Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1998, 123 min

Poměrně pěkná bluesová komedie. Příjemný děj k němuž je třeba přistupovat s lehkou tolerancí, hlavně v posledních asi 20 minutách filmu. Komu by ovšem tolerance chyběla, nechť zavře oči a nechá se unášet tam kam chce, naprosto úžasnou hudbou a určitě si to užije stejně.(5.6.2009)

• Kucndo

Jedna hvězdička za soundtrack... Jinak je to absolutní výsměch a urážka vůči vynikajícímu prvnímu filmu. a těch 72 %, co to tu má... Lidi, to nemůžete myslet vážně...(4.6.2014)

Je to šílená kravina, ale neskutečně zábavná. Skvělá hudba, hlavně démoni v bouři.(24.11.2007)

4**** body Dodatečně hodnotíme i komentářem. Miluji tuhle hudbu, dokonce tak moc, že mi Jíťa koupila soundtrack. [X] Minus 1* bod Sakra, na tom malinkym netbooku se ty komentáře píšou fakt blbě, obzvlášť když si vymýšlím takové věci jako jsou pitomé závorky. Jo a ten bod odebírám za ten film. Děj je naivně pitomoučkej, výkony herecké jsou taky naplno. Hihi, jak napsat ironii? [X] Stačilo, aby tam hrály jen ty kapely a mohli ušetřit na kostýmech a té super hyper bouračce.(13.2.2008)

Když jsem u "mamma mia" tvrdil, že muzikály jsou děsně nudné, tak si za svým názorem stojím. Ovšem, Blues Brothers 2000 je milé překvapení. Takhle obohacený muzikál, se spoustou vtipů a "akčních" scén jsem rozhodně nečekal. Navíc, písničky vypalující uši jsou takřka geniální. Když navíc přihodím výkon Dana Aykroyda, opravdu se není čemu divit. Příběh je naprosto nijaký, odhadnutelný a zápletky se do budoucna rychle vytrácejí. Ovšem John Landis ukázal, že muzikál nemusí být jen film o zpěvu, ale o skvělých hereckých výkonech, ale taky o tom, že takřa z nulového děje se dá vykřesat něco koukatelného.70%(22.3.2010)

Parádní snímek s parádní muzikou... občas až nepříjemně napodobuje první díl, ale čert to vem, je to super(12.11.2009)

Nemala som v pláne toto pozerať,ale náhoda chcela a moje nadšenie je o to väčšie.Hudba,ktorá vas strhne,veď ako inak,ked James Brown,Aretha Franklin,B.B.King,Eric Clapton a ďalšie obrie mena,bravurna choreografia a humor toto vsetko v 123 minútach,ktoré nenudili.Hudba ma veľkú silu a to prítomne nadšenie a radosť je chytlava.(26.2.2016)

Vůbec jsem netušila, do čeho lezu, odměnou za statečnost mi byla dvouhodinová jízda parádní zábavy.(18.5.2011)

Okrem namakanej bluesovej hudby sa nič výnimočné v tomto filme nedeje. Dej len sucho prepája jednotlive vystupenia. Priemerna oddychovka. 65%(27.5.2011)

• mira.l

Ze začátku to vypadalo jako dobrá komedie. Vcelku dobrá hudební komedie. Koneckonců J. Goodmana docela můžu. No asi po hodině mě to začalo lehce nudit. Korunu tomu nasadily dvě scény. První byla s podjetím řeky autem, auto se pohybuje vlastní silou po dně řeky, po vynoření nabere na střechu loď a jakobynic pokračuje dál. Hmm, pěkný, ale blbý. Druhá byla hrubě přes minutu trvající demolice policejních aut. To už nebylo ani pěkný, to bylo jen blbý. Copak ty amíci neumí nic jinýho než vytvářet policejní kolony,demolovat auta a ukazovat, jak mají blbý strážce zákona? Mě už tohle začíná docela vadit. Posledních zhruba 40 minut už i s trochou sci-fi jsem víceméně protrpěl, protože mi to přišlo blbý vypnout a začít sledovat něco jinýho.(24.1.2015)

Veľmi, veľmi dobré žrádielko pre milovníkov dobrej muziky a tvrdých bluesmanov! Ak nie kvôli ničomu inému - tak kvôli najväčšej búračke policajných áut v histórii kinematografie (mňam!). Kam sa hrabú trápne Besonove Taxikárne...(10.6.2003)

Všichni mladí musí vidět tento film, jinak jim nezůstane nic jiného než digitální technorytmy, syntetizovaný zvuk, pseudopísničky násilnického gangsterského rapu, acid pop a přeslazené, bezduché břečky. Film bych viděl za 3*, ale díky hudbě nemohu jinak než za 5*.(1.1.2006)

Někdy jsem se opravdu, opravdu chechtala(8.3.2009)

Dik opravdu skvele muzice se jsem uvazoval i o 5*....(9.3.2009)

Už to nemá takové kouzlo jako původní Blues brothers, ale i tak je to pěkná podívaná(15.3.2009)

• Humprt Pum

OMG.(3.9.2009)

• Chema4

Je to sračka, ale čakal som to. Už jednotku som pomerne dosť zkritizoval možno aj preto som musel sám seba velmi dlho prehovárať aby som si pustil sequel The Blues Brothers a ako to dopadlo ? Prvej vyzdvihnem to čo sa podarilo a to bol vynikajúci soundtrack a taká ta šťastná nálada ktora z filmu cely čas vyžaruje.Naopak humor ktory bol v tomto filme mi vobec nesadol nezasmial som sa ani raz, nepomohlo tomu ani niektore fantazmagoricke wtf scény ale keby mam po ruke travu tak by ma to možno chytilo. Ak čakáte neaky píbeh tak ste na omyle pretože príbeh je taky istý ako v jednotke, človek by povedal že je to skor remake ako sequel. 54%/2*/(10.10.2017)

Dvojka už nefunguje tak, jako fungovala jednička. A není to proto, že by šlo v podstatě o stejný námět, jenom trochu jinak vyprávěný, ale o to, ač mám Goodmana moc rád, že tahle role mu nesedla a John Belushi prostě chybí (jedničku táhl především on). Snaha o bombastičtější scény vyšla veskrze naprázdno (několik momentů stálo za to, třeba "vrakoviště" aut po honičce na dálnici), protože ani o tom jednička nebyla. Chyběla prostě jasnější příběhová linka a chemie mezi duem hlavních protagonistů. Koukat a bavit se u toho však dá, to beze sporu.(24.1.2019)

Díky tomuto filmu jsem objevil blues a Johna Goodmana. Doporučuji(3.1.2007)

Tak si jděte. Ale pamatujte si: Když teď odejdete, zradíte svoje schopnosti, svoje poslání... a nenecháte mládeži nic než digitální technorytmy, syntetizovaný zvuk, pseudopísničky násilnického gangsterského rapu, acid pop a přeslazené, bezduché břečky. Jestli odejdete, vzdáte se odkazu takových velikánů jako... Robert Johnson, Muddy Waters, Willie Dixon, Jimmy Reed, Memphis Slim, Blind Boy Fuller, Louis Jordan, Little Walter, Big Walter. Jestli odejdete, sfouknete tenký plamínek blues, rhythm a blues a soulu. A až ten plamínek dohoří, zhasne světlo světa, protože hudba, která hýbala lidstvem po sedm desetiletí, uvadne a zahyne nedostatkem péče.(24.6.2007)

Kdybych byla herečka, tak bych přesně v takovém filmu chtěla hrát. Goodman je bůh a song Looking for a Fox je moje hymna.(19.9.2012)