sharky

Od první do poslední minuty to příjemně odsýpá a v podstatě to nemá žádné hluché místo. Když se přivřou oči nad pár neologičnostmi, tak to téměř nemá chybu... ()

BMW12

Od filmu Luca Bessona jsem měl větší očekávání. Bylo to takové nemastné, neslané. Jako nebylo to špatné, dalo se na to koukat, ale bylo tam až moc skoků mezi minulostí a přítomností, hlavní herečka mi nebyla moc sympatická a některé akční scény byly přehnané, jako např. že Anna nemohla jen tak všechny sejmout v restauraci, určitě by ji někdo trefil. Navíc úvodní půl hodina filmu o modelingu také moc nezaujala. ()

anais

To už není sestup, to už je fakt, který je třeba přijmout. Luc Besson před dvaceti změnil styl i ambice, a rozhodl se točit francouzské žánrové filmy, které budou schopny konkurovat těm americkým. A svým způsobem se mu to daří. Já asi nikdy nepřestanu doufat, že se rozhodne zfilmovat něco náročnějšího, a asi nikdy už nezažiju tentýž pocit jako kdysi u Magické hlubiny, Leona, nebo Nikity. Anna je povrchní podívaná, která sází na efekt. Je zamrzlá v devadesátých letech a sází na estetiku ze které si dělal legraci třeba Zoolander. Anna má špatně obsazenou hlavní roli, rádobycool dialogy a zcela nepravděpodobný děj. Je pravda, že se na to lze dívat jako na čirou zábavu, komix či příslovečnou francouzskou potrhlost, a možná to ničím víc ani být nechce. Ale je to prostě smutný pohled... ()

TheEvilTwin

Kvalitně zpracovaná akční žánrovka s klasickým tématem ruská KGB x americká CIA, na které nejvíc oceňuji zajímavé retrospektivní vyprávění, které zpětně odhaluje “jak to vlastně bylo” a oněch tajemství a zvratů je ve výsledku celkem dost. Sympatické herecké obsazení, zábavná akce, i když místy přitažená za vlasy (jedna žena vymlátí bar plný bodyguardů...) a přiměřená stopáž, která nestíhá nudit. Ve výsledku vyváženě akční, atmosferická i vztahová podívaná, která do zajetého nápadu špionů nevnáší nic nového, ale svým stylem dostatečně zaujme a myslím, že stěžovat si vyloženě nikdo nebude. ()

honajz

Jako chápu jisté nadšení některých mých oblíbených uživatelů, protože tenhle film ano, na jednu stranu může vzbuzovat fajn akční pocity, na druhou však může působit jako stý vývar Nikity, jen s pár přeházenými časovými liniemi, aby se zmátl divák a netušil, kdo je kdo a za koho. Popravdě na mne to působilo jako stý vývar Nikity a při obou akčních scénách (za dvě hodiny dvě akční scény, ano) jsem se chvílemi musel smát, jak ta 40kilová hubeňda zmlátí sama desítky bodyguardů a agentů KGB, jak ti se do ní nedokážou za žádnou cenu trefit pistolí ni kulometem, jak na ni nabíhají zásadně po jednom, ne třeba tři naráz, a borka se u toho tváří furt jak mistr světa amoleta... Oni se tady všichni tváří strašně drsně a cool a tajemně, až to vypadá vlastně jako nepodařená parodie Nikity. Scéna s prvním sovětským bankomatem je největší pitomost, co jsem kdy viděl. ()

Othello

Na konci Bessonovy Nikity s úsměškem oznámí Tchéky Kario jejímu příteli, že jim ta dívka bude chybět a on na to jen nešťastně potáhne z cigarety, kývne hlavou a podívá se z okna. A já si tak nějak myslím, že i přes to všechno budeme takhle mluvit o Lucu Bessonovi až to všechno prdne, Europa Corp půjde do likvidace a on sám do obrazů minulosti. Protože jakkoli můžeme vyvádět nad absencí logiky, koherentního děje, snahy zamaskovat ten strašný digitální obraz, úplně nepochopitelnými anarchronismy (minimálně podruhé mám u Bessona pocit, že o období, ve kterém se film bude odehrávat, se rozhodl až v postprodukci) či dramaturgickou absenci, pořád si musíme uvědomit, že to je dneska cena kterou platíme za to, že sledujeme jedny z posledních západních autorských akčních filmů. Navíc v tomto případě Besson dotahuje o stupeň dále svoji pochodeň hnutí Cinéma du look, která pracovala mimo jiné s výraznou reklamní estetikou. Vše zde je totiž naprosto podružné produktu, který Bessona zajímá - třímetrová, třicetikilová a v akčních scénách naprosto dechberoucí Sasha Luss. Proto ve filmu fungují akorát věci, kterých se ona dotkne a navíc až od doby, kdy se jich dotkne. Výsledná gaussova křivka, kdy jsme přesouváni od iritujících civilních scén do nejlepších akčních sekvencí roku se pak asi nejlépe dá vyjádřit slovy Milana Vébra, režiséra Osady Havranů 2: "Bylo to bezvadný! Bylo to strašný." ()

Ivoshek

Oproti Nikitě to nemá chytrej scénář. Místo toho to má akční ženskou super hrdinku, která je bi (škoda, mohla být trans). Dobrá kamera a střih. Nebavilo mě to. ()

eraserhead666

Kdyby si to brutální Nikita rozdala s Jamesem Bondem, jejich dcera by se jmenovala Anna. Což je vlastně, kromě poměrně nesympatické hrdinky a její představitelky, které jsem to nevěřil (Maud bych to uvěřil více), vlastně zároveň i největší kámen úrazu. ()

SOLOM.

Tohle byla spíš taková špionážní pohádka, než plnohodnotná akční špionážní jízda. Tolik nelogických a nereálných situací a „dobových přešlapů“ (věcí které ani nemohly existovat v té době, kdy se děj odehrává), se jen tak nevidí. Navíc Luc Besson totálně překombinoval sám sebe a udělal z tohoto filmu místy dost těžce stravitelnou záležitost. Jako dívat se na to určitě dá, má to několik povedených bojových scén (soubojů) a na  Sashu Luss se i pěkně dívalo i když znám mnohem pěknější rusky a to i z vlastní zkušenosti. Pěkně nadržená jo to byla, škoda že tu nebylo více odvážnějších scén. Nejvíc mě odrovnala Helen Mirren – na ní se tvůrci vyřádili nejvíc – odporná postava, co hulí víc cigár jak já během chlastacího víkendu. Závěr byl úsměvný, až to bolelo – hlavně to, jak se nám snažili všechno vysvětlit a přitom to moc důvěryhodně podané nebylo. Taková báchorka pro náctileté o zlé KGB a tupé CIA a ruské špionce s tváří anděla, nadržené dračici, která během 4 minut sejme dvacet týpků, pracuje pro obě strany, vrzne si, kde může, aby ve finále všechny „přechcala“… ()

claudel

Půvabná Ruska, která zběsile šuká, fantasticky hraje šachy a likviduje nepřátele jako John Wick. Ideální kombinace vražedné krásy a prudké inteligence. Musím si projet komentáře, jestli mělo více diváků dojem, že scéna z restaurace a v sídle KGB jsou jako vyšité z Johna Wicka. Perfektní, jsem opravdu nadšený. Nadupané, inteligentní, zábavné a hlavně zatraceně sexy. Miluju takové vyprávění, které divákovi zamotá hlavu a vyžaduje jeho absolutní pozornost, aby se zorientoval v čase a prostoru. ()

Necrotongue

Nebudu nic předstírat, podle mě to byla docela hovadina. Luc Besson to měl sice tentokrát lépe učesané, bylo to dokonce i zábavné, ale zároveň to celé bylo mile pitomoučké. Vzhledem k mému včerejšímu hodnocení filmu Ready or Not a k tomuto výsledku, si budu muset přiznat, že mám asi slabost pro anorektičky s titanovou čelistí a záviděníhodným killcountem. Každopádně jsem se dobře bavil a nuda nehrozila ani omylem. Všiml jsem si, že Luc Besson neváhal v některých scénách vykrást svou vlastní Nikitu a že postava Helen Mirren nemusela dokazovat svou příslušnost ke KGB koženými holínkami. ()

JASON_X

Chudák Besson, musel už snad zesenilnět, jinak si tuhle jeho ohavnou slátaninu neumím vysvětlit. Vykrást svou vlastní skvělou Nikitu a přetvořit ji v takovýhle líbivý a komerční (a na konci už nehorázně přeslazený ba přímo parodický) blábol o zákulisním boji zkarikovaných KGB a CIA, je pro mě naprosto nepochopitelný čin. V porovnání s tímhle fraškovitým výpotkem ční o několik tříd výš i žánrově příbuzný seriál Alias, ve kterém excelovala nechtěně legrační tajná dvojitá agentka/mistryně převleků Jennifer Garner a u kterého jsem se kdysi pobaveně ušklíbal. Sakra vždyť ta trojitá nebo kolikátá agentka/ruská buchta nebyla na rozdíl od Jennifer ani příliš hezká, aspoň z profilu, i když vyloženě špatně nehrála. A za těch několik minut vcelku solidní akce dám i druhou, ať nežeru. A šup s tím hned do koše a rychle zapomenout (což by neměl být problém). ()

mm13

Besson model 2000 šliape na poli akčného thrilleru stále rovnako spoľahlivo, či už z pozície producenta, scenáristu, režiséra alebo zo všetkých pozícií odrazu... ak na neho práve máte chuť a naopak nemáte chuť sa v ničom vŕtať. Ja som mal a nemal presne to, čo som potreboval, aby som si tento výlet v danom momente užil. Ale už pozajtra sa ma nepýtajte, o čom to bolo. Nebudem vedieť ani toľko, čo najkratšia anotácia. ()

luka4615

Rádoby vychytralá akční záležitost, která se tak urputně snaží překvapit diváka “nečekanými” zvraty, až je ale ve finále neuvěřitelně naivní a docela přihlouplá. Ve finále zde tedy zaujme jen krásná Sasha Luss a několik dynamických akčních sekvencí. Škoda, potenciál na něco většího a především lepšího zde vážně byl. (Netflix) „Trouble never sends a warning.” ()

Morholt

Nic, co by člověka překvapilo či nedej Bože nadchlo a je fakt, že v některých momentech Besson vykrádá sám sebe, ale pořád se jedná o solidní zábavu s ne úplně blbou zápletkou. I přes občasná zaškobrtnutí si film udržuje celkem svižné tempo, akce, byť není nějak kulervoucí, má říz a líbil se mi i styl vyprávění, kdy jsou zvraty celkem přehledně a smysluplně v retrospektivách vysvětleny. Herecky jakž takž a i když má Sasha Luss evidentní limity, nejsou v tomto případě tak okaté. 70% ()

Lacike

Prekombinovaný remake Brutálnej Nikity, čo sa Besson snaží zakryť nechronologickým dejom. Ale vykrádania konkrétnych scén je príliš na to, aby si to všetci nevšimli. Je smutným pravidlom, že všetky tie scény sú natočené oveľa horšie. Postrádajú atmosféru a vďaka neustálemu chaotickému skákaniu v deji aj napätie. Akčných scén je príliš málo a sú natočené v súčasnosti populárnom štýle Johna Wicka. Dlhé zábery pri bitkách v ktorých sa herci snažia predviesť všetko sami. Bohužiaľ bitky postrádajú dynamiku. Prestrelky sú už tradične monotónnou kolekciou priestrelov hláv v sterilnom a pre mňa už neskutočne otravnom CGI prevedení. Bez skutočných výstrelov ani na sekundu všetkým tým hercom neverím, že strieľajú zo zbraní. Tieto CGI prestrelky ma absolútne nebavia. V druhej polovici filmu, keď už má hlavná postava konečne za sebou výcvik film začne pripomínať nedávny Red Sparrow alebo Atomic Blonde ale kvalitou ani na jeden z tých filmov nemá. Besson sa bezradne snaží vrstviť jeden prekombinovaný zvrat za druhým, takže nakoniec budete prekvapený len z toho, že ich bolo 256 a nie 257. Výsledkom je ďalšie totálne sklamanie a Besson sa už evidentne nezmohne ani na kvalitný tupý akčný výplach. Mal by sa už na filmy radšej vysrať a ísť do dôchodku. 3/10. ()

ScarPoul

Tá tretia hviezda je za Helen Mirren. Tá si poslednú dobu užíva každý jeden film v ktorom hrá a je to na nej brutálne vidieť. Príbeh ako taký je taká Brutálna Nikita revival. Chápem Bessonovu fascináciu silnými ženskými hrdinkami. Aj som si vedomý toho, že po John Wickovi sú takéto rezanice v móde. Ale v tomto konkrétnom prípade je to jedno klišé na druhom. A forma, ktorá to mohla zachrániť, je trestuhodne obyčajná. Luss je možno pekná tvárička, ale tie emócie jej neverím. Prvá hodina je zbytočne naťahovaná. Spôsob rozprávania nám ma ozvláštniť inak lineárnu zápletku a robí to tak účelovo, že ten koniec skrátka očakávate. Minimálne ak ste videli aspoň dva filmy s podobnou tématikou. Dve hodiny pozerať na priemer zamrzí. Hlavne ak sa jedná o Bessona. A aj napriek tomu, že od prelomu tisícročia je jeho tvorba nezaujímavá, stále ten ďalší klinec u neho zamrzí. ()

BoPo

Luc Besson prináša ďalšiu odvážnu ženskú postavu, a zároveň štartuje kariéru ďalšej herečke. Natalie Portman (Leon), Milla Jovovich (Pátý element) a teraz prišla na radu Sasha Luss. Pre postavu modelky/špiónky bola fyzicky ideálnou voľbou a po hereckej stránke to ustála. Samozrejme pred ňou spomínané dámy v tomto smere dodali iný level. Čo sa týka filmu samotného, tak ten je niekde medzi Rudou volavkou a Atomic Blonde. Snaží sa o príbeh, ako Rudá volavka, len ho podáva zjednodušenejšie, vsádza predovšetkým na zvraty. Čo sa týka akcie, tak scénu v reštaurácii si naozaj užijete. Inak je to skôr púťová strelnica s tlmičom. Anna nedokázala pôsobiť tak razantne, drsne, sexy ako tomu bolo u Lorraine z Atomic Blonde. Ak máte chuť vidieť dlhonohú modelku likvidovať chlapov a nebude Vám vadiť dostať viac podrazov ako akcie, tak si užijete novú, síce béčkovú, Brutálnu Nikitu. ()

GeusX

Nová sexy brutální Nikita na scéně. Vypadalo to na standardně průměrný špionážní thriller. Časové přesuny, které snad nemohli žádnému průměrně pozornému divákovi činit velké problémy v orientaci, mazaně svými zvraty přeurčovaly význam dalšího děje a tento způsob vyprávění dělá film atraktivnějším a poutavějším. 75% (viděl jsem: 1x cz) ()

MoiJe

Prekvapivo výživné a svižné. Sasha Luss je perfektná - nádherná a uveriteľná ako modelka i ako trénovaná zabijačka schopná i boja zblízka, herecky dostatočná. Briti hrajúci Rusov neboli nútení habkať v ruštine, všetci rusky hovoriaci výnimočne zneli autenticky, oceňujem. Murphy a Evans dokopy vyvaužujú eye candy aj pre ženy. Mirren ako vždy vyzerala, že si svoju rolu užila. Dokopy som spokojná a príjemne prekvapená. ()