Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

J*A*M*A*L

Jeden z mých nejlepších akčních filmů a srdcovek a docela i můj velký filmový zážitek a můj nejoblíbenější film točený Michaelem Bayem.Dvojka Lawrence a Smith se k sobě hodí perfektně spolu v akčních scénách jsou takoví pošuci které jsem snad ještě neviděl.U filmu jsem se ani vteřinku nenudil a vždy když si ho zapnu tak se bavím a směju se někdy tak že to je slyšet skoro po celé ulici.100% ()

Paldiny

Bál som sa zbytočne. Zatiaľ čo reparát pri jednotke nevyšiel, druhý Bad Boys sú už iná kategória. Nuda nehrozí celých 140 minút, zápletka závity príliš nepotrápi ani nepotrhá, čiže plne postačujúca a k tomu znesiteľné minimum uvrešťaných Lawrencových výlevov. Ten podstupuje terapiu a ja mu fandím, ovláda sa čo mu sily stačia a tak konečne nepôsobí ako ten rušivý element z jednotky. Proti ostrým hochom navyše stoja suproví záporáci, ktorí sa stanú obeťami akčného besnenia v takom rozsahu, že by to zahltilo minutáž prvého dielu. Bay sa skutočne odtrhol z reťaze a nespútanú divočinu predvádza s toľkou energiou, že vás odrovná či stojíte na jednom alebo druhom brehu. Ja som stál na brehu nadšencov, ktorým šla hlava explodovať nad hromadou uletených nápadov, akým vládne loď na diaľnici, vykuchané mŕtvoly na cestách a deštrukcia všetkého čo je v pohybe. Rovnako oceňujem, že akcia ani na moment neľahne stereotypom a Bay to vie vždy oživiť striedaním lokalít, spomalenými alebo krúživými zábermi, niekedy aj s absentujúcim strihom. Skrátka lahôdka a jeden z najakčnejších akčných filmov, aké som kedy videl. Zbytočná je len dodatková scéna snažiaca sa otočiť naruby doterajšie dianie a v duchu “dobré priateľstvo prežije každý vzťah“ trochu nešetrne zaobchádza s vážnejším tónom podaktorých pasáží. Stále sa ale môžeme tváriť, že táto scénka nikdy nevznikla a film končí titulkami. ()

efko

Režisérovi sa podarilo priviesť na svet dôstojné pokračovanie svojich "Zlých chlapcov"... Dvojka (podobne ako jednotka) je založená na výbušnom mixe akcie, krimi a komédie + výbornom výkone osvedčenej dvojice Smith & Lawrence. ()

M.I.K.E.

Myslim, že tenhle film buď milujete nebo nenávidíte. Ja patřím k těm prvním. Pro mě se tenhle snímek stal nejlepším akční komedií jakou jsem kdy viděl. Skvělé automobilové honičky, kamera, bezkonkurenční dvojice Smith / Lawrence, gagy..SUPER! I přes obrovskou stopáž si BAD BOYS drží skvělé tempo. Michael Bay opět dokázal, že je součastná jednička mezi režiséry akčních filmů. ()

xHarryx

Největší akční jízda jakou jsem zažil :) Opravdu pecka!! Tenhle film považuju za aktuální vrchol tvorby Michela Baye :) BTW...Will Smith je fakt cool :D ()

B!ker

Vtipne sceny Martina Lawrence a Wila Smitha nemaji chybu. Tento film nabizi vice vtipu než dokonale provedených akčních scén. Ale i tak je ,,dvojka,, lepší než první film. ()

Angie91

Já vážně nevím co s vámi lidi je?! Dvojka je pro mě mnohem sympatičtější než slavný první díl... tohle je tvorba Michaela Baya a on je prostě mimozemšťan. Koho by totiž napadlo natočit honičku aut, při které ještě navíc stihnou přejíždět hlavy mrtvolám... to je úplně masochistický... to je celý Michael... "Trefil si mě do zadku!" "Já?? Ne!! Pravda, hodně jsem střílel... páni, někdo tě trefil do zadku!" "Mi povídej..." ()

Alf

zdá se mi, že největším fanouškem svého filmu je režisér sám, je tak nadšený tím, co natočil, že nedokáže materiál poněkud zkrotit, všechny akční scény mi pak připadají příliš dlouhé až skoro nudné, o těch několik málo scénách, které mají být asi vtipné (většinou mi tak nepřišly) platí to samé.. ()

Zombi

Neskutečnej akční nářez, totálně nahláškovanej, souložící krysy a nekorektní přístup k mrtvolám, jo baby, jo! ()

Movie Gourmet

Druzí Mizerové byli minimálně stejně dobří, ne-li lepší než ti první. Chemie Lawrence-Smith spolu se zajímavým scénářem, kvalitní režií a dobře odvedenou prací s kamerou rozhodují o vysokém Verdiktu: 5* a 80 %. ()

mira007

Oproti jedničce překombinované, vtipy se posunuly víc do trapnosti , místo skvělé filmové muziky tam hraje rap a celkově ten film ztratil šmrnc a akci. ()

Jaro_slav

Tady je PROSTĚ VŠECHNO, co na Jeho filmech miluju: blbej humor, dobrej humor, hezký ženský, praštěný ženský, bouchačky, káry, helikoptéry, helikoptéry při západu slunce, honičky aut, honičky aut a helikoptér a člunů, pošuk padouch, badass polda...prostě všechno! Jenom maličko pomalejší pozjezd, ale to dokonale dorovná absurdně přehnaný finále. 100% WHOOSAAAA! ()

Klajnik

Před pár dny jsem rewatchnul první díl, který mi z dětství v paměti neuvízl a asi mi v hlavě neuvízne ani nadále. Opravdu to byl nudný a velmi nezajímavý film, tudíž jsem se na dvojku vůbec netěšil. Avšak hned prvních 5 minut mě vyvedlo z omylu. Režisér Michael Bay se vymanil z amatérismu a vybrousil své coolózní vidění akce do bodu, kdy bude bavit i za 15 le. V roce 2013 se bohužel dostal i z této stylové fáze a dostal se do nezajímavého a nenápaditého digibordelu se svými Transformers 3. Nechci se ale zakecat. Bay natočil opravdu výborné kousky (Pot a Krev) ale taky dost sraček (Armageddon, Pearl Harbor). Mizerové II však patří k těm dobrým filmům a jsou na úplně jiné úrovni, o čemž svědčí už prvních 5 minut, kde Will Smith ustřelí Lawrencovi prdel. Tahle scéna mě přesvědčila, že film by mohl za něco stát. Bylo to stylově natočený, vtipný a byla tam chlapi řezali motorovkou, dokud by nelítala střeva. Když tam krev je, tak se jedná o nějaký cákanec, stejně je to ale příjemné osvěžení, které každé akci přidá na intenzitě a síle. Avšak já měl hlavě vyzdvihnout takovou morbidnost filmu, která je celá zaobalená v takových absurdních situacích, takže se divák směje. Uvidíme tu záběr na velký studený kozy mrtvý ženský. Uvidíme jak dá borec z Delta Force pažbou přes hubu starý bábě. Tyhle věci mě opravdu bavili a přitom má každá nějaký logický opodstatnění. Zkrátka to tam není bezdůvodně, jen aby to provokovalo. Celá tato humorná morbidnost je postupem filmu zvyšuje. V první automobilový honičce hází padouši na dálnici auťáky z tiráku, aby se zbavili pronásledujících poldů. O hodinu později v další honičce dopadají pod kola Mizerů mrtvá těla starých lidí a to už jsem fakt nevěřil, že koukám na pokračování nevýrazné jedničky. Přesto nejde říct nic proti a vůbec, proč by někdo měl? Takovéhle koření filmy potřebují. Na druhou stranu má film několik problémů. Je dlouhej a přestože vás po celou dobu šíleně baví tak je dlouhej. Skoro to až působí epizodicky. Klidně by to mohl být seriál o třech 45 minutových epizodách. Vím, že to zní divně, ale ten film má 3 automobilové honičky, dostatek konverzací hodně akce, záporáka, který není nic extra, člověk si ho stejně nějakým způsobem zapamatuje. Kdyby se jednalo o 3 díly seriálu, tak bych se pokaždé těšil na další akční jízdu. Takhle toho bylo možná až moc a přestože minimálně každá akční pasáž měla nějakou překvapivou scénu, která to celé oživila, tak toho bylo zkrátka moc. Sám si nejsem jistý, jestli je tohle opravdový problém, ale takovéto pocity jsem z filmu měl. Možná by to chtělo ještě lépe pracovat s kamerou, aby CELÁ akční scéna diváka uchvátila - ne pouze PÁR MOMENTŮ, které jsou natočeny opravdu skvěle. Kdyby byla kamera konstantně působivá, tak bych to mu dal 4/5, což je vrchol, kterého takový film může dosáhnout. Závěrem chci říct, že film funguje opravdu dobře a samotní Mizerové mají mezi sebou dobrou chemii takže si získají divákovo sympatie. Já jsem se jim smál, já jsem jim fandil a nebudu se bránit dalšímu pokračování. ♪ Bad Boys, Bad Boys what you gonna do? What you gonna do when we come for you? ♫ () (méně) (více)

Ollie235

,,We ride together, we die together. Bad boys for life." Po poměrně komorní jedničce přichází Michael Bay se svou klasicky přepálenou akcí plnou výbuchů, létajících předmětů a hořících lidských těl. Díky dvojici Smith-Lawrence a solidnímu množství hlášek to ale stále jakž takž funguje. Nutno říci, že by filmu prospěla lepší zápletka a kratší stopáž, první díl mě určitě bavil víc. ()

Spacecore

Dvojku Mizer jsem viděl jako malej když to vyšlo z půjčeného DVD. Trošku mě tehdy zarazilo přehnaný násilí a ani mi to nepřišlo tak vtipný. Dnes už chápu proč tam je takto vykresleno a zpětně mi možná vadí ta přehnaná pozlátkovitost a důraz na luxus Miami raného milénia. Je to zkrátka takové nesprávné celé, ale co se týče akčňáku, tak je to pořád áčková produkce. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí