ondysovec

Nadherna politicka satira kdy clovek smeje se od zacatku do konce - nema to chybu - PRAVDA A LASKA MUSI ZVITEZIT NAD LZI A NENAVISTI CURACI ()

Kivis

Typ komedie, u které se po většinu času usmíváte, ale prakticky ani jednou se od srdce nezasmějete. Ambiciózní plán natáhnout krátkometrážní seriál do podoby celovečeráku končí podobně rozpačitě jako prezidentská kampaň Jana Fischera v roce 2013. Nejsilnějšími momenty jsou zásahy do předvolební kampaně a prosakování Tondy Blaníka do veřejného života. Kdyby tyto pasáže s trochou omáčky autoři sestříhali do pěti, šesti desetiminutových dílů seriálu, mohly by patřit k Blaníkově zlatému fondu. Takhle je to spíše takový načančaný chlebíček z volebního štábu, po jehož nakousnutí zjistíte, že už na stole pár dní leží, a že jeho sežvýkání zabere víc úsilí, než by se na první pohled mohlo zdát. ()

PoprockCZ

Originální námět, celkem obdivuji s jakou s nimi spolupracovali přední politici. Toť ale vše. Vulgární a povrchní. Děj nejprve chytře reaguje na reálné dění, ale ke konci už Blaník obrací z jedné strany na druhou, jen aby to celé dávalo trochu smysl. ()

house336

Od srdíčka... spousta geniálních narážek (rudé trenky, korunovační schodky, polibek na čelo temu k***tu, co dělal Andrejkovi kampaň) + obdivuju všechny zúčastněné, co svou účast na tomto projektu úplně neočekávali, nicméně skvěle reagovali (Ivan Bartoš bůh, i když pirátům nefandím). Stopáž ideální, nemám na co si stěžovat, když si do dám někdy znovu, tak se zase pobavím, i když zjevně nejdu s proudem... ()

robbez

V podstatě je to docela velká blbost a slátanina, která je celkově spíše trapná než vtipná. Vnímám docela velkou bezradnost tvůrců, čím vlastně film vyplnit. Myšlenka kandidatury Blaníka na prezidenta sice vypadá z hlediska humorného potenciálu velmi slibně, ale nestalo se. Tvůrci vymýšleli nejrůznější podivné a absurdní zápletky, které působí dost nevěrohodně a mimoňsky. Nejvtipnější je asi ještě scéna se dvěma leguány "Pravá" a "Levá", kteří se v budoucnu stanou Blaníkovou obuví. ()

Spike86

Tak nevím, pro mě zklamání. To, co stačí na deset minut v seriálu, holt nestačí na 90 minutový film. Řekl, že to bylo i slabší než některé díly Kanceláře Blaník, co se humoru týká. ()

Mr.Nobody

Film i původní internetový seriál představuje moderní politickou satiru na vysoké úrovni. Ovšem oproti seriálu mi tam chyběl prvek, který neumím sice vyjádřit jedním slovem, ale větou se mi to snad zdaří: "Nedivil bych, kdyby to byla i pravda." Stejně tak mi chyběly některé ikonické motivy a hlavně znělka původního seriálu, která by filmu významně prospěla a přidala trochu dynamičtější náboj. Celkově je film velmi zajímavě natočený díky tomu, že využil věhlas původního seriálu, bez kterého by minimálně některé scény nejspíš vůbec nevznikly. Ať už jsou to "davové scény" nebo scény s řadou politiků a známých osobností. Ovšem původní kancelář, jako místnost, mohla dostat ve filmu více příležitostí. Naprosto geniální úlohy se pak zhostil pan Ladislav Špaček, Miroslav Kalousek, ale i další. Zajímavé bylo rozuzlení týkající se rodiny asistentky Lenky. Zajímavý nádech filmu dodal i Tomáš Klus, ačkoliv nejsem jeho fanouškem. Na závěr bych ocenil autorský kolektiv za scénu, kdy na Hradčanech blaníkovské trio podporuje zemana, o kteréž autoři tvrdí, že ta scéna vznikla "na drzo bez vědomi hradu." Nevím, jestli se na to podívám vícekrát, ale to ukáže čas. ()

Jevablo

Mám jedinou výtku, a to je příliš dlouhá stopáž, hodina a kousek by úplně stačil. Není ale pravda, že by šlo o nastavovaný a nepromyšlený děj, až do konce přichází nové nápady, mnohé zjevně v návaznosti na průběh voleb:-) Jsem fanoušek seriálu a tohle je minimálně stejně dobré. Některé gagy, např. rozhovor se Železným nebo se Špačkem, nemají chybu. Stejně jako závěrečný běh a věta, která vejde do dějin. No a bůhví jestli není pravda, že Zeman už Česko prodal Rusům... ()

TT1905

Naprostá hovadina, jinak to ani popsat neumím. Film absolutně postrádá zábavnost seriálu a až na několik světlých momentů se jedná o sprchu vulgarit, nasázených bez ladu a skladu kam se zrovna hodilo, jen aby to udrželo usínajícího diváka ve střehu. Vtipná byly snad role některých politiků (zejména Kalousek, Bartoš) a zcela výjimečně nějaká ta hláška. Většina scénáře je ale jeden velký trapas. Pěkně to tu popsal kolega níže, „Neni to vtipný, jen trefný“ a to jen místy. ()

michalkop

Za tu výtečnou scénu, jak přesvědčuje Kalouska, aby volil Zemana. Jinak je to narychlo slepovaná hovadina bez koncepce. Zkrátil bych ji o půl hodiny a vyhodil ty šašky s maskou Havla a hned by byl dojem aspoň o hvězdičku vyšší. ()

Frodule

Prezident Blaník je film složený z několika vrstev, z nichž si každý politicky informovaný divák vybere tu, která je mu intelektuálně nejblíž. Kdo nechce, nepochopí. Nejedná se pouze o satiru na politickou scénu, kdepak, spíš jde o satiru mířenou na celou českou společnost a její politickou kulturu. Smějete se, ale přitom víte, jak je to až slzám pravdivý. A šokující sprosťárny? Mají svou funkci. Lidé, kteří jednají jako Tonda Blaník, spoléhají na to, že budete zaskočeni arogancí a řetězcem vulgarit. Hovadoidní chování je jejich jediná zbraň. Posilují si tak sebevědomí. Proti konstruktivnímu argumentu se totiž pro jejich omezenost neumějí bránit jinak než řevem, urážkami, ponižováním a šokujícími slovníkem, což vidíme dnes a denně, bohužel. Dávám čtyři hvězdy za odvahu, a to jsem, přiznám se, koketovala i s pěti, ale nejsem "žádnej dobroser“. ()

Mejkby

Tonda nezklamal. Smál jsem se skoro pořád. Bohužel je vidět že Blaník je primárně několika minutový pořad na streamu a 90 minut už bylo pro tvůrce trošku moc. Ale: "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, čuráci!!" ()

Signore

Co - místy - skvěle fungovalo na prostoru 10 minut, jako celovečerní film jasně selhává - svou roli samozřejmě sehrála skutečnost, že tvůrci museli při tvorbě scénáře značně improvizovat. Mám-li proto film hodnotit jako každý jiný (a tedy k realizačním obtížím nikterak nepřihlížet), více než dvě hvězdičky dát nemohu. ()

Dupac

Řídké. Pro každý dobrý vtípek nebo narážku nutno přečkat tři až pět jalových minut, kdy se nic neděje, nebo se nevyužil potenciál toho, co se natočilo během kampaně. Mimo akční rádius svýho mobilu působí Tonda trochu nejistě, scény s Havlem rozbíjejí už tak dost chatrnou dějovou linku, a hlavně - ještě víc zdržujou!! Co mě ale zklamalo nejvíc, je nulová snaha o nějakou nadčasovost. Některé fórky působí vyčichle už pár týdnů po skončení volby, za pár let po nich neštěkne leguán. Stárneš, Tondo. 55 % ()

evangelik

Pro mě těžké zklamání. Před tím jsem viděl asi 30 dílů a většině z nich bych dal čtyři nebo pět hvězdiček. V tomhle ději jsem se moc neorientoval, konec jsem snad ani nepochopil.... ()

zekon

To co fungovalo v seriálu na Streamu tady prostě nefunguje. Dlouhý příběh s velkým prostorem Tondovi nesedí a zvlášť když scénář hodně pokulhává. Co překvapilo, zapojení politiků :) a neskutečně zhublá Halka :) ()

jizvoun

Jako fanoušek původních dílů jsem velmi zklamaný. Celou stopáž jsem dokončil jen s velkým sebezapřením. Nuda, trapnost, zbytečně dlouhé a natahované. Tohle už není žádná sranda. ()