Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Scraffy

Dvojka už toľko nedosahuje na super jednotku. Je to tak nejak moc urýchlené, ukecané a humor hodne detský. Avšak stále si to drží tú akúsi vianočnú atmosféru. ()

topi80

Navzdory účasti značně nesympatického hereckého ansámblu se tato dvojka povedla. První díl považuji za velmi přeceňovaný, ale tady si všechno sedlo, pár hlášek skutečně pobaví a má to atmosféru, která tuto pohádku může postavit do řady k po desetiletí ověřeným klasikám. Jen ten závěr (a motivaci čerta) se mi nějak nepovedlo podchytit. ()

majky19

Vynikající filmařský počin Jiřího Stracha a myslím si, že tohle je jeden z mála filmů, kdy pokračování ještě předčilo první díl. Divák se po celou dobu bude výborně bavit, protože ve filmu opravdu je jedna hláška lepší než druhá. Jsem přesvědčen o tom, že až příští rok poběží tato pohádka na Vánoce v televizi, potěší jistě mnoho diváků a určitě se jim bude líbit daleko více, než ty, které každoročně vídáme na Štědrý den a které bývají kolikrát opravdu hodně nepovedené. Hodnotím zcela zaslouženě plným počtem bodů. ()

martinkaziki

Právě jsem se vrátila z kina a vůbec nevím, jak moc popsat to, jak jsem nadšená! Tolik výborných vtipných hlášek má jen jedno mínus a to je, že si je všechny nepamatuju. A ten herecký koncert Trojan - Dvořák, to bylo jako balzám na duši. ()

lolaloka

Za boží a krásnou českou mikulášskou pohádku. Za hlasitý smích mé dcery. Za ten nutkavý pocit tleskat v kině se závěrečnými titulky. Za to, že pokračování nejlepší pohádky tohoto tisíciletí není trapasem, není slabé, není horší, není stejné, ono je stejně vynikající a ještě možná o kousek víc, protože předčilo mé očekávání. Za nejpřitažlivějšího čerta, kterého svět kdy viděl. Za komediální a až klaunsky dojemný výkon Trojanův. Za božskou hudbu. Za dokonalou rejžovinu pana Stracha... Za mě za pět a posílám velké díky a slovní pohlazení tvůrcům za zpříjemnění předvánočního času :-) ()

teba

Fórky dobrý, zástup hvězd neskutečnej, ale děj se mi zdál chatrnej... prostě jednička podle mě lepší ;o) ()

blowup

Přísně 3hvězdičkové za otřesný konec, kde chyběl už jen Michal David. Za zmalovanou Lucii Bílou, rozpláclou Osvaldovou, měsíčně a přiblble se usmívajícího Horáčka - že by sponzoři? Nechybí K. Gott, zato exteriéry ano. Tajemná zimní krajina jen při příchodu do města, kde je asi umělý sníh. A taky za Bohdalku. 5 za Dyka (navzdory Verbalovi) a Modlitbu, lehce hrajícího Dvořáka, dceru P. Čtvrtníčka, P. Lišku a Abrháma. Tak trochu rozporný dojem, uvidím za týden, až se to rozleží... ()

Hedy

Chvalte Nejsvětější Trojici, že byl někdo schopen vytvořit pohádku nezahrnující draka, prince a princeznu. Dostáváme náboženský nášup hlášek, dvojsmyslů a urážek které pobaví víc než Ivetta Blanarovičová řvoucí ve mlejně. Uvidíme duet dvou příjemných postav klasického Yinu a Yangu které se navzájem doplňují a udržují dokonalou dynamiku celého díla. Filmu ubírá na kráse fakt že Boha nehrál Morgan Freeman. Jinak je to zatím nejlepší moderní česká pohádka jakou jsem zatím vyděl. Za mě tedy 4 svatozáře. ()

XZvire

Ano, víc takových pohádek! Myslím, že jsem za posledních 11 let neviděla lépe zpracovanou českou pohádku. Posledně to byl právě Anděl Páně, který mne zaujal. Přiznám se, že když jsem se před časem dozvěděla o druhém díle, moc jsem nevěřila, že se to povede. Povedlo se to přímo na výbornou. Děj se tentokrát točí hlavně kolem dvojice Anděla a Čerta, ale skvěle to funguje. Bylo to vtipné, svižné, člověk se rozhodně nenudil. Herce Trojana a Dvořáka mám ráda a skvěle se na plátně doplňují. Anička Čtvrtníčková mě mile překvapila, jako dětská herečka je skvělá. Film není rozhodně jen pro děti, zaručeně se u něj pobaví člověk každého věku. Za mě lepší čtyři hvězdy! ()

kymla

Mně osobně se jednička líbila víc. Čekala jsem více Šumavy a také mi přišlo, ze film je poskládaný z vtipných dialogu a v druhé půlce trochu ztrácí dech. Nicméně tento film hravě předčí nové "moderní" pohádky. Hvězda navíc za černobílé duo :) ()

anyonecek

Kdo by to byl řekl, že mě bude bavit novodobá ČESKÁ pohádka. Určitě na to mělo vliv i to, že jsem film viděl na velkém plátně v kině a celkově smějící se sál vyvolával velice pěknou atmosféru. Film se spoustou vtipů, slušným dějem a vcelku dobrým obsazením (které ze sebe vydá dobrý herecký výkon), to se u nás málo kdy vidí. Byl jsem rád, že to nebyla pohádka vyloženě pro děti, ale nějaké ty dvojsmysly si užili i dospělí, takže film pro všechny věkové kategorie. Byl jsem mile překvapen. ()

kaktusacek13

Pro mě je dvojka ještě o kousek lepší než jednička. Jiří Strach opět dokázal, že pohádky umí moc dobře. Kvalitní příběh, spousta vtipů, krásné kostýmy jako v prvním dílu... Nejlepší pohádka co se natočila v posledních letech. ()

Petule3

Tohle se opravdu povedlo! Bála jsem se, že "dvojka" bude jako většina dvojek už nastavená kaše a náboje vypálený, ale vůbec tomu tak nebylo. Naopak vtipy byly vymazlenější, bylo jich habaděj a neurážely a prostředí Českého Krumlova (poznala jsem to správně, že jo? :)) prostě překrásné. Vica nám stárne, ale kouzlo má i jako mamina, akorát dcerušku mohli vybrat hezčí, malá Čtvrtníčková...no...třeba se z toho ještě vylíže. Zlodějíčci v kombinaci Liška-Taclík-Majer pecka. Myslím si, že z pohádky se stane klasika, zaslouží si to, protože většina pohádek natočená po roce 2000 stojí za starou belu a je to fakt smutný.Takže milý Petronelku a Uriáši, jen do toho! :) ()

PAVLIS

50% Překvapivě kvalitní výprava, pár vtipných výměn ústřední dvojice a po nedávno viděném tupém Mrazíkovi si nemůžu vyloženě stěžovat ani na příběh. Ani hodně pozitivní závěr mi ale nedal zapomenout, jak se hlavně první polovina v-l-e-k-l-a, jak se šetřilo vtipem, jak mi někteří herci ve svých rolích vadili, jak tomu chyběly překvapivé nápady a silnější atmosféra. Kéž by z celého filmu sršelo stejné množství radosti, jako z několika scén obcházení dětí trojicí napravitelů. ()

Ukrizku

Teologicky výživná, hodnotově zřetelná a herecky vynikající pohádka. Na rozdíl od prvního dílu pro mne méně pohádková a více dvojsmyslná, což by nevadilo, nebylo-li by komediálnosti na úkor nepředvídatelnosti. Vše se dalo vytušit dopředu, a tak se ve mne nezaktivoval ani jeden neuron překvapení. Dvořák skvělý, nebeská laskavost Bartošky upřímná, rajská krása dokonalá, ale Čtvrtníčková mne neokouzlila (nemohla jsem se zbavit asociace podobně emočně ploché Emy Švábenské v Pohádkách pro Emu). ()

stone

Další důkaz jak to jde s českou filmovou pohádkou a diváckým vkusem z kopce. Představa strč tam Bílou a úspěch je zaručený fakt nefunguje. Hluchoslepý mezi mrtvými králem. A kde že je vtip a poetika českých pohádek?... no víme kde. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin