Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

cepice

Dost dobra pohadka. Uzasne hlasky. Trojan ve svem zivlu, narazky na dnesni dobu uzasne. Zpracovani pomerne dobre. Dej pokulhavajici a misti chybejici vysvetleni. Na 4* to melo :) ()

peetriss

Je to někde mezi dvěmi a třemi, protože jsou ty Vánoce, budu pro tentokrát smířlivý. Sympatický je Strachův hravý přístup, stejně jako plagiátorství werichovských hrátek se slovy (byť ne vždy vychází). Problémem je Epsteinův nedotažený, nenápaditý, šablonovitý a možná i jiné pohádky vykrádající, scénář, v neposlední řadě ubližuje zdlouhavost. Velmi nevyrovnané je herecké obsazení: Jiří Mádl mě opět nedokázal přesvědčit o svých hereckých kvalitách a měl by se zamyslet nad tím, proč jej naprosto s přehledem přehrává studentka 4. ročníku DAMU Eliška Jansová, kterou považuji za veliký český herecký příslib do budoucna, navíc je velmi sympatická. Propadákem je zcela impotentní záporák - obsazení Pavlem Liškou byl kolosální omyl. Bolek Polívka je herecky vyčpělý. Tahounem se tak spolu s Eliškou Jansovou stal Ivan Trojan, jehož Talián po clouseauovsku komolící češtinu baví. Chválím povedenou výpravu, překonávající i mnohé pohádky filmové. 50% ()

bloodcountes

Přesto, že české filmy nesleduju, mám pořád pocit, že Ivan Trojan je v každém z nich. Proto mi přijde takové...kuriozní uznat, že tuhle pohádku zachranuje opět Trojan. Není zlá, bavili jsme se u ní s rodinkou a dokonce jsme se i smáli. Viděli jsme i horší pohádky a tahle nás neotrávila ani neznechutila. Říkali jsme si, že z týhle pohádky si budeme pamatovat aspon dvě hlášky: Já jsem PLAVEC! a Já vám ukážu diblíka !! ()

DannyBoy80

Čistý průměr. Trojan super, velice podařená postava, zbytek jaksi padá do průměru. Mádla navíc vůbec nemusím. Princezna vcelku nepěkná, už ani nepamatuju, kdy byla pohádka s opravdu hezkou princeznou. Nicméně oproti Třem bratrům je to Oscarová bomba :) ()

Asmodin odpad!

Je vidět, že pan Strach je extrémista: na jednu stranu dokáže natočit jedny z nejkrásnějších pohádek (Anděl Páně) a na druhou stranu natočí takovéto slaboduché pohádky. Nechápu jak je to možné, ale i já bych napsala lepší scénář než je toto. ()

janesX

Rozprávka dobre zahraná (hlavne vďaka J.Trojanovi), na prvý pohľad celkom originálna, ale dej je až príliš jednoduchý a v ňom tie nápady tak akosi nasilu domyslené akoby scenár bol robený rýchlo na zákazku. Očarila ma ale Eliška Jansová. A predabovanie do slovenčiny bolo tentokrát (no konečne) celkom milé. Presnejšie to vidím na dva a pol hviezdy (50%). ()

orkadimenza

Svými kvalitami nelze Svatojánský věneček vynášet do výšin, je to jen další produkt z výrobny na televizní pohádky, kterými jsem se přesytil ve svých 10-12 letech. Ale i přesto, že se od Jiřího Stracha nepochybně jedná o vedlejší projekt vyplňující mezeru mezi řemeslně zručnými dvěma díly Anděla Páně, působí na mě pohádka v celku mile. Jednak mám slabost pro Jirku Mádla, druhak pro matematiku a úspěšnou třetici uzavírá skvělý italský učitel Ivan Trojan. Ačkoliv obsah „Výpravná pohádka o kuchaři Ondrovi, který se toužil stát plavcem, o princezně Verunce, kterou bavila matematika, a o věnečku, se kterým připlula po vodě láska.“ působí jakkoliv komicky, nakonec jsou tři hvězdy uděleny poměrně přesvědčivě. ()

mira007

Tak tohle úplně nebyl můj šálek kávy, nějak se nám v období vánoc přemádlovalo, ale to není úplná chybička této pohádky, která je jen hrozně předvídatelná a plná klišé. Pozitiva bych viděl v obsazení - role italského učitele zahrána naprosto brilantně Trojanem, ačkoliv si myslím, že takové modernizmy do pohádek moc nepatří, role princezny taky dobrá, tedy aspoň, že to je hezká holčina s kofolou. Bohatě obsazené, obrazově pěkné, na tv pohádku i dobrý rozpočet, ale nějak mám pocit že Jiří z toho mohl vytlouct něco lepšího. ()

filipvrbik

Milá pohádka pro celou rodinu, a i když je samozřejmě od počátku jasné jak to dopadne, určitě stojí za shlédnutí- jo a princezna co derivuje a integruje, to tu ještě nebylo....70% ()

jasse

"Drobnost...nepatrnost...tam uvnitř je ukrytá nemoc. Nemoc je nic - je nepatrná, ale dokáže velké věci. A jen já mám lék...Všechny uzdravím a všichni mi budou platit...a taky patřit." - Páni, je tohle natočené v roce 2015? ()

cherita

Svatojánský věneček jenom potvrdil moje obavy z toho, jak asi dopadne Anděl páně 2. Marek Epstein prostě neumí psát pohádky. Tahle sice má pár opravdu vtipných momentů (hlavně ty s Trojanem), ale jinak je hrozně unylá, vůbec nedrží pohromadě a bezmyšlenkovitě na sebe vrší jednu zbytečnou zápletku za druhou, přičemž spoléhá na to, že ji zachrání známí herci. Prostě novodobá televizní pohádka ve své nejotravnější podobě. ()

Pawlisman

Bravo. Parádní počin, plný svěžích nápadů. Jedná se sice o klasickou novou štědrovečerní pohádku posledních let, avšak vysoce nadprůměrnou s chytrými momenty a ukázkou jedním ze způsobů kudy mají moderní pohádky jíti. Tato cestou humoru zažívá v polovině pohádky vrchol a originální princové jsou často vtipní. V druhé půlce již trochu pohádka ztrácí dech, i přesto povedený nízkorozpočtový projekt, který klepe na bránu plných bodů. 8/10 ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že jsem až moc dobře tušila, do čeho jdu. Žádný zázrak jsem rozhodně nečekala, ale i přes to všechno jsem byla zklamaná. Princezna, která je matematický génius a mí oblíbení herci, kterým díky jejich stupidním přízvukům nebylo ani trochu rozumět, ne díky! Příběh sice nebyl úplně nejblbější, ale jeho zpracování bylo opravdu velmi, velmi slabé. Za začátku jsem sice měla pocit, že si pohádka "pouze" jednu hvězdičku nezaslouží, ale nakonec mě svým koncem přesvědčila, že zaslouží. A to vlastně jen díky krásnému obsazení, které ale bohužel dostalo velmi špatné role ... ()

popelka595

Pohádka nudná jak pšouk. Bylo celkem zajímavý pozorovat hodnocení, kdy po cca 15 minutách měla 63% a po skončení klesla na 47%. ()

Bozvav

Pohádka, od které jsem díky jejímu hvězdnému hereckému obsazení a režii v rukou nejpovolanějšího čekala mnoho, dostala málo. Jednotlivé sekvence ušly, ale jako celek dost mizérie. Jako by se scénárista celou dobu nemohl rozhodnout, o čem ta pohádka vlastně má být. Trochu mi to připomíná pohádky, co mi vyprávěl , když jsem byla malá tatínek. Také kombinoval různé pohádky, ke kterým si vymýšlel, co ho zrovna napadlo. Výsledkem byla, jako v případě tohoto filmu velká slátanina, co mnohdy šla do ztracena. Jako malé se mi to líbilo, nicméně od filmové vánoční pohádky bych čekala více. Ital v podání Ivana Trojana bravurní, princezna velmi hezká a dokonce umí hrát ( to už jsem dlouho neviděla). Ostatní se snažili, co to šlo, ale ono to s tímto scénářem asi lépe akt nešlo. Hezké přírodní scenérie. Za mě dvě hvězdy za Trojana a Polívku. ()