Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Detektivka Kip Glaspie (Carey Mulligan) je povolána k vraždě působící na první pohled náhodně. Před domem při doručování pizzy někdo zastřelil muže, který ji rozvážel, přitom ani vrah kvůli helmě nemohl vědět, koho zabíjí. Kdo stojí za tímto činem a jaké byly jeho motivace? (hansel97)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Forty- 

všechny recenze uživatele

Pochmurne britske krimi ilustrujuce kopec sucasnych problemov (hlavna hrdinka je silna a nezavisla zena tehotna v 6.om mesiaci, zavrazdeny je imigrant, protagonisti su mimo ineho lezbicka fararka a imigranti bez papierov). Do toho pekne primiesana politika a dvojiti agenti az sa z toho cloveku mota hlava. Po dopozerani serialu som asi pol hodinu len tak sedel a premyslal kym mi to vsetko doslo. Do 4 dielov totiz autori dokazali umiestnit pocet postav hodny tak styroch serii. Bohuzial prave extremne poprepletane vztahy a kopec slepych linii stiahli tento serial o ligu nizsie kam by normalne mohol patrit. Nebolo to zle, ale ... skoda. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Hlavně korektně! Tady se dá najít úplně všechno. Jsou tu chudáci imigranti, prelátka-lesba, kterou představený kritizuje za příliš otevřený vztah (s imigrantkou), na přetřes přejde i sexuální obtěžování na pracovišti a objeví se idealistický politik zmítaný osobními problémy a čelící nevraživosti vedení strany. K tomu všemu je hlavní hrdinka těhotná, ale to bylo spíš dáno momentálním stavem herečky, protože to těhotenství tady není nijak zdůrazňované. Ale jinak celkem záhul a dámy mi snad prominou, ale podle mě se pod tohle všechno podepsal fakt, že to točila ženská. No ale i tak to byla docela našláplá zábava míchající policajtskou práci s tou špionskou a to všechno je celkem šikovně vpleteno do výše zmíněných společenských nešvarů. Hodně pomohl i casting. Carey Mulligan vystřihla parádní policajtku a celkem snadno se vymanila z těch nasládlých rolí a druhou hvězdou večera byla Jeany Spark, která si s přehledem poradila s rolí nevyrovnané vojandy. Doufám, že Kip Glaspie ještě nějaký prostor dostane. 75% ()

Reklama

terunka003 

všechny recenze uživatele

Britské, policejní, vyšetřovací, špionážní, propletené, uprchlické, převaděčské, dobré. Dobrá čtyřdílná britská kriminálka. Carey mám ráda, takže to byla jasná volba. Špatné to nebylo. Jen ten konec byl takový nijaký. Dost aktuální téma, přesně ukazující jací angličani jsou - vstřícní. Zahrané to bylo dobře, mělo to spád, hodně se zde míchaly osudy postav, zejména vojandy a pastýřky. Příjemné pokoukání. ..pizzu si teda pěkně dlouho neobjednám.. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Moc se mi líbilo pojetíí jakési normálnosti (žádné zbytečné honičky a akce) ve spojení s hlavní vyšetřovatelkou v podání Carey Mulligan. Hraje naprosto přirozeně, uvolněně a udělala na mě ze všech herců zdaleka největší dojem. Osobně bych seriál možná maličko zkrátil a vynechal nějakou dějovou linku, jinak nemám vážnějších výhrad. Velice příjemná záležitost. ()

zenit odpad!

všechny recenze uživatele

Všichni víme, nebo bychom alespoň měli, že BBC je televize, která miluje kvóty, a která nezaměstnává lidi podle jejich schopností, ale podle jejich pohlavních orgánů a jejich barvy kůže. Takže předpokládám, že když slyšeli pitch na tenhle seriál, všichni si navzájem zatleskali, pochválili se, jak moc jsou progresivní, a šup s tím na obrazovku: "Těhotná hlavní vyšetřovatelka, pro kterou není těhotenství překážkou a její černošský sidekick vyšetřují vraždu na černo pracujícího syrského uprchlíka, kde jediným svědkem je zfetovaná nelegální imigrantka a lesbička asijského původu, která policii zalže, aby se vyhnula deportaci, hledajíc podporu ve své upjaté a emočně nestabilní lesbické přítelkyni farářce, která naprosto chápe, že chudák holčina, prostě jen chce žít v Anglii." Ze seriálu jde cítit, že politická korektnost nebyla jen jedním z mnoha vlivů či inspirací při jeho psaní, ale hrála hlavní roli. Do této šablony byl po zaškrtnutí všech potřebných rasových a genderových políček pak zasazen příběh... Odpad! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Při natáčení v Londýně se kolemjdoucí žena pokusila nahlásit zločin hercům, kteří byli oblečeni jako policisté. (hansel97)
  • Natáčelo se v londýnských čtvrtích Bermondsey a Southowark. Sídlo Civil Aviation Authority v čtvrti Kingsway si v seriálu „zahrálo“ policejní stanici. V seriálu se ale objevila i známá Cambridge Street, Westminster nebo letiště Heathrow. (hansel97)

Reklama

Reklama