, háček byl ale v tom, že za filmem stála produkční společnost Weinstein Company a kvůli událostem s Harveym Weinsteinem šel Děda, postrach rodiny po vzoru amerického remakeu Nedotknutelných na nějakou dobu do trezoru a postupně se odkládal a odkládal až nakonec film dorazil až letos poté co byli po dlouhé době distribuční práva na film od Weinsteinů odkoupené. Stálo to čekání vlastně za to? Budeme k sobě upřímní: Ne! Režisér Tim Hill už předtím režíroval filmy jako Garfield 2, Alvin a Chipmunkové a Hop, tedy filmy, které sázeli na kombinaci digitálních živočichů a hraných herců. U všech těchto tří filmů poté platí, že jsou v rámci svého měřítka a především určené cílovky oukey (Alvin a Chipmunkové poté upřímně vyloženě fajn), Děda, postrach rodiny je ale vyloženým průšvihem, který nefunguje ani jako rodinná komedie a víceméně dokazuje, že De Nirův především dřívější čuch na role je tak trochu fuč. Už samotná zápletka je vycucaná z prstu, protože těžko uvěřit, že by v americkém rodinném domu nešlo udělat pokoje jak pro dědu De Nira tak pro jeho vnuka a zásadní konflikt je tak skutečně brutálně naroubovaný. Hill měl štěstí v tučném obsazení- Kromě De Nira je tu také Christopher Walken a tito dva staří herečtí bardové se tak poprvé od roku 1978 a Lovce jelenů opět společně střetávají v rámci jednoho filmu, Cheech Marin, který má své zlaté časy pravděpodobně za sebou ale pořád je velmi fajn, Jane Seymour či Uma Thurman. Do hlavní dětské role byl poté obsazen Oakes Fegley, který není herecké dřevo a v takovém Mém kamarádovi drakovi nebo Stehlíkovi ukázal, že má potenciál na to mít plodnou hereckou kariéru. A je tu také Rob Riggle, který je většinou minimálně alespoň vtipný. Veškerý herecký potenciál je zde ale utopen- Nikdo tu pořádně nemá co hrát a jedině na starých hereckých pardálech je alespoň trochu vidět, že si své role užívají. Ten film nemá nic- Nemá zajímavý postavy, průběh veškerého konfliktu mezi dědou a vnukem je vlastně o ničem a pořád se jede ve stejné smyčce, kdy se má divák především chechtat tomu, že někdo spadne, někdo vyletí do vzduchu nebo někomu spadnou kalhoty. Veškeré pokusy o nějaký humor bolí a nedokážu si představit, že by tohle reálně mohlo fungovat jako rodinný film- A vlastně už vůbec nechápu, proč by se měl líbit mladším divákům. Už díky prvním informacím zněl celý projekt strašně zvláštně, vše co se ale na plátně děje jen očekávání WTF kompilace zvyšuje několikanásobně a celá sekvence s vybíjenou na trampolíně je definitivní tečkou za nevkusnou podívanou ze které by doslova mohli krvácet oči. Překvapivě se alespoň v závěru podaří vyvolat nějaký emocionální závěr a De Niro opět dokazuje, že i vyloženě špatný film dokáže alespoň částečně táhnout, protože jde jednoduše pořád o herecké eso. Jenom si po konci filmu Děda, postrach rodiny člověk řekne jestli by se radši po vzoru Seana Conneryho, Gene Hackmana, Jacka Nicholsona nebo Daniela Day-Lewise neměl vydat směrem hereckého důchodu. De Niro by se měl sice pořád v následujících letech objevit v nových projektech velkých režisérů jako Ridley Scott či Martin Scorsese, reálně ale začínám mít strach, že by Děda, postrach rodiny nemusel být posledním projektem, který by na De Nirovu kariéru vrhal tak trochu špatné světlo. De Niro a Walken se bohužel po Lovci jelenů nesešli u lepšího filmu a tahle rutinní a chvílemi veskrze velmi bolestná podprůměrnost velmi rychle skončí v propadlišti dějin.....(18.9.2020)

Z The War With Grandpa se přesně podle očekávání vyklubala úplně pohodová rodinná komedie, která občas hodí hlášku, ale současně netlačí na pilu a humor nepůsobí vůbec nuceně - naopak jsem se často přistihl vytlemený od ucha k uchu. Celkově téma souboje staříka a vnuka je nápad, na kterém se tvůrci můžou pořádně vyřádit a zde se toho ujali obstojně. Vtipné nástrahy a pastičky od obou zúčastněných, zábavné nápady a hlavně svižné tempo, které nestíhá nudit. Netřeba dodávat, že Robert De Niro je na svůj věk šíleně akční a zábavné zvíře, které už teď je zaslouženě filmovou legendou. Hezká a milá oddychovka na večer s rodinkou.(11.9.2020)

Super obsazení! Průměrný film, který ničím nenadchne, ale ani neurazí. Chvilku se mi to zdálo poměrné zdlouhavé, ale nenudilo to.(14.9.2020)

Přijde mi, že je to zbytečně podhodnoceno, protože jsem se párkrát nefalšovaně zasmál. Je teda škoda, že spousta (většina) dobrých vtipů je v traileru, ale ve filmu jsou "trochu delší" a dotažené. Prim tu samozřejmě hraje De Niro, ostatní spíše sekundují a ten malý je v takovém kontrastu spíše nevýrazný. Také musím uznat, že děj není nijak převratný a tak nějak jede ve svých předvídatelných kolejích. Ale kdo čekal něco nadupanějšího? ... GA Cinema(22.9.2020)

• Martin741

Uz to fakt drhne, ten ich humor. Tvorcovia uplne zabudli, ze humor je vec vazna . je ako krehka nadoba, staci malo a rozbije sa -uplne na total. Pret ov mojich komentaroch je humor len obcas, tu teraz humor nebude, nic ma nenapada : 20 %(26.9.2020)

docela by mě zajímalo,kdo má na svědomí český distribuční název,protože ten je (jako už kolikrát) docela zavádějící,nicméně...War with grandpa by za normálních okolností byla taková ta klasická oddechová rodinná komedie s pár úsměvnými momenty,pár zbytečnými a nějakým tím nutným poselstvím o důležitosti rodiny atd.To vše ovšem za předpokladu,že by jedna z hlavních postav - Peter - nebyla sebestředný přemoudřelý zmrdeček bez špetky respektu.Chápu komediální nadsázku a chápu i potřebu jít mnohdy zbytečně přes hranu,ale v tomhle konkrétním případě mi Petrovo chování extrémně vadilo a nepřišlo mi na jeho "válčení" s dědou - který v tom byl navíc dost nevinně - vůbec nic vtipného.Ty tři jsou nakonec za to,že jsem se bavil alespoň ve chvílích kdy se na plátně objevila důchodcovská parta.Není tu sice moc často,ale i na malém prostoru dokáže pobavit víc než zbytek filmu...60%(16.9.2020)

• Soweek

Filmové scéna je velice vyschlá, takže jsem musel sáhnout i po něčem, po čem bych normálně nesáhnul. Když pominu, že se jedná o absolutní kravinu, což filmu se štítkem "rodinný" ještě lze odpustit, tak mě nejvíc bolelo dívat se na všechny ty ještě žijící herecké legendy, jak se na stará kolena zesměšňují tragickými hereckými výkony.(17.9.2020)

Dokud se tam neponaučuje tak je to dobrá komedie , když se ponaučuje stojí to za starou belu. Vím, že to k rodinným komediím patří, ale tady mě to přijde tak na sílu dané, že tomu nevěřím. Vedlejší postavy jsou příšerné v čele s Walkenem, který je tak trapný , že jsem se styděl i za něho snad. Pořád je to lepší než minimálně 70 procent komedií kdy nějaká štětka chce zasunout (sice je to jiná odnož, ale počítám komedie jako celek) a cokoliv od Apatowa. 60 procent(19.9.2020)

Zábava pre malých aj veľkých a De Niro nasadený presne tam, kde hrá už posledných desať rokov, doslova ten typ komédie, čo mu sedí. Ale je mu vlastne sedí skoro všetko. Aj keď samotný námet filmu, že decko robí starému a dobrému mužovi tak zle až ho skoro pošle do večných lovíšť je tak trochu na hlavu, celé to nakoniec vyzneje ako naháňačka v Tomovi a Jerrym. Paradoxne ma ale najviac zabavila Uma Thurman a krátke scénky s policajtom, ale aj Walken a jeho vtipné pózy a poznámky. Ten záver už bol taký klišoidný, ale nevadí. Silné tri hviezdy.(17.9.2020)

<< předchozí 1 2 3