Poslední království - Série 3

(série)

Epizody(10)

Zatímco Alfredův zdravotní stav se zhoršuje – a s tím padá i jeho sen o sjednocené Anglii – musí Uhtred na pobřeží Wessexu čelit zrádcům a novým nájezdníkům. (Netflix)

Bobris

Pro mě v tuto chvíli asi nejlepší historický seriál, jaký sem kdy viděl a který vygradoval ve třetí řadě v něco neskutečně emocionálního. Malý seriál s velkým srdcem. ()

rashaverak

Po prvnim dile ktery byl temer cely o predstaveni novych postav bez posunu v deji, se konecne dostavila serie ktera pusobi celistve a ne rozdelena v puli na dva samostatne pribehy. A take se ve treti sezone konecne dostavily emoce a uz to neni jen o nekonecnem dobrozdruzstvi, at uz se jedna o rozhovor s Bridou nebo Alfredem. ()

Sefik

Nechápu, proč spousta diváků po celém netu nenávidí Skade. Je to výtečné a štiplavé koření, které vrací vyvařené vodě z 2. série zpět chuť. Kde se tato postava objeví, zastíní vše ostatní. ()

Illithune

Bylo vidět značné zlepšení mezi první a druhou sérií. Obával jsem se, že nám ve třetí sérii Netflix poskytne pěknou multikulti podívanou. Tak se naštěstí nestalo. Třetí série je opravdu skvělá. Atmosféra celého seriálu se stává temnější, Alfredův zdravotní stav se zhoršuje, Uhtred je prokletý, Dánové se shromažďují. Přichází spousta nových zajímavých postav a některé staré se vracejí (např. Storri). Začínáme dostávat mnohem více plot twistů, než v předchozích epizodách. Prostě je na co koukat a je na co se těšit. Těším se na pokračování. ()

Montcalm

Seriál si aj v tretej sérii drží kvalitu. Rýchle zvraty, intrigy, vcelku dobre zvládnuté bitky, už teraz sa teším na štvrtú sériu. Síce trošku ku koncu pre mňa strácala tretia séria dych, no posledný diel to napravil. ()

Scaevola

Třetí série zdařile pokračuje ve směru, který nastolilo předchozí pokračování, a oproti ostatním podobným příběhům se nijak nepokouší protahovat zdánlivě složité zápletky umělým nastavováním motivací. Právě tato poměrně přímočará důslednost je velice okouzlující. Navíc se fabule nezdráhá škrtnout i některé poměrně důležité postavy, prospěje-li to celkovému vyznění a spádu. Právě s odchodem jedné z hlavních postav nyní vyvstaly nové problémy a těším se, jak se do nich hejskovitý barbar opět zamotá. ()

JohnDiFool

V najlepšom treba skončiť, (zrejme) posledná séria absolútne bravúrna záležitosť. Filmovo zlepšenie od predchádzajúcich dvoch sérii, osudy všetkých postáv zaujímavé az do poslednej scény (ja som to vedel, ze to 'jednooky' schytá), úmrtia mnohých z nich prekvapili. Uthredov akcent mi bude chýbať ()

Larikazka

Vím, že Last Kingdom měl původně být jen výplní času, než výjdou Vikingové. Ovšem nyní je z The Last Kingdom plnohodnotný seriál. Propracované zvraty, nové postavy a příběhy, akce, emoce a Uthred se stal opravdovým hrdinou. Trošku jsem se bála, když seriál převzal Netflix, ale mé obavy se nenaplnily. Vznikl nový seriál, který s 3 řadou nabral opravdu spád. Konečně je dobře financován, a tak doufám, že přijde další série minimálně opět o 10 dílech. Těším se na další historické rubačky. "Destiny is all!" ()

Zaks

Aj keď som to po prvých dvoch nudných sezónach chcel už pomaly vzdať, som rád, že som tak neurobil. Konečne sa na oboch stranách pritvrdilo a hltal som doslova každý diel. Cez nadpozemskú Skade sa riadne posilnila aj mýtická linka. Netflix, na rozdiel od BBC, uchopil historickú látku lepšie a spravil z toho riadny biják, plný emócií, konečne nám na hrdinoch okolo Uthreda aj záleží a súcitíme spolu s nimi. Scéna medzi dvoma hlavnými postavami v paláci je neskutočná, dokonca aj nad bitkami. Asi som práve dopozeral najlepšiu sériu, toto bolo bez zaváhania za 5. ()

Pengs

Třetí série naprostá pecka. Intriky,zvraty,nečekaná úmrtí za jedna(respektive za 5*). Asi dlouho nezapomenu na rozhovor Alfreda a Uhtreda v předposledním díle. Těším se na další sérii. ()