Zkáza Dejvického divadla

• angličtina The End of Dejvice Theatre

Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

zigy

Jak ukázala již Dabingstŕeet - pokud partě z Dejvic nenapíše scénář Kolečko (čtvrtá hvězda) , tak je to trapné a nevtipné, místy však probleskne záblesk geniality (Šmejdi). Poslední díl jsem nepochopil....trapas největší. ()

Tomas_PO

Heh, tak toto veruže pobavilo. 'Zhltnuté' za jedno sobotňajšie dopoludnie (och, mám rád krátke seriály). Pomalší úvod síce takmer odradil od prezretia ďalšej časti, no naštastie hneď druhá rozbalila karty na plných 5/5. Sarkasticko-absurdný humor, prelínajúci fikciu s krutou realitou stavu, podpory, či vnímania kultúry spoločnosťou československa dneška. Humorný prejav Ivana Trojana mi najviac impomnoval v Anděl Páně, v tomto seriále to posunul na ešte vyššiu priečku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

BrMikes

„Ve statutu máme, že herec může odmítnout roli, pokud ohrožuje jeho občanskou důstojnost." V tomto případě to ale nehrozilo, protože míra sebeironie a uvědomělého humoru je tady (rouzmějte v Dejvickém divadle) velmi vysoká. Herci jsou úchvatní, za což asi může fakt, že jsou jim postavy jako šité na míru. To jim také umožňovalo improvizovat a dát do projektu tolik nadšení, že se prostě budete bavit, což ale všechno vychází z Krobotova a Hüblova absurditou přeplněného a skvěle vystavěného scénáře, který v maximální míře čerpá z reálných událostí. Je ale vidět, že projektem žili nejen herci ale celé Dejvické divadlo. Tento projekt zkrátka vyšel ze srdce a dopadlo to nejlíp jak mohlo. Navíc díky Krobotově extrémně civilní a až nevýrazné filmové režii, která v podstatě jen přenáší situaci na obrazovku, dýchá (nebo chtělo by se říci zapáchá)pověstný duch Dejvického divadla z každého záběru. A to vše doplňuje povedená hudba a celkově příjemné technické zpracování. Suma sumárum přesně to, co čekáte od něčeho, co se jmenuje Zkáza Dejvického divadla - absurdní klenot. ()

Igy007

Začíná to vypadat, že DD už samou rozežraností neví, co roupama. Tohle skutečně nedosahuje 4. hvězdu (ani jako seriál ani co do hodnocení) ani Dabingforum ani omylem. A ta Přemluvbábu člověku skutečně už leze na nervy. ()

Cesty timem

Zatím výborná kamikaze mých miláčků (Dejvického divadla). Ale nebudu zatím hodnotit celek, až po shlédnutí dalších dílů. Ikdyž tady hodnocení je díky promítání v kinech a vypadá to dobře, tak po zkušenostech s Dabing street, kdy me to do půlky absolutně vzalo a snad předposlednímu dílu, který u mne naprosto propadl jsem dal světe div se 1*, tak se trochu bojím... No snad to tedy dopadne s Dejvicema dobře :-) .... Zatím je to lepší a lepší. Je dobré to vidět vícekrát, než absolutně nedostatečně třeba jednou. Radím min. 3x! Lépe tomu porozumíte, všimnete se detailů a těšíte se na skvostné chvíle, které už znáte, ale které se mě osobně zatím vůbec nepřejedly a dám si to jistě ještě, než mi to zmizí z měsíčního nahrávacího programu nejmenované IPTV :-) .... Doplněno po asi 8 shlédnutí prvních 3 dílů: Nyní neprožívám zrovna veselé období, ba právě naopak. A jediné co mne z té depky a beznaděje nyní dokáže dostat je toto a pak nějaká muzika. Ale fakt spíše než muzika tato ZKÁZA. To je prostě únik z reality jak z praku! DEJVICE díky a dejvíce!!!! ()

JimWalker007

Nemáš AIDS, nejsi jeden z nás, nemužeš být reditel... Je to cynické, trocha afektované, prehrávané, ale je to zábava... Trochu smola, že to nasadili po Moste! , ale pre mňa šťastie, lebo začínam byť závislý na týchto nočných českých originálnych seriáloch... Dávajú krásu nechutným pondelkom. ()

Zuzanej

Poslední dobou sleduji . Má lepší i horší díly, humor slušný a herecké koncerty Trojana , Neužila mě neomrzí, Melíšková taky dobrá.Asi nejvíc mě bavila epizoda Aids ()

datel13

Puvodne jsem chtel napsat velka slabota, ale spis se hodi docela slabota (4. a 5. dil dojem trochu vylepsily). Herci z Dejvic si ze sebe umi udelat dost tvrdou legraci, a to se rozhodne pocita, na druhou stranu tento vesmes absurdni humor neni skoro vubec vtipny a dynamiku tomu dodava hlavne kratka stopaz (narozdil treba od umornyho opruzu zvanyho Kosmo). Je to takovej humor pro prazskou kavarnu a - trebaze ani nahodou nejsem priznivec "řachandy" typu Babovresky - povazuju tento serial za zabavu pro sotva par procent divaku. ()

Kreptry

1. Díl - Richard III. Jaroslava Plesla, 2. Díl - Opilý Plesl, 3. Díl - Tam Plesl nebyl, jestli si dobře vzpomínám, 4. Díl - Plesl hledající čokoládu, 5. Díl - Plesl, který si nepamatuje, 6. Díl - Plesl v parku... Jo, přiznávám, že jsem koukala hlavně na Jaroslava Plesla. Tenhle seriál bych zařadila do kategorie pro fajnšmekry. Dovoluji si o sobě říct, že pochopím silnou nadsázku a černý humor, ale přesto jsem se musela na první díl podívat dvakrát, abych se do "dejvického humoru" dostala. Potom to šlo samo. A šlo to opravdu velmi dobře. ()

ssarka

Po prvním díle jsem nadšená moc nebyla,i když mám humor tohoto divadla hodně ráda...po delší odmlce jsem dneska zhlédla zbytek dílů a od druhého dílu je to jizdaaaaaa...fajnova věcička 😁 nejvíc byl díl o Hurvajzovi... ()

dogrose odpad!

Celé mi to přijde strašně smutné. Herci vědí, že konzumnímu divákovi stačí málo, takže proč se dělat s nějakou koncepcí či scénářem. Prostě říkají, co jim slina na jazyk přinese, hlavně když je to vulgární a o sexu. Taky to musí být divné a trapné, tomu se říká absurdní humor, a když je někdo hodně populární, a to oni jsou, tak mu tohle neumětelství projde. Proč by postavy měly mít jména, to by se to museli učit, vystupovat sami za sebe je daleko lepší, protože si tak udělají lepší promotion. Hotel Čtvrtá hvězda měl nějaký potenciál a klopotně, ale přece se sunul z bodu A do bodu B. O poznání horší byla Dabingstreet, kde se jednalo jen o pár fórů vyvatovaných trapárnami podobného duchu jako ve Zkáze do několikadílného seriálu. Já se nechci koukat na nahou zadnici Davida Novotného, ani nechci sledovat herce, jak jedí psa a přitom se baví o tom, kdo ho komu vykouří. A přitom je mi podsouváno, jak je to úžasně kvalitní humor, protože Dejvické divadlo je nejlepší v celé republice, a když se mi to nelíbí, tak jsem divná a nerozumím srandě. Zajímalo by mě, jak to, že Dejvické divadlo dostává tolik prostoru na ČT1 v hlavním vysílacím čase, zatímco o ostatních divadlech divák ani neví, že existují. Bohužel se DD stává nafouknutou bublinou pro snoby, což zpětně degraduje i všechna dobrá představení, která udělalo. ()

gatuso

Chlapci a devcata se snazili nezvykle az absurdne vylicit ci popsat "ducha" Dejvickeho Divadla, no mam z toho spis presne opacny pocit. Tak nejak vypada zivot soucasneho herce. Nejiste angazma, malo penez pokud nestojite na te "spravne" strane politicko-spolecenske barikady, kamen suka cihlu, tendence podlehat ruznym radoby nabozensko-mystickym praktikam atd. Ocenuju absurditu nametu. Ale je to dost? ()

LucinkaMyska

Tenhle kousek není pro každého, jelikož vyžaduje opravdu hodně specifický smysl pro humor, kterým neoplývá každý. Část byla skvělá a cynické poznámky přesné jak hřebík do rakve. Naproti tomu některé scény byly příliš nucené a na hranici snesitelnosti, ale možná v tom je právě ten um a specifičnost tohoto žánru. ()

hrafnain

Celou dobu tam vidim plakáty na theremin a jiný ptákoviny, a pak tam ještě k tomu ve finále ten nástroj skutečně zazní. Takže zjišťuju, že jsem kulturní barbar, kterej nevěděl, co Dejvické divadlo na scéně páchá, a jak jeho duch strádá. Došlo mi to pozdě, grant tedy nebude. To nevadí. Až budu pracháč, a tim pádem možná i mecenáš, pořídím si na své zaoceánské jachtě 3D loutkovou verzi Tereminu, ve finštině, s takřka přesným simultánnim dabingem. Chá chá! P.S. A co že to ten Žeryk sežral? ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)