Epizody(6)

Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

The_Marcus

Svérázná podoba anglické renesance spojená s tunou výborných sarkastických vtípků. Tento "vychytralý" seriál mě dokáže pobavit téměř kdykoliv a to i po x shlednutí. Druhá řáda mi přijde lepší než první, což se u seriálů moc často nestává. Ač je česká zvuková stopa neuměle naplácnuta na originál(občas slyšíme útržky angličtiny), dabing jsem si zamiloval. Ano, Edmunde...už i ty brambory jíme! I když takový bramborový dům by byl taky zajímavý. :-) ()

dthwinter

Genialita britského humoru ukázána naplno. U některých dílů nelze zastavit ne až tak úplně neočekávanou salvu smíchu. 95 % *** "Baldricku, mám 2 fazole, další 2 k nim přidám, kolik jich budu mít?" "Nějaké fazole" "Zkus to znovu, 1...2...3...4, kolik jich tam je? "3...a ta jedna." "Takže 3 a ta jedna je...?" "Aaah...nějaké fazole." *** "A co ty tolety?" " Nu, pokud budeme mluvit v odborné terminologii, jedná se o velice moderní otvory v přední zdi na čerstvém vzduchu, kombinované se široce kapacitním odpadem pod nimi." "Chcete říct, že serete z okna?" ()

karnifex

Díky dílu na téma staromládenecké pijatiky, probíhající současně s večeří s puritánskými příbuznými, nic jiného než ***** nepřichází v úvahu! (A omlouvám se za tu připomínku příbuzenství) ()

Amalberga

Chápu vysoké hodnocení seriálu. Rowan Atkinson hraje suprově, zápletka je nápaditá a o zvraty není nouze. Mně osobně humor úplně nesedl, mám radši Monty Pythony. Vadí mi, že je to sitkom a epizody na sebe nijak nenavazují. Druhá série je o něco lepší než ta první. Hlavní postava je méně slizká a královna byla vtipná. ()

luke4ever

Jednoznačně špičkový komediální seriál, který se zrodil na ostrovech. Tato řada je ze všech 4 asi ta nejlepší. Rowan Atkinson jako vychytralý a satirický lord Blackadder je unikátní. Tato role podle mého názoru mu sedí daleko více než hloupý mistr Bean. Nejdokonalejší scéna je asi učení matematiky sluhy Baldricka. Lord Percy jako arciblb nemuže také chybět. A každá Edmundova audience u Alžběty s rádcem Melchetem je také dokonalá:) ()

HMTD

druhá série je zase o krok blíž k pěti hvězdám,královna je skvělá,Baldrick je čím dál lepší,Běta je spíš epizodka ale je to takové milé zpestření.Edmund zde vypadá skvěle a kostýmy jsou zde a ve trojce nejlepší. ()

Cor-Angar

No...jednoduše jeden z nejlepších seriálů co znám :) Asi u ničeho se nezasměju tak jako tady, což je hlavní důvod proč patří k mým oblíbeným. Od 2. do 4. mi přišly všechny série naprosto perfektní, nicméně tuhle mám možná nejradši (ikdyž jen o chlup). Možná díky výborné královně a Percymu (Lady Farrow:" I am prepared for the fact that he may have lost some weight" ...Percy: "Yes...and some height. :D ... a naprosto perfektní ryzí Zeleno:D) Ale celé je to prostě parádní a nejde vyzvednout jeden díl nad jiný, každý má své nezapomenutelné momenty. A navíc myslím že Rowan má opravdu skvělý hlas, který tady vynikne. Nenapadá mě herec, kterého bych poslouchal radši (navíc když vypouští takové hlášky) ()

Mort09

Spolu s časovým posunem, který nás zavádí do období vlády královny Alžběty, přichází i posun v humoru, ten je inteligentnější a propracovanější, s čímž souvisí i charakterní růst postav. Jenž je nejvíce vidět na samotném Edmundovi (R. Atkinson), který je o poznání protřelejší a mazanější, což mu velmi herecky sedí. Navíc má velkou protihráčku v podobě královny Alžběty (M. Richardson), která je úžasně ztvárněná. Tato série je pro nás, oproti první, přijatelnější větším odklonem od typicky anglických vtipů a dějinných události. ()

IlMagnifico

Nejspíš bych se nebál dát rovných pět hvězd, ale k druhé řadě Černé zmije mám přeci jenom několik výhrad. Nejvíce mě mrzí, že v první sérii se herecké osobnosti obešly i bez hloupých narážek na sexualitu a vzájemného se hrubého urážení (nechci tvrdit, že by se tyto aspekty v prvních částech neobjevovaly, ale jejich poměr s poněkud inteligentnějším humorem byl přeci jen vyváženější). Zvláště do doby alžbětinské Anglie mi to nepasuje, když si tvůrci dali takové práce s kostýmy a kulisami. Přesto se nadále pohybujeme na vysoké úrovni a jsem za to rád... ()

Tomulka

Horší čtyři si tato serie rozhodně zaslouží je o dost lepší než ta první. Postavení Edmunda je rozhodně lepší pro humorné hlášky, které jsou dokonale anglicky suché a v podání Atkinsna velmi humorné. ()

Flashheart

Asi jsem nepochopil, v čem má být druhá série zlepšením. Pro mě je zhoršením. Postava Edmunda je zjednodušená, neumí nic jiného než aroganci a vychcanost. Je to jednodušší jak napsat, tak zahrát, ale za těch 6 dílů se mi to malinko ohrálo. Královnina hrozba popravou se mi taky za pár dílů už ohrála, nicméně chápu, že je to úmysl, součást vtipu. To jak hrozně moc méně je to výpravné, jak se tam šetřilo, většinou vůbec není na škodu, ale občas jo. Ta komplexnost první řady mi přišla super, stejně jako větší zapojení historických souvislost a vypravěč. Hrozně rád bych viděl Baldricka chytrého a Edmunda blbého v polovině celého seriálu, ne jen čtvrtině. Asi právě v této řadě by se to hodilo nejlíp, resp. chytrý Edmund by chyběl nejmíň. Ale jo, i tak super. Nejvíc jsem si užil díl Pivo. ()

Jasmín

Do dokonalosti té třetí série mě tady asi příliš rušilo pojetí role královny Alžběty. Chvílemi z ní udělali fakt pěknou krávu a nikdy jsem se jí vlastně ani nezasmál. Jinak vše ostatní bylo vynikající. ()

Jezkoic

trpíte samomluvou černá zmije : ANO, jedine tak si zajistím inteligentní konverzaci :))))...britskej humour jaksepatří! jeden z nejlepších seriálů u kterýho vam smíchy prdne guma u kalhot!!! 5+ ()