Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  **

  Treti diel basnickej kvadrilogie dostal nazov Jak Basnikum chutna zivot. A ide o pekny kvalitativny zosup dole. Poetickost prveho dielu sa stratila, reziser Klein vie sice filmovat, ale herecke vykony su slabe -- snad len Rudolf Hrusinsky podal nadpriemerny vykon. Ale na samotnom Hrusinkom nemozno film stavat. Dejova linia je slaba a nevyrazna, dialogy obcas na urovni, ale obcas dementne. 40 %(25.1.2014)

 • novoten
  ****

  Pokus o věrohodnou atmosféru každodenního všedního života bez školních představení a univerzitních lásek. Logicky tak tenhle díl stárne nejrychleji a třicet let po svém vzniku už v některých epizodách zkrátka drhne. Štěpán je ale naštěstí pořád romantickým snílkem s menším množstvím naivních tužeb, ale všechno divákovo odříkání plně vynahrazuje překrásná sbližovací linka na zámku. Takže na jedné straně nepochopitelné přešlapování na místě (sklípek), na druhé nejsilnější romantika s dokonalým závěrem.(26.4.2005)

 • Anderton
  ***

  Zo školy do praxe je všade poriadny šok a medicíny sa to bude týkať asi dvojnásobne. Odsunutie niekde do prdelákova, kde sa nelieči, ale razítkuje, na sebavedomí nepridá. Ale je tam niekde zámok so svojou krásnou pani a táto romantická kombinácia priam vyzýva k básneniu. Čo som si z filmu odniesol? Nikdy neplánuj život na desať rokov dopredu, aj tak sa vyvinie úplne iným smerom. Atmosféra je taká akási trochu temnejšia, alebo smutnejšia, čo korešponduje s presunom deja zo strednej a vysokej školy do života. A romantická línia funguje v (dovtedy) trilógii najlepšie.(27.6.2016)

 • Sdoom
  ****

  Kvalitativně srovnatelné s druhým dílem, ale tohle má trošku jiné přednosti. Krom komediální stránky, která není až tak silná, ukazuje film krásně střet ideálu s realitou a kritizuje poměry ve zdravotnictví nebývalou měrou. Jana Hlaváčová v roli sestřičky byla tak protivná a otravná, i když to samozřejmě byl záměr, že to její věčné kecání začalo po chvíli začalo vážně štvát i mě. Zůstanu stejně jako při předchozím díle u 4 hvězdiček, tentokrát čistých.(21.4.2011)

 • B!shop
  *****

  Treti dil je uz takovej krapet vaznejsi, ale samozrejme nijak zvlast, porad je to pohodova komedie. Stepan tu ma tentokrat Evu Vejmělkovou, ktera neni spatna, ale je horsi nez dve predchozi. Nejvetsi klad tohohle filmu je podle me v pritomnosti Toničky - Jana Hlaváčová, protoze ty jeji reci fakt nemaj chybu. Film ma v podstate stejne kvality, jako predchozi dily a opet je skvelej.(29.1.2007)

 • - Filmový Bezdíkov se natáčel kousek za Prahou v obci Škvorec. Zámek, kde Rudolf Hrušínský maloval obrazy se jmenuje Krásný Dvůr a vinné sklípky můžete najít v Petrově u Hodonína, též jsou známy pod jménem Plže. Sklípky jsou památkovou rezervací. Dále se filmovalo také v nemocnici na Kladně nebo v Mělníku. (Stocki)

 • - Evu Vejmělkovou (Píšťalka) nadabovala Zlata Adamovská. (Stocki)

 • - Když Štěpán (Pavel Kříž) opouští zámek, tak odevzdává papuče a jde ven na boso. Venku má ale boty. (Dzvandzi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace