Série(2) / Epizody(16)

iz67

Pohodova zalezitost, ktera nebude vyzadovat vase extremni soustredeni, ale ktera neni ani samoucelna divarna. Kus postaveny na ujetejsich postavach, takove Malostranske povidky po 150 letech. A herci ty postaicky davaj vic nez dobre ... ()

Grondal

Seriál je spočiatku veľmi silný v zaujímavých, netradičných charakteroch hlavných postáv a tiež rozprávaním, ktoré postupne odkrýva ich históriu a to čo ich tak poznačilo, že sa stali sami sebou. Toto stačí na silný úvod, ktorý diváka rýchlo zaháčkuje a chce sa dozvedieť viac, ale scenáristom pomerne rýchlo dochádza dych, keď sa do prvých štyroch epizód prvej sezóny zmestil úvod, zauzlenie, vyvrcholenie aj zvrat a na zvyšné štyri už zostáva iba nie taký pútavý záver. Stále však jednalo o počin hodný zhliadnutia, hlavne keď sa prihliadne na krátku stopáž jednotlivých epizód. Potom však prišla sezóna druhá kde však už (po prvej polovici sezóny prvej) vydojení tvorcovia nemajú z čoho brať a dve či tri epizódy trvá iba kým skončí sterilné vysvetľovanie čo stalo "medzičasom" a počas týchto na dej trestuhodne čakáme. Ani postavy už nie sú to čo bývali, takže keď si ich niekto v prvej sezóne obľúbil, tak v druhej má smolu. Prvá sezóna s výhradami 4*, druhá silnejšie 2* a priemer svieti v hodnotení. ()

RigorMortis

Po dlhšej dobe konečne dobrý netflixovský komediálny seriál. Suchý britský humor, krátka stopáž a svojim spôsobom sympatickí hlavní hrdinovia. Teda s výnimkou Bonnie, tá bola so svojou podivnosťou jedna z najnepríjemnejších postáv, aké som kedy videl. Keby som si ale dal panáka za každé wot, ktoré odznelo v seriáli, umriem na otravu alkoholom ešte v priebehu prvej série. ()

Luckyboy

Není to sitcom, ani nic podobného, u čeho se bude člověk blbě smát levným vtipům. Je to spíš někdy až nesnesitelně absurdní a zprvu nešťastně nevinné ve stylu "really big shit happens". Dobrá sonda do životů nižší sociální třídy a jejich schématických problémů ve zprvu lehkém ironickém podání, které se změní na smutné divadlo stupidních charakterů, které, pokud se vedle sebe na skutečné lidi díváte, celkem jednodušše sestavíte z těch, co máte okolo, a někdy i ze sebe. Otevřený konec vás pak nechá doufat, že to snad... nedopadlo tak, jak to nejspíš dopadá. Zatím je otázka druhé série otevřená, a já si myslím a pevně doufám, že se tohle komorní cvičení pokračování dočká. Protože lehkost, s kterou při velmi krátké stopáži dokáži autoři odvyprávět něco, co potřebuje sérií několik a s několikanásobnou stopáží, je vítané osvěžení. ()

matolos1

Netfilx už vydáva pomaly hocičo, a v každej veci vidí pomaly slušný námet na spracovanie. Tak to potom aj dopadne. Je mi to v podstate aj jedno, lebo tento seriál zaberal iba 2 a pol hodiny, keby to trvalo dlhšie tak by som bol omnoho viac nasratý. Obyčajná teen story o dvoch ľudoch, idúcich voči všetkému, lebo s ničím nesúhlasia. Malo to slušný rozjazd, postupom času sa to iba naťahovalo a napätie a zápletku to formovalo iba vďaka 3. epizóde. Dvojica hercov fajn, len by im viac sadli postavy, ktoré sa aj trochu častejšie medzi sebou rozprávajú. ()

lhrstka

Dvě hlavní postavy totálně nekompatibilní se světem, dohromady tvořící zajímavý tým, který si prožije dost absurdností. Seriálová jednohubka (doporučuji vidět v jednom kuse), která je plná šíleností, které vás někdy donutí se pousmát, ale převážně vám nedovolí zavřít ústa údivem s jedinou myšlenkou, a to je "WTF". Střih a muzika ve stylu seriálu "Preacher" tomu dodává tempo, a většinu času nenudí. Vřele doporučuji ()

Maxa123

Silná zkušenost. Nepochybně kýčovité téma, které je velmi dobře zpracované. Zajímavý vývoj postav a jejich vzájemná "neutralizace". ()

klichem

Nebyť toho, že mi povahy hlavných postáv neboli moc blízke, dala by som aj 5*. A aj napriek tolkemu ich negativizmu, opovrhovaniu, sužovaniu a depresiám ma to aj tak bavilo. No nie je to divne? :) ()

Jadro

Jednoznačne pozrieť všetky časti naraz! Po prvých troch sa do toho ihneď dostanete. No nebudete sa stíhať dívať na ten najreálnejší výcuc spoločnosti a úprimnú rebéliu všetkých postáv. Dojzmysly sú praticky v každej situačnej vete, no nájde sa aj zopár nekonečných viaczmyslov - diváci si to všetko vysvetlia podľa seba a v tom je tá dokonalosť... Opäť to pozerajte výlučne z človekom, ktorý to takisto videl, lebo druhýkrát si všimnete viacerých zaujímavých detailov a ten druhý na Vás bude pozerať asi viete ako :-) ()

PocahontasM

Vlastně pořád nevím jak popsat tento seriál. Proč mě tak bavil? Možná proto, že jsme tam někde každý tak trochu malý psychopat :D Proč se rádi koukáme na kriminálky? :D Proč nás baví koukat se na umělou krev? :D ()

Vica

Čudné, velmi čudné, ale funguje to brilantne. Svižné od začiatku až do konca s veľmi nesympatickými postavami ktoré sa postupne stávajú prístupnejšími nám a aj sami sebe. Vyzdvihla by som ešte vizuálnu stránku kde si milovníci pekných kompozícii dobre pochutnajú. ()

PTomA

První série byla fakt dobrá, hrozně mě bavila. Druhá nudila ale nehorázně, ústřední duo mě už nebavilo a ta Bonnie to nijak nezachránila. Ale hrála po celou dobu pěkná hudba. 7/10 ()

palmovylist

Vlastně ani nevím, jak popsat tenhle seriál....asi slovy....divný, jiný, zábavný, specifický....stoprocentně se nemůže líbit každému, ústřední dvojice je ve svém jádru vlastně povahově nesympatická, což ne každý skousne, když se v celém seriálu řeší vlastně oni. Celkově je seriál přehlídkou postav, který jsou mírně řečeno zvláštní, mě to sledovat bavilo.....80% ()

rionka

hrozne zvlastni pocin. rada scen mi vubec vtipna neprijde. nicmene je to absurdne realisticke. z pohledu asociala az bolestive. po celych betlemech serialu s krasnymi vyzehlenymi modelkami jsou tady skutecni awkward lide s kruhama pod ocima, spinavyma hadrama a nesmirnym psychologickym nakladem osamelosti. kamera a vizual naprosto super, vyborna hudba a stopaz taky sympaticka. i presto si to nedam znovu, bylo to moc... too much. ale je to nesporne zajimavy koncept. druha serie pribeh krasne uzavrela. ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot