Mission: Impossible - Fallout

• USA Mission: Impossible - Fallout (více)

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa. (Cinemart)

Ironhead

Některé skoro až dechberoucí skvěle nasnímané akční scény trochu zachraňují úplně debilní scénář plný naprostých nesmyslů a oslých můstků. Proč třeba zabijáci při počáteční předávce plutonia pozabíjí dodavatele i jeho gorily, ale nikoho z Huntova teamu, i když ti stojí v tu chvíli presně mezi střelci a cíli a až následně začnou vyhrožovat jejich zabitím?!? WTF? To nemá žádnou logiku ani s vekou nadsázkou :_). Chvílemi sem se dokonce smál, když sem si u některých scén vybavil i Růžového pantera (scéna s likvidací postupně útočících zabijáků na večírku :_) nebo Fantomase (nasazemním gumové masky jste rázem nerozeznatelný dvojník, během vteřiny bez jakékoli další potřeby líčení apod. :_D Strašná volovina, nechápu vůbec to (vše)obecné nadšení. Na parodii se to bere až moc vážně, na vážný thriller je to zase až moc sebeparodické. Konečné voice-overy kladných postav jsou přímo čiré ZLO a nemůže je nikdo myslet snad ani trošičku vážně. ()

Willynka

Pokud se na to budu dívat optikou šíleného osmdesátkového akčnáku, kde vám občas až přechází zrak, tak za pět. Pokud se ale podívám optikou dnešního diváka, který už viděl dějově snad naprosto všechno, tak je to nagelovaný smradlavý eintopf, kterému chyběli snad už jen emzáci. Jenomže já mám pro zábavné akční filmy slabost... ()

Teron

Podobně jako Marvelovky naráží Hunt na limity žánru, který sice perfektně ovládl, ale už se nehýbe nikam dál, protože používá furt to samé a vlastně nemůže jinak. ostatně v sérii s tolika díly se nelze čemu divit. Díky tomu je to do několika multiblafů docela sranda, jenže poslední třetina už je totální rutina a finále jen souborem těžké předvídatelnosti až trapnosti. Asi prvně jsem se u akce IMF vlastně docela nudil. ()

bonovox

Šestka MI je to najlepšie na poli akčného filmu za posledné roky. Práve perfektne natočené akčné scény výrazne vyzdvihujú kvalitu filmu. Po sceneristickej stránke je to trochu horšie ale v rámci rozvinutia série je to ok. Tom Cruise je borec a je neuveriteľné čo na plátne stále dokazuje. Po trojke najlepšia MI misia. 90%. ()

brasek

Prakticky sa jedná o voľné pokračovanie Mission: Impossible - Národ grázlov. Občas platí, že menej je viac a žiaľ v tomto príbehu toho toľko filmári skombinovali, že je to guláš s plným balastom s veľmi pochybným koncom. Takto nebudeme kamaráti. ()

Ace.A.T.L.

Tom je neuvěřitelnej. Co tenhle chlap pro roli a dobrej film udělá, je až nemožný. A je to na filmech znát. Tohle je zase fakt nabušená paráda, plná akce a člověk se nenudí ani chvilku. Sem tam to sklouzne do vyprávění vedlejších minipříběhů a to drobátko zbrzdí tu rychlost a leckoho to může drobet zamrzet, ale pokud jde o hlavní dějovou linii, je to super. Za mě slušný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Tomas_PO

Slušný akčák, ktorý nie je nič dlžný povesti MI série. Škoda poslednej tretiny filmu, kde dynamika upadne a dej sa stane značne triviálnym. V prvej tretine sa MI dokonca doťahovalo na Jamesov Bondov, len treba ešte zapracovať na technických vychytávkach. Veľmi dobrý dojem vyvolávala aj partia dobrákov, od Aleca Baldwina, cez Simona Pegga, až po Vinga Rhamesa. Celá jedna hviezda dole však ide za poslednú, vrchnolnú, no zároveň otrasnú scénu s vrutlníkom. ()

Michal.Lukac

Definitívne najlepší diel série. Vizuálna réžia takmer na Nolanovskej úrovni, najlepší soundtrack zo všetkých M:I filmov (sorry, Hans...) a akčné scény, ktoré by sa nestratili ani v Temnom rytierovi. A Cruise je proste nestarnúci frajer. ()

Stan Borowitz

Nebýt to tak šíleně překombinované, tak to mohlo být dobré. Výjimečně souhlasím s POMEM: "zvládáme chápat základní dějovou linku, ale v pointách jednotlivých zvratů se beznadějně ztrácíme". Naši hrdinové jsou chvilku super smart, aby vzápětí dělali školácké chyby. Pegg není tak hrozný, jak jsem čekal, že zase bude. Rhamesovi se ve tváři nepohne jediný sval, přesto některé scény dost přehrává. :-D Cruise, Ferguson, Kirby herecky dost dobrý. Ethanol Hunt, Solomon Hovn a boj o tři bowlingové koule z plutonia. Trojka smyslných žen (i když Michelle SourceCodeová se drží trochu zpátky), směsice (více či méně) nesmyslných honiček a soubojů každého s každým, při jedné honičce si Ethanol Hunt zle zhuntuje pravý kontík, ale je to kabrňák a běží dál, závěrečná vrtulníková honička, kdy záporňák Cavill honí Ethanola, ten se schová v mracích, pak vyletí a najednou honí on Cavilla. :-) Ale ta závěrečná pasáž je solid. ()

Heywood

Stále špičkový standard (tentokráte pro mne mírně dlouhý), ale kdyby vše bylo takto "dlouhé" a kvalitní. 70%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

david141474

Za mě jeden z nejlepších dílů ze série. Těsně před ním je Ghost Protocol a Odplata. Vlastně tyhle 3 filmy jsou dost nastejno. No, ale zpátky k filmu. Soundtrack byl opět velice solidní. V tomhle filmu je jedna z mých nejoblíbenějších scén a těma je třeba skok z budovy a následný běh po střeše jiné budovy. A taky všechny scény s Julií. Ty byly velice solidní a velice kulervoucí. Je tady pár nováčků v podání Henryho Cavilla, Vanessy Kirby a Fredericka Schmidta. Všichni 3 podali solidní výkony, bohužel jednoho z nich jsme zde viděli naposledy ale ti další 2 jsou v následujícím filmu. Dokonce se vrátil solidní záporák Solomon Layne. Cavill v roli Walkera je solidní a ten zvrat co se kolem něj uděje je skvělej. No a Vanessa Kirby v roli Bílé vdovy taky nebyla vůbec špatná. No a pak taková třešnička na dortu Frederick Schmidt v roli Zoly byl taky solidní. Já jsem s tímto filmem velice spokojen a za mě je to jeden z nejlepších dílů, ne-li nejlepší. 9/10 Tohle bylo velice solidní a doufám, že ta sedmička bude stát za to! ()

PTuranyi

Šieste pokračovanie nemožných misií Ethana Hunta kráča v najlepšej tradícii série Mission impossible vrátane klišé a divokých zvratov. Ethan Hunt povýšil na ochrancu celého sveta a spolu so svojím tímom posilnený o agentku MI6 a pomoc/nepomoc od CIA sa vydáva na beh s časom aby znemožnil získanie plutónia tajnou organizáciou vedenú Johnom Larkom, ktorého identita je neznáma. Obchod cez sprostredkovateľku tzv. Bielu vdovu postaví Hunta pred ťažkú dilemu či okrem známeho anarchistu vymení za plutónium aj svoju kolegyňu Ilsu z MI6, ale táto dilema je rýchlo zmetená zo stola. Hra na mačku a myš a séria naháňačiek od cezpoľného behu až po vrtuľníky končí samozrejme prestrihnutím drôtu sekundu pred výbuchom. Adrenalín tečie z obrazovky a Benji s vtipni už nestíha. 75% ()

Crust

Když pominu spektakulární záběry a akční scény, stealth vizualizaci a klasicky belmondovské pojetí Cruisových kaskadérských kousků, tak kromě plutonia vůbec nevím o čem film byl. Pletly se mi jména i obličeje postav, nevím kdo byl Lark a kdo byl Lane, proč ty dvě hnědovlásky (bývalá manželka a ta agentka) vypadaly jak jednovaječná dvojčata a ty dva teroristi s vizáží bezdomovců byli taky nerozeznání. Reálně tak max 70%, ale dnes jsem shovívavý. ()

Capri2016

Mission Impossible - Fallout je klasickým pokračovaním série, ktoré si zachovalo kvalitu predchádzajúcich dielov. Film má tradične super akciu, vtip a množstvo kaskadérskych kúskov (pri niektorých z nich sa zatajoval dych). Ethan Hunt v podaní štandardne výborného Toma Cruisa je konkurenciou Jamesa Bonda (jediné čo je odlišné je Bondova chlípnosť v ženách, kým Ethan má len 2 lásky). Výborná kamera, scenár a super triky, výprava a hudba (proste "full package"). Jednoznačne akčný film roka 2018 (aspoň zatiaľ)! ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

13.05.2022

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

09.02.2022

Několikrát odložená Mission: Impossible 7, naposledy z letošního roku na příští léto, bohužel doplatila na pandemická opatření a nejrůznější dopady dost možná nejhůř ze všech velkých produkcí. Kvůli… (více)