Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  Trojka je stejně dobrá jako oba předešlé díly, nezapomenutelná je zejména Jana Hlaváčová - "a co myslíte? Měl ho tam..." Čerstvý lékař Štěpán po neshodách s primářkou v nemocnici končí jako obvodní lékař kdesi v Bezdíkově a poznává učitelku na flétnu a průvodkyni na zámku, svou další lásku Píšťalku....(8.9.2004)

 • Disk
  *****

  Nejlepší díl původní trilogie vznikl v roce 1987, tedy v době perestrojky. Na filmu je to znát. Silný individualista Štěpán Šafránek bojuje s pokryteckou morálkou reálného socialismu 80. let. Silně nahořklá a depresivní výpověď o době, kdy lidi byli nuceni k všelijakým kompromisům, aby neměli nějaké problémy. Nevím, proč je to bráno jako lidová komedie.(31.10.2009)

 • Gig
  ****

  Pro mě poslední díl Básníků. První tři filmy byly kompkatní, poetické, vyvážené, humorné. Víte proč? Protože vznikly na základě tří přběhů. Ono se to zsalíbilo divákům a Klein začal točit dál. Nejdřív pod rouškou České televize, pak pod rouškou Novy. Další díly už nebyly tak kompaktní s původní trilogii. Ani ne tak příběhově, jako spíš obsahem, humorem, upřimností. Někdy až křečovitý humor, jindy dotáhnutí figurek z Novy apd... Nicméně Básníci, co jim chutná život, chutnají i mi. Tady skvěle zahrál i Hrušinský coby otec z dalších lásek Štepánka. No a ja dodám "Pokud mi budeš ubližovat, písknu."(10.1.2016)

 • jasanka
  *

  Teda asi jsem sledovala jiný film než většina ostatních. Jestliže první dva díly nebyly nic extra, pak by se tohle dalo definovat jako film naprosto o ničem. Nebo maximálně tak o situaci absolventů medicíny. Kdybych se ale o ní chtěla dozvědět něco víc, tak si pustím nějaký dokument, a ne komedii. Jedna hvězdička za plán přítele Píšťalky, který už dávno zlidověl. Víc pozitiv na filmu bohužel nenajdu.(26.4.2012)

 • topi80
  *****

  Oproti jiným komentářům hodnotím tento díl o trochu níže. Pro mě tam vtipu trochu ubylo, byť se nám hlavní hrdina definitivně vyprofiloval. I tak jde o skvělou podívanou pro kterékoliv odpoledne i večer. U čeho jsem se nasmál nejvíc, bylo žvatlání Mirečka v televizi a Šafránkův povzdech "A já dělám doktora v Bezdíkově."(14.2.2012)

 • - Evu Vejmělkovou (Píšťalka) nadabovala Zlata Adamovská. (Stocki)

 • - Původně se film mohl odehrávat na vojně, ale tehdejší Ministerstvo národní obrany to nepovolilo. (Stocki)

 • - Při prohlídce zámku doktorovi řeknou, že průvodce chodí pouze se skupinami 10 a více turistů. Jednotlivec by tedy mohl jít sám, což je praxe dost nereálná a nebezpečná, protože hrozí, že by tak mohl někdo snadno ukrást exponát. (DexMASTER094)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace