Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

RavenSpector

Hloupé, nudné. Tiché místo poslepu? To určitě! Tahle sračka nemá vůbec žádné koule. Totální vykrádačka Mlhy a jiných. Lidi se chovají totálně dementně a v reálu by nikdo z těch v baráku nepřežil ani den. Mytologie veškerá žádná. Autoři se jí jednoduše vůbec nezabývali. Podobně odflákli zbytek příběhu a vše se smrsknulo na totální nudu a neschopnost vyprávění. Ovšem snímek samozřejmě obsahuje rádoby šokující momenty a zvratky. ()

UncleMorty

"Slepé" místo podle Biera. Po zajímavém a dobrém Tichém místu tenhle horor působí doslova jako sci-fi, proč? Protože je to trochu k smíchu. Místo zalepené pusy tu máme uplně to samé, chudší o děj a proč/co/kdy/jak akorát se zalepenýma očima. Divák se v podstatě nedozví z celého filmu nic. Celé je to jen o typické singl mámě, která se vzteká, že má na krku dvě děti a z nějakého důvodu musí být slepá. Místo nějakého rozuzlení tu máme na konci velké "PROČ?" a absence jakéhokoliv vizuálu hlavního strašidla, spíš připomíná úšetření rozpočtu. ()

Kamil111

Určitě lepší než The Quiet Place. Což je v kategorii filmů u Netflixu mohutný krok vpřed, stejně jako Susanne Bier na postu režisérky. Den trifidů byl ovšem jen jeden (ten knižní). ()

UrsusDom

Dlouho jsem odolával dát plný počet bodů, ale nakonec zvítězily emoce. Minimalistická verze obludné apokalypsy mě přímo nadchla! Neznámo se, díky bohu, neproměnilo v digitálně upravené známo. Co by prozrazeno být nemělo, prozrazeno nebylo. Samozřejmě, každý podle naturelu si může udělat o filmu vlastní obrázek. Pro mne to bylo ztvárnění mých nejhorších nočních můr. Zlo ve své dominantní podobě a téměř absolutní převaze, kdy jedinou myšlenkou řídnoucího zbytku lidstva je přežít. Rozumíte? Žádný podzemní odboj, protiútok a už vůbec ne porážka nepřítele. Viděl jsem tam myšlenku o usebrání se posledního zbytku lidství porážce navzdory. Ta nedořčenost a nezodpovězené otázky celému vyznění příběhu jen prospěly. Závěrem se rád zmiňuji o potěšení ze zážitku vidět herečku Sandru Bullock, kterak neřekla své poslední herecké slovo. Nedávné, pro mne, její herecká topornost byla ta tam a Sandra byla opět po letech u v ě ř i t e l n á. ()

FantomasMan

Toto bol typický Netflix film. Za málo peňazí chcú veľa muziky. Ale to už dnes nejde. Hlavne bez digitálnych efektov. Nie že by to bolo úplne zlé ale na konci mi to už liezlo na nervy. Plus dĺžka filmu je nezmyselne dlhá. ()

filzip

Když budu vědět, že se natočí pokračování, tak za mě sem spokojen ! Film skončil otevřeně a vlastně nevíme proč a co se stalo, co to je, tak doufám , že v pokračování se všechno dovíme 75%. ()

TheKleofa

Slupla jsem to jako malinu, a to nejen díky skvělé Sandře Bullock, která je teda Paní herečka. Jen závěr na mě trochu odfláknutý. ()

jopos1991

Velmi povedený film, do poslední chvíle jsem byl napnutý jak to tam dopadne;) není to žádná citová vykrádačka. Vše hraje tak jak má.. funguje to;) (Tiché místo jsem neviděl) ()

mckrek7

Halo? Film kdy nevíte o co se v podstatě jedná a skončí víceméně nijak - nevyřeší nic. Prostě jak si Josh mohl sednout a říct si - "hmmmm, když se někdo koukne, zabije ho to! Jsem génius" na to scénárista s producentem - "OMG to zfilmujem!". Tihle lidi byli totálně sjetí, jinak si to nedokážu představit. Popravdě, radši bych se ještě jednou kouknul na ho*no, které jsem zrovna vy*ral, než si pustit tuhle rádoby drámu. I v pornu, kdy plumber Johnny přijde paničce opravit dřez, ten problém nějak vyřeší - prošťouchnou. Ale tady nene. 1 hvězdu za relativně zajímavý začátek a 0,4 hvězdy za rozhodnutí u peřejí. To abych se šel sjet taky, abych na tohle zapomněl. PS.: Neuděláme film - koukneš se na černou barvu a zemřeš? ()

Anbusai

Velký boom okolo tohoto filmu, je pro mě nepochopitelný. Ani zdaleka jsem nedokázal udržet pozornost, o napětí se nedá mluvit, o strachu už vůbec ne! Za mě 2 hvězdy, kvůli zajímavému nápadu, který by zasloužil lepší zpracování. ()

Jarv

Tedy, na to, že z oné "příšery" neuvidíte vůbec nic, pouze uslyšíte nepříjemné zvuky, a dost často to vypadá, že postavy unikají před silným větrem, je to opravdu bomba! Provedení, napětí, celkem slušné využití stopáže (místy sice trochu zdlouhavější, ale nikdy netrvá příliš dlouho, než se opět začne něco dít) a perfektní obsazení. Jediné, co bych uvítal, kdyby se to monstrum vážně alespoň jednou objevilo, ale musím uznat, že způsob, jakým se z toho vykroutili, aniž by je to hodně stálo, je smysluplný a v podstatě skoro geniální. 80% ()

jenspifa

UPDATE: 19.01.2019 : Jelikož jsem nejdříve viděl toto, a až poté jsem shlédl Tiché Místo, tak musím říct, že tohle je o 3 stupně lepší. Jak atmosférou hned odzačátku, tak stylem vyprávění příběhu, tak i vyšperkovaným scénářem. Dobře, je to o jiném smyslu, tam to byly uši, tady jsou to oči, ale opravdu mi nestačí jedna scéna na začátku, celý film se prohodí dohromady deset slov, paní rodí bez pípnutí, polohluchá holka s naslouchátkem (óóó, jak nenápadné), znaková řeč výhodou. To tady je to o něčem jiném, tady to není žádný emzák ze Sousedské Hlídky, tady nám okupuje planetu nějaká entita, na kterou se nesmíme podívat, nebo umřeme. Statečná Sandra jako matka "samoživitelka" několik týdnů před porodem (Jsi frajerka ve tvém věku Sandro), která se musí nějak vypořádat s nastalou situací. Netflix prostě ukazuje, že umí točit kvalitní filmy, a vybírá si správné náměty. Trochu natírá i celému Holly_oodu riť, a nemusí "Kvičet Prase" Za mě 80% a musím ho mít do poličky ()

LucieVonKing

Přiběh je podobný Tichému místu. Podobnost je v invazi na planetu zemi, s cílem vyhubit lidstvo. Rozdíl mezi těmi to filmy je v tom, že v Bird Box nepoznáme, lépe řečeno neuvidíme mimozemšťana,příšeru apd. Díky této neznámé entitě vás samotný přiběh v táhne do děje a opravdu ho prožíváte a čekáte s napětím co se bude dít. Bird Box mě osobně bavil mnohem víc než tiché místo. Mělo to takové to správné ,,flujdum" ()

Gemeroid

Sandra Buldoková honí ptáky. Postapo svět, ve kterém jsou v pohodě šílenci a slepí lidé. Film má většinou dobré tempo, počáteční vykecávačky jdou vydržet, před spoustou věcí přivřete oči a řeknete si "tak budiž" (jde o ty věci, co tam zvládnou naslepo, třeba to řízení auta podle navigace, nebo to jak běhá s děckama v náručí po lese), zklamání pramení snad jen z konce, líbil by se mi jiný. ()

Martinko991

Ďalší postapokalyptický film v ktorom tento krát ľudí zabíja pohľad do tajemného neznáma, ktoré číha za dverami príbitkov. V každom prípade film mal svoju atmosféru, napätie, emócie a partiu hercov ktorým to celkom klapalo. Na druhej strane príliš originálny snímok nebol ale aj tak zabavil a priradím si ho k tomu lepšiemu čo som v rámci žánru videl. 70 % ()

Labacan

V Tichých miestach sme nemohli ani ceknúť, tu sa ani pozerať... Na budúce si už nebudeme môcť ani prdnúť...Dajako dochádzajú nápady... Ledva za dve... ()

Rodgar

Problémem filmů s tématikou jakou má Bird Box je vždycky konec. Buďto se film nepodaří ukončit ve správný moment, nebo ho utnou až moc. Susanne Bier se to povedlo tak akorát, i přestože je film řízen knižní předlohou, kterou jsem zatím nečetl. Každopádně mě konec filmu/knihy překvapil, jelikož mne nenapadlo, že by zrovna tento "typ" lidí mohl bez úhony přežít. A doplněk - proč temné síly nepůsobily na zvířata? Konkrétně na ptactvo? A kdyby působily, jakou reakci by asi vyvolaly andulky v kolonii? Co by na to řekli přeživší? A co na to Jan Tleskač? ()

mirodevil

Škoda nevyužítého potenciálu. Dechberoucí místa střídají až otravné pasáže. Celkově důstojná alternace Tichého místa... Takže spokojenost... 79% ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)