Epizody(5)

Připravte se na čistou pravdu o britské smetánce. Tato minisérie sleduje Patricka Melroseho od jeho privilegovaného, ale hluboce traumatického dětství, přes těžkou závislost na návykových látkách v mládí, až po konečné zotavení. Minisérie Patrick Melrose, natočená na motivy uznávané románové řady spisovatele Edwarda St. Aubyna, se škodolibě naváží do britské smetánky, zatímco zachycuje děsivou životní pouť titulního hrdiny z jeho hluboce traumatického dětství přes závislost na návykových látkách v dospělosti až po konečné zotavení a spásu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) hraje Patricka Melroseho, aristokratického a nehorázně zábavného playboye snažícího se ze všech sil překonat újmu, kterou mu způsobili jeho násilnický otec i matka, jež otcově chování mlčky přihlížela. Děj ryzí televizní ságy, která je vtipná i napínavá zároveň, se dramaticky překlenuje z jižní Francie šedesátých let minulého století přes zhýralé osmdesátky v New Yorku až po počátek třetího tisíciletí v decentní Británii. Každému z pěti románů je v seriálu věnována jedna hodina, přičemž každá z epizod vypráví o několika složitých a náročných dnech v Patrickově životě. (HBO Europe)

Sathine

Ze seriálu jako celku mám hodně rozporuplné pocity. Musím říct, že v některých dějových linkách jsem se hodně ztrácela. Nejhorší pro mne asi byl 1. díl - abych se vůbec odhodlala podívat dál, ale říkala jsem si, že jde jen o 5 dílů, tak to přece nějak musím dát a pak 5. díl - kde jsem opravdu nechápala, co se stalo a co se děje. Prostřední díly byly velice chytlavé, 4. díl asi nejlepší a právě jsme se těšila na konec, který mne tak trochu zklamal. Herecké výkony byly dle mého názoru opravdu skvělé. ()

Johgas

Psychologická darda. Skvělý herecký výkon Benedicta. To, jak hrál, se mi vrylo pod kůži. Zajímavá hudba. Hodně mě to celé oslovilo, budu nad tím ještě dlouho přemýšlet. Je to celé hodně syrové, zároveň odlehčené Patrickovým sarkasmem. ()

DarkViper

Určitej dojem to na mě udělalo, ale co se mu stalo jsem veděl od prvního dílu... a jelikož toto téma beru celkem vážně, něják tak mi to k němu nesedlo i to jakým způsobem se litoval i když se někdy třepal celkem věrohodně, mě na toto téma přišel věrohodnější Ray Donovan. Jinak za mě to, že je to krátký seriál já jako vadu na kráse neberu. ()

LittleMagali

Zasypte někdo toho Cumberbatche Oscary!! Jak je tohle jenom možné? Obzvláště první a poslední díl mě přiměly koukat s otevřenou pusou. Nemohla jsem jinak, zhlédla jsem to za noc. Ano, za noc. Ať se na mě nikdo nezlobí, tohle je prostě neuvěřitelně silný seriál. S každou další minutou jsem dychtila ještě víc vědět, jak to s tím nešťastníkem tedy dopadne. A s každým dalším průšvihem jsem ho měla ještě radši. Nejspíš právě proto, že mi Cumberbatch nedal zkrátka jinou možnost. Někdo tady psal, že by potřeboval víc času, aby se s Patrickem sžil. Představa více dílů mi nevadí, ale musím uznat, že já jsem se stihla sžít už po prvním díle více než dost. Dostala jsem tak enormní množství hintů na další vývoj děje, že pro mě posléze postupně se uzavírající dramatické oblouky byly malé orgasmy. Vizuální stránka seriálu je prostě dokonalá (to drobounké rozjíždění Patrickova obličeje vedví v polovině prvního dílu mě neuvěřitelně dráždilo - a neuvěřitelně jsem si to užívala), kamera sama o sobě je na pět hvězdiček a hudba skvěle sladěná se zbytkem. Nemám tomu co vytknout. Prostě nemám. ()

Plechy

Hlavním tahákem celého seriálu je vynikající Benedict Cumbrebatch jako Patrick Melrose a jeho černý humor, ale zároveň se zde najdou chvíle, kdy vás mrazí. Jediné co můžu tomuto seriálu vytknout je to, že skončí až příliš rychle a vy nedostanete čas na to se sžít s postavami. 90% ()

hanca.uh

Zatím jsem (v podstatě náhodou při 1. dílu seriálu překliknutím v tv) viděla první 3 díly, ale jsem maximálně spokojena. Benedict je zoufale dobrej a vizuálně zajímavej herec, sledování děje i postav mě baví, navíc každý díl je v čase tak trochu jiný, uhrančivá hudba, která se k tomuto psychodramatu hodí....takže tady nemám co vytknout a - no prostě se těším na 4 :-)) ()

Hombre8

V prvním díle rozjel Ben herecký koncert opravdu ve velkém stylu. Musím znovu konstatovat, že pokud se dožije vysokého věku a zůstane přitom u své profese, bude z něho druhý Olivier. Jestli ne víc. V dalších dílech, jakmile se začala rozpracovávat kauzalita, už byla hlavní postava na pěst. Egomaniakální narcistní nýmand, svádějící svou nemohoucnost a mravní rozpad na rodiče, jejichž prachy a vliv ovšem neváhal proměňovat v drogy všeho druhu a udržování své zhola zbytečné existence. Ta frackovitá vzteklost infantilního rozmazlence, když zjistil, že ho oba vydědili! Chudinka. Vskutku nechutný příběh. Jde samozřejmě hlavně o autora autobiografické předlohy, který si možná až v závěru uvědomil, že mu vlastně rodiče odepřením dědického práva zachránili život, když ho tím (snad) konečně ve středním věku donutili postavit se na vlastní hnáty. Tvůrci filmu jsou v mém znechucení filmem pochopitelně nevinně. Ti odvedli dobrou práci. Není to žádná bomba, ale nechybí občasné vtipné hlášky, typicky anglické agresivní dialogy, sžíravý sarkasmus i pomatené lidské produkty dnešní ujeté doby. Dá se najít řada hezkých filosofických a psychologických přesahů. V podstatě i docela naučná záležitost... :-) ()

Bogrant

Prvá a posledná časť sú výborné. Rýchle, plné drog, alkoholu, emócií, schizofrenie, nepríjemných spomienok a to všetko podčiarknuté sarkastickým humorom. Tie tri príbehy v strede sú miestami trochu pomalšie a nie všetko v ich až tak veľmi zaujme, čo je pochopiteľné, ale na druhú stranu aspoň viac prehĺbia vzťah hlavného predstaviteľa s jeho otcom a matkou. Dosť nepríjemne pôsobiaca, ale kvalitná one-man-show skvelého Cumberbatcha, na jedno pozretie. ()

babuška

ono to celkově není špatný, jiná, bohatá rádoby vrstva se ukazuje ve světle který chce lůza vidět, že prachy nejsou všechno, a kam to může vést, takže za ten pohled 2* a 1* za benedikta ()

jakubesd1

Veľká škoda že to po 2 časti išlo tak dole. Keby to bolo tempo celého seriálu ako v prvom diely tak by to bolo dokonalé. Často sa človek nudí pri dialogoch vedľajších postáv ()

Unlikelyhero

Naprosto neotřelým způsobem zpracované téma zneužívání, Benedict Cumberbatch dal razantně zapomenout na Sherlocka, ve všech polohách skvělý, všechny díly si zachovávají extra třídu, přesto, že jsou svým pojetím odlišné, posuny v čase citlivé a logické, asi pecka roku! ()

Martin.Stein

Patrick Melrose je ešte viac s fetovaný, sociopatický... Sherlock ktorý nerieši kriminálne prípady ale iba to kedy si dať ďalšiu dávku. Namiesto Moriartyho je jeho úhlavný nepriateľ jeho mŕtvy otec ktorý ho v detstve znásilňoval. Úprimne si ale povedzme že keby nebolo skvelého výkonu najlepšieho britského herca v súčastnosti Beneticta tak by si táto séria zaslúžila maximálne 3 hviezdy. Priveľmi zdĺhavé a nudne dialógy ktoré nedokázali až tak osloviť diváka ohľadom k danej téme. V závere je to obstojná miniséria ktorá by ešte zniesla aspoň ďalších 5. častí. ()

karelhura

Není to tak dávno kdy se na MZ řešil dotaz na největšího filmového záporáka všech dob. Já mám svého vítěze, je jim David Melrose. Úžasné herecké výkony. ()

jimbos

Tak toto je povedená série. Benedict Cumberbatch exceluje v roli feťáka, alkoholika a sebestředného chlápka jehož dosavadní život rozhodně není typickým příkladem úspěšného člověka tak jak ho dnešní doba vnímá. Jak to dopadne, změní svůj život, vypořádá se se svými démony minulosti nebo ne? Nalijte si dvojitou whisky, usaďte se a nechte se unášet nezapomenutelným zážitkem, stojí to za to. ()

Rina80s

Spoléhá se tu na to, že jde o těžké téma a Cumberbatch je skvělý herec. Obojí je pravda. Nevím, zda mi nesedlo téma, ale celé mi to dost často spíš lezlo na nervy než abych mě to zaujalo. Asi mi nesedí sledování několika hodin sebedestruktivních lidí. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz