Mirokukii

Býtlsáci nám umožnili nahlédnout do jednoho z jejich obyčejných dní a dali stvořit film, za který jejich fanoušci platí zlatem. Hard Day's Night je mé (od nich) nejoblíbenější a tedy nejposlouchanější album a tak bylo sledování filmu velice příjemným zážitkem. Velmi milé a zábavné. Hrozivý děda je nejen děsivý, ale i spolu s Lennonem nejzábavnější. Velkou pozornost si však zaslouží také Ringo. ()

classic

Ťažký deň” zo života Beatles, je popretkávaný samými gagovými scénami, hudobnými vložkami a vtipným dejom, ktorého priamou súčasťou je mimochodom i → údajný Paulov dedko, čo prináša do popredia neuveriteľné krkolomné situácie, ktoré sa asi najviac práve dotýkajú Ringa, ale ani John s Georgeom, nie sú ešte z toho úplne z obliga, pričom v podstate „Fab Four” , nakrúcajú film v prvom rade samých o sebe, a to konkrétne počas akurát prebiehajúcej »Beatlemánie« v maximálne, plnom prúde, spolu s dodatočným dodatkom - "dokumentárny nádych" , a tak trebárs hneď tá úvodná krivočiara sekvencia s vreštiacimi dievčatami, pôsobí nadmieru autenticky, čomu tiež napomáha i → mimoriadne strhujúce, čiernobiele prevedenie pod taktovkou špičkového britského kameramana Gilberta Taylora, kedy štyria chrobáci, budú čochviľa disponovať aj zaujímavým hereckým repertoárom..., a to ani nehovoriac o naspievaných pesničkách z ich tretieho albumu, keď do snímku sa ich zmestilo rovných 7, kde súčasne taktiež dodávam, že rovnako sa nazýva aj Lesterov svižný počin, ktorý vznikol na základe Starrovho výroku, ktorý si po namáhavej práci povzdychol: „Bol to ťažký deň.” Keď potom videl, že už je tma, opravil sa: „...noc, a z toho vzniklo → A Hard Day's Night. A na záver recenzent pridáva: „Pre (všetkých) fanúšikov, sa jedná už o akúsi automatickú povinnosť, a zase pre ostatných zvedavcov, ide o veľkú príležitosť, si chlapcov z Liverpoolu naveky vekov zamilovať..., či poprípade, keď ani jedno z toho nepripadá do úvahy, sa len tak príjemne pobaviť, kde necelých 90 minút, utečie ako voda.” ()

tahit

Když probírám seznam filmů, které si znovu rád pustím, patří k nim nepochybně Perný den, který mi dokáže zlepšit den. Mimochodem dodnes mojí nejoblíbenější kapelou zůstávají Beatles, zbláznil jsem do nich hned s prvním poslechem. Mně se otevřel nový směr. To byl důvod, proč jsem začal hrát na kytaru a bylo to fajn. Žil jsem muzikou. Jenomže tohle všechno už je pryč a nemůže se vrátit. Takhle nějak to cítím... ()

pepo

Dokumentárne ladená komédia pojednáva o jednom ťažkom dni slávnej kapely The Beatles. Ten je spôsobený koncertným vystúpením a trampotami so starým otcom Paula. Štvorica "chrobákov" sa pred kamerami evidentne baví a vy sa budete tiež. A to nielen vďaka legendárnym pesničkám. Prvý z filmových projektov tohto zoskupenia získal nomináciu na Oscara za scenár. ()

Pítrs85

It's been a hard day's night, and I'd been working like a dog. It's been a hard day's night, I should be sleeping like a log. But when I get home to you, I find the things that you do. Will make me feel alright. You know I work all day to get you money to buy you things. And it's worth it just to hear you say you're going to give me everything. So why on earth should I moan, cos when I get you alone. You know I feel OK (The Beatles - A Hard Day's Night). A ten George z nich byl stejně nejlepší ;-) ()

• Ringo Starr je pozván do kasina "Le Circle", kde se mimo jiné natáčel například první film s Jamesem Bondem, Dr. No (1962). (don corleone)
  • Při svém rozpočtu půl milionu amerických dolarů a tržbách přesahujících osm miliónů za první týden byl Perný den jedním z nejvýdělečnějších filmů své doby. (EbiGuetta)
  • Perný den byl promítán v Praze v říjnu 1964 v rámci týdnu kulturní výměny mezi Československem a Velkou Británii. Šlo o první západní hudební film promítaný za železnou oponou. Film byl uveden v roce 1964 také v Portugalsku, kde byl ale po několika reprízách cenzurován. (kosticka7)