K smíchu

USA, (2018–2020), 8 h 50 min (Minutáž: 22–32 min)

Tvůrci:

Dave Holstein

Hudba:

David Wingo

Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk, Cole Allen, Juliet Morris, Juliocesar Chavez, Ginger Gonzaga, Kelly Coffield Park (více)

Série(2) / Epizody(20)

Jim Carrey hraje v tomto komediálním seriálu Jeffa, jehož alter ego Mr. Pickles je ikonou dětské televizní zábavy, vzorem laskavosti a moudrosti pro vnímavé mladé mozečky a rodiče, kteří s ním vyrostli. Jeffovi se tak na silné značce podařilo vybudovat úspěšné mnohamilionové impérium. Když se však jeho rodina – manželka, dva synové, sestra a otec – začne postupně rozpadat, Jeffův život má k pohádce daleko. Zbožňovaná celebrita se rázem ocitne v krizi, kterou nedokáže zvládnout. Následkem toho začne tenhle dobrák v krutém světě pomalu přicházet o zdravý rozum, což je sice legrační, ale současně velmi skličující. (HBO Europe)

tom88

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60% ()

Script

Tenhle seriál není komedie ani omylem. Jde o velmi drsné drama. Ještě bych doplnil, že je to částečně i psychologický seriál. Je velmi zajímavé pozorovat Jima Carreyho v úplně jiném žánru. První epizoda ve vás vyvolává ze začátku pocit zmatení, že to nechápete, ale jakmile se dostanete na samotný závěr té epizody, tak se najednou chytíte a začne vás příběh více zajímat. Každá epizoda ve vás vyvolává nějaký určitý druh emocí a působí to na vás velmi intenzivním způsobem. U postav vám ukážou kladné i záporné stránky. Postupně se seznamujete s každou postavou a buď si ji oblíbíte nebo ne. V seriálu nechybělo ani několik momentů překvapení. Často vás i některé scény zaskočily. Jenom prostě nechápu, proč u nás ten seriál se jmenuje K smíchu. Kidding je volně přeloženo jako "dělat si srandu". K smíchu totiž vůbec nevystihuje podstatu děje, ale jde pouze o název. Jim už potřeboval v posledních letech nějakou pořádnou roli a jsem rád, že se mu takhle poštěstilo. ()

Yoda sama

Gondry sa podieľal na produkcii a réžii jedného z najdepresívnejších, no zároveň najmilších seriálov roku, Carrey si v ňom, v úlohe napísanej na telo, ide pre Emmy a prekvapivo sa o tom nehovorí tak moc, ako by sa malo. Teší ma a desí ma, že finále len naznačuje, že bolesti ešte pribudne. ()

hroubek

S01 - Pecka. Když jsem viděl trailer, tak jsem se začal těšit, jelikož se tvůrci chlubili nápisem od tvůrců filmu Věčný svit neposkvrněné mysli, který já miluji, takže tady nebylo o čem. Chvilku mě trvalo, než jsem si zvykl na stylizaci a styl jakým tvůrci budou vyprávět svůj příběh. A to z jednoho prostého důvodu. Tvůrci si rádi hrají. A to ať už jde o Davea Holsteina nebo Michela Gondryho. Na tvůrcích a režisérech je vidět, že je práce baví, rádi přijímají výzvy a baví se řemesle(viz, kreativní titulky ke každému dílu, scéna natočená na jeden záběr, jejíž natáčení se objevilo na internetu, nebo prosté hraní si se střihem a kompozicí, či přidají nějaké šílenosti nebo něco trochu úchylného). A je toho spoustu a strhává to dost pozornosti, ale nikdy to neodvádí pozornost od toho hlavního, a to je příběh. Příběh o zlomeném člověku, který den co den rozdává radost jiným, a sám jí neumí v sobě najít, člověku který hledá vykoupení, odpuštění a řešení svého problému, jenž řešení nemá. A je to skvěle natočené. Emoce z toho sálají na míle daleko, slzy tečou po tváři, protože to co vidíme je neuvěřitelně silné, upřímné a opravdové(důkazem je celá scéna u stolu v sedmém díle,která je pro mě jeden z vrcholů seriálu). Platí to o skvěle napsaných postavách, a i o hercích co dané postavy hrají. Jim Carrey podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry a je skvělý. Catherine Keener má velmi dobrou roli a krásně jí zahraje. Hodně mě sedl Frank Langella, protože svou postavu zahrál parádně. Velmi dobrý je Cole Allen v dvojroli. A v neposlední řadě je potřeba zmínit Ginger Gonzaga, jelikož ona je hlavním spouštěčem emocí. Jediné co mě mrzelo, že Judy Greer nemá tolik prostoru, protože jsem se na ní dost těšil. Seriál má spoustu zajímavých a silných momentů, ale taky dokáže být místy dost šílený a ujetý, a je mi jasné, že tahle kombinace všem nesedne. Ale těm co sedne, tak ty na oplatku dostanou jeden z nejlepších seriálů roku. S02 - Na druhou řadu tohoto seriálu jsem se moc těšil, protože se mě první dost líbila. O to více mě naštvalo, že jí posunuly o pár měsíců. Teď už jí ale mám za sebou, a opět mohu napsat, že jsem spokojený, ale bez chybné to nebylo. S tímto seriálem je to těžké. Je hodně svůj. Má to své specifické vyprávění, humor a na některé věci si jako diváci musíme počkat. Rozhodně to není divácky vděčný humor, ale pokud vám to sedne, tak dostane něco úžasného. Seriál výborně umí vytvářet dojemné scény, umí hrát nenuceně na city, a to se postavám občas děje je emocionálně silné, že to prožíváte s nimi. Pro mě osobně byly poslední tři díly velká emocionální jízda, kdy jsem držel slzy na krajíčku. Po řemeslné stránce je to znovu hravé, od úvodních titulků, přes maňáskovou epizodu po různé vizuální nápady. Herci jsou opět skvělý a je radost sledovat jejich výkony. Druhá řada má pomalejší průběh, nemá tolik strhujících epizod, ale tohle všechno perfektně vynahradí skvělé finále. Pokud vás bavila první řada, tak druhá je jasná volba. ()

SamVimes

Michel Gondry společně s Jimem Carreym předkládají vtahující náhled na citlivého muže, který se pomalu dostává ke kritickému bodu pod vlivem osobní tragédie a sílícího konfliktu mezi idealizovanou, zjednodušenou postavou pro děti a živým, trojrozměrným, dospělým mužem, který se od ní čím dál tím víc vzdaluje. Carrey zase jednou dokazuje, že je mnohem víc než jen komik s gumovým ksichtem, a exceluje i ve vážnější roli. Tím spíš, když je mu už pomalu k šedesáti, přibylo mu vrásek a když se na chvíli přestane usmívat, dokáže být pořádně intenzivní. Kidding nabízí výborně odehranou i zrežírovanou tragikomedii odlehčenou místy až absurdním humorem a ošperkovanou vynikající kamerou. ()

vyfuk

1. série: Kidding nastolilo laťku někam do neznáma. V jistém slova smyslu i tím, že nevíte jestli se máte smát a nebo zírat v tom jak vás seriál svou jednoduchostí dokáže geniálně překvapit. I když ne vždy víte, co se vlastně děje. Je to prostě k smíchu. 2. série U Kidding jsem měl takový zvláštní pocit, že jsem jasně věděl, o co půjde. Alespoň v rámci mé subjektivity, že se mi seriál bude líbit, i když jsem po první sérii nevěděl skoro nic, o co vlastně šlo. Jak čas běžel došlo mi něco a zjistil jsem, že jde přesně o styl bizarního humoru, který miluji, a který hledám. Nevím jestli jsem byl dříve skeptik nebo suchar, ale přijde mi, že ve druhé sérii už byli tvůrci vypuštěni plně z řetězů. A plus k tomu vydali ze sebe to nejlepší v oblasti provázanosti děje, absurdity a geniality v jednom. Těžko se to popisuje, zvláště, když se stále seriál nezbavil divným a skoro nelogických momentů, které někdy zbytečně kazí naprosto dokonalou atmosféru. Tento návrat skvěle vyšel. Ale uvidíme, co bude dál... já jsem pro. "Svět je plný magorů, kteří věří, že svět je plný magorů." ()

Jaro.Krafcik

Carrey prečo? Je to pán herec a zároveň blázon. V seriáli kidding od hbo to naplno ukazuje. Začiatočné časti nepochopiteľné, potom to už bolo lepšie. Samozrejme ako bolo spomenuté v niektorých komentoch, seriál nieje pre každého a seriál vam jednoducho sadne alebo nie. Zbytocne tu boli pesničky ktoré som chcel preskočiť. Nič extra... 3* ()

blackkocour

Takhle si představuji seriál K smíchu. Vezměte si Michala z Kouzelné školky, kterému se postupně rozpadává rodina. Žena mu dává košem, jeho soplomet si z něho prdel, jaký je píčus a posera. Jeho mysl je natolik jeblá, že si párkrát dá halušky, při kterých mu píchá v jícnu. Na povrch je milý a úsměvný člověk, který svý pocity dusí pod pokličkou, a někdy se nepatřičně nasere, že pleskne Františkovi přes tu plyšovou a drzou hubu, protože mu zalže, že tu trávu nehulil. Později či tak, si zas uvědomí, že to co udělal není správný, a musí spasit svět svou Kouzelnou školkou. Ve volném čase si v místním bordelu dá pořádnou šlehu třpitek z prdele pokérovaný a vyfetlý Františky. Až moc silné přirovnání? No, ani se tak nezdá. Jim Carrey jako hodně velký zábavný komik, se těžce může uplatnit v psychologickém sociálním dramatu. Takovou roli jsme mohli sice vidět ve Věcným svitu neposkvrněné mysli a dejme tomu pár posledních a velmi brakovních snímků za poslední 4 roky. Neberte to špatně, Jim Carrey patří k mým nejoblíbenějším americkým hercům, a jeho filmy z části beru jako v pohodě. Tohle bylo dobrý tak na půl. Tenhel seriál není pro každého, hlavně pro toho, kdo očekával od toho ftivnou komedii. Sice jsem věděl, že nejde tak úplně o komedii, jen ta dramata a halucinogených hluchých míst, mě moc nebavila. Navíc, zhruba v posledních 3 dílech první sérii, jsem jen přeskakoval, protože to bylo fakt nudné. Neumím si představit, že by mě bavilo tohle sledovat každý týden. Ono, v tom dílu se až tak toho neuděje, a úplně stačí se podívat na začáteční flashbacky z minulých dílů. Na druhou řadu se asi nekouknu, pokud to nebude fakt hot. Kdo ví.. do té doby je ještě čas, a do té doby dávám zatím jen 3 hvězdy. Nenávist trestá jen nás samotné.. ()

HarryBlock

Dosť bolestné sú už aj filmy o dospievaní teenagerov, dospievanie naoko dospelého človeka je už potom číre šialnestvo. Neviem ako toto Holsteina napadlo, ale geniálne to vystihuje súčasnú spoločnosť, pretože mnohí ľudia sa dnes v jednom momente "preberú" a začínajú si uvedomovať akúsi falošnosť toho, čo doteraz žili. Nastáva potom otázka, či si radšej zachovať vnútornú integritu alebo zradiť svoje doterajšie presvedčenia a rozhodnutia a ísť sám proti sebe. Rozhodujúcu úlohu potom zohráva otcovská autorita, pretože vzťah k nej určuje aj vzťah k celému symbolickému poriadku sveta. Svojím spôsobom to geniálne vystihuje persona Jima Carreyho, ktorý sa po mnohých prihlúplych komédiach stiahol do ústrania a potom vyšiel na svetlo sveta s novými radikálnymi a uvedomelými názormi ohľadom spoločnosti, umenia atď. Paradoxne najaviac mi vadila Gondryho prvá časť, pôsobila na mňa príliš divne, akoby naschvál narúšal divácky pôžitok zo sledovania, v snahe ozvláštniť ho aj za cenu zhoršenia zrozumiteľnosti. Zvyšok série ma už potom držal v absolútnom napätí a úžase. ()

Gogo333

Jim Carrey ve vážné roli, kde se musí poprat se ztrátou v různých podobách. Seriál je velmi silný a o proti klasickým kouskům hodně vybočuje z řady. Několik WTF momentů se tam najde, stejně tak silných emotivních a nebo vtipných scén. Nečekal jsem, že mě ještě bude Jim na stará kolena bavit, ale dokázal to a vždy jsem očekával dalši epizodu. Natočeno to je celé bravurně a je poznat poctivá filmařina, což dokazují i videa ze samotného natáčení. Druhá série je nutnost. 80% ()

simply

Kidding je pro mě rozhodně seriálové překvapení roku. Do seriálu jsem šla kvůli dvěma lidem, a to Jimovi Carreymu a Michelovi Gondrymu, které mám moc ráda. Ze začátku jsem nic moc nečekala, ale po pomalém rozjezdu mě to vtáhlo, ať už díky skvělým postavám, melancholické atmosféře nebo úžasnému Jimovi. ()

bobstock

Nejlepší na tom, že život pana Picklese není moc k smíchu. Je to prazvláštně pesimistické v tom barevném dětském světě, který prodávájí televizní mágové. Každý díl je úžasné tvůrčí a nápadité dílko, které vyžaduje jisté duševní cítění a uvědomění si každodenní kauzality. Poté si seriál opravdu užijete. Smekám Dejve Holsteine a Mišele Gondry jsem váš. 90% ()

SatyR.film

Prvú sériu som videl pred piatimi rokmi a pozerám, že som jej dal v tom čase 5*. Ubehlo dlhých päť rokov k tomu aby som sa dostal aj k dvojke, ktorá už nebaví a začína sa variť zo slanej vody. Cynizmus sa premenil na teledramu točiacu sa okolo rozchodu ústrednej dvojky a jednotlivé epizódy kolíšu medzi odpadom a 3*. Záver to celkom zachránil. Meniť hodnotenie už nejdem, no pokračovanie bolo sklamaním. ()

krauset

Kidding je takový alternativní origin Jokera. Šprýmař se tu mění v násilníka. Jeff Pickles je až patologicky nezištný a dobrosrdečný muž, který se proslavil coby tvůrce loutkového pořadu pro děti. Jenže co dělat, když na vašem úsměvu stojí ten nejoptimističtější pořad v historii, a vám se přitom přihodí něco otřesného? Picklesovi totiž při autonehodě zemřel jeden ze synů. Jeho otec a zároveň producent ho nenechá mluvit  k dětem o tématech jako smrt upřímně a chce ho nahradit panákem, který šije Jeffova sestra. Jeho manželka si najde nového partnera a on přítelkyni s rakovinou. A tak optimistickou krajinu jeho ducha začnou ovládat démoni. Mimořádný Jim Carrey vedený Michelem Gondrym, týmž režisérem, který ho obsadil do životní role ve Věčném svitu neposkvrněné mysli, je doplněný skvělým Frankem Langellou, Catherine Keener a talentovanými dětskými herci. Kidding těží z kontrastu pastelového pracovního prostředí a zdrcující osobní roviny, kombinuje absurdní humor a tragiku nápaditými způsoby. V jádru jde ovšem o hořko-úsměvné drama o muži, který ztratil syna i příčetnost. ()

Lukin413

Čerstvý vítr v seriálovém světě. Postava Jima Carreyho, stárnoucí hvězda dětského loutkového pořadu, kterému po smrti syna začne lehce hrabat, hraje prim, ale i ostatní postavy jsou dostatečně zajímavé a zároveň ulítlé, aby vás zajímaly a opakovaně překvapovaly. A zároveň je to vlastně kdesi hluboko obyčejná vztahová romantika. ()

vojtaz

S hodnocením si nevím vůbec rady. Jako celek to proto hodnotit (hvězdičkami) nebudu. Kidding je seriál ke všemu, jenom né k smíchu. Dobře, občas je to černý humor, který mi vůbec není cizí ale po většinu času je to dost děsivá depka, do které jsem se odmítl vžít. Ale věřím, že kdyby vás to pohltilo, tak krom toho, že máte asi hodně smutnej život, tomu dáte 5*. Já na tu hru ale odmítám, v rámci zachování zdravého rozumu, přistoupit. No ale pro depresemi zmítaného Carreyho je to asi role úplně na míru. Ten chlapík je totiž, krom toho že je úžasný herec, v osobním životě také všechno, jenom ne k smíchu... 2. půlka je jasně lepší než první, a v 7. epizodě přišla asi moje nejoblíbenější filmovo-seriálová scéna všech dob. "Ty krávo..." ()