54 hodin (TV seriál)

54 Hours

(festivalový název)

54 hodín

Krimi / Drama

Německo, 2018, 2 h 55 min (Minutáž: 86–89 min)

Banda zločineckých buranů unáší napříč Německem 80 let lidi na počkání a co je nejhorší banda policejních buranů se je (ne)pokouší zastavit.Určitě kvalitní depresivní podívaná!(13.4.2019)

Chirurgicky přesná rekonstrukce jedné skutečné bizarní bankovní loupeže z roku 1988, která se zvrhne v únos. Dva gauneři přepadnou banku, vezmou si rukojmí, poručí si auto a sním cestují po Německu až do Holandska a zpět, pronásledováni novináři, kterým dávají interview ( a někteří novináři jim radí proti policii ) a posílají požadavky, protože německá policie je naprosto neschopná, odpovědnost za zásah si přehazují jako horký brambor při každém překročení každého kraje a ještě se bojí zasáhnout silou. Gauneři mezitím mění auta včetně autobusu plném lidí. Chtěl jsem dát skvělé čtyři hvězdy, ale musím dát pět, protože ten závěr se mnou emocionálně zamával, zvláště když jsem si našel na youtube skutečný rozhovor s těmi gaunery a rukojmími, když si dávali poslední pauzu v centru Kolína https://www.youtube.com/watch?v=ruVIU-6je9o Brilatně odvyprávěné drama.(13.4.2019)

To teda jako Waw!! Za mě plný počet bodů. Na takovou sérii příkladů neschopnosti, diletantství a nekompetentnosti policie snad v Čechách nemají ani měšťáci. A pokud je to skutečně důsledně reálný příběh, tak smekám před německými tvůrci, kteří takovou věc natočili a bez bázně vrhli do světa. Velká míra sebereflexe. Navíc napětí až do konce.(13.4.2019)

My tady máme snad 12 století. Tak klobouk dolů co němčouři natočili. Opět Němci ukázali to dokáží natočit a neboj se sáhnout historie. Další pohled do německé historie., Tentokrát na téma Bankovní loupež 54 hodin. Je teda dost neuvěřitelné že támhle neschopná policie byla v 80 letech v Německu. Po filmu Baader Mainhof Komplex tady máme další film který který ukazuje smutnou historii Německa.(17.4.2019)

Neschopnost němčourů mě dokonale srala. A zůstala jim do dnešní doby.(13.4.2019)