Hlavním hrdinou americké komedie Genea Kellyho (1912–1996), je sympatický čtyřicátník, pracující jako úředník Investiční zprostředkovatelny. Paul Manning je už čtrnáct let šťastně ženatý s Ruth. Zprvu nemůže pochopit, proč muži své manželky podvádějí s jinými ženami. Když už konečně pochopí, proč se muži odjakživa otáčí za jinými „sukněmi“, neví jak na to. Jeho přítel Ed Stander, který má na rozdíl od něj se ženami spoustu zkušeností, se mu to snaží vysvětlit, ovšem zcela neúspěšně. Tedy až do chvíle, než Paul ke svému překvapení zjistí, že ho najednou na všech ženách, které potká, nezajímá nic jiného než jejich fyzické přednosti. A je to samozřejmě Ed, který si ví rady a věnuje příteli příručku plnou pravidel a pokynů pro všechny možné eventuality svádění žen a nevěry. Ed se pochopitelně jako zkušený ujme role učitele a Paul pilně studuje a snaží se nabyté zkušenosti uplatnit v praxi. Pravidlo číslo jedna podle Eda zní, že pokud chce na celou noc opustit byt, aniž by vzbudil podezření, nesmí tvrdit, že jde tam, kde se dá dokázat, že tam není. A taky je třeba najít věrohodný důvod, proč se vzdálit na noc z domu. Přes značné obtíže se to Paulovi podaří, stejně jako naplnění dalších Edových rad. Zkouška nanečisto dopadne na výbornou, a tak je Paul podle Eda připraven na svou první nevěru. Zbývá už jen jediné. Najít tu pravou. V hlavní roli nevěrychtivého manžela uvidíme Waltera Matthaua, jeho našeptávače a zkušeného proutníka hraje Robert Morse. (Česká televize)

MrPierc

Jak správně utajit nevěru a chránit manželku před pravdou? Nevíte? Tak tento film vám pomůže do začátku a pomůže vám ochránit vaši manželku před bolestí :-) Nádherná rusovláska v motelu, nevíte jak se jmenuje ? Myslím si, že asi Linda Harrison. ()

zette

Za me vyborna komedie s nesmrtelnym nametem. Matthaua vnimam jako jednoho z nejlepsich komedialnich hercu, i zde to potvrdil. Vtipne situace, hezke zeny... Libilo se mi to. ()

otík

Velmi vtipný postarší film o tom, jakým způsobem se nejlépe dělá nevěra, jež se ovšem jednou určitě vymstí. Walter Matthau si užil roli věrného manžela, který se tak dlouho odhodlává k nevěře, až se jí nakonec ... ()

andrii

Bedekr hříšného rozumu. Avanti, do avantýry. To chce talent, grif, choreografii epizody z /ko/lekce letmých hrátek s krásnými fantaziemi, delikátních situací hostujících love stories, ale přesto na mysli měj, že všude dobře, doma nejlépe. Tam jsi král slibu v dobrém i zlém, už navěky. ()

Mrkvič

Taková zábavná taškařice o tom, co všechno se dá při řízené nevěře řešit. Walter Matthau je prostě kouzelný, i když i tady mi pořád připadá jako děsně starý prďola. Báby jsou na tu dobu neskutečné a ač mladší ročník, musím uznat, že na té době něco bylo. K dokonalosti filmu chybí jen nějaké silnější vyznění na závěr. Nějaká něčí zrada atd... Ale roztoužený a přesto vzorný Walter to vynahradí. ()

TO

Jedině jako návod jak podvádět manželku. Vzali to komplexně, se vším všudy. Jako zábava na večer nic moc, po chvíli mě to bohužel omrzelo. ()

Cocacolix

Film je po herecké i zábavné stránce velice vydařený, Walter Matthau zamlada byl už tehdy frajer, co dokázal zahrát svojí postavu výborně. Robert Morse v roli průvodce mu s táhnutím filmu velice pomáhá. V dnešní době by se samozřejmě čekali jiné postupy a hlubší dějová linie, ale podle toho se snad film nehodnotí... ()

Pavlínka9

53 let starý film, který vypráví o tom, jak se přichystat na to, jak budete nevěrný své manželce :D Hej, to není možné :D Prostřihy různými situacemi, do kterých se může muž dostat - jsem až fascinována tím, jak toto dokázali natočit :D Nemůžu přijít na to slovo, které mě přitom napadalo - nejblíže je asi "satira", protože jsem žasla nad tím, že tento film v 60tých letech vznikl :)Ale jsem za to ráda, jelikož i při uvědomění si, že v současné době se podle mě z pohledu muže moc nezměnilo :D Je to zábava, která nezná hranic :D ()

Autogram

Nie je to až také vipné, aby som sa išiel popukať od smiechu, ale niektoré hlášky a situácie sú skutočne dobre vymyslené a vtipné. Horšie je to so súvilosťou príbehu, film je skôr sledom scénok ako učebnica. –––– Nikdy, NIKDY neříkej, že budeš tam, kde máš v plánu nebýt! ()

Liqid

Nemohu si pomoct a musím dát *****. Tento film jsem kdysi dávno viděl na ČT. Po několika letech jsem jej hledal, ale nemohl najít. A pak najednou, když už jsem ani nedoufal, jsen na něj čirou náhodou narazil při "prolézání" ČSFD. Tento film je prostě jedničkou ve svém oboru. Na svou dobu mi přijde velice pokočilý - záběry na pozadí a poprsí se v té době moc neprosazovaly. A pak samotný obsah, když mezi dvěma muži přejde přátelský vztah je to veliká chvíle. Ovšem když přejde přátelství do vztahu žák a učitel, to je panečku na co koukat. Walterovo zasvěcení do aktu "hry" je v podstatě celá nápň filmu a je podána velice zábavnou formou. Učitelovy příběhy jsou maximálně názorné a pochopitelné i pro loosera. Sice mě trochu zklamán ze závěru, kdy Walter své nabyté vědomosti a dovednosti vyzkouší v praxi, ale nedostáhne věc dokonce. Hold klasickej konec jako z Hollywoodu. ()

Zagros

Rady jak být své manželce nevěrný mě neuchvátily ani v tomto docela solidním obsazení. Za mě jde o podprůměrnou komedii na špatně zvolené téma. Po pár letech od prvního zhlédnutí, si navíc nevybavím ani jednu vtipnou situaci či povedený dialog, to se mi většinou nestává a je to samozřejmě špatně. ()

Han22

No... ušlo to. Film je v zásadě slepencem komických scének na téma nevěra, na niž zkušený kamarád učí hrdinu, jak úspěšně zahýbat manželce. Některé vtipnější, jiné trapnější, ale všechny do jedné decentní, nic zajímavého, ani extra sexy v nich není. Chyba bude asi ve mě, protože nevěry se mi hnusí, navíc hrdina má doma krásnou, milující ženu, kterou také miluje a nechápu, proč by měl zahýbat. Zvlášť když tím hrdinou je Walter Matthau, který je podle mého se svým zmačkaným obličejem prostě šerednej a měl by být rád, že má to co má. 2* jsou málo, dávám objektivní 3*, ale žádný zázrak pro mě. ()

Spectre

Celkom slušná inteligentná oddychová komédia. V porovnaní s tým, na čom sa smejeme v dnešnej dobe by som tento film označil dokonca za nadpriemerný. ()

Alf

velmi milé překvapení, zvlášť různé historky doprovázející kurz byly hodně půvabné (filmová star a hvězdička !), zcela zřejmě ne náhodou byli prakticky všichni hřešící muži docela obyčejní taťkové velmi neatraktivního vzhledu, zatímco podváděné ženy byly sexbomby :-) ()

barteca

Dokonalé 60-ky, evergreeny o manželství a nevěře podané s nadsázkou a humorem. A skvělý a mladý Walter Matthau navrch. ()

Bozvav

Taková satirická, romantická komedie, která si dělá srandu se zažitých pravidel tehdejší společnosti. Nicméně je poplatná téměř v jakékoliv době. Zvláště radu, aby si pánové nacházeli za milenku pouze rozvedenou dámu s dětmi, která pobírá vyšší alimenty, než je jejich plat, beru jako dokonalou. Hoódně štěstí při hledání pánové. Udělované rady platí vesměs pro obě pohlaví a stejně i to, co se projevilo v závěru filmu, na každého jednou dojde. Výborné herecké výkony, vtip, nadsázka, slušná muzika, krásné šaty, co více si přát.  Snad jen, že tam mohli ukázat i ty méně dokonalé ženy, ale vzhledem k době kdy to bylo natočeno, tak se to prostě dělalo. Za mne 75% PS: kdo jste to neviděli, koukněte se raději hned, neb když to takto půjde dál, tak nějaká šílená nána prosadí, aby se tento film a jemu podobné vymazali ze zemského povrchu, neb je to ukázka pohoršující dehonestatce ženské osobnosti, nebo jiná ptákovina. ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner