Treti dil je uz takovej krapet vaznejsi, ale samozrejme nijak zvlast, porad je to pohodova komedie. Stepan tu ma tentokrat Evu Vejmělkovou, ktera neni spatna, ale je horsi nez dve predchozi. Nejvetsi klad tohohle filmu je podle me v pritomnosti Toničky - Jana Hlaváčová, protoze ty jeji reci fakt nemaj chybu. Film ma v podstate stejne kvality, jako predchozi dily a opet je skvelej.(29.1.2007)

I když osobně mám nejraději dvojku, toto je asi nejlepší díl série. Viděl jsem jej už minimálně 20x (a ještě mnohokrát uvidím) a jednoduše se neomrzí. Sice nemohu být objektivní, ale vše v tomto filmu je prostě geniální: od vypointovaného scénáře plného přesně odpozorovaných situací a nezapomenutelných hlášek, přes režii hýřící mnoha nápady a vychytávkami, až po bezchybné a živoucí herecké výkony.(2.2.2012)

Tak a jsme v prdeli i s ambulancí. Trojka je jednoznačně můj nejoblíbenější díl. Kromě toho, že jsem se asi nejvíc pobavil, tak mi přišel ten film i hodně ze života, kdy mladický nadšení naráží na drsnou realitu. Jedná se asi o nejvíc nahláškovanej díl i když zase třeba oproti dvojce už jsou tady ty básničky takový nijaký, ale tak zase já nejsem žádnej poeta já se chci u komedie hlavně pobavit a odreagovat. Pak bude možná následovat první dítě, auto a dovolená v Jugoslávii a pak už jenom samá pozitiva a životní jistoty.80%(4.12.2014)

Trefa do černého! Na první pohled rizikový podnik, natáčet třetí díl na pohled už vyčerpaného námětu, ale Dušan Klein postavil tyto předpoklady na hlavu. Ano, i básníci No.3 si udržují všechny úspěšné atributy předchozích částí. Jako jedna z kuriozit je takřka úplné obměnění stěžejních postav, což je v případě zachování postavy hlavní velkou ukázkou režijního umu. Toho, co bohužel v dalších dílech dostal dost do těla...(25.8.2005)

Trojka je stejně dobrá jako oba předešlé díly, nezapomenutelná je zejména Jana Hlaváčová - "a co myslíte? Měl ho tam..." Čerstvý lékař Štěpán po neshodách s primářkou v nemocnici končí jako obvodní lékař kdesi v Bezdíkově a poznává učitelku na flétnu a průvodkyni na zámku, svou další lásku Píšťalku....(8.9.2004)

• - Původně se měl film jmenovat Jak básníkům voní život. Konečný název dostal až po připomínce Františka Filipovského. (Fenk)

• - V samém závěru filmu se objeví v miniroli i režisér Dušan Klein. Zahrál si nádražáka nakládajícího bednu do vlaku (muž s doutníčkem). (rawboy)

• - Joseph Dielle (Mireček Mužunbura) z Konga bol vo svojej vlasti v dobe natáčania váženým režisérom a s mesačným natáčaním súhlasil s podmienkou, že mu bude nahradený jeho plat. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)