Seriál zameraný viac na psychológiu postáv a realistický vývoj medziosobných vzťahov, než na (pre niekoho) lákavejšiu sci-fi premisu. Áno, vskutku. Viac sa to podobá na indie drámu, než na Jumpera. Seriál je z veľkej časti o vyrovnaní sa s traumtatickým zážitkom. Hlavná postava nie je idealizovaná (asi preto niekomu "vadí"), nie je čierno-biela (podobne ako aj iné postavy v seriáli), má odtiene, preto je pre mňa uveriteľnejšia, čo verím, bol tvorcovský zámer. Pre lepšie spojenie s hlavnou postavou nám tvorcovia dovolia občas nazerať aj jej subjektívnou optikou (sny, (deformované) spomienky, bezvedomie - kde často nastáva aj konfrontácia daného nepríjemného zážitku). Jedná časť je dokonca podáná fromou "uhol pohľadu", teda časť deja nám je podaná z dvoch odlišných perspektív. Možno si hovoríte, že to bolo len zbytočne nekonzistentné s ostatnými časťami, avšak umožnilo to vstúpiť do deja napätiu a zvedavosti, kedy hľadáte pohnútky postáv za ich zdanlivo čudným správaním (nezodpovedajúcim ich predchádzajúcemu vývoju/stavu), aby to nakoniec mohlo byť rozriešené a vaše hypotézy (ne)potvrdené. ___ Motív "komixového superhrdinstva" je touto sériou zavrhnutý ba až vysmievaný, keď jediným človekom uvažujúcim o Henry ako o superhrdinke je Townes, ktorý je definíciou nerda. Takáto reflexia superhrdinstva v záplavách superhrdinských seriáloch a filmoch je osviežujúca. ___ Seriál sa nesie celkovo skôr v pochmúrnej atmosfére (malé mestečko, prevládajú tmavšie farby, modrošedá, často sa veci dejú večer, v noci) a pôsobí relatívne komorne, hlavne ak prihliadneme nato že je v žánri sci-fi. Impulse je do určitej mieri aj o deštrukcii a konštrukcii rodiny (Boonova rodina sa na konci totálne rozpadá, Henrietta naopak našla rodinu a scelili sa). Nejde nepochváliť hercov, ktorý podali vynikajúce výkony, veril som im snáď všetko. Paradoxne som mal pocit, že Impulse menej fungoval v akčnejšej, epickejšej rovine (epizóda 9), tak uvidíme či sa to v ďalšej sérii potvrdí, lebo myslím si že sa schyľuje k väčšej akcii. 80%(30.8.2018)

***Absolútny nezdar v hlavnej úlohe*** Už sa vám niekedy stalo, že v hlavnej úlohe filmu/tv seriálu sa "predviedol" niekto, komu ste v zásade želali len to najhoršie a dokonca aj od "záporných" postáv? Well... this is the case... celé naruby. Ale musím uznať, že určitý drive to malo.(23.7.2018)

Chapu, ze autori asi chteli udelat neco chvalyhodnyho a poukazat na trauma, ktere se rozvine po pokusu o znasilneni, ale porad nechapu, proc to nenatocili samostatne. Protoze protkat to teenage flickem, detektivkou a story o nadprirozenych schopnostech opravdu neni dobra a funkcni kombinace. A taky je dost skoda, ze se to poradne rozjelo az v devatym a desatym dile,o tom cliffhangeru na konci ani nemluve. Priste min osvety a vic to the point.(25.6.2018)

• tavlas

Skvěly námět. Věřím tomu, má to atmosféru. Ale, bože nemohly vybrat jinou herečku na hlavní postavu? Má to byt teenager, ale když "hraje" vypadá na 30 let.(30.6.2018)

Tvorcovia mali naozaj dobrý nápad. Zobrali tematiku, ktorá bola v podstate podobná ako vo filme „ Jumper ”, vrazili do toho kúsok detektívky, dostali sa aj do vôd teenage problémov a pridali aj iné námety. Znie to ako zhluk veľmi veľkého počtu narrativov, ktoré môžu spolu vytvárať kontraproduktivitu a v podstate sa to občas stáva. Seriál je zrežírovaný obzvlášť pomaly, so zameraním na postavy a na isté dejové linky. Niektoré digresie, ktoré by v podstate ani byť digresiami nemali a človek by čakal, že budú ústredným motívom deja, sa s hlavným príbehom prepletajú menej aj keď je to veľmi dobrá výstavba pre druhú sériu. Tá bude dúfam svižnejšia a dynamickejšia. No prvá séria sa mi aj tak dosť páčila a vyzdvihnúť musím hlavne výkony hercov, ktoré sú skvostné. 75 %.(1.7.2018)