Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Sdoom

Po dlouhé době zase jedna nová česká pohádka, která stojí za to. Strach to zvládnul na výbornou i podruhé a zejména díky naprosto dokonalé dvojce Trojan-Dvořák, ale i díky spoustě povedených vtipů a narážek je pro mě Anděl páně 2 nejlepší českou pohádkou od...ano...Anděl páně. Škoda, že je to jehla v kupce sena. :-/ (kino Cinestar) ()

Soweek

Češi kdysi točili ty nejkrásnější pohádky pod sluncem. Někde kolem Princezny ze mlejna se to ale zvrtlo a od té doby na hezkou pohádku člověk nenarazil. Jsem rád za velký komerční úspěch tohoto filmu, mohlo by to dát opět začít udávat správný směr. ()

gutshoter

Pokračování mé oblíbené novodobé pohádky nedopadlo špatně, ale jak je již asi patrné, nejsem tak potěšen jako tomu bylo u jedničky. Ve velké míře se odkazuje právě na originál, až to působí někdy moc nuceně. Co se týče scénáře, je pojatý více intelektuálně, kvůli čemuž musí strádat především děti, kterým by se toto mělo točit primárně. Jinak ale na dnešní dobu hezký kousek, ke kterému se určitě rád vrátím. ()

netahlo

Za me lepsi nez jednicka. Teda az na Bilou na konci. Strach by mel zustat u pohadek, protoze jeho televizni serialova tvorba uz zacina byt tristni. ()

Maynard.

Celkem zajímavý si takle uprostřed léta pustit „klasickou“ pohádku, ve který sněží a všecko je tam bílý :o). Aspoň si člověk podvědomě odpočine od těch veder :o). Musím uznat, že tohle se povedlo. 2. Pokračování se mi líbilo mnohem víc než první díl, kterej toho pro mě moc nenabídnul. Je tady víc srandy a mnohem víc osobností. Jako tolikle českých hereckých velikánů sem v jednom filmu dlouho neviděl. Buď jim rejža nabídnul velkou odměnu a nebo ho prostě jen mají rádi a chtěli si zahrát u něj ve filmu. Ústřední dvojice vynikající, je vidět, že tihle dva už toho mají hóóódně odehráno a že si to hraní užívají, což je pak vidět na výsledku. Co mi krapet „vadilo“, tak ňadratá zrzka, kterou bych viděl rači mnohem v jiným filmovým žánru než v klasický pohádce. Odehráno ještě zdaleka nemá tolik jak všichni ostatní, ale je to kočka, která se jen tak neztratí. Za mě ale největší džoukeři Liška s Taclíkem (fejk čert a anděl). Ti se povedli :o). I když se tohle vydařilo, přeju si, aby Anděl páně3 nevzniknul, to už by znělo hodně divně :o)) ()

herr_carter

Jedničku jsem, nedej bože Bartoško neviděl, to ale mi ale vůbec nevadilo a dvojku jsem shlédl po štědrovečerní večeři jedním dechem a celou dobu s příjemným úsměvem na rtech. Hezké je, že byť je Strach silně věřícím člověkem, dokáže si v rámci povolených mantinelů dělat čurinu i z nejvážnějších křesťanských témat, což je v dnešní tabuizované době jedině dobře........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

klukluka

Ten cukrkandl mi tekl i z uší. Ale je to vážně krásný... P.S.: jenom se s ní ten čert nemusel dostat v obraze na první metu, to mi v tu chvíli krásný nepřišlo. ()

CSSML odpad!

Mahowny to vystihl, je to pohádka ve stylu Kameňáku. Laciné vtípky a duc-hovno z dílny modernisty Stracha, který znevažuje Boha, světce, učení o očistci a vůbec pojmy dobra a zla, vhodně doplňují kýčovité kostýmy a nepovedené digitální nebe. Tato rouhavá „pohádka“ je dokladem slov katolického filosofa Balmesa: „Nevěra se spojuje s lůzou, s jejími způsoby a mravy.“ Zajímavé postřehy: Ivo, catt ()

velkyvezir

Bavil jsem se, byť mi Trojan přišel poněkud vyčpělý a film táhl hlavně Jiří Dvořák, ze kterého charisma teklo proudem. Rovněž výborný Bolek, který v tom účesu spolu s kníhem a svým vystupováním byl jak Jean Rochefort. Především ale shrnu, co mi vadilo a proč jsem nedal 5*: V rámci příběhu mi přišlo dost nelogické, proč anděl a čert na Zemi nevyužijí své nadpřirozené schopnosti (např. proč Petronel se plazí po sudech nahoru, když má křídla? proč Uriáš vystraší kluky plameným pohledem, aby pak připosraně utekl před Košťálem a zlodějským trojlístkem, ačkoliv se vývoji příběhu doslova nabízelo, aby této čtveřici s Petronelem pořádně zatopil a zároveň před ženskými hrdinkami odkopali svou pravou totožnost a tak posílili jejich víru v Boha a božskou spravedlnost). No a hlavně: proboha proč Lucie Bílá a Michal Horáček????? Tato absolutní herecká dřeva mezi herci byli jako pěst na oko, přece pouhá shoda křestního jména s některým ze světců není důvod je obsazovat (nota bene Lucii Bílou, respektive Hanu Zaňákovou). Zde jsem skutečně začal uvažovat o 3*, ale zachránila to Klára Issová jako dokonalý obraz Panny Marie... ()

Chmur

Tak v podstatě se to nese v duchu prvního dílu. Nějaký výraznější posun jsem nezaznamenal. Hlavní dvojice hrdinů se skvěle doplňuje, ale u některých vedlejších postav jsem musel vyloženě skřípat zuby. To nebyli na skladě sympatičtější Lucie či Michalové? Asi ne. To by ale tak nevadilo, stejně se tam objevili jen na chvíli. Horší je to s Annou Čtvrtníčkovou, která dostane hodně prostoru, ale neumí moc hrát a navíc ani nepůsobí dětsky mile. No a Vica Kerekes mi v roli chudé švadleny také moc neseděla. Celý příběh je dost slabý a závěr hodně uspěchaný. Některé dějové zkratky viz švadlena - párkař - vztah na konci filmu jsou až směšné. Naprosto chybí pořádní záporáci, napětí a gradace děje. Na druhou stranu lokace byly vybrány skvěle a film má příjemnou zimní atmosféru. Takže suma sumárum je to celkem milá pohádka, chvílemi i docela vtipná a rozhodně překonává většinu české pohádkové tvorby. Jenže ta drží laťku proklatě nízko. Chtělo by to konečně nějakou pořádnou temnou pohádku. ()

BluT

Zápletka byla slabší (vlastně nešlo vůbec o nic. Bartoška aka God by býval mohl ztracené jablko teleportovat zpátky na Nebe v jakémkoli okamžiku), ale ústřední dvojice byla super, takže v tomhle ohledu mi to fungovalo. Anděl a až překvapivě hodný čert se pěkně doplňují v dialozích a je dobře, že příběh stojí převážně na nich. Kerekes to slušelo a do role se hodila výborně (takovou nenafintěnou krásou), ale její dceru mohli teda vybrat lépe. Za a) nebyla matce ani trochu podobná a za b) hrála tak nějak průmerně, ale možná jsem jen zmlsanej z dětských herců z hollywoodské produkce. Jediné, co mi ve filmu vyloženě vadilo, byla přítomnost Bílé (kdyby tam měla větší roli, tak by mi nedělalo problém film přestat sledovat), ale aspoň byl na konci filmu někdo, kdo umí zpívat. 70% ()

klúčik

Film sa mi moc páčil. Vychádza z neho pohoda a kľud Vianoc. Jiří Strach opäť nesklamal, a nesklamali ani jeho už skoro tradiční herci. Dvojica Trojan a Dvořák je božská.... Film hodnotím 80%. ()

bari68

Tieto Vianoce bol jednotkou na TV obrazovkách práve pokračovanie tejto rozprávky. Jedna z mála podarených pokračovaní, ktorá možno o malinký fúz aj predčila prvotný film. Hlavným stavebným kameňom tu bola znovu ústredná dvojica Dvoŕák - Trojan, ktorá mala v sebe úžasnú symbiózu a dokonale ladila a nádherný zimný a priam rozprávkový Český Krumlov. ()

Han22

Naprosto dokonalé pokračování, které mě zvedlo náladu o 100%. Jakoby mezi jedničkou a dvojkou neuplynulo 11 let, Petronel a Uriáš jsou stále stejní. Hádají se, nadávají si, shazují se, Petronel je trošku moula a Uriáš zase trošku zmetek, ale ve finále se ukáže, že jsou vlastně nejlepší kamarádi. Je to trošku výpravnější (krásné zasněžené městečko), je tu brutální fan service, kdy spousta hvězd má doslova cameo role jako svatí (se stejnými jmény!). A je to mnohem vtipnější a nadupanější, Petronel a Uriáš povýšili na hlavní linii a vydávají se na Zemi pátrat po jablku pokušení, které zašantročili :) Cestou potkají jednu chudou vdovu s dcerkou, jednu vypečenou Mikulášskou partu a zlotřilého podnikatele v podání Polívky. Trojan a Dvořák excelují, stejně jako ostatní. A tak jediná výtka je, že klasická pohádka to není, spíše pohádková komedie a osudy ostatních jsou na vedlejší koleji... nakonec ale všechno dobře a hezky dopadne a já nemám důvod snižovat hodnocení. PS: Nudná písnička z filmu Modlitba od Dyka se do rádií dokonce dostala...na celé 3 týdny. Holt krásné písničky z pohádek asi už dnes nikdo neumí. ()

Zagros

Po úspěchu původní pohádky z roku 2005 muselo zákonitě přijít i pokračování. Tvůrcům to trvalo celých jedenáct let a tentokrát to vzali i přes kina. Dobře udělali, protože se film přehoupl přes milión diváků a svého času byl čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech vůbec. V hodnocení se budu z části opakovat. Až moc tlačeno křesťanství, často zbytečné obsazení každého, kdo šel kolem a ve skrze pohádkově naivní příběh. K mínusům bych přidal ale i plusy. Stále fungující hlavní dvojice, lepší výprava a film se vyhnul tradičnímu poklesu druhých dílů. Jiří Strach je dobrý režisér a opět dokázal natočit na naše poměry nadprůměrnou pohádku. K mým oblíbeným sice Anděl Páně patřit nebude, ale poctivé tři hvězdy si vysloužil. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin