Seveřané

Norsko, (2016–2020), 9 h 8 min (Minutáž: 29–34 min)

Kåre Conradi, Nils Jørgen Kaalstad, Jon Øigarden, Bjørn Myrene, Silje Torp, Trond Fausa, Øystein Martinsen, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen (více)

Série(3) / Epizody(18)

Vikingové z městečka Norheim v roce 790 př. n. l. mají náročný program plný drancování, plenění a násilných řešení problémů. (Netflix)

Nathaniell

3 série po 6 epizodách. To je 18 dílů něčeho, co si dělá srandu ze spousty klišé, ale tároveň dokáže nabudit i autenticitu. Proč není v žánru napsáno i - historický? Vždyť je to reálnější než opěvovaní Vikingové. :-D :-D :-D ... Musím ale vzdát Netflixu hold. Tohle se jim set sakra povedlo. První série skvělá, druhá lehce ubrala na humoru a bylo to zase ono a třetí - prequelová - nám ukáže to, co jsme ještě nevěděli. Stojí za shlédnutí. A nejen za jedno. Doporučím seriál ženě a klidně ho s ní shlédnu znovu. 5* ()

RigorMortis

Ako to dopadne, keď sa stretnú Vikingovia a Monty Python. Seriál má príjemnú stopáž a rýchlo ubieha, humor je trefný a veľká väčšina postáv sympatická. Jedinou výnimkou bol Orm, ktorému som prial fakt krutý koniec.  Ten sa však nekonal, keďže druhá séria bola neukončená a tretia bola v podstate "nultou", akýmsi prequelom k prvým dvom. Podľa mňa dosť nešikovný a narýchlo spatlaný ťah po tom, čo nechali v druhej sérii zabiť jednu z najobľúbenejších postáv a potom nevedeli, ako ďalej. ()

Han_Quintet

Skvělá netflixovka, která se od samého začátku snažila býti vtipnou a komediální a to se jim podařilo a nevzešlo to jako nechtěný vedlejší produkt, jak je tomu v případě Vikings. ()

Dolli

Ne, tato satira na Vikingy skutečně nefunguje. Jak již mnozí napsali, Norsemen vás budou bavit prvních pár minut, než se začnou gagy opakovat a začnete se užírat nudou. Jedná se bohužel jen o směs trapných scén uměle naroubovaných na nudný námět. A už vůbec nerozumím tomu vysokému hodnocení. ()

muti

Odporúčam si pozrieť prvú sériu, tá bola o level vyššie oproti zvyšku. Potom to už ide dole vodou čo sa týka vtipných situácii, aspoň si to udržiava dobrý dej, napätie a súboje. ()

Rian_witcher

Po lehce tápající první sérii se děj a postavy nesnaží tolik tlačit na pilu humoru a pohodovým vyprávěním absurdních postaviček čím dál víc připomíná britský humor. Kdo se bavil u Černé zmije, bude se jistě bavit i u Seveřanů. ()

Dacsus

Skvelá alegória na to, čo sa dnes vo svete deje (zaobalená do humoru) - toto slniečka asi len tak ľahko neprekusnú. ()

CaptNemo

Kromě Monty Pythonů taky Woody Allen. Nakolik se za 2000 let změnilo myšlení člověka? A co když zase tak moc ne? Vtipné, zábavné a kruté až za hranice všeho. ()

sirjohn

Kdo dal odpad, patrně nepochopil. Pustil jsem ospalý ve 2 ráno na doporučení a trochu se nudil roztahaností..v posledních 2 minutách 1.dílu jsem s "nápřahem" pochopil, že zde bude maličko, ale maličko víc. Bomba, naprostá bomba, která nemá obdoby. Je mi líto všech, co tento humor nepochopí (nebo nepočkají), protože tohle je zážitek na úrovni ! Herecké výkony jsou profi a to, že to hned na začátku není vidět, je čistý záměr. Postava Orma je tak neskutečná, že se musím smát i teď, při vzpomínce na tu neskutečnou surovou absurditu a nemalou satiru na náš žitvot, kde každá postava má svůj dokonalý výraz v tom maličkém úžasném světě vesničky z dob vikingů. Opravdu se nejedná o parodii na seriál Vikingové, i to jsem si prvně trochu myslel, ale naštěstí ne. Výraz, kdy Orvidovi několikrát řeknou, že to má se svým hezkým obličejem jednoduchý :D. Jediné co tomu chybí je momentálně 4.řada ! Edit: 4.řada "nepotvrzena" Netflixem, protože v Británii v top 10 třetí série byla, ale v USA se nedostala. Za mě o důvod víc ke shlédnutí:)) ()

BlackAdder87

Originální seriál s absurdním humorem, v britském stylu, který odkazuje na takové klasiky, jako jsou Monty Python nebo Černá zmije. ()

Repulsion odpad!

Na základě velmi pozitivního hodnocení na ČSFD i IMDB jsem tento seriál zkusil. Prý něco jako Monty Python. A teď si říkám, kdo je tady blbej? Monty Python je nadčasový mnohoúrovňový humor vymazlený k dokonalosti. Norsemen bych přirovnal třeba k Dívčí válce F. R. Čecha nebo scénkám Zdeňka Izera. Sem tam se mihne pokus o tzv. intelektuální humor, leč ty pokusy většinou nedopadají příšli dobře. Je to těžopádné a hluché. Víc se zde pracuje s humorem sexuálním a fekálním. Nechybí brutalita, která má být jakože legrační. No nevím, no. Nepobavil jsem se. ()

nikhaj

Pikantný humor, pikantné scény, divoký humor a nedocenený náčelník kmeňa ktorý svoje postavenie zdedí ale pritom je to nevyvinuty dospelý chlapček :D veľmi sympatické ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz