Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Eluin

Abych byl upřímný, tak více se mi líbil the good, the bad and the ugly, ale tento film má rovněž své "italské" kouzlo a právem patří mezi nejlepší snímky všech dob. Už jen ta hudba... ()

sadlokan

Věděli jste že speciálně pro tento film voperovali Karlu Bronsonovi do břicha 100 W zesilovač aby jeho harmonika Lee Oscar přehlušila i zvuk odjíždějícího vlaku?_ ()

rekkky

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec a chci ho vidět znova a znova a znova ... Claudia Cardinale :-* Nezapomenutelné(á)! ()

xavierr13

Tento film ma natrvalo poznači. Bol to pre vtedajších trampov takmer povinný film. A aj teraz je to film ktorý si rád pozriem. Za tie roky nestratil nič na kvalite. A medzi westernami určite vedie. Niet divu, hviezdne obsadenie a super hudba ktorá presne a citlivo dopĺňa príbeh zaujmú určite každého ()

Rokle

Tento western mě chytil o mnoho více než Hodný, zlý a ošklivý. Neváhám tvrdit, že hudba tomu přidává minimálně jednu hvězdičku, protože jakmile se rozezní nezapomenutelné tóny Ennia Morriconeho, bude vám běhat mráz po zádech. Leone se vyžívá v budování atmosféry a málokdo se k němu v preciznosti záběrů dokáže přiblížit (jestli vůbec někdo). ()

RedDuck

Film jsem viděl asi tak desetkrát a základní melodie se mi vryly hned po prvním shlédnutí. Vlastně když se řekne foukací harmonika, tak už vidím Charlese Bronsona s ní v puse. Když se řekne pistolnický souboj, představím si zase minutové záběry do obličejů. Všechno to je brilantně natočené, ta drsná atmosféra divokého západu je z toho cítit a občasná symbolika je taky fajn. Leone věděl, kdy má co přijít a natočil s takovou pečlivostí, že z toho zůstává rozum stát. ()

Evander

Westerny Sergia Leoneho jsou v mých očích ty nejlepší z nejlepších, tento ovšem ostatní něčím převyšuje. Ať už je to kouzelně podmanivá hudba, vážné grimasy hlavních hrdinů nebo neodolatelná Claudia Cardinale, to vše utváří impozantní celek jménem "Tenkrát na západě". Kdo neviděl, mohu jen doporučit. ()

bulbasaur

Stojim si v obchode s audiovizualnym umením..ked tu zrazu zbačím tento film.... reku nevidel som to a viem ze to každy chvali. Tak som kupil teda special remastered extended 2 disk edition.... bežal domov... jebol do mechaniky a 170 minut slasťou krochkal. western nepatri medzi moje oblubene zanre ale toto je proste MUST SEE. hned po prvom pozreti davam MAXimalne hodnotenie. a prečo? pretože tento film si ine hodnotenie ani nezasluzi. 1000 a jednu hviezdu pre Sergia i celý štáb. Odporucam aj dokument o filme.... :P Oh my god, thats Harry Fonda :D ()

GOREGASM

Skoro se stydím napsat, že jsem tuto nesmrtelnou klasiku viděl poprvé až 24.11.2011. Ale už je to za mnou a musím se přidat do nekonečných řad uctívačů kultu Sergia Leoneho. Tenkrát na západě je opravdový klenot světové kinematografie a doslova nadčasová záležitost. Leoneho režie, kamera, Morriconeho hudební doprovod, dechberoucí výprava a potem prosáklý herecký ansámbl plný nesmlouvavých a i dnes drsně působí­cí­ch týpků, proti kterým stojí­ osamocená krása Claudie Cardinale. Nezapomenutelný filmový zážitek!!! 100% ()

Iwiiik

Nelze, než označit tento snímek za video-učebnici všech stránek filmařiny, počínaje režií, přes hudbu, střih atd., konče hereckými výkony čtyřlístku hlavních hrdinů, jež jsou díky Panu (s velkým P) Sergiovi Leone, dnes gigantickými legendami světového westernu. Zvláštní pozornost však divák musí věnovat neskutečné kameře, protože pokud by se film rozstřihal na jednotlivé snímky a z těch se udělaly fotografie a obrazy, vznikla by vernisáž uměleckých děl na regulérně dost vysoké úrovni. Nikdy se nepřestanu podivovat velkoleposti každého záběru. Úchvatné!!! ()

Fawkes

K westernu jsem se nikdy dřív neměl, takže dá se říct, že tohle byla má premiéra a musím říct, že jsem udělal moc dobře. Film s překrásným příběhem, výpravou a hudbou. Velice slušné herecké obsazení i výkony a u některých scén jsem se fakt díval s otevřenou pusou. Jedním slovem krása. Snad jen ta dlouhá stopáž no, ale se to vydržet. Myslím že umístění v TOP 10 má tento film zaslouženě. (95%) ()

char_t

Nejlepší western ever. A z těch pěti hvězd patří minimálně dvě panu Morriconemu za nejlepší filmovou hudbu před rokem 1977. ()

Hell_ena

Úžasné, napínavé, akční, vtipné a určitě je toho ještě celá řada. V tomhle filmu je pro mě Chayenn jasná jednička :) Hlavní záporák Frank taky nemá chybu :) Celý film se povedl, hudba perfektní :) ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone