Mylouch

Lehká komedie + lehká nahota = teenagerská komedie s nastupující hvězdou Eddiem. Oprášení klasického twainovsko-shawovského námětu s výsledkem dobře symbolizujícím 80.léta s jejich burzovním pravěkem. Adolescentní 3-4* ()

sator

Obšmrnclá Milionová bankovka, ale kupodivu povedená... Zdá se mi že některým zaměstnancům platiime závratné sumy... Lituji pane,ale zákon o minimální mzdě neobejdem... ()

andrii

Boháč a chuďas se spolčili. Loutkářům se vymkli z ruky. Utrhli se z nitek vedení, aby si z milionářské hry taky něco užili, a vytěžili. Triumfální vítězství cti, ostrov svobody. Zlaté kohoutky kmetům, "lordům" burzy utáhli. Rozmařilý repertoár životní, úroveň na vysokých nohách ponížili. Jídelníček sestávající se z nadívaných, křupavých koroptviček na "druhý břeh," suchý chléb převedli. ()

Decker

Velice povedena, vtipna a inteligenti komedie, ktera ma skvely scenar a vynikajici vykony hlavnich protagonistu. Zkratka tento film opravdu stoji za shlednuti. ()

eJacques

...Perfektní... Eddieho mám rád, a když se přidá Aykroyd a bezva nápad (scénář), tak se nasmějete až až... Za herecké výkony a hudbu skvěle podkreslující film nemůžu jít níž... ()

Doudis19

Nebýt až moc přestřelené časti ve vlaku, nebylo by co vytknout. I tak, jde o paradní zábavu plnou nezapomenutelných hlášek a situací s třešničkou Jamie Lee. ()

Sfinkter

Záměnu jsem měl vždycky rád, beznohý Murphy je dokonalý. Film už nepůsobí tolik jako dříve, jedná se o klasickou komedii z 80. let, ale nápad výměny boháče za loosera a naopak je geniální, takže těžko někdy omrzí úplně. ()

Mrkvič

Film je to nezapomenutelný, ale vyloženě mě snad nikdy moc nebavil. Ke konci je Edie dost trapný. Jen Jamie Lee neztrácí ani po 30ti letech kouzlo! Teda ne že by Dan Aykroyd časem vyčpěl, ale není taková kost. ()

kinghome

Jeden z nejlepších filmů Eddieho Murphyho. Ta absurdní sázka o jeden dolar dvou zbohatlíků, ta nemá chybu. A nejhorší na tom je, že kdyby někdo chtěl, tak přesně takový podobný děj může zařídit i ve skutečném životě. Ani bych se nedivil. Vždycky je lepší začít na ulici a postupně vyšplhat, než začít se vším a postupně vše ztratit. Film mě bavil, ale né tak, abych si ho nějak extra zapamatoval. Na zasmání dobré. Nic víc, nic míň. 75% ()

Tyny

Absolutně jeden z nejlepších výkonů Murphyho a Aykroyda. Skvělý děj, originální myšlenka a dobré fórky. Co víc si přát? Tohle je luxusní komedie za všechny prachy. :) ()

viperDavid

Bohužel nemužu dát plnou palbu, protože Eddie ačkoliv je vynikající komik, hraje všude stejně. Naopak Dan Aykroyd toho namyšleného zmrda hrál fantasticky. Jamie Lee se moc snažit nemusela, stačilo si sundat vršek a mužská část diváků jistě slintala blahem. Jako komedie fakt super a na vánoce se dokonale hodí. 80tky byli opravdu produktivní. 4* ()

lennyd

Pánové Mortimer a Randolf Dukovi si vymyslí skvělý experiment. Vezmou bohatého mladíka, ředitele makléřské společnosti (Dan Aykroyd) a černošského zlodějíčka, žebráka a chlápka z ulice (Eddie Murphy) a mezi sebou je vymění. Chtějí zjistit, zda původ je pro budoucnost člověka rozhodující - zda se chlápek z ulice dokáže stát ředitelem společnosti a zda se mladík z dobré rodiny může stát zločincem, i když o všechno přijde. Experiment se vyvíjí na výsost dobře, než se ti dva dají dohromady, a rozhodnou se bratrům Dukovým pomstít ... Jedna z legendárních komedií, které se na začátku devadesátých let minulého století točily. Eddie Murphy patřil k nejvyhledávanějším komikům, a ve svých filmech se nepouštěl do trapných scének, ale svůj humor divákovi předkládal ve snesitelné formě. Dan Aykroyd pro mě nikdy moc komediálním vzorem nebyl, ale tady mu role rozmazleného mladíka perfektně sedla. Když se k nim do trojky přidala mladičká prostitutka, Jamie Lee Curtis byla tato společnost dokonalá. Kdykoliv tento film běží v televizi, nenechám si ujít příležitost se na něj podívat - scéna, kdy bratři Dukové stojí uprostřed ztichlé makléřské síně a žádají znovuotevření trhu je naprosto dokonalá. Super! ()

Zdeňka

Jedna z nejlepších zahraničních komedií. Murphy je ve formě a skvěle mu sekunduje zbylá trojce budoucích milionářů. Především komorník je nezapomenutelný, trošku mi jej připomíná v Chůvě k pohledání Neiles, ale nesahá mu ani po kotníky. Spousta fórků se snažila být využita i v jiných filmech, avšak u mě nezaznamenala takový úspěch. ()

Yoshimitsu

Záměna je zajímává zhlediska, jak dokáže přežít bývalý úspěšný obchodník na ulici bez jediné koruny. S přežitím mu pomáhá mladičká 25ka Jamie s pevným poprsím. No a Eddie to je borec ten srandu nezkazí. Dávám 80% ()

Madadajo

Velmi povedená komedie, která se nese jako vánek lehtající diváka. Jestli bychom fascinující pohádkový příběh nazvali kostrou, pak skvělé herecké výkony Dana Akroyda a Eddieho Murphyho jsou jeho masem. Nu hleďte na příběh z masa a kostí, kterému nic nechybí ke kráse a dokonalosti! ()

Master19

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií s výbornou ústřední dvojkou, které to šlape a buší do toho celou dobu. Právě objevený Eddie Murphy a rozjíždí vskutku neopakovatelný rej u kterého se nedá nudit a když to ještě tak dobře dopadne... :-) ()

JohnSmith

Příjemná komedie s netrapným Murphym a vtipným Aykroydem. K tomu bonus, dlouhé nohy a obnažená ňadra Jamie Lee Curtis. ()