Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Filty

Sergio Leone ví jak navodit atmosféru. K tomu mu dopomáhej Ennio Morricone. Ostatně u kterého jiného filmu si můžete říct, že to nejenom vypadá a působí úchvatně, ale že to co právě teď vidíte na plátně tam před x lety takhle stálo a takhle vypadalo. Dnes už je to samé zelené pozadí. Bohužel na druhou stranu film místy trošku zpomaluje, odhaduji, že zkrácená verze bohatě stačí (osobně jsem viděl pouze rozšířenou) ()

jane1106

Jsem už asi takový formalista, ale i další z mých úplně NEJ filmů patří mezi díla, kde se nemusí mluvit, aby divák cítil a chápal. Leone, Morricone a spaghetti western (v porovnání s kongeniálním režisérovým dílem ten romantičtější) v nejlepší formě. ()

pend

Legendární dlouhé detailní záběry, hudba E. Morriconeho, oblíbenec Ch. Bronson, který toho moc nenamluví. ()

simon84

Dokonalost, nejlepší western co znám. Výborní herci (Robarts a Bronson jsou prostě úžasní), skvělá hudba, užasnej děj. Nejen western, možná nejlepší film co jsem viděl. Přes tři hodiny dlouhé a uteče to ani nevíte jak. A Claudia Cardinal, to byla kus ženský. Tady nezbývá než souhlasit s Cheyenem: " Can't imagine how happy it makes a man to see a woman like you. Just to look at her." ()

piranha

Moc pěkná hudba. Působivá poslední minutka příběhu. Konec chvály. Absolutní nepochopení ústřední myšlenky hluboko přehluboko zakopané v pronikavých pohledech hlavních hrdinů. Zřejmě způsobeno přebytkem času na přemýšlení o nesmrtelnosti chrousta. Opálení pistolníci, jejichž vnitřní motivy těžko od sebe rozeznat stejně jako jejich tváře. Degradace napětí na pouhé čekání, kdy se už konečně vystřídají záběry. Moje zvědavost byla postupně utopena v modrých očích harmonikáře, kterému zazlívám, že nedal hned zpočátku najevo, že zápletka bude mizernější, než se čekalo. ()

kamigava

Po druhém zhlédnutí se můj názor na film nemění. Tenkrát na západě je film, který nemá moc kvalitní obsah zato herecké výkony jsou celkem slušné. Nebýt Ennia Morriconeho dal bych ještě nižší hodnocení. Ennio je prostě báječný skladatel. Divím se, že jsem o něm nevěděl dříve. Henry Fonda mi moc ve westernu nesedí. Charles Bronson alias Harmonika se mi naopak od začátku do konce hodně zamlouval, i když jsem byl hodně netrpělivý, až se o něm dozvím víc. Claudia Cardinale je sexy kočka, která s dějem torchu zahýbe. Abych jen nechválil, musím filmu vytknout krátký scénář, který na tak dlouhou stopáž docela nudí. V momentě kdy postavy ale něco řeknou, stojí to za to. Více se mi líbil Hodý, zlý a ošklivý s Clintem Eastwoodem, který mě bavil více a měl i humorný nádech. Clint pro mě je a vždycky bude ten nesmrtelný kovboj ze západu s obrovským charismem. Western jako žánr jsem nikdy moc nemusel, ale tyhle dva filmy mi určitě změnily názor k lepšímu na tenhle žánr. ()

rexino

Viete aký je rozdiel medzi nekonečnou, životnú silu berúcou, ubíjajúcou nudou a majstrovským dielom? Ennio Morricone. Každá jedna pesnička v tomto filme je propagandou na hudbu. Ak by som mal hluchému človeku, ktorý len pred pár minútami začal počuť, povedať ako znie krása - pustil by som mu pesničky z tohoto filmu. Leoneho štýl najdetailnejších pohľadov na ksichty aké si dokážete predstaviť (viem si živo predstaviť ako kričal kameramanovi, že to počul každý v amerike - PRIZOOMUJ TAM EŠTE VIACEJ!!!!!!) mi ale nikdy nesedel veľmi a trocha ma nudil. Ani tu, aj keď som sa veľmi snažil, som nedokázal vnímať celý film a bohužiaľ našli sa pasáže, kde som už zatváral oči. Koniec bol ale geniálny, ako má byť. Zmiešané pocity. Možno sa moje hodnotenie zmení, možno si to ešte raz pustím niekedy ... neviem. //Po čase si musím trošku rýpnuť, ale úvodnu 12 minútovú sekvenciu kde sa nedeje DOSLOVA nič, by mali púšťať vedcom biochemikom. Za ten čas si myslím budú schopný vynájsť liek na rakovinu. ()

godycz

Jeden kun schazi. Naopak. Dva jsou navic. * Jak se vam libi za stolem Franku? Jako bych mel v ruce zbran. * Dokonale. Leone byl genius atmosfery. ()

pipapa

Před komentářem jsem se odhodlala zkouknout to podruhé a ne a ne a NE! Je to stále horší a otravnější, táhne se to jak vařená nudle. A to tu mám hned dva své velké oblíbence, Charles Bronson a Tonino Delli Colli, dvorní kameraman mého milovaného Piera Paola Pasoliniho...Mně prostě to hlemýždí tempo film úplně zničilo např. proto, že spolehlivě likviduje kontinuitu a akčnost filmu. Samotný příběh není nejhorší, ale chtělo by to opravdu "šlápnout na plyn". A Henryho Fondu vůbec nemusím. Abych to zkoukla potřetí, museli by mě svázat a přiložit bouchačku k hlavě...NÉÉÉÉÉÉÉ, už nikdy více! ()

theSaint

Zcela průkopnické a novátorské. Úvodní sekvence mi postaví brko pokaždý a to jsem jí viděl už asi 100x. Tohle je, dámy a pánové, filmařský kumšt z jiné galaxie. Nejlepší western všech dob a jeden z nejlepších filmů historie. ()

Doomcourier

Film je opravdu dlouhý a chvílemi i nudný, ale všechna ta nuda společně s nezapomenutelnou hudbou pomalu utvořuje znamenitou atmosféru tohoto filmu. Herci skvěle vybraní a scénář taky skvělý. ()

Yarwen

Sergio Leone jednou prohlásil, že až 40% filmu dělá hudba - a právě proto jeho spolupráce s Morriconem působí na jeho snímky jako ranní deštík na rozvíjející se květinu. Rovněž scénář je tentokrát zdařilý a výkony herců excelentní, zejména Charlese Bronsona. Z mého pohledu téměř tak zdařilé, jako Kapsy plné dynamitu - zasloužené čtyři hvězdy. (85%) ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone