„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

krivkin

Ukradl jsi cestou do školy celý balík Ďábelského Pantera z trafiky paní Clarkové?-Jo!-Odpovídá se celou větou.-Jo, pane řediteli. :-) ()

Meow86

Ojedinělá kriminální komedie s komiksovými prvky, kde ze všech dveří vypadávají mrtvoly a kde se všichni shánějí po Hu-Hu koktejlu. RECEPT: 1 dcl rumu, 1 dcl žloutku, kvasnice, mentol, cayenský pepř, kyselina mravenčí. Podáváme pouze na vlastní nebezpečí! Vše už bylo řečeno. „Ručník končí!“ ()

Stanmi

Nesmělý učitel literatury a básník George Camel (Lubomír Lipský) z městečka Springtown se náhodou stane vlastníkem šeku na milion dolarů, ten však chtějí získat hned dva zločinecké gangy... Další spolupráce režíséra Oldřícha Lipského a scénáristy Miloše Macourka a další skvělá komedie nebo spíš parodie na americké komiksové kriminálky či gangsterky. O výtvarnou stránku filmu se, stejně jako u filmu Kdo chce zabít Jessii?, postaral Kája Saudek a celkové stylizaci snímku to jenom prospělo, kreslené reklamy, které provázejí celým filmem se opravdu povedly. Stejně jako prakticky u všech podobných komedí té doby je i zde velmi kvalitní herecké obsazení, kterému vévodí v titulní roli Lubomír Lipský, ale snímek také nabízí dostatek zajímavých a zábavných ženských postav, kterých se výborně zhostili Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová a Marie Rosůlková. Ale jak už jsem naznačil prakticky každá postava je skvěle zahráná hercem, který ji ztvárnil. "Čtyři vraždy stačí drahoušku" jsou tak dalším zábavným přírůstkem v žánru českých parodických komedií. ()

chucky

Skutečně asi nejlepší český film, nezapomenutelné hlášy. Ten film je prostě něco jako droga. Nikdy se neomrzí. ()

FrankieSS

Opět jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Tenhle snímek zpracovává tematiku, jaká je pro český film zcela neobvyklá. Perfekzním způsobem paroduje s nadsázkou americký zločin, mafiány, ... O něco podobného se možná pokoušel i Mazaný Filip, ale když srovnám výsledné počiny obou filmu, tak u Filipa se to nějak nepodařilo, zatímco u ČVS,D se to povedlo na jedničku. Film má spád, akci, perfektní postavy a herce v čele s Lubomírem Lipským, ale jvíce mě zaujal mafián Josef Kemr nebo vyšetřovatel František Filipovský, který touto rolí hodně připomínal své výkony z dabingu Luis De Funese. Ale každý herec, i když měl roli malou, hrál skvěle. Kde jsou ty doby kvalitních herců. Teď až na malé výjimky hrají v mladší generaci samí paumělci, kteří starším hercům nesahají ani po kotníky. Škoda, pokud se takhle bude vyvíjet český film, tak asi dobře neskončí. Zřejmě by se mladí filmaři neměli distancovat od těchto „komunistických“ filmů a nesnažit se o novou vlnu, která chce být supernezávislá a taky „poloamatérská“. Ještě že nám zůstaly socialistické komedie, aspoň se při nich dalo zasmát inteligentnímu humoru .... ()

E.T.Martin

"Ku kukuřice?" "Hra hranostaj?" Skvělý případ filmu, který můžete vidět stokrát a pokaždé se pobavíte, případně pokaždé v něm najdete něco nového. Navíc je tahle "parodie" dělaná s úžasnou láskou, o čemž svědčí spousta vychytaných detailů. ()

cici24

Takhle má vypadat pořádný filmový komiks...velmi vtipná a zajímavá komedie..."je to fifty fifty"..."šéfe, on se vám posmívá":-))) ()

The_God

Zajímavá česká krimi komedie (částečně spojená s komixem). Nezapomenutelné věci jako Hu-Hu coctail, mrtvola za každými dveřmi, mladá Bohdalová, šišlavej Kemr a další jsou tímto filmem doslova prošpikovány. Stejně tak českým humorem, který nenahradíte ničím na světě. Na 5 hvězd to není, ale na 4 ano a zaslouženě. ()

Pjotrik

Podle mě tento film patří do TOP trojky českých komedií. Skvělá zábava plná hlášek a podivných individuí. Líbí se mi jak Lubomír Lipský celým tím cirkusem jen tak v poklidu proplouvá a nechává ostatní, aby nás bavili. Oblíbéné scénky - nadpozemská kapela z Mitchega, šišlavý Kemr podávající inzerát, rozhovor gaunerů před pitvou. 100% ()

Evbad

Bezchybná parodie, výborné herecké výkony a nezapomenutelné hlášky, které zlidověly. Není co řešit - 5/5. ()

p.a.douch

Musím říci, že tento film mě bavil dokonce víc, než kniha na jejíž základě vznikl (Mrtvým vstup zakázán od Nenada Brixyho). Jako vždy, u režiséra Lipského, skvělé obsazení elitou komediálního herectví té doby u nás. Perfektní spojení filmu s komiksovými kresbami Káji Saudka. Celkově u mě spokojenost a 85 %. ()

Foplik

Naprosto skvělá česká komedie, která obstojí v celosvětovém měřítku! Skvělé herecké výkony - Lubomír Lipský, Iva Janžurová a paní Rosůlková se mi zde líbí nejvíc!!! Za zmínku stojí i herec Hlinomaz, který se zhostil role opilce jménem Gogo. Hodnotím kladně i vcelku propracovanou zápletku na námět knihy a zcela jistě i výborné hlášky! Jediné negativum je, že se mi komedie líbila natolik, že ji znám skoro až nazpaměť - takže už se člověk trochu méně směje :) ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let