Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sarkastic

„Víš, synku, mezi láskou a nevolností je velmi tenká mezní čára.“ - „To já chápu, ale až se ožením, chtěl bych, aby mě žena milovala pro to, kdo jsem, a ne pro to, co jsem.“ - „A kdo jsi?“ - „Muž, který si nikdy nezavázal tkaničky.“ - „Chyba! Jsi princ, který si nikdy nezavázal tkaničky. Já jsem si je jednou zavázal, ale je to přeceněný zážitek.“ Souhlasím s králem, co do zážitku se zavazování tkaniček podobně jako třeba sex hrozně moc přeceňuje…Cesta do Ameriky baví. Zpočátku hodně, to tam běží fóry jak na běžícím pásu, postupně s nimi zvolní, ale stále tu a tam nabízí něco k zasmání. Ale dle očekávání se jedná hlavně o úsměvnou a pohodovou romantiku s celou řadou drobných vtípků, občas povedených víc, jindy míň (vyloženě nevtipné bylo asi jen osazenstvo holičství). Eddie Murphy jako princ i zaměstnanec McDon…pardon, samozřejmě McDowell’s (!) je ve skvělé formě a krom něho jsou obstojnými nahrávači např. Arsenio Hall, James Earl Jones či v milé pidiroličce Samuel L. Jackson. Za mě to budou solidní 4*. ()

Gilmour93

Kde jinde by měl vymydlený královský penis hledat svou královnu než v Queens.. Vyzubený Eddie Murphy a jeho atašé Arsenio Hall si sice střihnou dohromady osm rolí, ale zasévání monarchistického sémě určitě nevyčerpalo všechny možnosti konfrontace dvou rozdílných světů a romantická linka, ač měla být osou příběhu, příliš nefunguje. Frenetický tribal dance ovšem výtečný. Stejně jako ozbrojený lupič Samuel L. Jackson, který by sám sobě bez okolků odevzdal peněženku s nápisem: „Bad Mother Fucker“.. ()

genetique

Ďalšia podarená Murphyho záležitosť z 80-tych rokov, pri ktorej vám nebude trápne za samotných hercov, ako je to bohužiaľ v súčasnej Eddieho tvorbe. Milé, prirodzené, vtipne chytľavé, s množstvom pamätných scén. 80%. ()

Kaka

Legendární komedie, plná nevinného materialismu, skvělého nadhledu, hlášek a výtečných herců. Jen škoda, že Eddie Murphy se neudržel na vrcholu déle. Kupodivu tomu zub času přiliš neubral. ()

Spiker01

Naprosto skvělá postarší komedie s Eddie Murphym, podle mě nejlepší, co kdy natočil, lepší než Policajt ze San Francisca...85% ()

sud

Když to tak vezmu, je to nejlepší komedie s Eddie Murphym. Je skutečně vtipná a vkusná, ne jako ty nové Eddieho pokusy vytvořit zábavu. K tomu ještě příjemný příběh, dost srandy, kontrasty kultur a příjemné herecké obsazení a máme oddechovku jako stvořenou. ()

castor

V mých očích vrcholný okamžik dnes již utichlé slávy Eddie Murphyho je prostým příběhem o Popelce, kterému prospívá útlum komediální razance hlavního hrdiny. Tím je korunní princ z africké královské rodiny, který chce za oceánem najít tu pravou, které by si mohl vážit. Funguje to po letech, funguje to pořád. Murphy si užil nespočet převleků, vypustil ze své užvaněné pusy řadu skvělých replik a divák tak dokáže odhláškovat většinu scén. Komerčně druhý nejúspěšnější film roku, u mě naprostá sentimentální jednička!! Akeem prostě suverénně patří k mým skutečným rodinným srdcovkám té doby (Sám doma, Krokodýl Dundee). ()

ClintEastwood

Vtipný je ten kontrast v životní úrovni, když přijedou šokovaní bohatí Afričani do amerického ghetta i narážka na Záměnu v podobě bezdomovců z výše jmenovaného filmu. Jeden z nejlepších snímků Eddie Murphyho i mimořádně produktivního režiséra Johna Landise a zároveň počin, kde snad nehraje jediný běloch. ()

MM_Ramone

Nikdy som nemal rád debilné grimasy, idiotský smiech a vypleštený ksicht afroamerického blba Eddieho Murphyho. A čím ďalej mi je protivnejší. Jeho trapný humor mi je cudzí a filmy v ktorých hrá sa mi zdajú primitívne. Výnimkou je zopár snímkov zo začiatku jeho hereckej kariery. Nie sú to tiež žiadne umelecké skôsty, ale aspoň sa na to dá s vypnutým rozumom pozrieť. Jedným z takýchto znesilteľných titulov je aj komédia "Cesta do Ameriky", ktorú v roku 1988 zrežíroval John Landis. *** ()

Dan9K

Váhám váhám, nejdříve jsem dal pět hvězd, ale s odstupem času nakonec musím chtě něchtě nadšení umírnit. Ale i přesto, několik let po vzniku tohoto filmu, to mi bylo jen několik ročků, jsem měl Eddie Murphyho za jednoho ze svých nejoblíbenějších herců. Jeho Policajti z Beverly Hillsů a především Cesta do Ameriky, to byl pro mě obrovský filmový zážitek. Pak jsem ale tyto jeho staré filmy dlouho dlouho neviděl a zakryly je neskutečnosti jako Dr. Dolittle nebo jiné počiny, ze kterých mi už pro jistotu stačily jen ukázky. Proto jsem raději Cestu do Ameriky nehodnotil unáhleně jen na základě starých vzpomínek a počkal si, až ji uvidím znovu. Začátek byl sice skvělý, ale chvíli mi trvalo, než jsem najel na tu potřebnou strunu. Obzvláště ke konci se však film stává neskutečnou komediální orgií a já si zase uvědomil, proč že jsem se to vlastně hlavně vždycky díval na filmy. Kvůli zábavě. ()

gogo76

Aká cesta do Ameriky? Načo? Hneď v úvode stačilo povedať áno a Eddie mohol mať ženu o akej sníva každý muž. Krásna, veľké prsia, pevný zadok, počúva na slovo a má rada všetko to, čo má rád on! Reaguje jednoducho na všetko - "Sadni!" , "Ľahni!" , "Štekaj!"..., večer to môžu byť úplne iné povely..., no žena snov, vážne. E. Murphy sa však rozhodol nájsť ešte niečo lepšie. Však on časom zistí, bambus...Cesta k cieľu bola celkom príjemná, ale ubrať tak 20 minút by nezaškodilo. Humor bol fajn, nevtieravý, čo si cením, pretože som čakal Eddieho vyškerený ksicht po každej hláške, ktorá mu vyletí z huby. Zdá sa, že režisér ho trochu krotil. Od smiechu som sa neváľal, ale jemný úsmev, pohodu a malý výlet do Ameriky vám film splní. 70%. ()

Xmilden

Eddie Murphy v 80. letech něco znamenal. Záměna je o chloupek lepší, v Cestě do Ameriky jej zase můžeme sledovat jako obrovskou hvězdu. Skvělé je sledovat kolika postavičkám dokázali vdechnout život Eddie s Arseniem. Vůbec by mě nenapadlo, že ten Žid v holičství je Eddie. Potěší cameo záměnovského dua Ameche/Bellamy. Stejně jako menší rolička lupiče S. L. Jacksona, kterýmu už ten přinasraný výraz zůstal navěky. 80% ()

sepp

Jedna z nejlepsich a hlavne nejnapaditejsich komedii vsech dob. Bizarni sceny, stejne jako hlasky, proste skvost! ()

juta

Eddie Murphy pro mě asi v nejoblíbenější roli. Je super, že ani po tolika letech to neomrzí a že se dokážu stále u toho zasmát a bavit. Dříve jsem vůbec netušil, že si Eddie zahrál tolik rolí. Masky byly hodně kvalitní, jen když se pořádně podíváte, tak ho poznáte, stejně tak to bylo u Arsenia. Až teď jsem si všiml, že ten zloděj je vlastně Samuel L. Jackson :D ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)