Série(2) / Epizody(16)

Flipnic-RE

Pecka!! Psychologická existencionální tortura, love story dvou mladých psychopatů, kteří mají spíše v životě od dětství smůlu na hovada, na kretény a na slabochy... Je to divný, chytrý, zvláštní, syrový a vlastně tím pádem dost realistický ... Moc se mi to líbilo. Neznám moc podobných filmů a už vůbec ne seriálů. ()

Trevor

1.séria:Príbeh Jamesa a Allyson, dvoch stratených teenagerov na úteku pred svetom aj sebou samými prináša takmer tarantinovský príbeh pre mládež, ktorý však zaujme aj staršieho diváka. Sondy do myslí hlavných protagonistov sú spracované na vysokej úrovni a mne osobne vyhovovala aj dĺžka jednotlivých epizód. Po seriály This is England opäť britský seriál, ktorý sa vymykal zo zabehnutých koľají a ponúkol niečo nové. ()

Mikarda

Sjedete to za odpoledne, protože je to neskutečně zábavné, napínavé, ulítlé a originální. Neskutečná JÍZDA, která v žádném případě není určena jen pro teenagery, doprovázená skvělým soundtrackem jako je Lonesome Town nebo Why Can't I Touch It. Obě série mě neskutečně bavily, snad bude i třetí. Alyssa: "I need a lot of time. And some psychological help." ()

Miseet

Popravdě se nemohu rozhodnout, zda se mi tento seriál líbil, nebo ne. Nevím, zda mi hlavní hrdinové přijdou sympatičtí, nebo ne. Jelikož se jedná o puberťáky, kteří si myslí, že útěk z domova vše vyřeší a dokáží se postavit na vlastní nohy, asi ne. S tímto chováním se neztotožňuju. Tento seriál je prostě zvláštní, což z něho dělá originál, ale na druhou stranu na to nejsem úplně tak zvyklá. Vulgarity, rebelie hlavních postav, jejich psychopatické nálady a Alyssin věčně naštvaný výraz, to jsou charakteristické znaky. Je zde velice patrný mentální vývoj obou postav, a to jak se lidé dokáží v různých situacích přizpůsobit. Herci své role zvládli obstojně, a to z tohoto seriálu dělá to, čím je. ()

sofiapetra

Zkusila jsem to na doporučení, že je to fakt pecka. Není. Pro mě určitě ne. Koncentrace úchyláren a divných lidí ještě hloubku nedělá. Někomu to prý připadalo černohumorné, tak to sorry, ale z tohoto soudku tam nebylo k nalezení ani deci. Možná někomu přišlo ftipný, jak jsou oba hlavní hrdinové mega nesympatičtí, tak to jedině. A osm dílů rozkouskovat po dvaceti minutách - to byl teda taky úža nápad. Úplně nejvíc mi ale vadilo, jak se to celé tvářilo originálně a totálně cool, přitom scénář byl tak pitomoučký, že ho museli mít napsaný dřív než vypili sedmičku vína. ()

(mOnkey)

Když chcete svou novou známost podříznout, ale neustále se dostáváte do prekérních situací, tudíž k tomu pořád není vhodná příležitost, tak se do ní postupně asi zamilujete nebo co. Bonnie a Clyde hadr aneb romantika na hony vzdálená červené knihovně. Pokud tedy červená v onom slovním spojení neodkazuje ke krvi, protože hrdina je zakřiknutý sociopat s vražednými sklony, jenž má po vzoru westernových pistolníků pro jistotu vždy ruku na kudle, a hrdinka protivná kráva, která by vytočila i toho největšího flegmatického introverta. Tohle duo si tedy rozhodně „zamilujete“ a budete mu fandit, a pokud ne, tak ve vás není špetka rebelské romantické duše. Cynické, trochu na sílu a až moc chtěné, ale přesto poměrně zábavné. ()

Lischai

Je to past. Trailer seriálu je jako první díl: nadupaný, sexy, nekorektní, bezstarostný a vtipný. Ale s každým dalším dílem se seriál posunuje od černé komedie k sociálnímu dramatu, všechno je smutnější, realističtější, bezvýchodnější. Čím víc se mají hrdinové rádi, tím je všechno temnější a víc nahouby... a na konci, na konci se mají hodně rádi. Na stupnici smutku dávám osm Hačiko z desíti možných. ()

zbyshek

Pokud máte rádi přísný britský humor, nezbývá mi nic víc, než vám doporučit se "vydat" na výše zmíněný konec F***ing světa, protože to byla vskutku jízda. Musím říct, že jsem na tento projekt narazil náhodou. Nevěděl jsem vůbec do čeho jdu, nicméně hned po pilotní dílu jsem věděl, že to bude stát za to. Dvě hlavní postavy jsou jeden z hlavních důvodu mého kladného hodnocení spolu s výbornou kamerou a i celým vyprávěním příběhu. Mělo to spád, zvraty a neméně vtipných situací, kde herecká dvojice excelovala. Britové tenhle styl žánru prostě umí, dávám silných 5 hvězd. Pobavilo! ()

M.i.k.e

on si myslí,že je psychopat,ona nejde daleko pro sprosté slovo a je označována jako nymfomanka.Realita je ale úplně jiná a oba hlavní hrdinové jsem pořád spíš ještě děti hledající a v určitém slova smyslu nacházející sami sebe.Těch 8 dílů je fajn,utečou jako voda,ale že bych si z nich v rámci netflix tvorby sednul na zadek se říct nedá.Není to první ani poslední kousek o problémovém dospívání...60% ()

William_

Skvělý seriál který mě bavil hlavně kvůli pohledu 2 hlavních hrdinů na svět okolo. Většího introverta než je James už těžko v seriálech najdu. ()

joker.george

Po první epizodě, která pro mě byla tou nejlepší, jsem neměl tušení, kam bude příběh nadále směřovat. Hrdinové ještě byli poutaví a nepřevažovala u nich otravnost. Ta druhá charakteristika však také plnila svůj účel a nadále se s ním úspěšně pracovalo. Přestože si seriál zvládl udržet svůj styl, tak se začal po jedné zlomové události postupně zmírňovat a vyvíjet uvěřitelněji. Na jednu stranu mě mrzí, že jeho divokost už nebyla tak vysoká, na tu druhou bych možná nadával víc, kdyby mu zůstala. A ať se, prosím, seriál nerozrůstá o další řady. (Netflix) ()

Nach

Kupodivu svěží vítr do žánru EMO komedií. Protkán černým humorem. Na počátku mě vlastně vůbec ústřední duo nezaujalo. Přišlo mi, že sleduji příběh o dvou postavách, které si zaslouží peklo, které je čeká. Jenže jak epizody přibývaly, dostával jsem se hrdinům víc a víc pod kůži (palec nahoru za herecké výkony). A světe div se, zamiloval jsem si je. A druhou sérii tak zhlédl za pouhé dva dny. The End of the F***ing World není jen přihlouplou komedií pro náctileté. Je dobře budovaným dramatem s příměsí humoru, který se nesnaží být přehnaně filozofický. Ani nám neukazovat odraz reálného světa. Je to poctivě odvyprávěný příběh dvou přátel na okraji společnosti, kteří musí přežít strastiplné peripetie, aby přišli na to, že jsou si - možná - souzeni. 85% ()

dubinak

1. sérieSeriál o dvou psychopatech, který zfouknete za jedno odpoledne a ještě se na něm uspokojivě pobavíte. První díl byl bomba a naladil mě úplně s přehledem. Seznámení s postavami nemá chybu, hlavní twist je v podstatě už tisíckrát viděný scénář, ale díky zajímavým charakterům a jejich dialogům, popřípadě monologům, je to hned zábavnější. Pět hvězd to ale není proto, že v okamžiku, kdy se Alyssa obarvila na blond to šlo s kvalitou nenápadně dolů, protože to začalo být trochu moc o emocích (a emoce jsou přece nuda). Bůh ví, jestli se tohle dočká pokračování vzhledem k nejasně danému konci, každopádně druhé řadě bych se nebránila. 2. série za mě čelí docela znatelnému oslabení. Kde první série crčela černým humorem, skvělými hláškami a vtipnými momenty, tam začíná ta druhá pořádně depkovatět a najíždět na takové ty traumatické bolestné koleje. V podstatě už mě ani moc nebavil věčně otrávený a poněkud zestárlý výraz Alissy a tak nějak jsem pořád čekala na nějaké osvěžení. Pojem osvěžení je tu asi akorát v podobě nové postavy, která to v hlavě taky nemá zrovna v pořádku a za honbou po své nesmyslné pomstě je ochotná udělat cokoliv. A zase se budu opakovat, že mi tu chybělo nějaké pobavení, ale spíše jsem měla po shlédnutí této série chuť dostat depku, protože ty postavy nepůsobily ani trochu zdravě. Obecně mi to přišlo prostě hrozně vážné, smutné, ustarané a bezvýchodné a já se chtěla spíš pobavit. ()

FAITH.BABE

Britská Bonnie a Clyde. Totálně vyschlej anglickej humor u kterýho sem chcípala smíchy. Párkrát sem se přistihla že čumim s otevřenou hubou. Neskutečná hlína, originální, fresh, skvělost. ()

SHI-SHA

První tři díly božské - skvělý příběh, úžasný sountrack a povedeně vybraná úvodní dvojice! Pak to začalo mít lehce sestupnou tendenci, závěr průměrný. ()

SeanLSD

Výrazne teenagerský seriál už len v tom, ako veľmi klame telom. Zo začiatku je to totiž pózersky extrémistické, outsidersky hrdo výlučné a divák premýšľa, kam sme sa to dopracovali, že máme takýchto hrdinov...v akom stave musí byť spoločnosť... lenže potom sa póza odkryje a zo psychopata a vulgárnej pasívnej agresorky sa vykľujú obyčajné traumatizované deti túžiace po láske. To už ale samozrejme prichádza zvrat, ktorý posúva dej žiadaným smerom, aby sa z nich stali štvanci, s ktorými sympatizujeme, aj keď sú to vlastne kriminálnici. Inak je ich čin extrémnou ilustráciou tézy, že niekedy najhoršie býva, keď sa vám splnia vaše sny... - hlavne v čase puberty, kedy vlastne ani neviete, čo chcete.. a túžite po tom silou-mocou.. Pričom jediné slovo, ktoré všetky tie túžby zhŕňa, je stále jednoducho "láska". ()

CinemaRanger

Ano, ano, vskutku sympaticky nesympatická ústřední dvojka. První sérii mám rozhodně radši než druhou, ale v klidu mohu opět říci, že Britové opět vyprodukovali velice originální seriál, kterému rozhodně svědčí krátká stopáž a to nemluvě o skvělém obsazení. ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot