Tísňové volání

• Dánsko Den skyldige (více)

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte. (Aerofilms)

milwaukee

Nejdříve jsem viděl remake s Džejkem. A teď bych měl asi porovnávat. Pár rozdílů tady přece jenom bylo. Jména, místa, uniforma a sluchátka. Džejk začínal a končil na hajzlu a ještě řešil obrovský požár. On ho vlastně neřešil, jen tam všude na obrazovkách, jen tak okrajově hořelo. A taky mu došlo kafe. Dánové mají plus za nápad a za sluchátka, ke kterým mám velice osobní vztah. Takže dám lepší čtyřku. Škoda jen, že jsem filmy neviděl v opačném pořadí, ale na to už je pozdě. Na lince si pořadí hovorů taky nemůžu vybírat ;-). Prostě film z jedné místnosti, který udrží pozornost celou dobu, nemůže být špatný. ()

majky19

Upřímně řečeno jsem velmi mile překvapen, co za výborný film k nám dorazilo z Dánského království. Všichni asi známe nebo jsme se z doslechu setkali s fenoménem severských detektivních příběhů, který se dnes těší nebývalé oblibě. A jak je vidět, úspěch slaví kriminální thrillery i na filmovém plátně. Celý snímek se odehrává v jedné, resp. ve dvou místnostech a musím říci, že se mi v průběhu jeho sledování tajil dech a běhal mi mráz po zádech. Od samého počátku až do konce totiž sledujeme nelítostný souboj s časem, kdy se i v jediné vteřině může stát další katastrofa. Od samého počátku totiž nevíme, kdo je vlastně obětí, a kdo je vrahem. Teprve postupem času operátor tísňové linky Asger Holm ve spolupráci se svými kolegy rozplétají jednotlivé nitky celého případu, na jehož konci čeká diváky rozřešení celého tohoto zapeklitého případu, jehož konec bude pro leckoho možná až překvapivý. Zkrátka a dobře, snímek bezesporu stojí za zhlédnutí a vyvolá v každém divákovi silné emoce, ať již v pozitivním nebo negativním smyslu slova. ()

Karda

Čekal jsem víc. Do toho zlomu je to jízda potom se zlomí nejen příběh ,ale i tempo a zároveň začne být dost průhledný.Pro Seveřany a Jakoba mám slabost ,ale měl lepší role .Minimalismus prostředí oceňuju ,ale tady není chtěnou formou nýbrž nutností. Ovšem fantazie jela naplno. ()

belasis

Co naplat, po hypu z Varů jsem čekal víc. Slušná stylistická jednohubka s luxusním twistem na závěr, ale v tomhle žánru to pro mě hlavní hrdina, na rozdíl od Farrella a Hardyho, prostě neutáhne. 6/10 ()

imarvin

Po tomto filmu je mi naprosto zřejmé, čemu se říká minimalizmus. V poslední době jsem se přistihnul při tom, že většinou do kina chodím jen na americké blockbustery. Naději a víru v českým film jsem ztratil už dávno a doma si raději pustím seriál. Jaká škoda pro mě a dánský film Tísňové volání mi připomněl, co mám na filmech tak rád. Tu tmu v sále a naprosté soustředění na děj. A na plátně ani nemusí být známé obličeje, vše nemusí vybuchovat a každá sekunda filmu nemusí být vytvořena na počítači. Stačí jedna, dvě místnosti, jeden herec, sem tam nějaký kolega, sluchátko u ucha, mobilní telefon v ruce, a hlavně skvělý nápad a dobře zahraná situace. A to přesně tenhle film je. Napětí dokáže udělat z ničeho a já celou dobu seděl přikován ke křeslu a hrozil se, co přijde teď. Samozřejmě ze strachu o postavy, které jsem jen slyšel skrz telefonní hovor. Geniální film a můj návrat k dobrým bijákům. ()

Rachi

Doslova stínový příběh, ve kterém je podstatné, právě to co jako divák nevidíte a pouze si domýšlíte. Od prvních chvil se díky ponuré možná paradoxně k místu děje lhostejné atmosféře, velmi rychle zžijete s příběhem . Jakob Cedergren odvedl neuvěřitelně precizní výkon . ()

iz67

Věc, která vás v první polovině vtáhne a v druhé skoro nepustí. Pozornému divákovi se může stát, že překvapivé zvraty nebudou tak překvapivé, jak by si tvůrci přáli, ale stále je to nadprůměrná věc, která bez ohledu na to, že je to vlastně one man show, uteče jako voda. ()

koblenzer53

A tak musím říct, že já jsem byla zvědavá, jelikož dánskou tvorbu miluji a dánština se mi velice dobře poslouchá.U obrazovky mě to udrželo, bylo to i zajímavé, ale rozhodě za mě žádná pecka, která by mě zesadila ze židle. ()

Mamlas

Absolutně minimalistický film, celé to z 99% hraje 1 člověk, přesto je to zajímavé a napínavé celou dobu, velmi dobře zvládnutá atmosféra, pocit autentičnosti. Chybí tam ale srozumitelné ukončení ostatních dějových linek, které se se zbrklým zakončením ztrácí a to je škoda. ()

Solverino

Můj ty bože, tohle se fakt někomu líbí!? Taková bezbřehá nuda s příliš aktivním policajtem...? Sere se úplně do všeho a píchá klackem do každýho vosího hnízda v okolí... no to není hrdinství, ale hloupost. Nedal jsem to do konce a statečně usnul! ()

Clerfayt

Skôr 4,5 za tých pár nelogickostí, ktoré ale s prehľadom prebíja ťaživá atmosféra. Skvelý príklad ako za 5 korún natočiť drtivý psychologický thriller, ktorý vás chytí a nepustí až do konca. ()

JosefTomas

Říkal jsem si, že se budu snažit být co nejvíce při zemi s hodnocením, ale ono to vážně jinak nejde. Minimalisticky poutavý a ve všech ohledech geniální film, který dokáže 85 minut bavit, přestože 95% času koukáme na jednu postavu. K tomu si připočtěte vynikající režii a ještě lepší scénář, který obsahuje jak napětí, tak dávku emocí a několik dost překvapivých (a pro děj důležitých) zvratů. Takový film tady vážně chyběl a bojím se, že trumfnout jej půjde velmi těžko. Nakonec se přeci jen přikláním k nižšímu číslu, protože má film přeci jen pár nelogičností, ale jsem ochoten je přehlédnout, protože nijak neruší a vsadím se, že většina z vás je ani nepostřehne. ()

Romeroo

Na Dánsko celkem zklamání, v širším úhlu pohledu slabší nadprůměr. Čekal jsem kvalitnější krmení, dostal jsem úplně běžný konzum... ()

Plastík

No, za mě velmi dobrý. Jen telefonicky? Nevěřil jsem tomu, že to jde. Změna v postoji vůči sobě byla geniální. Tomu hodně věřím a bylo to dobře zahráno. ()

Micoldee

Jak mě mohl takhle vtáhnout pouhý telefonický hovor, když jsem ani scénu ‘únosu’ neviděla? Z počátku jsem byla naštvaná, že se snad nebudu celou dobu koukat na telefonujícího policistu. Nakonec to bylo ale super, a byla jsem za to i ráda, protože to je zase něco úplně jiného. ()

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

14.11.2020

Americký remake oceňovaného dánského filmu Tísňové volání se sice na první pohled může zdát českému divákovi jako naprosto zbytečný, na druhou stranu teď projekt streamovací služby Netflix přibral… (více)

Co chystá režisér Tísňového volání?

Co chystá režisér Tísňového volání?

10.06.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Spider-Man: Daleko od domova) se upsal novému snímku Snow Blind podle známé komiksové předlohy The Kitchen od Ollieho Masterse. Snímek natočí režisér Gustav Möller,… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes