Lenka Vlasáková hraje v romantické komedii Jak se zbavit nevěsty moderní dynamickou ženu Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové. S bývalým manželem s tváří Davida Matáska má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady". A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě . . . . . s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort. To je něco pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy nevzdává, vždy si ví rady a zničit cizí svatbu je ta správná výzva. S bojovnou maminkou v zádech jede Eva na společný výlet se šťastnými snoubenci. A do toho rodinná regata, závod, bratrský souboj o místo přednosty zubařské kliniky, zlovolná švagrová a jeden potrhlý operní pěvec. Třešničkou na zábavném dortu je pak fotbalový trenér v podání Matěje Rupperta. (Bontonfilm)

rakovnik

Tento videoklip byl neúměrně dlouhý, tudíž nudný. Text distributora opravdu klame, neboť zábavu by člověk pohledal. ()

bourec

Tak po promítačce Teorie tygra je tohle docela sešup.Jo,do půlky filmu to s odřeninama mělo na tři,ale po několika nevtipech,a házení dortů,jdu o jednu dolů.Některý tváře Primy a Novy v kombinaci s blbem Bystroněm tomu filmu moc nepomohly.40%. ()

angel74

Další nevtipná česká komedie, která vypadá jako by byla obšlehnutá ze zámořské produkce. Jen s tím rozdílem, že v amerických filmech působí snobské prostředí poněkud uvěřitelněji. Zpackaný scénář s primitivními dialogy nedokázala zachránit ani obstojná herecká sestava a z toho pokusu o humor v podobě zpomalené dortové bitky se budu vzpamatovávat asi ještě hodně dlouho. (20%) ()

dr.fish

Mohu jen ocenit snahu několika herců neztratit tvář před sebou samými. Složenky se platit musí, to chápu. Na tak hvězdnou účast je to opravdu žalostná bilance. Nebylo prostě co hrát, ale dalo by se to natočit i dobře. Jinak...30% ()

panMartin

Příběh úplně mimo, doteď nechápu co tím kdo chtěl národu říct. Ta jedna hvězda je z milosti. Hodně slaboučká, hloupoučká komedie, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Jedna z nepříliš lichotivých zpráv o stavu naší kinematografie. Scénář je vyloženě padlý na hlavu, konec je přímo otřesný. ()

LadyPupu

Ta jedna hvězda je z milosti. Jinak je to od úvodních titulků až po ty závěrečné jeden velký fail. Hodně barevný fail. ()

Johnny.ARN

Ľahká komédia, ktorá bola ale až tak ľahká, že sa stala nezaujímavou a nevtipnou. Potešila ma jedine Kolesárová a tá stará blonďavá mátoha a jej rady v rádiu. Inak som tomu na chuť neprišiel. 1 z 5 ()

Dado

Doteraz som bol presvedčený, že práve romantická komédia je pre filmárov vďačným žánrom, pretože nevyžaduje toľko námahy a ani talentu na to, aby vznikol prinajmenšom obstojný produkt, ktorý ak už neohromí, tak diváka neurazí a aspoň trochu pobaví. Dnešným dňom sa však musím poďakovať Tomášovi Svobodovi a jeho kolegom, ktorí ma dokázali z tohto omylu vyviesť. Nech sa totiž snažím, ako len viem, vo filme Ako sa zbaviť nevesty nedokážem nájsť absolútne nič, čím by si vyslúžil aspoň tú vytúženú nálepku "průměrná podívaná". (25%) ()

Master19

Jedna hvězdička je za odvahu něco takového vůbec natočit. Bohužel je to pak očistec pro diváky se na něco takového koukat... ()

zdenny

Nemáme v Česku milion herců, proto se, především v komediích, objevují s menšími obměnami pořád ti samí. A z toho důvodu si někteří diváci mohou myslet, že to všechno stojí za hovno. Já si to nemyslím. Vím, a jsem přesvědčen, že umíme točit komedie kvalitní i průměrné. Některé ale, podobně jako tato, stojí fakt za hovno. I přes pár úsměvných okamžiků. ()

ghatos odpad!

Exkrement o vyšší vrstvě, kde všichni jsou nad věcí a cool. Scénář byl totálně stupidní. Do toho ty pastelkové barvičky, pičusci lidičci...grc. Nejhorší český mainstream za 5%. ()

Dagoussek odpad!

Nuda a hodně nereálné. Proč utrácíte za natáčení takové hovadiny??? A udivuje mi, že i herci nemají coudnost a berou každou roli. ()

Gekacuk

Slaboučká, hloupoučká komedie, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Z velmi slabého scénáře nešlo více dostat. Nevěrohodné, nadsazené a místy trapné scénky gradují v němou šlehačkovou rádoby grotesku. Nechápu, proč je taková plytká slátanina podpořena prostředky, které by měly být určeny na hodnotné projekty. Postavy filmu jsou vypreparované z jakéhosi nereálného světa pražské smetánky. Z filmu čiší obdiv snobům, kteří nemají jiné starosti, než vztahy mezi sebou. Téměř není čemu se smát. Obsazení filmu je sice výborné, ale herci nemají co hrát. Skvělá je snad jen opět Jana Švandová. Další zbytečný film odsouzený k finanční ztrátě a zapomnění. ()

sedm.1

Jak se zbavit nevěsty je další z neskutečných výblitků, pocházejících z českých luhů a hájů. Trpěl jsem při tom jako pes, ale můžu si za to sám, nemám na to čumět. Každopádně, stalo se a já tomu musím dát za uši, co se do toho jen vejde. Už spoustu let nazpátek každopádně pořád nechápu, proč se většinová komediální česká tvorba musí pořád točit kolem rozvodů a nevěr. Ano, v rozvodovosti patříme sice k naprostým špičkám, v tom ovšem nevidím důvod, proč čeští scénáristé nedokážou kurva vyprávět o něčem jiném. Navíc to jsou příběhy pokaždé tak strašně mimo, že se skutečným životem nemají vůbec nic společného, buď tento společenský problém totálně bagatelizují, nebo z toho vytváří absolutně nesoudnou a naivní trapnost, že je to vše vlastně v naprostém pořádku a rozvod je v podstatě v životě každého muže a každé ženy jeden z nejkrásnějších a nejpozitivnějších zážitků. Fakt nechápu. K filmu ale již samotnému. Žánrově tato záležitost nefunguje zcela v žádném ohledu. Na komedii tam není jediný vtipný okamžik, na romantiku zde vůbec nefunguje ani chemie, ani jiskření mezi postavami a emoce jsou už naprosto mimo, vývoj zápletky je též opravdová zoufalost, kdy originalitu a nápaditost nahrazuje průhlednost a trapnost, čemuž pak navíc maximálně přispívají i herecké výkony všech zúčastněných, kteří musejí být finančně asi hodně v zoufalých životních situacích, když se dokážou takto pitvořit a plácat v takovýchto projektech. A především Lenku Vlasákovou bych raději posadil někam ke kase do Tesca, než aby předváděla ve filmech to, co předvádí, chuděrka malá, ošklivá, nesympatická. Rád bych tu tedy zmínil alespoň něco málo pozitivního, leč smůla, nic takového mě bohužel ale nenapadá, jde zkrátka jen o další české filmové dno, ve kterém se mísí jen trapnost, hloupost a nekonečná nuda. ()