Série(2) / Epizody(16)

Circumscriptor

Očakával som nejaký trápne vyhajpovaný teenagerovský seriál, ktorý zo zvedavosti zapnem a po nie príliš dlhej dobe ho zase vypnem s veľkým znechutím a krásnym pocitom satisfakcie poškrabkávajúcim moje ego v oblastiach, ktoré tvrdia, že sa v kinematografických kvalitách nemýlim. Avšak, nestalo sa. The End of the F***ing World je roztomilo-kuriózna morbídnosť, ktorá priam určuje niektorým potencionálnym budúcim seriálom úplne nový smer. Ja osobne mu musím dať jednoznačne 5 hviezdičiek - všetko tu krásne a symbioticky funguje a čo je hlavné; nestala sa z toho netflixovská komercia a tvorcovia seriál neuveriteľne elegantne a rozumne ukončili. ()

Flaveus

Trailer mě pěkně navnadil, jinak by mě asi nikdy nenapadlo se na to podívat. A díky bohu za něj. První díly naprosto parádní, poté děj mírně šlape na brzdu, ale poslední díly to opět skvěle rozjely, byť v trochu jiném gardu. K atmosféře přispívá skvěle vyvážený soundtrack a co jsem si hlavně oblíbil byl výkon Jessicy Bardem a zejména její přízvuk. ()

chmíří

Na jeden zátah a přesně mi to zahrálo do noty ..asi to není pro každýho, ale když tomu člověk přijde na chuť nejde přestat. ()

M.Niccals

Alyssa může být občas nesnesitelně protivná a James je občas trochu přizdisráč, ale stejně jsou tisíckrát lepší dvojice než kterákoliv jiná. druhá série pozvedá moje hodnocení na pětku. pouto se prohlubuje a vše čím dál víc zapadá. fandím jim. ()

Devadesát Dva

"Not your weird one." Veskrze sympatická záležitost pro všechny negativní zavržence, kteří stojí proti systému i vlastní generaci, protože jen ti to docení. Soundtrackem nabouchané, svižné, se sympatickou stopáží a humorem pro cílovou skupinu, která ale prosakuje i do mainstreamu. Snadno návykové, pokud jste ve správném rozpoložení. "To be mad in deranged world is not madness. It's sanity." "Who said that?" "Me." "He's basically Gandhi." ()

borec999

I have seen you skating. You are pretty shit. Fuck off! Veľmi nekonvenčný mix drámy a komédie s asi najmenej tradičným duom aké som videl. James a Alyssa prvé 2-3 diely pôsobia rozmaznane a nesympaticky, no neskôr som si k nim našiel cestu. Štýl humoru v seriáli bude rozdelovať ľudí na 2 skupiny- buď si tento dosť krutý čierny humor,sarkazmus,cynizmus a iróniu zamilujete alebo nie. Ja podobný štýl humoru môžem. Navyše pri niektorých odpovediach Alyssy a Jamesa som sa prichytil, že aj ja mám niekedy silné nutkanie na niektoré stupídne otázky odpovedať podobne krutým,odmeraným a urážlivým spôsobom ako oni. Čo ešte dodať. 1. séria zaujme originalitou a netradičnosťou a skončí tak, že by som nepovedal že bude mať ďalšia séria zmysel. Nakoniec sa však scenáristi pochlapili a aj 2. séria je kvalitná a to hlavne vďaka postave Bonnie a mierne odlišnej zápletke. Herci sú perfektne zvolení a do svojich úloh sa hodia, humor je vynikajúci, pri 20 minútových epizódach to prakticky nemá hluché miesta a ak vás to chytí tak stihnete seriál pozrieť aj za 1 deň. Príjemná, čudná, sympatická oddychovka a ďalšia trefa do čierneho od Netflixu. 80% ()

Gogo333

James, rád zabíjí a od zvířat by se rád přesunul k lidem, si vyhlíží kořist, když v tom k němu přijde Alyssa, držkatá a vulgární nymfomanka, která je ve skutečnosti ještě panna, a dá se s ním do řeči. James si pomyslí, že má perfektní kořist a začne se s ní scházet, ona myslí na sex s ním a nadává na všechny okolo. Jednou se rozhodnou zdrhnou a začíná kolotoč různých situací. Bavil jsem se celou dobu, epizoda většinou nemá ani 20 minut, takže to rychle utíká, navíc seriál je docela nevyspitatelný, takže pokaždé nečím překvapí, celé drsné a vulgární vyznění se jen tak nevidí, navíc v podání dvou "dětí". Tuhle zběsilou jízdu jsem si užil a finále zůstalo temné jako celý seroš. 80% ()

Sayko

Úžasný seriál. Opravdu jeden z nejlepších, nejdivnějších seriálů, které jsem kdy viděl. Ulítlý, takový tento je. 17ti letý psychopat James a nymfomanka Alyssa se rozhodnou oživit si trochu dosavadní život, ukradnou otcovy auto a cestují co nejdále od domova. No nezní to bláznivě?! Jo, zní a taky to je bláznivý. Strašně se mi líbil ten koncept a záleží jen na člověku, jak tenhle podivínskej seriál pochopí. Najde se hodně lidí, kteří to budou odsuzovat, protože je to někdy nechutný, divný a zkrátka odlišný od klasickej filmů a seriálů, na který se koukáme. Je to takový malý oživení stereotypního života. Čemu se hodně divím je to, že Netflix a Jonathan Entwistle dokázaly vymyslet tak nádhernej ART, když se tahle "korporace" (nevím jak netflix nazvat) zabývá sci-fi a akčňáky. A proč tedy ART? Jednoduše, kamera+záběry=orgasmus. Strašně se mi líbí práce s kamerou, všechny ty pohledy a způsob, jakým je to zařazené do hudby. Tím se dostáváme k hudbě, která tam prostě nádherně zapadá, oživuje celý seriál a dokáže se vám vrýt do paměti. Osobně si ještě nějaké kousky od Grahama Coxona z TEOTFW pouštím, protože je to taková retro/indie pozitivní, cestovní hudba. Co zde nenajdete, je humor. Ten je tady jenom okrajově, ale i tak, pokud se tam nějakej joke objeví, není to nic moc. To se vám budou spíše zamlouvat hlavní postavy, Alex Lawther a Jessica Barden, kteří se k sobě neskutečně hodí už jenom tím, že jsou takoví ti spříznění divňáci. Jess je sice oproti Alexovi strašnej extrovert, ale tím se právě že doplňují. No, jejich herecké výkony jsou v některých chvílích na Oscara.. To samé s dialogy, ten frajer, kterej je psal, musel bejt buď sjetej nebo blázen. Ale to tomu jenom přispělo. Pokud nejsi obyčejnej blockbusterovej fanda, kterej opovrhuje každým ARTem, neuškodí, když se na tohle podíváš. Můžu to doporučit celým srdcem! ()

HonzysKISS

Pro teenagery je to určitě fajn, ale mě to přišlo takové nezajímavé. Prostě je páreček na útěku a mezitím se stane jedna věc, ale jinak skoro žádné překvapení přitom nejsou. Občas jsem se zasmál to jo, jenomže ten příběh mi přijde chudý. Nebo aspoň v první sérii, druhá mě bavila o něco víc. Jestli do toho půjdete, počítejte s tím, že na nějaký dechberoucí děj můžete zapomenout. Tady jde o něco jiného. Trochu mě to zklamalo v tom, že klučina na začátku seriálu vypadá jako nějaký psycho zabiják (takový mladý Dexter :D), ale tak to bohužel vůbec není. Je jenom divný stejně jako holčina. Což je na jednu stranu super, mám takové chování rád, ale víc by se mi líbilo, kdyby byl James opravdu zabiják a Alyssa jenom „divná“. Nebo ona není divná, je jenom prostě naštvaná na celý svět a tohle jí budete žrát dokonale. To jejich chování je perfektní a vy jim to chcete přát ve všech směrech. Jak on jenom přikyvuje a ona skoro za každou větou řekne jeho jméno, to se mi hrozně zalíbilo. Jak jsem na začátku psal, že příběh je o ničem, tak dialogy to fakt zachraňují na plné čáře a o tom to je. Po první sérii jsem se na druhou netěšil, teďka se na třetí těším celkem dost. ()

Ledkodlaq odpad!

Všechno je zde emocionálně nafouknuté a dramaticky přitažené za ocas, ale to je hádám teď trend pro mladé emočně nevyzrálé a sebestředné publikum, které se chce za každou cenu odlišovat, i za cenu trapnosti vyčnívat z davu (samozřejmě paušalizuju) a potřebují televizní schválení své sebestřednosti. Už jsem v minulosti kritizoval snahu Netflixu o přehnanou dramatizaci skoro všeho, co v posledních letech vyrobili, ale tohle je asi rekord. Upřímně mě udivuje, jak oblíbený tento patologický paskvil je. ()

ChrisBa

Veľmi sľubný úvod a pomerne netradiční hrdinovia vzbudzujú záujem... bohužiaľ neskôr séria stráca tempo a skĺzne trochu do priemeru. Inak fajn jednohubka, niekde medzi 3* a 4*... ()

orkadimenza

Není pochyb o tom, že mě seriál neuvěřitelně zaujal ihned po zhlédnutí traileru. Přišlo mi to tak creepy a božský zároveň, že jsem zkouknul všechny epizody během jednoho dne a musím říct, že s výsledkem jsem velmi spokojen. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával- britskou černohumornou teenage komedii, která si nebere servítky. Jen tak se sbalit z domu, na pár dní porušovat všemožné zákony a dělat si co se vám zlíbí, o tom aspoň jednou musel snít každý nebo snad ne? Mrzelo mě, že každá další epizoda nebyla tak creepy jako ta předchozí, takže škoda, že vrcholem seriálu je 3. epizoda. Pár zvratů v poslední epizodě to ale trochu zachránilo, Inception endings prostě miluju, takže nakonec jsem moc rád, že "The End of the f***ing world" můžu označit za skvělou, všem teenagerům doporučitelnou podívanou. ()

Prochy38

Ten seriál, který uteče jako voda a vám došlo, že jste ho zkoukli za jednu noc. A to protože to byla fakt pecka. Ti dva naprosto neskuteční! Bavilo mě to hrozně moc. Hodně milé překvapení. Není to úplně pro puritány a slabší povahy. O to kouzelnější to je. ()

Phorbo

Za první díl bych dal klidně šest hvězd, kdyby tady ta možnost byla... ale potom jak se příběh pomaličku vyvíjí a ze seriálu je jakási roadmovie, ve které se pomalu přestává dít cokoliv zajímavého, pak mi nezbývá než komplexně hodnotit za **. Od prvního dílu k poslednímu to jde exponencionálně z kopce. Lehký záchvěv nárůstu zájmu jsem vysledoval ve třetím díle, ale po něm to zase pohaslo a ani za boha už si to nedalo tu práci skočit po jakékoliv šanci okouzlit diváka totální vpičimělostí Alyssy, kterou by člověk nerajději praštil pražcem přes kolena a nebo vyzráváním postavy Jamese... Můžeme z toho vinit i autora komixu, ale ve výsledku si za to asi bude moct sám režisér, který se pro sérii rozhodl. Poslední tři díly jsem dokoukal už jen z musu, abych věděl, jak to nakonec dopadne, jestli opravu pláchnou a nebo jestli umřou oba, a taky proto, že čistý čas jednoho dílu je tak 19 minut. ()

cesky_hrac

Takový pohodový seriál na dlouhé večery. Nic dech-beroucího. Ani nic špatného. Docela mě pobavil. V nejbližší době si ho znova nepustím ale mohl bych doporučit. ()

Matixed

2017: Příjemně nepříjemné. 2020: Update po druhé sérii: 4* -> 5* Nikdy bych nevěřil, že ze dvou nesympatických postav se můžou stát hrdinové, na kterých vám záleží a kteří v každém dialogu či monologu překypují životními moudry. ()

simply

Seriál, který mi neskutečně sedl a moje láska na první pohled. Už dlouho jsem neviděla seriál, který by mě nutil po dosledování jednoho dílu hned do dalšího. Navíc nádherný soundtrack a ústřední duo dvou podivínů, kteří mi strašně přirostli k srdci... ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot