Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Detektivka Kip Glaspie (Carey Mulligan) je povolána k vraždě působící na první pohled náhodně. Před domem při doručování pizzy někdo zastřelil muže, který ji rozvážel, přitom ani vrah kvůli helmě nemohl vědět, koho zabíjí. Kdo stojí za tímto činem a jaké byly jeho motivace? (hansel97)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

zenit odpad!

všechny recenze uživatele

Všichni víme, nebo bychom alespoň měli, že BBC je televize, která miluje kvóty, a která nezaměstnává lidi podle jejich schopností, ale podle jejich pohlavních orgánů a jejich barvy kůže. Takže předpokládám, že když slyšeli pitch na tenhle seriál, všichni si navzájem zatleskali, pochválili se, jak moc jsou progresivní, a šup s tím na obrazovku: "Těhotná hlavní vyšetřovatelka, pro kterou není těhotenství překážkou a její černošský sidekick vyšetřují vraždu na černo pracujícího syrského uprchlíka, kde jediným svědkem je zfetovaná nelegální imigrantka a lesbička asijského původu, která policii zalže, aby se vyhnula deportaci, hledajíc podporu ve své upjaté a emočně nestabilní lesbické přítelkyni farářce, která naprosto chápe, že chudák holčina, prostě jen chce žít v Anglii." Ze seriálu jde cítit, že politická korektnost nebyla jen jedním z mnoha vlivů či inspirací při jeho psaní, ale hrála hlavní roli. Do této šablony byl po zaškrtnutí všech potřebných rasových a genderových políček pak zasazen příběh... Odpad! ()

Forty- 

všechny recenze uživatele

Pochmurne britske krimi ilustrujuce kopec sucasnych problemov (hlavna hrdinka je silna a nezavisla zena tehotna v 6.om mesiaci, zavrazdeny je imigrant, protagonisti su mimo ineho lezbicka fararka a imigranti bez papierov). Do toho pekne primiesana politika a dvojiti agenti az sa z toho cloveku mota hlava. Po dopozerani serialu som asi pol hodinu len tak sedel a premyslal kym mi to vsetko doslo. Do 4 dielov totiz autori dokazali umiestnit pocet postav hodny tak styroch serii. Bohuzial prave extremne poprepletane vztahy a kopec slepych linii stiahli tento serial o ligu nizsie kam by normalne mohol patrit. Nebolo to zle, ale ... skoda. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Nesourodá skupina lidí spojena výstřelem. Zajímavě rozvinutý koncept klasické detektivky přesunutý do sociálního dramatu ale selhává od prvního do posledního dílu. Propojit přesně uvažující vyšetřovatelku, rozervaného politika, šikanovanou vojenskou důstojnici nebo farářku s nedořešenými osobními vztahy sice slibuje komplexní pohled na společenskou krizi Velké Británie, ale v praxi jen nahazuje témata jak vystřižená ze včerejších zpráv. Mnoho zúčastněných tak slouží jen jako věšák na palčivé otázky včerejška i dneška, ale nikdy do sebe nezapadnou jinak než jako slepé uličky. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

BBC agenda dokonale splnená. Všetci bieli muži sú mizogýni, xenofóbovia a rasisti. Lesbická farárka spáva s nelegálnou imigrantkou. Inak sú ti imigranti väčšinou samozrejme obete. Ženská armádna kapitánka je už len takou čerešničkou na torte vo vodopáde umelej politickej hyperkorektnosti, ktorá prebije celý detektívny príbeh. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Moc se mi líbilo pojetíí jakési normálnosti (žádné zbytečné honičky a akce) ve spojení s hlavní vyšetřovatelkou v podání Carey Mulligan. Hraje naprosto přirozeně, uvolněně a udělala na mě ze všech herců zdaleka největší dojem. Osobně bych seriál možná maličko zkrátil a vynechal nějakou dějovou linku, jinak nemám vážnějších výhrad. Velice příjemná záležitost. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Při natáčení v Londýně se kolemjdoucí žena pokusila nahlásit zločin hercům, kteří byli oblečeni jako policisté. (hansel97)
  • V úvodní scéně, kdy jede žena v autě a poslouchá rádio, můžeme slyšet skladbu „Killer Queen“ od britské kapely Queen z jejich třetího alba „Sheer Heart Attack“, které vyšlo v roce 1974. (Trajektt)

Reklama

Reklama