Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

• Belgie

• Německo

Valerian - Die Stadt der tausend Planeten

Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian a mesto tisícich planét

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Francie / Čína / Belgie / Německo / Spojené arabské emiráty / USA, 2017, 137 min

• EvilPhoEniX

Prudké zklamání a jeden z nejhorších Bessonových filmů. Film má plusy pouze dva a to jest překrásná modelka/lesbička Cara Delevingne a vynikající 5 minutový performance Rihanny, což je trošku mimo když se jedná o nejdražší Evropské Sci-Fi. Efekty na můj vkus až moc barevné a pohádkové, akce je hodně málo a především je nezajímavá, tempo je neskutečně pomalé, ty dvě hodiny se mi v kině táhly neskutečně, někde v půlce filmu jsem se podíval na hodinky a plánoval jsem útěk, že další hodinu prostě nevydržím, no nakonec vydržel ,ale o nic jsem nepřišel. Tohle se prostě nepovedlo. Protrpené kino. 35%(20.8.2017)

Co si budeme nalhávat, Cara je kus! Naopak, DenHaag na mě působil jak osina v zadku. Nevím, proč se půlku filmu držel rčení "co je šeptem...". Jinak barvičky krásné, dívá se na to dobře. Tady je vidět, že se nešetřilo. Ale nezbylo jaksi na ostatní a to propracovanější scénář. A nebo to bylo tou režií? Nevím, každopádně Valerian za vidění stojí, ale o vizionářské veledílo typu Avatar se nejedná!(11.12.2017)

Evropský John Carter. Čili super-nákladná, parádním CGI doslova přecpaná směs sci-fi a fantasy pro děcka. Protřelí, žánrů nadprůměrně znalí diváci se budou u některých (notně zbytečných) scén nevyhnutelně více či méně nudit. Třetí hvězdu u mě zajistilo sympatické poselství spojené se závěrečnou pointou (naopak zmínka o ilegálních imigrantech je sice ušlechtilá, ale působí hodně nuceně). Jinak bohužel vskutku nic moc exkluzivního, obzvlášť s přihlédnutím ke jménu hlavního tvůrce, jemuž zřejmě nikdo nikdy důrazně nevysvětlil podstatu rčení o tom, že nevstoupíš 2x do téže řeky (a to rozhodně nejsem žádný skalní fanda Pátého elementu)... Navíc je pro mě tenhle titul dalším potvrzením mé obavy, že skutečně výjimečného snímku se od Bessona možná už nikdy nedočkáme (a to se mi velmi líbila Lucy!). Nejsmutnější mi však na Valerianovi přijdou dvě věci: Nejlepší a nejznámější herci tu mají jen camea (fakt má Ethan Hawke zapotřebí takovéto role v takovýchto filmech?!) a že nejlepší scény (nádherný prolog doplněný mým oblíbeným songem, "převlékací" sexy taneček) jsou pro děj takřka bezvýznamné... 60 %(23.7.2017)

Jak by to vypadalo, kdyby režisér Pátého elementu namixoval Star Wars, Star Trek, Avatar a X-Men? Přesně takto. Film, který přináší asi tolik nového, co se za nehet vejde, s koncem tak předvítelným, že se již v prvních okamžicích přistihnete, jak doufáte, že to tak přeci dopadnout nemůže, jinak zbylé dvě hodiny v kině trávíte zcela zbytečně... Nuže, alespoň že ten vizuál a soundtrack stojí za to!(14.8.2017)

Tak tohle je průser. Luc Besson to zase podělal. Kam se poděly všechny ty utopené miliony? Vizuálně je to sice krásné, ale děj dost pokulhává. Celá zápletka je velmi předvídatelná. Chemie mezi hlavními protagonisty je taky nulová. Ne že by mi Dane DeHaan a Cara Delevingne nějak vadili, ale prostě se k sobě nehodí. Je sice možné, že komix je kultovní, ale film dost pohořel. Tomu taky odpovídají jeho tržby. No škoda mluvit. Jo a Rihanna tu má dobrý štěk. :D "Vezmeš si mě?"(8.12.2017)

Besson opět pouhým stínem sebe sama, bohužel. Obsazení Spy Kids do hlavních rolí bylo z toho všeho asi nejhorší. Filmařský výkon nelze s Pátým elementem bez požití drog srovnávat.(13.8.2018)

• Visáč

Besson zostal zaseknutý v devadesátkach a jeho kedysi tak úchvatná filmárska estetika dnes nepôsobí nijak výnimočne. Namiesto plnohodnotného comebacku tu máme vyčpelý klon Piateho elementu s troškou Avatara pre chuť. 137-minútová stopáž je ubíjajúca. Celé sa to vlečie: chýba tomu ten povestný bessonovský drajv, ktorým zdobil svoje staršie kúsky, ale aj napr. Lucy. O humore ani nehovoriac. Obsadenie také nijaké - DeHaan je drevák, Clive Owen nemá dostatočný priestor pre stvárnenie niečoho viac ako obligátneho dvojrozmerného padoucha a Care Delevingne by to podstatne viac slušelo bez skafandra a pod režijným vedením auteura Refnovho kalibru, než v tak preplácanom blockbusteri. Na záver už len toľko, že Desplat (zďaleka) nie je druhý Eric Serra. Better luck next time, Luc.(26.11.2017)

Obrazově působivé akční sci-fi, které má sympatické hrdiny a typický Bessonovský nadhled. Bohužel ale nemá přidanou hodnotu ani překvapivé zvraty a vyčpí ve stylu "přišel a zase odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel". Možná to chtělo zajímavější představitele dvou hlavních rolí, možná trochu serióznější pojetí. Každopádně se jedná spíš o oddechový film na víkendový večer než povinnost pro fanoušky žánru.(29.1.2018)

Vizuálne krásne listovanie pulpovou sériou, z ktorej niekto škodoradostne vytrhal niektoré strany a náhodne poprehadzoval diely.(20.7.2017)

Luc Besson si myslel, že to najsilnejšie a najpútavejšie bude v spektre rozmanitých civilizácií a kultúr, ktorými udupe diváka. Všetkého moc škodí, hoci treba uznať, že triková pestrosť je obdivuhodná. Samotný príbeh je svižný, dostatočne rýchly, aby neboli "vidieť" nedostatky a zručne natočený. Hlavné postavy "bieberovských" agentov jednoznačne preferuje mladších divákov a treba seriózne povedať, že film patrí predovšetkým nim.(18.12.2017)

V dnešní době, kdy si bez digitálních efektů neumíme filmy žánru sci-fi prakticky ani představit diváka už bohužel hned tak něco neohromí. Valerian a město tisíce planet jsou v tomto ohledu vizuální orgie a mně zamrzelo, že jsem film neviděl na plátně nebo alespoň na nějaké TV s dvoumetrovou úhlopříčkou... Besson nám stvořil ne jeden, ale několik světů a to naprosto fantastických na něž člověk zíral s otevřenou pusou... Přesto mi příběh samotný připadal až moc jednoduchý a oba hlavní hrdinové mi nevím proč nebyli zrovna 2x sympatičtí. Obzvláště místo Cary Delevigne mohli do filmu dosadit nějakou jinou hezčí dívčinu... Filmu moc nesedí ani vražedná stopáž, myslím si, že by ten příběh mohl být klidně krapet kratší a nemuselo by mu to být na škodu. Jestli ale tady musím něco do nebes vyzvednout a to až do vesmíru, jsou tu geniálně udělané úvodní titulky a úvod do filmu doprovázený hudební peckou Davida Bowieho - Space Oditty, ne nadarmo vzniklý v éře kosmického věku, kdy člověk měl tak nějak k hvězdám nejblíže a vesmír se zdál na dosah v tom roce 1969... Ten začátek jsem si pustil opakovaně a jen těžko dostávám z hlavy text písně: ,, Ground Control to Major Tom - Take your protein pills and put your helmet on. Ground Control to Major Tom (ten, nine, eight, seven, six), Commencing countdown, engines on (five, four, three), Check ignition and may God's love be with you... '' Koho napadlo skloubit tuhle píseň s delegacemi na mezinárodní stanici v průběhu let a století, mám můj respekt !!! Geniální! Normálně bych dal asi za 3 perly, ale za ten začátek ještě k perlám přidám i to roztomilé perlotvorné zviřátko Žlababu :-). * * * *(26.2.2018)

Nie je to síce Piaty element, ani Avatar, ale ja s radosťou dávam tomuto Bessonovmu pračudesnému svetu štyri hviezdy, lebo ja som sa bavila. 137 minút ušlo ako voda, ani chvíľu som sa nenudila. Herecká dvojica mi pasovala, predovšetkým DeHaan. Aj muzika bola skvelá ... nerušila a krásne to doplnila. A tá Rihanna ... prečo práve ona, načo to?(27.11.2017)

• Chrustyn

Luc si odskočil od psaní a produkování hloupých béček, aby si natočil svého "Avatara" a pokusil se o úspěch, který měl před 20 lety s "Pátým Elementem". Valerian je krásně barevný a okulahodící, ale také dost nudný a ničím zajímavý film, bez zajímavých, nebo dokonce zábavných postav. Kdyby se přidalo na akci, mohla to být alespoň hloupoučká jízda, ale ani s tou se zde moc neplýtvá.(2.5.2018)

Z pohledu nápadu je to zajímavé a celkem dost propracované. Všechny ty formy různého obyvatelstva, planet a jazyků. Nicméně, pokud obsadíte do hlavní role Caru, která je mimochodem celkem slušná herečka, což se nevidí moc často, aby modelka uměla i dobře hrát, tak k ní přece nemůžete dát někoho jako je Dane DeHaan, který má nulové charisma a přímo pytle pod očima.(21.9.2017)

• Darneth

Velebnosti....jdu blejt....trikově zajímavé, ale jinak strašnej, ale strašnej hnusinec všech hnusinců...(24.12.2017)

Nahuštěný barevný kolos, kterému by bylo nejlépe tak před dvanácti lety. Škoda je, že se nějaký ten lepší humor (na kterém bychom to celé odcválali) objeví jen zřídka (viz super začátek). Není to prohra, jen fakt, že dnešnímu divákovi pestré (dvě a půl hodiny dlouhé) fantazijní panoptikum nestačí.(19.7.2017)

• MonaSax

Valerian je velká barevná bublina, do které když začnete šťourat, tak v sekundě praskne a nemáte nic. Celý film se dá přirovnat ke scéně na tržišti, kde abyste mohli vidět tu krásu a nakupovat, potřebujete speciální helmu, ale jinak je to pustopustá nekonečná poušť ničeho. Valerian a Laureline jedno velké cliché za clichém. Ale tak hej, hezky se na to koukalo.(20.7.2017)

Bodaj by sa príbehová stránka vyrovnala tej vizuálnej, aspoň spolovice. Bavilo ma stráviť tých 130+ minút vo svete Valeriána a Laureline, ale všetko bolo absolútne predvídateľné a napätie žiadne. Dane okej, Cara super. Už v Suicide Squad ma bavila najviac zo všetkých, dúfam, že úloh dostane viac. A palec hore aj za obsadenie Herbieho Hancocka. (Cinema City Polus - Filmánia - 7.8.2017)(8.8.2017)

Neklasická sci-fi podiváná která moc dobře neví čím chce být. Na komedii alá Strážci vesmíru to není moc vtipné, na vážnější notu zase málo vážné. Holt se druhý Pátý element nekoná(18.7.2017)

Neurážející, ale také ničím neoslňující film. Opravdu se mi líbila jediná scéna s nenažraným vládcem.(11.1.2018)

DeHaan není Willis, Delevingnová není Jovovich a Owen není Oldman, jinak to tam ale je, je to tam! Bessonův svět mě zase fascinoval, uchvátil, pohltil a strašně moc bavil. Obdivuju jeho mysl, jak tohle vše ze svý hlavy dokázal zase nám divákům naservírovat. Jeho vesmír je fascinující. Škoda, že na pozadí docela rutinního příběhu a dosti špatné ústřední herecké dvojici. Všimli ste si taky, že hlavní hrdinka vypadá v obličeji jako chlap a hlavní hrdina jako holka? Chemie a láska nulová, neuvěřitelná a herecky opravdu zklamání. Jediný, za to citelný kaz na vizuálně epické fantasy. I když akce taky trochu křečovitá. Přesto mě to bavilo a to hodně. Kdyby Besson vybral jiné obsazení i když mě nenapadá jaké, asi to mohlo být někde jinde. Slabší čtyři, ale čtyři. Verbal to vystihnul perfektně.(18.11.2017)

1 2 3 4 5 6 7 10 18 27 35