Pětatřicetiletý spolumajitel restaurace U veselé Mrkvičky, v Greenwich Village, jímž je klarinetista amatér Miles Monroe, se v roce 1973 musí podrobit poměrně banální operaci žaludečních vředů. Z narkózy se ale probouzí téměř o dvě stě let později, taková je výchozí situace sci-fi komedie Woodyho Allena. Hlavní postavou příběhu je opět nešikovný, nehrdinský hrdina, dostávající se vlastní nemotorností do neobvyklých situací... Režisér Woody Allen s patřičnou dávkou nadsázky karikuje společenské systémy s neomezeně vládnoucími diktátory, stejně jako zaručeně "dokonalé" politické systémy a ideologie. Příběh nezapře inspiraci futurismem, také tentokrát v ději nalezneme citace z grotesek Macka Sennetta, Bustera Keatona, Harolda Lloyda, Charlieho Chaplina, bratří Marxů, parafráze slavných filmových dialogů. Humorem shazuje některé psychologizující divadelní hry či nyní aktuální klonování lidských orgánů. Neméně důležitou součástí děje se stala hudba Woodyho Allena, jenž se tu představuje i jako její interpret na klarinet, v doprovodu vlastní dlouholeté skupiny The New Orleans Funeral Ragtime Orchestra a newyorleánské kapely The Preservation Hall Band. Není nezajímavé, že kostýmy k tomuto snímku připravil Joel Schumacher, který později více zaujal jako režisér například snímky Hráči se smrtí, Nebezpečný klient a Čas zabíjet. (oficiální text distributora)

Madsbender

That´s it, Woody! alebo ako Allen točil kedysi a už netočí. Gagoidný mystifikovaný nášup futuristického ostrovtipu, imperialistického humoru a (nutno podotknúť, že manipulované) myšlienkové pochody budúcich pozemšťanov so silným sexuálnym podtónom. Celé tony odkazov, citácií (biopotraviny, blondýny, autoerotika, Marx...), aforizmov a úchylných vtipov, v ktorých Woody nezaprel svoju esenciálnu komediantskú podstatu. Klasická sedemdesiatková kultovka. "My brain? It's my second favorite organ!" ()

stilgar1

Woody jako ujetý vetřelec v imperialistickém policejním státě budoucnosti má zachránit svět od zlého diktátora, jimž je sám velký Nos (...blafuje, přece by nezastřelil nos... :D). Ve filmu snad nebyl okamžik, kdy jsem se nesmál. Některé scény připomínají staré grotesky :) Je to prostě film dokonalý, pro mě rozhodně jedna z nejlepších komedii vůbec :) 10/10 ()

viperblade

Přečtěte si pár hlášek, které zde mají vypsané někteří uživatelé. Přijdou vám vtipné? Mně ano. Bohužel, ve filmu mi to ale tak nepřišlo. Nevím proč, ale Sleeper pro mě zůstane filmem, jehož hlášky jsou lepší na papíře, než na plátně. Nevím, jestli to bylo tím, že by je Woody neuměl podat, nebo že by mi neseděl celý film, opravdu nevím. Smál jsem se málo, hodně málo na to, jak se Woody snaží a každou minutu sype další a další hlášku. Bohužel všechno to snažení vyšumělo do prázdna. Příběh je (jak už zmínil uživatel Matty) recyklace Woodyho staršího snímku Bananas, který se mi líbil podstatně víc. Hlavně proto, že tam ty vtipy byly opravdu vtipné i ve filmu, nejen na papíře. Lituju, Woody. Dneska jen za 50 % a to ještě o prsa vietnamské závodnice. ()

Jirka_Šč

Neuvěřitelně uletěné, originální a je pouze na divákovi, jestli dojde k názoru, že geniální. Sci-fi příběh chlapíka, omylem hybernovaného na 200 let, aby se probudil v despotickém světě vymytých mozků a myslel si, že je Miss Montana, to celé točené ve stylu grotesek Charlie Chaplina - to se hned tak nevidí. Dlouho jsem byl přesvědčen, že dám 4*, na konci jsem měl ale z Woodyho a Diane pocit maximální. ■ Noviny z roku 1990: "Papežova žena porodila dvojčata!" ()

Ded@M@tes

Woodyho Allena moc nemusím, ale tato komedie se povedla. Na to, že se děj odehrává v budoucnosti 2173 a na rok natáčení 1973 propracované takřka do detailů. Docela by mě zajímalo, jak by tuto budoucnost vzali diváci právě v takovém roce v jakém se odehrává. Film utekl jak voda a nenudil jsem se. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

• Druhý Allenův film, ve kterém se objevila Diane Keaton. Jejich milostný vztah skončil dříve, než začala v jeho filmech hrát. (Kulmon)
  • Poté, co film vyšel pod názvem Woody and the Robots (Woody a roboti) ve francouzsky mluvících regionech Kanady, vložil Woody Allen do všech svých budoucích smluvních klauzulí, že tituly jeho filmů se nesmí měnit bez jeho svolení. (jezurka42)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN