Reklama

Reklama

Poslední království - Série 3

(série)

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Zatímco Alfredův zdravotní stav se zhoršuje – a s tím padá i jeho sen o sjednocené Anglii – musí Uhtred na pobřeží Wessexu čelit zrádcům a novým nájezdníkům. (Netflix)

Recenze (36)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí sezónou Posledního království jsem si udělal opravdu radost. Na rozdíl od většiny jiných seriálů mám v tomto případě pocit, že je to s každou řadou o něco lepší. Třetí série si téměř celou dobu udržovala svižné tempo, parádní atmosféru, tvůrci vytvořili skvělé středověké prostředí plné intrik a manipulací, velmi dobře zvládli i bitevní scény a bylo znát, že proti první sezóně došlo k navýšení rozpočtu. Za mě velká spokojenost. ()

italka63 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uhtred je prostě válečník se svými klady a zápory, životními ztrátami a průšvihy, ale to, že vymete s královskou Výsostí chodbu, to je síla. A další malér...po shlédnutí třetí řady jsem navýsost spokojená. Scéna s nemocným králem byla perfektní, boje též. Zkrátka seriál o tom, že pro svoji čest si klidně natlučete hubu, i když cena je vysoká. ()

Reklama

Ratemus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborné, tohle bylo lepší než pořád dokola se v patosu a nudě topící Vikings...tady se toho děje požehnaně, přibývají sympatické postavy, děj na zvraty a někam směřuje a dokonce je i dojemný...u scény posledního rozhovoru Alfréda a Uthreda jsem ani nedýchal, to mělo takovou hloubku, dojemnou atmosféru až běda... výborné, nejlepší serie a rozhodně lepší než poslední dvě možná i tři série Vikings... PS Cnut je neskutečný sympaťák a Alfréd je výborný ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„KRÁL MUSÍ ROZHODNOUT, KOMU VĚŘÍ A KOHO SE ZBAVÍ. MUSÍ POCHOPIT MYŠLENKY SVÝCH NEPŘÁTEL I PŘÁTEL. MUSÍ POCHOPIT, ŽE PODSTATA ČLOVĚKA NELEŽÍ V ZEMI, KDE SE NARODIL, ALE V JEHO SRDCI...“ /// Alfréd umírá... boj o moc může začít! Dramatickej a historickej seriál s prvky fantasy... plnej intrik špinavejch Dánů. Sympatie se přelévaj z jedný strany na druhou, ovšem jdou vždycky s Uthredem Tenhle seriál je víc dramatickej než akční, ale s životy se tady neserou. Prostě středověk. S fajnovým hrdinou... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Užiju si oslepení bez umrtvení. 2.) Pochopím, proč je Anglie Anglií a ne Dánskem. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

III. séria sa celý čas zaoberá Alfredovým zhoršujúcim sa zdravotným stavom. Síce vie vyjsť do bitky, ale meč už drží len ťažko. Preto sa snaží preniesť na syna Edwarda toľko zodpovednosti, čo môže, ale on sa spočiatku javí len ako rozmaznaný fracek. Výhodu zlého zdravia kráľa Wessexu sa snažia využiť Dáni, ktorí útočia a snažia sa obrátiť stav vo svoj prospech. V prvej epizóde je nám predstavený Bloodhair, vikinský vodca, ktorý si pred bitkou natiera hlavu krvou obetovaného koňa. Robí tak aj na odporúčanie svojej partnerky = krutej čarodejnice, ktorá ho vidí víťaziť nad Alfredom. Karty im zamieša, ako inak, Uthred, ktorý čarodejnicu unáša a ona ho dokáže považovať za vojvodcu, za ktorým by šla, dokáže však ovládať jeho zdravie, ak on odporuje jej predstavám. Ragnar tu má jednu z dvoch najlepších scén vôbec, Athewold rovno dve top scény. Takto osobné to pre Uthreda bolo naposledy možno v prvej sérii. Rieši tu dokonca viac problémov simultánne a má tu s Alfredom asi najemočnejšiu scénu vôbec, a to pri čítaní svojej histórie. Tvorcovia pri krvavých aj iných osobných scénach nezabudli ani na výbornú dramatickú hudbu, čo a odrazilo aj na zvýšení kvality týchto scén. Toto je jednoznačne jedna z lepších sérií seriálu. Štvrtá bola pre mňa o čosi slabšia, keďže v tejto sérii zomrelo niekoľko podstatných postáv, ktorých charizma bola nenahraditeľná. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama