Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Basketak8

Tato výborná parodie je nadčasová a divák se může na tento film podívat i v daleké budoucnosti a jistě si i v tuto dobu najde příznivce. Skvělá režie, skvělí herci... Tento film by neměl chybět v žádné filmotéce! 10/10 ()

GlaDOS

Zábavné, skvělé, bezchybné. Nadčasová parodie, co stářím pouze zraje. Tohle by se mělo pouštět povinně dětem na základkách. ()

Niki3

Špičková záležitost, na kterou se dá dívat pořád dokola. Vynikající písničky, skvělá nadsázka..prostě film bez chyby!!! ()

Peregrina

"Limonádový.....Joe....víte, jak jste hloupý? Nevím.....Tak já vám to povím....." neboli stařeček čtoucí vzkaz od Horáce Hogofogo přilípnutý na jeho zádech. "Noci jsou chladné? Cože? NOCI JSOU CHLADNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ????????? aha, jojojo, jsou.......tak to abych si vzal teplé prádlo..." "Představím vám své společníky.Toto je Pancho Kid a toto Coyote Kid." "Kašlu vám na vaše kydy!!!" "Dovolte pane, já vás převedu..." "Jedeš, spratku!!!!! Herodesa na tebe!!!" :D ()

m13l

Nemôžem nič napísať lebo sa stále (už asi 30ty krát) smejem... Najhoršie na tomto filme je, že si ho nikto okrem Čechov a Slovákov nemôže užiť... Tento film je totiž nepreložiteľný... ()

Vaso

Protože miluji westerny, tak tato klasika, s fantastickým obsazením a vynikajícím timingem, kde snad každý detail je třikrát zkontrolovaný, aby to prostě "sedělo", se nedá hodnotit jinak. Vlastně dá, ale šestou hvězdičku se mi nějak nepodařilo přimalovat :-) ()

burg

Tomuhle filmu jsem prostě nikdy nepřišel na chuť. Dvě hvězdičky za Miloše Kopeckého a pár světlejších chvil. Ale ten zbytek je těžký podprůměr - od naprosto debilního barevného virážování, přes dialogy, až po samotného Joa. Bože jak já ho nesnáším! ()

pianista123

Film má pro mě zejména nostalgický význam, jelikož jsem jej v dětství sledoval prakticky každý den. Když jsem ho zase po dlouhé době viděl, trochu mě překvapilo, o co v něm vlastně jde, a že Joe je vlastně docela hajzlík. Nicméně film miluji už jen kvůli jeho "anglické" písničce ("Sou fááár tu jú áj méj,... ") a jeho geniálním dialogům. ()

lomax

"Mučeníčko, to je moje potěšeníčko." Stejně jako tento film - westernová parodie, která potěší a pobaví vždy. ()

Tuttovka

Je velmi těžké vybrat, který z filmů Oldřicha Lipského, v kterých hraje záporného hrdinu Miloš Kopecký je nejlepší. Jeho grandiózní vystoupení dokážou člověka zbavit slov. Pokud je někdo neviděl připravil se zřejmě o velmi podstatný kus naší kinematografie. Nyní však pojďme k filmu. Jeho příběh je originální zvěčňuje jak tvrdý marketingový boj stejně, tak nezištnou lásku žen. Člověk velmi mile překvapí zpívané scény, které většinou já v ostatních filmech podobného ražení přetáčím. Dobré je také to, že filmař si uvědomuje svou technickou omezenost. To je nejlépe vidět v nejzajímavější bojové scéně všech dob, kdy Miloš Kopecký alias Hogo Fogo chce ošálit mladou hrdinku pro to, aby ukojil své nejnižší pudy. Film doprovází výtečná hudba. Mistrně napsané dialogy velmi dobře korespondují se skvěle zahranými charaktery. Možná bych film nazval hrdinským satirickým eposem, kdyby Kolaloka nebyla břečka a včera jsem si necvaknul étheru. 90% ()

JARDAHONDA

Legendární film režiséra O. Lipského byl natočen podle románu a divadelní hry J. Brdečky, které byly parodií na rodokapsovou literaturu. Ušlechtilý kovboj s přesnými kolty, dobrodružný děj, elegantní jiskřivost, tvrdý humor a skvělé herecké obsazení - to vše nabízí tento kultovní snímek. ()

Kosir

Bídák nebo hrdina, hlavně že jsme rodina. Prostě naše - česká - kovbojka. Tohle by jinde nenatočili. ()

bertrand

Miloš Kopecký trumfuje Tarantinův štrůdl stylovým típnutím cigára o prostříleného Joea. Brdečka ani Lipský už svůj první majstrštyk nikdy nepřekonali. ()

Regeindy

Vedle Žhavých výstřelů, Bláznivých střel nebo Shreka, má Limonádový Joe - klenot Československé kinematografie, svoje místo jako jedna z nejlepších světových parodií všech dob. Navíc Olga Schoberová s Květou Fialovou strčí do kapsy kdejakou Angelínu, Kieru, nebo Scarlet. Talentovaný umělci se smyslem pro humor dokázali vytvořit dokonalé nadčasové dílo. A to ještě šetřím chválou! ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi