Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (CinemArt)

l.enik.c

Asi z mojí strany trochu nadhodnocené, ale vzhledem k tomu, že se jedná o český film, si to dovolím. Podle mě je to film za poslední roky, který se svým charakterem i zpracováním tváří více světově, i když u nás se prostě pořád točí tak nějak jinak. Ovšem není to taková ta typická česká tragikomedie, která často zklouzává spíše k trapnosti. Má to dobrou hudbu a střih, skvělé herecké výkony. Propletenost osudů hlavních postav není nejoriginálnější téma, ale pořád je to krásná ukázka toho, jak jsou lidské vztahy a osudy vzájemně propletené, aniž by to člověk často vůbec tušil, a ta v jádru zkaženost všech rodin, je bohužel až děsivě reálná. Za komedii bych to rozhodně neoznačila, jediný zábavný okamžik byl paradoxně v závěru, kde vrcholilo to největší drama, kdy se téměř všechny postavy setkávájí u hotelu. Knihu jsem nečetla, ale pokud se nepletu, má tam těch hlavních postav být ještě více, což si nedovedu dost dobře představit, protože filmové množství bylo podlě mě tak akorát na to, aby se v tom člověk neztratil, což je zajisté i zásluha dobrého scénáře a režiséra. ()

Arkagas1989

Jako vážení, neříkám to moc často, nebo spíš vůbec, ale jelikož jsem četla knížku, kterou jsem měla chuť prohodit oknem a byla to snad jedna z nejhorších knih roku 2020, která se mi dostala do ruky, tak jsem si film pustila velmi, ale opravdu velmi skeptická.  A hele! Ono se to povedlo. Ono je to vážně lepší než knížka - možná i díky tomu, že tu není těch postav 12, ale 6, což tomu dost pomohlo. Obsazení navíc taky sedlo a po dlouhé době je to film, u kterýho jsem až tak neskřípala zubama (na Prvoka atd to pořád nemá).  Takže za mě? K žehlení do pozadí fajn, do kina bych na to nešla. Po dlouhé době mám ale pocit, že snad umíme natočit i docela koukatelný filmy. Takže díky. ()

FrankieCZ

Je-li toto věrně vystižený duch knihy a je-li kniha výplodem jedné z nejčtenějších českých autorek, pak nechci dál žít na tomto světě. Jedna hvězdička z milosti, za slušnou úroveň technického řemesla. Jinak děs, běs, bída a utrpení. ()

Daertelon

Čekal jsem další trapnou romantickou komedii z české sériové produkce, ale byl jsem příjemně překvapený. Je to zajímavé, i když někdy až moc zašmodrchané (vztahy mezi postavami trochu na způsob Až po uši), originální, a především napínavé. Jasné, že v českém filmu nesmí chybět oblíbená dvojka Patos a Kýč, ale tady to tak nekřičí. Užil jsem si to a hodnotím velmi pozitivně. ()

Hemlock

Komedie ze života snad jen pro pražáky… za několik vtipných vložek můžeme poděkovat pouze M. Tacíkovi a velký dík za balzám na oči patří Janě Plodkové - ukázala figuru a za to orální vystoupení přidávám druhou hvězdici. Jinak nudná půldruhá hodina… ()

Tominni

Vlastně milé české překvapení. Melodrama o vztazích různých žen, kde se jejich příběhy různě propojují a to celkem přehledně, takže to divákovi v orientaci nebrání - včetně závěrečného spojení v jedné scéně. Líbil se mi výkon Marka Taclíka, Jany Plodkové a Lenky Vlasákové. Přestože to tedy moc sladké pokoukání na ty vztahy není, tak tahle bábovka chutnala. ()

Hatred

Divné vztahové drama, mišmaš nepříjemných charakterů, které se navzájem podrážejí, aby se "protli" ve finále o ničem, kde všechno dobře dopadne a v přesvíceném epilogu dostaneme poselství, které nikdo, ale naprosto nikdo nečekal. Komedie to není ani přibližně. Jedna hvězda za řemeslné zpracování, vypadalo to jako zahraniční produkce. ()

subic

Tohle je po dlouhé době film, na který by se dalo jít do kina i se svou bábovkou nebo buchtou? Film mi dává celou dobu sežrat, kolik by kolem mě mohlo být nešťastných bábovek a proč vlastně. jenže tvůrci to pak zazdili takovým moc šťastným koncem, i když ne u všech postav se to divák dozví. A co vlastně bylo té saniťačce Lence Vlasákové, že už to nerozdýchala, to bych taky chtěl vysvětlit. ()

mirkath1

Mě pobavila jedna věc, a to, že prosím lze zázračně zrušit důchodové spoření a ještě ten den kupovat zájezd za utržené peníze. Asi už žijeme ve snovém světě. Jinak tato komedie je docela smutná, avšak s docela dobrým koncem. Jen, že v životě by tato situace stopro nenastala. ()

nula87

Lidi se často chovají jako kreténi, a dost často taky kreténi jsou. A proč nenatočit film, kde vlastně všichni kromě jedné postavy (a že tam těch postav je!) patří do jedné z těchto kategorií. Potud by to bylo všechno ok, a byl by z toho průměrný film o kreténech. Ale jakmile dojde na posledních 15 minut, kde se ze všech těch větších či menších kreténů stanou klaďasové a svatoušci (přitom se nestane nic, co by to mělo způsobit, žádný impuls, žádný důvod), a pochopí, co je důležité, a blablabla, tak by z toho člověk blil. 35% ()

ostravak30

Bábovky vlastně nejsou ničím úplně originálním. Opět máme postavy, které si řeší svá soukromá dramata. Každý má nějaké starosti a ty jsou více méně dnešní a pro diváka srozumitelné. Ty sem tam přinesou nějakou tu tragikomickou situaci. Zajímavější je už to, že jsou postavy propojené a jedním úkonem jedné se stane celá řada věcí, která v konečném důsledku může změnit chod věcí u postavy na konci řetězce. O něco podobného se ve světě s různými úspěchy už pokoušela řada režisérů, u nás to zatím nikoho tak úplně nenapadlo. Jenže...opět se nemůžu ubránit dojmu, že my tak nějak tyto věci děláme prostě po česku. Chybí nám to pověstné dotažení do konce, větší dramatizace. Buď je film hlavně dramatem nebo víc komedií. Obojí funguje jen u perfektního scénáře a parádního příběhu. Divák se nemůže smát a plakat zároveň. Z tohoto pohledu se mi velmi líbil seriál Doteky osudu, který právě podobné téma zpracovával v první sérii. Tam to ale tvůrci dovedli ještě dál. Lidé na různých kontinentech a zemích, v odlišných společenských  vrstvách byli propojeni jednou událostí první osoby, která vzápětí ovlivnila různě osudy další a ta zase další a tak vznikl úžasný řetězec událostí. Zde se ale většina postav zná a navíc dojdou morálního prozření, což by divák tak nějak i čekal. Takže vlastně zase nic nového. V konečném důsledku určitě ne. ()

Alex696

jeden z najhorších českých filmov aké som videl. No a ešte niečo. Len úplný dement dá do popisky filmu , že je to komédia. Tam nebolo do smiechu absolutne nič.  Nezachránil to ani Ondřej Vetchý, kvôli ktorému som to pozeral. ()

Athree

Kupodivu mě to překvapilo. Asi stárnu. Film zajímavě natočený, příběh možná trochu jednodušší a konec? Asi očekávaný. Každopádně tu 4. hvězdu dávám za to, že v Česku tento styl točení není běžný. Na jedno zhlédnutí film dobrý. ()

iz67 odpad!

Jsem upoután na lůžko, tak koukám na tuhle hovadinu. Nemoc se během koukání dramaticky zhoršuje. Co to do prdele je?! Nějaká féerie ubohosti? Jako střípky ženských osudů? Pomoc! Stupidity nejtěžšího kalibru. A teď to vidím, to je tvůrce Zejtra napořád. Tak to do sebe všechno zapadá. ()