Gentleman s pistolí

• USA The Old Man & the Gun (více)

Film založený na skutečném příběhu Forresta Tuckera, od jeho smělého útěku z vězení San Quentin ve věku sedmdesáti let až po řadu nevídaných vloupání, která policii vyváděla z míry, nicméně veřejnost okouzlila. Jeho pronásledováním jsou posedlí detektiv John Hunt , jehož fascinuje, jak se Forrest věnuje svému řemeslu, a žena , která ho miluje navzdory jeho profesi. (Filmbox)

Rominator

Forrest Tucker (Robert Redford) jako bankovní lupič gentleman, který nechce s řemeslem skončit ani v pokročilém důchodovém věku... Jde o pohodový film, který mohl mít klidně delší minutáž, protože by se divák rád dozvěděl další podrobnosti z života Forresta Tuckera. ()

Anderton

Príjemná jednohubka, ktorá nám zas a opäť predstavuje sympatického darebáka. Redford stvárňuje extrémne sympatickú postavu gentlemana, čo je ale tak trochu v rozpore s tým, že tento človek neustále niekde sedel a niekoľkokrát sa mu podarilo z väzby utiecť. Aká je potom jeho skutočná povaha? Na to film neodpovedá skrátka preto, lebo sa na to ani nepýta. Išlo skôr o snahu dať Redfordovi ešte jednu príležitosť, aby si to pred kamerou užil. ()

DwayneJohnson

Nebudu chodit dlouho kolem horké kaše, ani se nějak rozepisovat v sáhodlouhých komentářích. Líbilo, konec, tečka. A Tobě, Roberte, nejen za mě vroucí díky, za Tvou skvělou a dlouhou, hereckou kariéru. A jestli si to do budoucna někdy rozmyslíš a budeš mít ještě síly, tak já budu jedině rád. ()

Ant

Krásný kus filmové nostalgie a neuvěřitelný příběh ze života o lupiči gentlemanovi, který svůj život zasvětil vykrádání bank. David Lowery a Robert Redford jsou dokonalé spojení. Lowery prostřednictvím postavy Forresta dokázal do filmu zakomponovat Redfordovu filmografii a jeho cit pro starou filmovou magii. V jeho vrásčité tváři jakoby se zračily desítky let hollywoodské historie. Film tak funguje nejen jako vynikající příběh, ale taky komentář na Redfordovu kariéru. Viz scéna mezi Affleckem a Redfordem. Těžko odhadnete, jestli Casey Affleck svůj nadšený výraz věnuje Forrestovi nebo samotnému Redfordovi. A já jsem se u sledování cítila úplně stejně. Tom Waits a jeho improvizovaná vánoční historka budiž bonusem. "I'm not talking about making a living. I'm talking about living." Dojemné a zároveň veselé zakončení jedné filmové kapitoly. ()

Trajektt

Představte si, že existují na světě lidé, kterým se prostě nechce chodit každý den do rachoty za těch pár šestáků, aby pak za tu otrockou dřinu dostali otrockou vejslužku a za ní si pak koupili pár vypečených koláčů. Tito lidé si asi už v mládí položili existenciální otázku„Proč se celý život trápit a dělat vše tak složitě a proč ze sebe dělat takový blbce, když jednoduše stačí vejít do banky k přepážce, kde s úsměvem na tváři stačí slušně požádat s bambitkou v ruce o těch pár prašivých doláčů, který stejně nebudou nikomu chybět?" Tak přesně o tomto je náš příběh, který byl prý inspirován skutečnými událostmi a i když se na to koukáte, tak je vám hned jasné, že hlavní hrdina tohoto příběhu, který se jmenoval Forrest Tucker a který opravdu existoval byl tak trochu jako světaznalý a příjemně upovídaný svými báchorkami takzvaný Baron Munchhausen, kterého všichni známe pod přízviskem Baron Prášil. V této story se podíváme pod pokličku několika gentlemanských přepadení peněžních ústavů ve kterém si parta znuděných gerontů plní své životní sny a to skoro na sklonku svého života, kdy si užívají svůj lup každý podle svého gusta. Proč by měli v důchodovém věku rejt držkou v zemi a počítat každej krejcar a stát sáhodlouhé fronty na úřadech, kde jim milosrdně dají almužnu se kterou by nevyžil ani Bulhar na Matějské pouti. Forrest a jeho banda si užívali mladých slečen a pro všechny americký dědky a báby se stali inspirací a pro některé dokonce národními hrdiny. Samozřejmě tvůrci tento příběh trochu přikreslili a pravdou je, že Forrest byl už v mládí pěknej výlupek a o útěk z vězení se pokusil dokonce třicetkrát, z toho osmnáckrát se mu to povedlo. Ale nemá to cenu dál rozebírat, protože to se musí vidět. Je pravdou, že herecké výkony hlavních hrdinů byly kvalitní a komediálně pojaté s někdy až dojímavými scénami, ale mně to prostě nestačilo a chyběla tomu nějaká ta vnitřní míza, která tomu měla dodat tu pravou, šťavnatou chuť hovězí svíčkové. Možná bych se radši podíval na podobný snímek, který by byl trochu víc laděn do dokumentárního stylu, ale nechám to být a dávám tomu zasloužených 60%. ()

silentname

"The Old Man & the Gun" je vo výsledku nakoniec veľmi príjemný oddychový film. Robert Redford ukáže svoj ohromný šarm a veci idú veľmi rýchlo správnym smerom. A sledovať ho v akcii vždy stojí za to. Rovnako aj v tomto filme je vidno, že si svoju rolu maximálne užíva a baví sa. A to je k tomu rozhodne treba. Film je trošku iné krimi. Nesústredíme sa tak veľmi na tú policajnú story a miesto toho viac sledujeme tohto šarmantného bankového lupiča gentlemana, ktorý ani raz nepôsobil, že by chcel druhým naháňať strach alebo vyvolať v ľuďoch nepríjemné spomienky. Jeho len bavilo vykrádať banky. Každý asi potrebujeme v živote nejaké hobby. Mali sme tu úžasného Vlastimila Brodského, ktorého vo filme "Babí Léto" najviac bavilo hrať bohatého kupca, ktorý si prišiel kúpiť zámok. Takže nemám s tým reálne žiadny problém. Niektorí ľudia už sú proste takí. Filmu akurát chýba niečo, čo by ho vytiahlo z toho dobrého a dalo mu punc výborný. Robert Redford je vynikajúci, no ostatné veci vo filme sú podľa mňa dobré a fungujúce. Prial by som si len, aby som o tom vedel možno povedať niečo viac, alebo aby to vo mne zanechalo nejaký väčší dojem. Som spokojný, ale myslím si, že to mohlo byť lepšie. Ale ako príjemný oddychový krimi film mi to úplne stačí a som rád, že som film videl. A nebránil by som sa ani tomu si ho pozrieť znovu. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Nie že by Redfordova rozlúčka bola nedôstojná, to vôbec nie. Naopak sympatický starček, čo vykráda banky, tá rola mu sedela. Ale nie je tých filmov, kde dôchodcovia konajú trestnú činnosť už dosť (napríklad Golden Years 2016, Going in Style 2017)? Mne sa zdá trh s touto témou už dosť nasýtený nech sa to akokoľvek tvári na skutočný príbeh. ()

Chrustyn

Docela jsem se těšil na Roberta Redforda po dlouhé době v hlavní roli. Navíc krimi tématika v retro kabátě tu také dlouho nebyla. Bohužel Gentleman s pistolí je taková malá, nenáročná a bohužel i nevýrazná pohodička, kterou uvidíte a ihned zapomenete. Což je vzhledem k silnému příběhu a velké herecké hvězdě opravdu škoda. ()

Flego

Príjemný retro snímok o bankovom lupičovi - gentlemenovi v podaní legendárneho Roberta Redforda. Jemný vtip, skvelé dialógy a nadupaný casting. ()

MontyBrogan

Vraj ak ho chytí, nemohol by ho už viac prenasledovať. Hovorí dcéra policajta o lupičovi, ktorému je jej otec na stope. Zároveň je to aj celkom zreteľné podobenstvo o živote. Retro atmosféra bola super a Sissy Spacek hrala výborne. Ale prečo toho nenapraviteľného zlodeja pustili z väzenia, aj keď to nedáva žiadny zmysel, sa asi nedozviem. ()

Necrotongue

Když se to vezme kolem a kolem, tak scénář filmu není nikterak úžasný, ale herecký projev Roberta Redforda a Sissy Spacek mu dodávají potřebnou šťávu. V žádném případě nešlo o nějakou strhující záležitost, děj si spíše jen tak líně plynul, ale přesto jsem se nenudil a docela jsem si to celé užil. ()

luka4615

Herecký bard Robert Redford oznámil, že The Old Man & the Gun bude jeho posledním filmem, po němž se odebere do hereckého důchodu. Činí tak ve snímku, který je vyváženým mixem "heist" filmu a decentní "old-school" zábavy. The Old Man & the Gun rovněž zaujme svou kamerou, soundtrackem, svižným příběhem a hereckými výkony, z nichž vyjma Roberta Redforda vyčnívá Casey Affleck či Sissy Spacek. Ve finále tedy dostaneme skvěle odsýpající nostalgickou vzpomínku na filmy, v nichž nehrál prim počet vystřílených nábojnic, nýbrž lupič-gentleman a jeho vytříbený styl. Jako nostalgický závan a derniéra jednoho excelentního herce tedy The Old Man & the Gun funguje více než výborně, pročež ho mohu s klidným svědomím jen a jen doporučit. Skvělá práce! „....and you say 'I wouldn't want you to get hurt cause I like you, I like you a lot, so don't go breakin my heart now, ok?“ ()

Morholt

Pohodová atmosféra je sice hezká věc, ale jen ona sama nestačí, když je okolo ní prázdno. Redford vlastně jen chodí od banky k bance a s úsměvem loupí. Občas má k ruce Glovera s Waitsem, ale ti jsou tu vlastně jen do počtu. Laciná i nijaká je i romantická linka a šťávu nemá ani policejní pátrání. Sice bych chtěl Redfordovu derniéru hodnotit výš, ale nejde to. Nudil jsem se. 30% ()

seale

Čekala jsem trochu víc. Zlákal mě název filmu i jeho obsazení. Např. přitomnost Toma Waitse dávala tušit, že by se mohlo jednat o peprnější a zajímavější podívanou. Ale asi jsem čekat spíš ani něco neměla. S ohledem na Robertovo ohlášení konce jeho herecké kariéry, jedná o takové oddychové decentní rozloučení. ()

ScarPoul

Ak rozlúčka tak dôstojná. Čo sa dá málokedy povedať. Redford stále v najlepšej forme v príbehu, ktorý nedbá na žánrové pravidlá a je len umne vyrozprávaný. Čo v zásade Lowery dokázal už v A Ghost Story, kedy jeho rozprávačský um, dokázal vo mne vzbudiť krásne pocity a do určitej miery aj zamyslenie. Herecký koncert v ktorom sa hrá na emócie a ktoré odzrkadľujú len drobné náznaky charakterov, ktoré trochu vybočujú. Nie je to film v ktorom budeme postavám rozumieť. Práve naopak. Na druhú stranu scenáristicky je to príbeh čarosmutný. Pozitívny. Aj napriek téme. A Jackson C. Frank a jeho Blues run the Game značne katarzné. ()

M.i.k.e

příjemné retro s loučícím se Redfordem.Nenabízí to nic extra převratného,ale i když se tady vykrádají banky a hlavní hrdina skončí ve vězení (několikrát),celé to má takovou milou,pozitivní atmosféru a uteče to jako nic.Nebudu to sice muset vidět znova,ale jako jednohubka ok...60% ()

Streeper

Herecky dokonalé, příběhově je to misty trošku pomalejší, ale zaujalo mě to. Ano jsou tam místa, které mě nudila, takže jsem si raději vzala telefon do ruky a jen jsem vzdáleně poslouchala. Nazvala bych je jako hluchá místa filmu, ale tvůrci potřebovali něčím příběh vyplnit, aby to nebylo jen o vykrádání bank. Velká škoda je, že útěkům z vězení věnovali jen tak krátké sekvence, na jednu stranu to bylo zpracované velice dobře, na druhou bych se o tom klidně dozvěděla vice. Moc mě bavili scény s vykrádáním bank a celkově Robert Redford to zvládl na jedničku a bavil. U Caseyho to bylo trošku složitější, pro mě je to hodně záhadný člověk, u kterého netuším, jestli je mi sympatický nebo ne. Tady spíše nebyl, strašně mě štval jeho flegmatický přístup k případu a celkově mi jeho dějová linka přišla zbytečná. ()

C0r0ner

Nebýt to podle skutečné události, dalo by se nad tím mávnout snadno rukou. Takhle musí člověk kroutit hlavou nad tím, jaké realita přináší neskutečné příběhy. Navíc je to bezvadně zahrané a zrežírované, takže ve výsledku taková suprová oddychovka o týpkovi, co prostě nechtěl být ve vězení. 80% ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru