Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

bourec

Už jsem skoro zapoměl,že tenhle bambula natočil Adamovo tajemství,což byl snad nejhorší film,kterej sem kdy viděl.Pine a Foster hrajou slušně,Bridges je tady na pěst,ten jeho zahuhlanej americkej akcent je až k zblití,film se táhne ,bez dramatickejch scén,vlastně na hovno.Má to vysoký hodnocení,a to je dobře,alespoň budou prázdnější krámy.Vy totiž zhebnete nudou,Lojzové.40%. ()

Rocky88

O něčem a zároveň o ničem. Drsní chlapi, který si jdou za svým stůj co stůj (to platí o hlavních hrdinech i o antagonistech tohoto filmu - schválně si rozhodněte sami, kdo je kým), vyprahlé scénérie, minimalistická, avšak dokonale padnoucí hudba. A skvěle zahrané postavy (Chris Pine ovšem pokulhává). Pine s Fosterem vykrádají banky a... to je vlastně všechno. Viz má první věta. ()

Nach

Road movie kriminálka o dvou lupičích a dvou policistech, co lupiče nahánějí. Není to akční, ale spíše drama, které by mělo tu správnou atmosféru, kdyby zde scénárista byl i režisér. Ta zde nicméně chybí, a tak kvalitní scénář a herce nepodporuje stejně kvalitní režijní vedení. I tak je to snímek, který patří k tomu žánrově lepšímu, co jsme mohli vidět. Mírný palec nahoru. 70% ()

joker.george

Další postavy z pera Davida Mackenzieho, ze kterých kape charisma v každém záběru. Herci by to možná zvládli odehrát pouhým pohledem, ale právě scénář jim vkládá do úst filozofické úvahy, skrz které předvádějí svůj pohled na svět. K tomu se přidá pár krásně nasnímaných a nekompromisních scén, o které si generalizovaný Texas říká, a výsledkem je vydařená žánrovka. (Netflix) ()

Joges

Tak trochu jiná, lepší krimi. Zakousne se a nepustí. Výborný scénář i kamera, výborný Bridges i Pine, výborný dabing a všechno ostatní. Není to sice žádný megahit, ale málem jsem dal plný počet bodů. ()

C0r0ner

Tak, začíná kolotoč filmů nominovaných na Oscara. Hell or High Water je dobré drama ze zajímavého prostředí okořeněné dobrým dějem a příjemnými herci. Nemůžu říct, že by mě to kdovíjak uchvátilo, ale v pohodě se na to koukalo a investovaného času jsem později nelitoval. Nominace ale ne. 80% ()

campix

Ultimátní pohled na redneck svět amerického zapadákova, kde platí úplně jiné zákony než všude jinde a člověk si zde i tak může připadat, že je zpátky na divokém západě. Skvěle napsané, skvěle zahrané a s výbornou atmosférou. Ze začátku jsem si sice trošku nemohl zvyknout na záměrné přehrávání hlavních představitelů, ale postupem času se všechno slilo do perfektně padnoucího celku. Pro mě opravdu překvapení. Čekal jsem sterilní podívanou nasměrovanou do Oscarového období, kde by i něco mohlo cinknout, ale jedná se o opravdu kvalitní film. Vyzdvihl bych především Chrise Pinea a Bena Fostera v hlavních rolích. ()

PROCESOR

Kdyby každý začal splácet hypotéku jejich stylem, tak je tady celkem veselo. Jednoznačná lahůdka v podobě atmosféry a jednoduchého děje, který není zas tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Volání po starých časech a westernech není myslím na místě. Proč? Protože tam byl hrdina většinou v právu, proti celému městečku a systému. Hlavně se spravedlivě mstil za něčí smrt. Fajn, tak jedem, máme tady systém, kterej je podobnej splátkám s nulovým úrokem a ranč, který je v sázce. S! -Jenže mi hlava nebere, proč to všechno, když pozemek leží na ložiscích ropy. -S! To nicméně nesnižuje kvalitu snímku, kde lítají slova, jako chlapáctví, drsný, borci, chlapi. Když to srovnám s podobným snímkem Tahle země není pro starý, jak si hlavní hrdina přeje, aby pan na benzínový čerpací stanici hodil mincí a jemu ve vteřině dochází, že si hází o svůj život, tak takových momentů tento snímek moc nenabízí a to je škoda. Jinak jsem se bavil, je potřeba k tomu přistupovat uvolněně, jako ke všem filmům a čekat, kam nás zavanou…….. ()

Martrix

Taylor Sheridan je Texasan a podařilo se mu to vtisknout do scénáře tak výrazně, že ve spojení s šikovným režisérem (kterým Mackenzie jistě je), stvořili jeden z nejlepších neowesternů desetiletí. A to přesto, že příběh působí jako historka, kterou si vypráví vysloužilí rangeři někde u ohně. Žádný sofistikovaný twist, nebo pointu v tom nenajdete, ale poslouchat to od někoho, kdo umí vyprávět...to je paráda. Obsazení vynikající, hudba stylová, prostředí...Texas a jeho obyvatelé hráli jednu z hlavních rolí. Ta atmosféra západu, kde z režimu lazy zrychlí postavy na danger během vteřiny...to je divácky nesmírně atraktivní. Z dialogů cítíte, že prostředí jednoho z nejsvéráznějších států USA, scénárista důvěrně zná. Takže vše působí autenticky a současně tak cool stylizovaně, že bych se vydržel dívat další hodinu jen na to, jak na sebe bývalý ranger a bývalý lupič sveřepě zírají. Velká spokojenost a nejspíš se díky tomu odhodlám i ke shlédnutí hromady seriálů, které Sheridan v posledních letech chrlí. ()

FAITH.BABE

Dneska jsem film viděla po třetí a zvyšuju skóre na 5 hvězd. Vypadá to na další srdcovej film. Atmosféra naprosto nenahraditelná, všechny postavy si okamžitě zamilujete, soundtrack taky pětihvězdičkovej, amérika jak bejk a to mě na tom tak moc baví. Má to šmrnc, vtip, emoce (hodně emocí) a jako bonus pár rozprcanejch mozků na koberci a silnici. Perfektní novodobá kovbojka. ()

BoXBe

Hell or High Water je pohodový žánrový film, který leccos připomíná, ale taky je v mnohém svůj a jestli nabízí něco fakt cenného, tak je to pevný a ucelený scénář s povedeným závěrem. V hlavní roli Texas s lokacemi mimo Texas, testosteron a prach. ()

WolfR

Náhodou super zpracování ne zrovna nového námětu, výborné postavy,přesné obsazení Avšak ten chválený konec to trochu zabil, 4 hvězdy. ()

mortak

Atmosféra, herecké výkony, hudba, vše dokonale šlape, a závěrečná třetina je strhující. Tak proč jen tři hvězdy? Protože mě trochu štval ten romantizující opar ve stylu Jesse Jamese. Zločinci, či poldové jsou prostě sympaťáci, co hrají tu prastarou hru na zákon a pořádek, zatímco banky beztrestně kradou a kradou. A tak tu máme nakonec další pohádku o starém dobrém Texasu, kde divoký Západ jak ho známe z westernů pořád žije. Přirovnání k McCarthymu či Peckinpahovi mi trochu nesedí, protože ti vrahy nikdy neromantizovali a neomlouvali je problémy s dluhy. ()

majo0007

Je to tuším už 3. Bridgesov film z poslednej doby s tým debilným južanským akcentom. Milý Jeff, už to začína byť trápne. Film v pohode, ale nič svetoborného. ()

Deyw

brother movie..magor a chytrej bracha..skvelej bridges norton a pine - kurva ten kluk se mi zacina libit vic a vic - vypada na super herce..skvelej film..proste topka! ()

dr.fish

Tohle je naprosto skvělá a čistá práce. Vynikající soundtrack a vůbec celá atmosféra. Jen odstíny šedi v charakterech, nikdo není jen padouch anebo jen klaďas. Pomalé tempo ústící v krátké drtivé finále. Film podle mého gusta. 85% ()

Radiq

Od začátku bylo jasné, kdo bude ten hodnej chytrej a kdo ten zlej hloupej. Ben Foster to má už tak trochu předurčený svým ksichtem, že na něho vyšla ta role zlá hloupá. Ale aspoň se do té role hodí. Zatímco Chris Pine mi jako zločinec moc neseděl - až na konci, kdy si nasadil kovbojskej klobouk, tak měl ten správnej drsnej vzhled, kterej bych si k němu představoval. Ale na druhou stranu - nezahrál to špatně. A pak je tu Jeff Bridges, kterej je sice dobrej, ale ne tak, aby se mi zapsal do mejch soukromejch filmovejch dějin. Na konci jsem čekal, že přijde nějaké vyvrcholení, nějaká pointa, abych pak zjistil, že to pravé vyvrcholení se odehrálo už asi tak ve 3/4 filmu. Ale nevadí, byl to dobrej film, to se nemůžu s nikým hádat. ()

Triple H

Nie dokonalé, ale nechýba veľa. Možno pár scén či dialógov ešte viac prehlbujúcich postavy, prípadne troška dramatickej výstavby a pôsobivejšieho uchopenia určitých momentov v poslednej tretine by film pretlačila až k piatim. Ale inak výborná záležitosť s veľmi dobre napísanými postavami, krásnou kamerou, hudbou a perfektným castingom (aj výkonmi - bez výnimky). Pine ukázal, že v ňom drieme niečo viac ako len hviezda blockbusterov. Toto si určite pozriem znova a zúčastneným sa prekvapivo podarilo vyseknúť malú klasiku. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)