fafejt001

TO byl teda ...Ču...r..áááááák !! SORRY . Tohle mělo být vtipnééé??? Humuuus . A TO ČTYŘI PSALI SCÉÉÉNÁÁÁŘ . TVL ..... ()

Merenre

Komedie dokonale vystihující současné Čecháčky - frustrovaná a zamindrákovaná, plná žlučovitého, agresivního a přitom jalového humoru označovaného často jako "satira". Díky jadrné mluvě se člověk občas i pobaví a být to tak o půl hodiny kratší, určitě by to bylo snesitelnější. ()

chup44

Kancelář som videl tak 4krat, neustáli záber na boty nechápem, aj keď určite má význam zo seriálu. Celkovo relatívne psycho, no dá sa pochopiť a v dnešnej politickej situácii pochopiteľné, 3 hvjezdy. ()

jjjerry

Bavil mě seriál, i na film jsem se těšil. Bohužel to bylo spíše spojení seriálových dílů. Skvělé prostřihy "setkání s reálnými osobnostmi". To když člověk neví jaká část dialogu je realita, je perfektní. První půlka mě bavila, u druhé jsem usínal a nudil se. Byla to jen "omáčka" aby vznikl film. Možná by bylo lepší nastříhat první půlku filmu jen na "pár dílů seriálu" a ne se snažit za každou cenu udělat film. ()

zlishaack

Nebude se to líbit idiotům s podprůměrným intelektem a pocitem, že nám všem vládnou židozednáři a že se čeká na NWO (sem patří topi80 například nebo mario.bros) nebo lidem, kterým nevoní formát jedné dlouhé epizody a vůbec moc Blaníka nechápe (xxmartinxx). Neříkám, že jeto na čistých 5 hvězd, ale dát odpad může fakt jenom pitomec. Já se bavil na předpremiéře v ČB fakt skvěle a celý sál nevypadal jinak. ()

flyer.nick

Na film jsem se těšil jako malý a koupil si i ten neskutečně drahý lístek na VIP předpremiéru. V jeho největší síle je současně i jeho největší slabina. Ne za pár let, ale už za pár měsíců polovina toho filmu nepřijde nikomu vtipná nebo bude nepochopitelná. Ale to nikdo ani neměl v plánu. Nebyla to snaha o dokument nebo nadčasový film. Prostě jen reakce na aktuální situaci. A je to aktuálnější než zprávy v televizi, v sobotu byly volby a v úterý první předpremiéra, většina vtipů je vtipných teď, a já se teď smál od začátku do konce. Paradoxně mi tam nejvíc vadila snaha o občasný "inteligenční přesah". Tonda si tam jede svoje, velká část filmu jsou jen gagy, ale celé to do sebe pěkně zapadá a s reálným světem to do sebe zapadá stejně tak a divák má pocit, že tohle všechno se takhle opravdu stalo. ()

Jitomirka

Skvělé, celou dobu jsem se bavila a po dlouhé době jsem zase z kina odcházela nadšená. Palec nahoru dávám za osobnosti veřejného života, které se nebáli a ve filmu účinkují (Bartoš, Kalous, pražská kavárna). Tím ukazují, že si ze sebe vlastně taky umí udělat legraci. Fakt pecka. ()

Vodomilec

Tečka za prezidentskými volbami, kterou si užijí spíše ti co nevyhráli. I když si film utahuje ze všech kandidátů, tak antipatie tvůrců k člověku který objímá stromy jsou zřetelné. Někteří z jeho fanoušků udělají asi lépe když navštíví trošku jiný film. ()

rezor

Seriál jsem sledoval na Streamu, a tak jsem byl zvědavý co tvůrci na plátně předvedou. Je pravdou, že politických satir v místních vodách na filmovém plátnu je jak šafránu, a tak Prezident Blaník v podstatě nastavil laťku dalším filmům, které by se chtěli na podobném námětu svézt. Pravdou je, že laťka nebyla nastavena tak, že by nešla překonat. Blaník, kterej táhne celej film, se snaží působit humorem hlavně na česká populární témata a tvůrci zcela jistě dostávají pochvalu, kolik známých českých postav se povedlo tvůrcům do filmu napasovat, mimo jiné Tomáš Klus, Háva a Zeman to v nechtěných vedlejších rolích zabíjejí víc než samotný Tonda. Zde se dostáváme k limitům filmu. Už jsem delší čas žádnou tuzemskou produkci neshlédnul, ale tohle mě opět potvrdilo, že se čeští tvůrci nedokázali vyhrabat z klasických témat (komedie, tragikomedie a historické drama) a politickou satiru ještě k dokonalosti nedotáhli. Psychadelické prostřihy v průběhu filmu působí zmateně a v mnoha scénách, hlavně na konci, Blaník tlačí zbytečně na pilu. Nicméně se jedná o první (a doufám že ne poslední) vlaštovku satiry politické scény. Rozhodně mají další tvůrci z čeho čerpat. Zabrušování zdar! 50% ()

Tess92

Na Blaníka koukám ráda a na tohle se určitě kouknu znova. Jistě, je to hlavně hromada sprostých slov, ale od Blaníka mi vůbec nevadí. Smálo se celé kino a i když bych tím normálně možná pohrdla, protože je to příliš přízemní, bavila jsem se skvěle. ()

earthworm

Lepší než jsem čekal, bál jsem se že to bude hodně hit’n’miss slátanina, ale bavil jsem se celou dobu. Samozřejmě, trvanlivost bude tak jeden rok a pak už to moc lidí asi nezaujme, stejně tak nemá celovečerní Blaník ani ambice na to být dobrým filmem. Naštěstí jako komedie/komentář k aktuálnímu dění funguje dost dobře (satira bych asi nepoužil) a některé vtípky a hlavně camea jsou ze zlata (Bartoš!). Jinak neduhy víceméně stejně jako vždycky i v seriálu: zoom sem a tam, střihy, záběry na boty... ()

stepma

Nebylo to špatné. Zasmála jsem se. Pánové však mají sílu spíš na své kratší výtvory. Hodina a půl už byla moc. Překvapilo mě, kolik známých lidí a politiků dokázali přesvědčit k účinkování. Velmi důstojné tři hvězdičky, na čtyři to ale není. ()

Royaldell

Jako joo,vtipný to fakt bylo,ale protože se film skládá z poměrně nenavazujících scén a dějová linka moc neexistuje,mohl by být film kratší,protože po hodině už si prostě řeknete ,,Dobrý,stačilo.’’ ()

Mistr119

Celou dobu jsem váhal, jestli dám 4* nebo 5, protože narážky a satira byla dokonalá a aktuální (uvidíme, jak se na film budeme dívat později :) ), nicméně trošku se mě dotýkalo, že dělá Blaník vlastně hlavního zaporáka a vystupoval proti Havlovi. :/ Nicméně závěrečná scéna po vyhraných volbách Zemanem s melodií Kdož su boží bojovníci byla "vůlebudící". :) Bude líp! :) ()

Sidenius

je to přesně to co čekám od seriálu.. nechápu proč s tim mají jiní problém. nic víc to nepřineslo. dost tomu pomohla aktuálnost s prezidentskýma volbama.. v téhle republice mají největší hodnotu díla které si prostě z politiky dělají srandu - dost často se totiž nejedná o srandu..... ()