Pes Max je právě v pubertě a kromě obvyklých potíží tohoto věku ho pronásledují noční můry o tom, že by se jednou mohl podobat svému otci. Situace je o to horší, když se o něj začíná zajímat spolužačka Roxana. Zatímco se jeho spolužáci chystají na večírek ke Stacey, aby mohli v přímém přenosu sledovat koncert jejich idolu, rockového zpěváka Megavolťáka, Goofy oznámí svému synovi, že pojedou tábořit k Jezeru osudu. Když se Maxovi nepodaří otci nápad rozmluvit, namluví spolužákům, že jedou do Los Angeles na Megavolťákův koncert, se kterým prý Goofy kdysi hrál. Po prvním neradostném dni napadne Maxe přemalovat dědečkovu mapu tak, aby je přivedla do Los Angeles. Goofy sice zanedlouho zjistí pravdu, ale nic neřekne. Čeká, jestli se syn přizná sám. Během nebezpečné cesty, kdy jejich auto skončí v peřejích, se Max s otcem konečně sblíží a prozradí mu, že lhal kvůli Roxaně. Goofy navrhne, aby tedy jeli na koncert do Los Angeles. Podaří se jim proniknout nejen na koncert, ale dokonce i na pódium? (TV Nova)

LuiCJ

Ako komédia to pôsobí výborne. Má to humor, disneyovské gagy a zábavné scény. Avšak aj tak vidno, že sa jedná o direct-to video. Niežeby Disney nerobil dobré direct-to video a televízne filmy, ale tu nejako nefunguje. Príbeh a celá tá romantická zápletka sa mi akosi nehodí do takéhoto filmu. Nech si to radšej nechajú Disneyho princezné. Všetko to dopĺňala nie až tak dokonalá animácia, ako pri iných Disneyho filmoch. Dosť ťažko sa zisťovalo či sú tie postavičky ľudia alebo zvieratá. To je asi najväčší problém filmu. Celá Goofyho a Maxova cesta bola však zábavná, našlo sa tu mnoho dobrých nápadov čo je celkom fajn. Film okrem toho dosť vystihuje 90. roky 20. storočia. Hlavne prostredím v akom sa odohráva a soundtrackom. Bill Farmer je na Goofyho ako stvorený a to dokázal aj v seriáli Mickey Mouse a ostatných filmoch s Goofym. V tomto animáku sa nachádza obrovské množstvo Easter Eggov, narážok a odkazov na iné Disneyho filmy a na 90. roky, takže je to raj pre hľadačov veľkonočných vajíčok. Veľmi ma potešilo cameo Mickeyho Mousea, ale nebudem spoilovať. Takže aj napriek nedokonalostiam, je to zábavný a veľmi milý film. ()

danielwanderer

Včera mi až tak zimomriavky po tele behali keď som po veľmi dolhom čase si len tak nostalgicky pustil videokazetu, ktorú som dostal ako šesť ročný na vianoce. Goofyho film, ktorý je možno viac film jeho syna Maxa, ktorý bol kedysi mojim idolom :). Príbeh mladého rebela, ktorý chce zapôsobiť na dievča menom Roxana a tak jej dosť škaredo zaklame, že cez prázdniny ide na koncert do L.A. (júú Powerline), namiesto toho aby povedal pravdu, že ide na prázdniny so svojim otcom. A tak začína bláznivá cesta cez Ameriku až do... Uff, ja ten film ešte stále poznám takmer naspamäť :). Moja srdcovka, prepáčte, že nadhodnocujem :). ()

LadyPig

Tenhle film je moje láska :D Viděla jsem ho kdysi, když vyšel na videokazetě. Takže pro mě velká nostalgie. No a Maxík je prostě nejlepší :)) ()

Scraffy

Jeden z najlepších filmov z univerza Mickey Mouse. Goofy je veľký šéf aj spoločne s jeho synom. Ja som sa pri filme skvelo bavil a niektoré scény mi zostanú navždy v pamäti. Krása! ()

ostravak30

Snana udělat animované postavičky přístupnější starším divákům pomocí problémů pubertálního syna a otce, který ho nechápe je jasná. Jenže bez ostatní postav animovaného světa do kterého Goofy patří a s trochu slabším příběhem i pouhou špetkou humoru se to dělá těžko. Tím spíše, když je zde další snaha a to o nějaké zajímavé písničky, ale znovu to naráží na neschopnost alespoň se pokusit o hitovku. Na druhé straně to není vyloženě špatné a možná, že společným sledováním pubertálního dítěte a rodiče obě skupiny rodiny něco pochopí. ()

Durdas

Pro mě je "Goofy na výletě" jeden z nejlepších a nejmilejších filmů mého dětství, který si rád pustím i teď. Je to podle mě hodně nedoceněný film a nevím, jestli k tomu přispívá právě postava Goofa. Je sice pravda, že ho zrovna nemusím, ale tady mi vůbec nevadí, ba právě naopak, bez Goofyho by film nebyl ono. Navíc jsou ve filmu pro mě nezapomenutelné písničky a scény. Takže pro mě je to jasných 5 hvězdiček. Mám tenhle film prostě rád. ;-) :-) ()

arbakel

Tomuto filmu mozno vycitat vela veci tak ako snad kazdemu programu pre deti, ale zaspominajte si ake to bolo, ked ste vy sami boli detmi... Ked som tento film ako fanusik serialu a vlastne kazdeho kresleneho filmu videl, nepovazoval som to za premrhany cas (mal som asi jedenast alebo dvanast)... A o tom to je, tento film je prednostne urceny detskemu divakovy. Je to film o rodicoch a ich dospievajucich detoch, prvych laskach, trapasoch... a samozrejme o MEGAVOLTAKOVI! :D ()

Mangus

Keď som bol menší a tento film práve dávali v kine, bol som na ňom s rodičmi. Scénu s polievkou som si zapamätal dodnes a napriek odstupu času, som si film opäť vychutnal a zaspomínal si. Aj keď dospelého diváka film veľmi nenadchne, musím dať 5, pretože spĺňa presne to, čo očakáva cieľová skupina, teda deti. 9/10 ()

uprchlice

Úžasné, vtipné, báječné, střeštěné. Nádherná pohádka od Walta Disneyho, která pobaví opravdu každého. Mám ráda Goofyho a tohle bylo zkrátka úžasné! :-) ()

poorek21

Moc hezká pohádka s krásnýma písničkama. Viděl jsem v dětství asi milionkrát a teď na to koukám i s dcerou, které se Goofy a především Max také moc líbí. ()