• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Rodinný / Fantasy

USA, 2019, 112 min

Tim Burton mi touhle pohádkou udělal velkou radost. Herecky velmi našlapané ( Collin Farrel i Eva Green okouzlující a padouch Michael Keaton solidní). Veškerá cirkusová představení působivá a jakmile Dumbo máchne ušima, tak husí kůže i slzy jsou na místě. Ke konci je film i nečekaně dost napínavý, hezky vygradovaný a pro děti místy i trošku děsivý. Paráda užil jsem si to. 80%(4.4.2019)

• Matty

Hlavním hrdinou animovaného Dumba bylo slůně. V hrané verzi Tima Burtona je slůně především atrakcí v šablonovitém příběhu několika fádních postav, které paradoxně trápí, že někdo využívá zvířata jako atrakce. Jinak jde o zcela rutinně zrežírovaný film bez jiskry a (překvapivě) taky bez pamětihodných vizuálních nápadů a (skoro) bez humoru. Původní disneyovka je o hodinu kratší, mnohem kouzelnější, dojemnější a obsahuje scénu s růžovými slony (ke které Burton jen krátce odkáže), napsanou zřejmě pod vlivem absintu. Čili sobě a svým dětem raději znovu pusťte Dumba z roku 1941. 50%(30.3.2019)

• Enšpígl

Po tom co jsem na Febio festivalu koukal asi 7 minut na nějakýho rumunskýho blbce jak s rozbitou hlavou onanuje a tento víkend mě byl pro změnu dopřán několiminutový záběr na koule nějakýho dánskýho úchyla je malý letající slůně s velkýma ušima jediná možnost jak neskočnit na sexuální terapii. I když sotva ve filmu přišel na scénu Danny DeVito vzpomínky na film The Sinful Dwarf se ve mě vybavily na plno, některé filmy člověka bohužel poznamenají na delší dobu. U tohoto filmu jsem krom vzpomínek na jednu uchylárnu měl ještě dojem, že fantazie a jedinečný rukopis Tima Burtona byli potlačeny na úkor modrýho dojemnýho kukuč sloního mláďátka. čímž neříkám, že toto se dětem nebude líbit je to totiž primárně opravdu dělaný pro ně, přilišná hra na city, neřešené postavy, bezvýrazné dialogy. Ještě, že ve filmu hraje hodně silná sestava mých oblíbenců, škoda, že Michael Keaton neměl víc prostor a samozřejmě Eva Green, ta se mě snad nikdy neokouká a pohled do jejich očí to je sám o sobě krásný zážitek, ale hold tohle je především o slůněti a tak se čumí do jeho kukudel a jak zde vidno svůj účel to plní. Já ale čekal víc nápadů a fantazie.(8.4.2019)

V krachujícím cirkusu se narodil Dumbo, slon s obříma ušima. Zpočátku ho považují za zrůdu, když se však ukáže, že může díky svým plachtám létat, všechno se změní. Když Dumba a celý cirkus koupí cynický podnikatel, myslí si všichni, že je čekají zlaté časy. Opak je ale pravdou… Z nové hrané disneyovky Tima Burtona vylezla překvapivě nesourodá podívaná, u níž si nejsem jistý, pro koho měla být určená. Chybí tu humor, samotný Dumbo je sice roztomilý, bohužel velká část děje se točí okolo lidských hrdinů, jejichž příběhy nejsou moc zábavné a zajímavé a na pohádku jsou navíc i dost vážné. Sloní hrdina je fajn, ale celkově je tahle předělávka zoufale průměrná, bez nápadů a bez energie. A bojím se, že se u ní budou nudit jak děti, tak i dospělí.(28.3.2019)

Až příliš pohádkové a "vyměklé" na pana Burtona. Neurazí, nenadchne.(13.4.2019)

Dumbo bohužiaľ nie je Burtonovým vysneným návratom k jednoznačnej kvalite. Našťastie však nejde o podobne márny film ako Dark Shadows alebo pani Peregrinová. Je na ňom totiž mnoho dobrého. Aj tak však zamrzí, že majster zabudol na časy, keď nás ohuroval svojimi Batmanmi, dojímal Nožnicovorukým Edwardom, vzbudzoval záujem o staré sci-fička (Ed Wood, Mars útočí!) alebo horory od Hammeru (Ospalá diera). Takisto tu chýba radosť z rozprávania ako pri Veľkej rybe alebo originalita Beetlejuica. Tu sa iba zodpovedne a remeselne suverénne zarába na nájom. Chyba je však inde (v pekelnom scenári). Dumbo je priemerným produktom svojho štúdia, z ktorého občas vytŕčajú príjemne chvíľky evokujúce lepšie časy bývalej režisérskej hviezdy. Nebolí to, má to svoje momenty, ale už by sa mal v Hollywoode konečne nájsť človek, ktorý zoberie Ehrenovi Krugerovi klávesnicu, písací a stroj, pero a pre istotu aj ceruzky. Alebo ho aspoň odprace na Netflix. 6/10(29.3.2019)

Pokud někdo čeká návrat Tima Burtona ve velkém stylu, v tomto filmu ho nenajde. Pokud někdo čeká precizní filmové zpracování legendární pohádky Walta Disneye, zde ho bohužel nenajde (kvalit zfilmované Knihy džunglí nedosahuje ani zdaleka). Filmový Dumbo má spoustu věcí a scénáristických přešlapů, které kazí jinak příjemný rodinný film a Burton rozhodně nepřináší nic, čím by film jakkoliv ozvláštnil. Zbývá tak pouze nenáročná rodinná zábava, která potěší spíše v TV než na velkém plátně, protože film nijak neoplývá velkolepostí, jak by se mohlo na první pohled zdá.(9.5.2019)

Já myslím, že to splnilo má očekávání. Je to takové miloučké, plné lásky, nenávisti a intrik. Cirkus je sice krapet o týrání zvířat, ale co už. Dumbo je tak trochu legenda.(19.5.2019)

Původní Dumbo je v rámci disneyovek celkem děsivým kouskem, a proto jsem si říkal, že ve spojení s Burtonem by mohl vzniknout skvěle natočený remake. Co se vizuální stránky týká, jde o nádhernou a řemeslně odvedenou práci, i když mě vzhled některých zvířat bil lehce do očí (zejména u té vzteklé opice). Elfmanova hudba je typicky kouzelná a místy mi hodně připomínala starší Burtonovy filmy. Herecké obsazení bylo vesměs dobře zvolené - režisér sáhnul jak po starých známých (DeVito a Keaton), tak po zcela nových tvářích (dětské role). Nicméně se bohužel nekoná další podobně úžasná podívaná o rozměrech Velké ryby, ke které má Dumbo skrze prostředí cirkusu blízko. V některých místech jsem cítil starého Burtona - zejména ve scénách s létajícím slůnětem, bublinami a v závěru - přesto se mi zdálo, že byl film poněkud plochý. Jde sice o rodinný snímek, ale i v těch se dá ponořit do hloubky, a přitom se zavděčit malému i dospělému publiku.(7.4.2019)

Posílejte mi to dál! Před kinem už panovala lehká pochybnost o nadbytečném nesmyslu vyčpělého rejži, ale ta se vytratila po první/druhé scéně. Dětské oldschool pohádky jsou přesně pro mě a je mi fuk, že tam není silněji znázorněný režisérský rukopis, poutavější příběh,... stačí mi pár sympatických postav, pohádková atmosféra, barevné kostýmy, úsměvné odkazy a velkouchý sloník. Další disneyovský granát!(29.4.2019)

Na snímku Dumbo Vás okrem roztomilého sloního mláděte zaujme především úchvatná vizuální stránka, která působí krásně staromilsky a zároveň pohádkově. Bohužel, pod touto naleštěnou schránkou se nachází zoufale průměrná režie, banální děj a nezajímavé postavy, které z nějakého podivného důvodu dostávají více prostoru, než náš létající sloní hrdina Dumbo. Jistě, několik památných scén se zde sice najde (olbřímí bublifuk ve tvaru zvířat), avšak ani to nestačí na alespoň solidní filmový zážitek. Jako by si režisér Tim Burton nebyl jist, pro koho vlastně celý film točí, pročež se ve finále budou nudit jak velcí, tak i ti nejmenší. Je to vážně veliká škoda, jelikož tak nádherně roztomilý slon by si zasloužil mnohem lepší a procítěnější hranou celovečerní verzi. (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „You're a miracle elephant, Dumbo.“ (1.4.2019)

"Dumbo" sa nakoniec ukázal príjemne fungujúco. Pamätám si, ako to bolo hneď odsúdené na neúspech. Stačilo len povedať, že Disney bude robiť remake Dumba a režisérom bude Tim Burton, bolo to dopredu odsúdené ako film, ktorý nemá šancu uspieť. No ja si myslím, že film napokon ukázal, že má čo ponúknuť. Myslím si, že Tim Burton vie pekne pracovať s cirkusom a v tomto filme sa to preukazuje. Dumbo je tu podľa mňa veľmi zlatý. Len sa človek pozrie na tie jeho veľké oči a obrovské uši a má pre neho slabosť. Deti, ktoré sú tu s ním sú rovnako veľmi príjemné. A dobre sa na ne pozerá.Colin Farrell hrá postavu, ktorá je trošku klišé, no dokážem ho prijať. Danny DeVito je pre mňa ako riaditeľ cirkusu zvolený dobre. A už ukázal svoje talenty v inom Burtonovom filme. Mám inak pocit, že Michael Keaton si túto rolu veľmi užíval a dával do toho celú svoju mimiku. A občas ma vedel poriadne pobaviť. Je tu skvelé vidieť Burtonovu réžiu v scénkach ako s horiacim domom alebo s ružovými slonmi. To je pre mňa skvelý efekt. Oproti originálu ma tu aj teší, že vidíme Dumba lietať oveľa viac. Kým v starom filme lietal dokopy len posledných 10-15 minút a film dokopy trval hodinu, tak tu si tých lietajúcich scénok užijeme oveľa viac. Osobne si myslím, že film by bol oveľa lepší len keby mal trošku lepšiu story. Príbeh je trošku klišé a vieme odhadnúť viac menej všetko čo sa stane. Vieme ako sa jednotlivé postavy ukážu, alebo postupne pretvoria. A to je trošku mínus. Ale pre mňa všetko ostatné funguje. Vzťahy Dumba s deťmi sú dobré, lietajúce scénky sú dobre, cirkusanti sú skvelí a celkovo by som mohol pokračovať. Film má atmosféru, má dobré momentky a nemám problém sa k nemu vrátiť. Za pozornosť stojí. Hodnotenie: B+(29.3.2019)

Tim Burton. Komerčný kalkul. Dve veci, ktoré sa stále častejšie a častejšie spájajú dohromady. Aj keď má Tim na konte BATMANA, ktorý je vlastne jedným z najväčších príkladov komerčného využitia filmu, stále si zachovával akési to svoje umelecké videnie. Tu rozhodne chýba. Toto nieje film Tima Burtona, ale Disneyho štúdia, ktoré zjavne začína zakopávať stále častejšie a častejšie ( viď nedávny nie veľmi veľký komerčný a kritický návrat Mary Poppinsovej ). Minimum emócií ( a pritom si to príbeh žiadal ) a maximum zdĺhavého všeobecného prehrávania všetkých okolo tohoto filmu.(31.3.2019)

Krásný film s duší, který vrací do dětství.(7.4.2019)

"Dumbo" ze čtyřicátých let dodnes patří k mým nejméně oblíbeným disneyovkám. Jako malou holčičku mě místy děsil, protože jsem měla strach z cirkusů a klaunů. A jako větší divačce mi prostě vadil, protože cirkusy a klauny ze srdce nenávidím. Na hraný remake jsem byla zvědavá hlavně kvůli obsazení a režírujícímu Burtonovi a překvapila jsem samu sebe, jak moc jsem se bavila. Z původního příběhu zůstala jenom základní kostra - animovaný "Dumbo" trval slabou hodinku, takže bylo nutné připravit kompletně nové vyprávění, které na svůj zdroj odkazuje pouze několika scénami (a museli tam nechat zrovna scénu s klauny - hasiči, achjo). Nějakou dobu jsem si zvykala na postavy přechytralých dětí hlavního hrdiny (nikoli Dumba, ale Colina Farrella jako zaměstnance cirkusu), ale další výtky bych hledala hodně dlouho, a to se mi ani nechce. Film mě pobavil, dojal, rozplývala jsem se nad okatým slůnětem a měla radost, že zase v něčem vidím Dannyho DeVita (Kde ten chlap byl?). Do domácí sbírky si "Dumba" asi nepořídím, ale návštěva kina to byla velmi příjemná a rodinám s trochu většími dětmi ji můžu vřele doporučit.(20.5.2019)

• Miss.Freak

What the fuck happened to Tim Burton?! Za posledních pár let jsem od něj neviděla dobrý film.. meh.(6.4.2019)

Mám rád Tima Burtona. Jako režisér sice v posledních letech nesázel jednu pecku na druhou, jeho zajímavý vizuální styl je ale poznat i v jeho slabších kouscích (i to Big Eyes díky tomu není úplný peklo) a byl to právě on kdo v roce 1989 nakopl Batmana, v roce 2005 natočil výborného Karlíka a továrnu na čokoládu a v roce 2010 natočil perfektní Alenku v řiši divů. Burton od té doby nasázel různé snímky od těch méně slabších (Temné stíny, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti) po těch více slabších (Frankenweenie, Big Eyes). Nic krom Big Eyes nebylo úplným průserem a třeba takový Sirotčinec slečny Peregrinové byla velice příjemnou fantasy, ty staré časy Burtonových pecek ale chyběli. Když poté bylo prozrazeno, že dalším Burtonovým filmem bude hraná adaptace Dumba začal jsem se těšit. Jeho hraná Alenka v říši divů je pořád mým nejoblíbenějším Burtonovým filmem a Burtonovy vždy sedli zvláštní příběhy se zvláštními postavy, tudíž by se mohlo zdát, že je pro něj příběh slůněte s ušima tak obřími, že s nimi umí lítat ušit na míru. A nakonec.... dorazil nejlepší Burtonův film od začátku dekády! Ano, Burtonův Dumbo je podařená výpravná trochu temnější pohádka, která se sice zároveň drží jistých trademarků Disneyovek, zároveň se ale přece jen tak trochu vydává svým směrem.... nebo spíš Burtonovým směrem. Srovnávat Burtonovu Alenku v říši divů a Burtonova Dumba nebudu, na tom, že je ale Dumbo nejlepší Burton právě od Alenky si trvám. Burton si stejně jako u Alenky vyrve jen základní dějovou páteř a jinak se vydává svým směrem. Tak především zatím co v Dumbovi hráli prim zvířecí Dumbovi kamarádi jako myšák Timothy Q. nebo gang vrán, v hraném Dumbovi se kromě Dumba sice objevují zvířata, rozhodně ale nejsou tak chytrá a už vůbec ne tak aby spolu mluvili. Prim se tu tak soustředí hlavně na pro film čistě vytvořené lidské postavy. Fanoušci originálního animáku to může mrzet ale lidi jako já, kteří sice originální animák uznávají ale neskáčou z něj do nebes dost pravděpodobně budou radši. Primární úlohu tu má šest lidských postav: veteránský otec Holt Farrier (Colin Farrell), umělkyně Colette Merchant (Eva Green), podnikatel V. A. Vandevere (Michael Keaton), principál Max Medici (Danny DeVito) a Holtovi děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins). Kromě nich se ve filmu objeví i vedlejší/ spíše humorné postavy, které jsou sice zajímavé, zajímavější je ale primární šestice. Holt Farrier je sympaťák od pohledu a to především díky vždy solidnímu výkonu Colina Farrella. Eva Green je jako vždy sympatická a především sexy, oba dětští herci jsou sympatičtí, Michael Keaton je jako záporák velice solidní ale především... Danny DeVito je zpátky ve hře! Po hodně dlouhé době se DeVito vyskytuje ve filmu a je v něm plný života. Jeho Medici je navíc pravděpodobně nejzajímavější postava filmu a je tak fajn, že DeVito po letech zase dostal výraznější úlohu ve větším filmu. Malý Dumbo je jinak CGI roztomilý miláček a dost možná nejroztomilejší CGI postavička za hodně dlouhou dobu. Dost pravděpodobně je za vinou vysoký rozpočet, ten sloník je ale boží. Divák ho pozná od jeho narození, chápe jeho trápení, prožívá s ním chvíle radosti a scény kdy se svými super-uši lítá jsou prostě parádní. Na hraném Dumbovi zbožňuju jeho stylizaci- Burton je za kormidlem a místo pohádky o slůněti sklouzává k vážnému dramatu. Humorné pasáže ve filmu jsou, ve výsledku je jich ale opravdu málo, zvláště v kontrastu s jinými Disneyovkami. Celé to má parádní vizuál, který Burton dokáže vytěžit i ve svých horších filmech. A především je film plný kamerových moneyshotů, které má na svědomí Ben Davis- chlapík stojící už za Strážci Galaxie, Doctorem Strangem, Třemi billboardy kousek za Ebbingem nebo letošní Captain Marvel. Jestli nějaký kameramani sypou moneyshoty z rukávu, Davis patří mezi ně. Chvílemi až depresivní pohádka, kterou táhne nahoru fakt, že je jiná a jde si svojí cestou. Burton servíruje svůj nejlepší film od začátku dekády, všichni herci jsou božsky obsazeni a na své postavy padnou, malý Dumbo je cute, Davisova kamera sype moneyshot za moneyshotem+ nejlepší soundtrack Dannyho Elfmana od Terapie láskou. Tu plnou palbu to dost možná sice má s odřenýma ušima Dumbovi velikosti, rozhodně ale stojí za to to vidět..... Ucho nahoru!(28.3.2019)

Kdyby byla možnost dala bych tři a půl hvězdičky, čtyři dát nemůžu, jelikož tomu něco chybělo. Měla jsem pocit, že Tim Burton při točení tohoto snímku měl nějaké omezení, jakoby to nebyl ani on. Navíc se film neustále rozděluje pro dvě skupiny diváků - dospělí x dítě. Místy tam jsou rozkošné a vtipné scény, které pobaví malé děti, ale pak se náhle objeví ty temnější a depresivní, které by dle mého názoru dítě nemělo vidět. Dumbo je opravdu rozkošná postava a možná problém byl v tom, že se dějová linka hodně soustředila na lidské postavy než na zvířecí. Obsazení mi udělalo radost, Colin Farrell nezklamal, Eva Green se k Burtonovi hodí (že by druhá Helena B.C.?), jenom v téhle roli mi připadala na pohled maličko "tvrdá", byť se mělo jednat o kladnou postavu. Nejlepší z obsazení jsou bez pochyby děti Milly a Joe, skvěle zvolení herci. Na konci ukáply dvě slzy, ale i tak má Burton daleko lepší filmy. Animovaný film jsem viděla za celý život asi dvakrát a nikdy jsem k němu moc nenašla cestu, pamatovala jsem si scénu s děsivými růžovými slony, které tvůrci nakonec do tohoto filmu také zakomponovali, za což dávám velké plus.(31.3.2019)

Dumbo je roztomilý ušatý slon, který pomocí peříček začne, lítat. Majitel cirkusu v tom vídí něco exkluzivního, tak z toho udělá atrakci pro lidi kvůli penězům. Problém je v tom, že příběh klade větší důraz na lidské problémy než na ty zvířecí. Postrádá to humor, takže to může i dokonce nudit malé děti při projekci a hopsající Eva Green na slonovi to taky nezachrání. Dávám 55%(29.3.2019)

Jakmile se Vám něco zaryje pod kůži tak hluboko, jako tohle, nejde hodnotit jinak.(1.4.2019)

Dumbo je příjemná dětská pohádka, ale nemá Burtonův styl. Novinka Tima Burtona, Dumbo se snaží vrátit legendární Disneyovský příběh do pohybu, a nejlépe v hrané verzi. Proč ne? Když máte zkušeného režiséra a dobrý scénář. A právě to Dumbo z části má. Minimálně první bod má určitě. Scénář je katastrofa. Kruger zcela zatracuje půvab příběhu a hlavní hrdina, sloní mládě Dumbo, je tam jen na oko. Zrovna od Tima Burtona divák v takovémto případě čeká směs skvělých nápadů, ale Burton tentokrát natočil prostě jen zajímavou pohádku pro děti, hodnou součanému publiku nejen v Americe, u kterých vyhraje téměř jistě, ale pro své fanoušky, to prostě není klasická Burtonovka, a nejspíš mu to dají náležitě sežrat. Od filmového kouzelníka, kterým Tim Burton je, se čeká prostě nádech, který pustíme až někde u kafe pár hodin po skončení promítání, což ovšem u Dumba nehrozí ani náhodou. Ke konci si divák vydechne blahem, že je konec. Příběh nemá hlavu ani patu, Burton krom pár opravdu dobrých scén, jako Dumbův první velký vzlet či dialogy Dannyho DeVita, jen oprašuje stará zavedená hollywoodská klišé, které nejvíce cítíme v samotném začátku, kde stojí jednoruký Colin Farrell, jehož postava je sama o sobě mimo mísu a český dabing ji srazí na dno docela. Tento film je ukázkou toho, jak dabing nemá vypadat a za částečné zklamání může i on. Je to uspěchaná práce a úplně kazí dojem kouzelnosti a půvabu, který je u Burtona samozřejmostí. Pro děti to nic neznamená, ale vypustil bych i verzi s titulky a dabing jednoznačně předělal. Od začátku nemáme jediný bod, kterého se držet. Herecky je to zajímavé, ale výkony jsou stereotypní. Eva Green tentokrát nic moc nepředvedla, stejně jako Michael Keaton a vedou snad jen ty malé dětské tvářičky a jedno velké dítě Danny DeVito, který funguje jak má. Dumbo má být v Burtonově podání vizuálně bomba, ale co zmůže kamera bez dobrého provedení a scénáře. Efekty jako slon Dumbo samotný jsou překrásné, ale nasvícení a obraz jako takový není to pravé pro režiséra. Pro pohádku však ujdou. Stejně tak není nijak veliká ani Elfmanova melodramatická hudba. Příběh je dobrý, ale forma zpracování kterou Kruger nastolil je otřesná a mrzí mě, že si to Tim nepohlídal. Krásné jsou kostýmy a i výprava a masky se drží vysokých kvalit. Další věc, která diváka vysloveně štve, že je režisérova sentimentalita obrázku dokonalé rodiny a výbuch nadšení v cirkusových scénách. Pak samozřejmě leckdy otřesné dialogy, i když pro děti vkusné a nápadité:-). V samotném finále Burton popustí uzdu a nastolí rychlý bod obratu, který spíše připomíná světelnou show, než filmovou projekci. A finální záběry v Africe jsou zcela zbytečné. Burton nemůže točit každý den Eda Wooda, ale rozhodně si mohl s malým slůnětem Dumbem více pohrát, tak jako s nápaditou Slečnou Peregrinovou, či Sweeneym Toddem nebo ideálně Karlíkem:-). Je to škoda, protože od tohoto filmu jsem čekal opravdu víc. Pro Burtonfila nuda jako dveře od stodoly, pro děti a rodiny příjemná záležitost, ke které se možná v budoucnu rádi vrátí. Což není špatně. Zda myslíme i na nejmenší, nemůže Burtonův film prostě nikoho urazit, protože má vše, co má dětská velkolepá triková pohádka mít. Možná by chtěl trochu zkrátit, ale to je tak vše. S Dumbem cítím podobné zklamání jako s loňským Bumblebee, což mohl být projekt roku. Co je ale škoda největší, je fakt, že Burton umí točit filmy pro generace dětí, a zároveň je kombinovat se svým autorským uměleckým stylem, tak jak tomu bylo v případě Karlíka či jiných děl. U Dumba naprosto chybí jeho tajuplnost a půvabnost, zatímco hollywoodskou šablonu na dojáček se může pyšnit. Nu, poplačme si s Burtonem. Dumbo je postaven na krásném a nápaditém příběhu, a moc rád bych řekl, že Burton slavnou animovanou klasiku v hrané verzi přebil, ale ne. Fakt nepřebil! 55% a tři hvězdičky. Za scénu Dumbova prvního velkého vzlétnutí přidávám pět procent na víc:-).(6.4.2019)

<< předchozí 1 2 3