Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lacike

Spolu s Metrom je toto druhy Murphyho film, ktory mam rad. Tentoraz to je cistokrvna komedia. Paci sa mi, ze tu Murphy nehra ukecaneho frajera ako obycajne, ale dobrosrdecneho princa. Cele je to pojate ako taka rozpravka odohravajuca sa v New Yourku. Trochu divne mi preto vzdy pripadalo, ze je to natocene v R-kovom ratingu, takze tu nie je nudza ani o nahotu. Holt, dnes by to uz bolo v detskom ratingu. Skvele je, ze aj ked je film plny cernochov, tak vtipov ktore by sa zaoberali rasou tu je minimum. Vo vedlajsich ulohach sa tu mihne kopa znamych xichtov. Medzi inymi v jednej vtipnej scenke aj Samuel L. Jackson. Velkym kladom je pre mna aj vydareny SK dabing, ktory tentokrat tromfne vsetky ceske. Takze vysledkom je skvela romanticka komedia s rozpravkovym nadychom a Murphym v top forme. 8/10. ()

BoPo

Najčastejšie vysielaný film Eddieho Murphyho v Československu. Cesta do Ameriky má dobrý nápad, netlačí zbytočne na pilu, Eddie prehadzuje kostými, čierni bratia mu prihrávajú, po všetkých stránkach nenáročná záležitosť. Môžem vidieť znova a znova, aj keď ju už dávno poznám naspamäť. Oddychovka bez trápnych vtípkov. ()

Terva

Scénář : Barry W. Blaustein a David Sheffield. Kamera : Sol Negrin a Woody Omens. Hudba : Nile Rodgers. CITÁT - Víte, já miluji Pána. Chápete, co říkám? Miluji Pána! A jestli láska k Pánu znamená hřích... pak budu hříšník! Povedená komedie, povedený komik, prostě dobrá zábava. ()

moviesfan

Jeden z prvních filmů, který jsem viděl s Murphym v hlavní roli. U Cesty do Ameriky se bavím. Nabízí několik vtipných momentů i situací, k tomu příběh taky není špatný. Hezká komedie. Hodnocení: 70% ()

svik

Ne nebyl to dobrý film................................................................................................................................................................................................................Eddie má jistě na víc ()

villon17

Jestli by takhle probíhal příjezd afrického prince do Ameriky, neposoudím. Každopádně je to další z amerických rádoby komedií, která ovšem patří k těm vydařenějším. ()

Marek1991

Film, ktorý sa snaží poučenie zaobaliť do romantickej komédie. Snaží sa vtipne spojiť životy bohatých a chudobných, neobyčajné s obyčajným. Z filmu je však cítiť amerikanizmus a ich nahliadanie na svet, ono to svojím spôsobom ani tak skvelý film nie je, je to aj dosť veľká nuda. Lenže je dosť roztomilý, je už staršieho dátumu pre mňa a nemienim ho brať nejak zle. ()

corpsy

Suprová komédia, v ktorej začala Eddieho tradícia stvárňovania hneď niekoľkých postáv. Film je nestarnúcou klasikou, filmom, ktorý vás pobaví v každej chvíli. ()

ConanVJ

Hodně vtipný romanťák, na který se jednou za pár let rád podívám. Sice to už nemá takové kouzlo, ale některé hlášky prostě nestárnou. Výborný je zde holič, který hláškuje jak o život. 85% :) ()

Kryton

Moje nejoblíbenější Murphyovka! Ne neni to Axl ale princ , který vytírá zachodky u kopie McDonaldu. Kdo chce sexy bonbonky? ()

Krt.Ek

Vtipná komedie s E. Murphym, kterou lze sledovat vícekrát. Osobně jsem se totiž slušně bavil i při druhé repríze. 70% ()

Vojcl

Chvílemi zábava, chvílemi nuda..ve výsledku naprosto průměrná americká komedie..nic extra, ale oproti takovému Zamilovanému profesorovi je to ještě docela dobré!!! ()

Bat55

80. roky boli pre Edieho Murphy rokmi, kedy nakrúcal jednu skvelú komédiu za druhou. Pre mňa je Cesta do Ameriky jedna z najvydarenejších komédii s Murphyom. Naozaj sa smejem, aj keď film vidím desiaty, dvanásty raz, stále ma to veľmi baví. Proste sa ten humor vydaril na plnej čiare a všetci herci sú sympatickí, aj keď sú to samí černosi :-) /85%/ ()

blackrain

Nápaditá osmdesátková klasika, kterou jsem vždycky milovala a vlastně jí mám hodně ráda i teď. Eddie Murphy by se měl vzpomatovat a vzpomenout si jak hrál v osmdesátých letech. Prospělo by mu to. ()

Mikita

Komedie mého dětství. Vzpomínky na Silvestra u známých...... První setkání s předělávkou pohádky, chudý princ mezi lid vydá se a štěstí půvabné dívce přinese. Jeden z těch povedenějších filmů Eddieho. Za výborný fór s Ralphem Bellamy a Donem Ameche (narážka na film Záměna) musím tu hvězdu přidat. ()

topi

Téměř pohádková komedie o princi, který si vyjel do Ameriky najít svoji vyvolenou. Klasika s Eddiem Murphym. ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)