Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Rodriguez

Komedie století? To bych se musel asi bacit. Vždyť to zase tak převratné dílo není. Jeden tupec to tady vyhlásí a hnedle se k němu chytnou další a táhnou za ocásek. Ano, vtipné to je, herecké hvězdy tam jsou, děj je sice slabší, ale to je vše. 50% ()

joker.george

Ulítlý a bláznivý ( v tom dobrém slova smyslu ) western po česku s nezapomenutelnými a dnes už vžitými hláškami. Ještě musím vyzdvihnout humor, obraz, hudbu a v neposlední řadě herce s jejich výkony. Jako jediné mínus bych vytknul překombinované finále, které mi z filmu trochu pokazilo dojem. ()

Streeper

Jeden z nejlepších českých komediálních muzikálů, který byl kdy natočený. Můj táta a já si tenhle film nikdy nenecháme ujít. Nejde jen o skvělé a chytlavé písně, ale hlavně o herecké výkony a hlášky, které jsou naprosto nesmrtelné. K tomuhle filmu opravdu nemám co vytknout. ()

Trainspotter

Unikátní komedie z dílny Oldřicha Lipského, která s dodetailu propracováným příběhem a prostředím dokonale paroduje klasická westernová klišé. Vynikající herecké obsazení, originální hlášky, chytlavá hudba a pravé úsměvné situace nezaměnitelného českého původu. U nás sice tento film nevyvolal takový ohlas jako v zámoří, ale i tak se řadí k českým perlám. AR: 2,35:1 - CinemaScope ()

tomtomtoma

Tak toto je vynikající zábavný orgasmus. Nádherná westernová parodie, která baví každým okamžikem, každým záběrem. Parodie o ochránci slabých a nevinných dívek, který pracuje jako agent kolalokovy limonády a baví se ponižováním lumpů. Spory s nimi nebere osobně: "život je boj" a "někdo má rád vdolky, jiný holky". Spíše jde o to, jestli Ve Stetson City převáží vliv Kolalokovy limonády, či Triger's whiskey, z jejichž souboje pak vznikne whiskola. Zase herecký koncert Miloše Kopeckého v roli zloducha Horáce Badmana alias Hogo Fogo, který se neštítí žádné podlosti. Notabene když do sporu mezi Horáce a mezi superkovboje Limonádového Joa (Karel Fiala) jde také o ženu nevinnou a ještě neposkvrněnou Winnifred Goodman (Olga Schoberová). Horác se jí chce zmocnit, Joe ji chrání. Nakonec Joe zjišťuje, že je to jeho dávno ztracený bratr, stejně jako majitel Triger's whiskey saloonu Dough Badman (Rudolf Deyl) a jeho favoritka, zpěvačka Tornado Lou (Květa Fialová), zvaná Arizonská pšnice. Neboť: "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina" jak řekl pak Kolalok. Herci, z nichž stojí ještě za zmínku dobrácký otec Winnifred a člen spolku Arizonské obrody Ezra Goddman (Bohuš Záhorský) a Doughův nejnebezpečnější pistolník Grimpo (Josef Hlinomaz). Je to nádherně hravá parodie na westernová dramata, kde si všichni svoje role užíli. Úchvatné. ()

C0r0ner

Asi nejklasičtější česká taškařice, dělající si srandu ze všech westernů, které do té doby byly natočené. Zápletka a rozuzlení klasicky trapné, nicméně o to tady taky šlo a tak je to v pořádku. K tomu pár dnes už legendárních písniček, který zná snad každý Čech. 90% ()

MarekT

Sice to není on, mého srdce šampión (tím je Happy end, který považuji jednak za nejlepší snímek Oldřicha Lipského a předveším za nejlepší českou komedii vůbec), i přesto se však jedná o geniální parodii, promyšlenou do posledního detailu - pobaví tak nejen "vážné" repliky parodující běžné westernové dialogy, ale také anglické nápisy v pozadí, kterým se ovšem dříve nedostalo pochopení (moje tvrzení mi jen podporuje fakt, že se nikdo v komentářích nezmínil o těchto skrytých vtípcích). De facto jediný, kdo tenhle bonus docenil, byl Henry Fonda, který, jak se všeobecně ví, PRÁVĚ PROTO prohlásil tuto komedii za svoji nejoblíbenější (a v jeho šlépějích kráčel i syn Peter, kterému se film líbil také). Henry, který má stejně modré oči jako já, tak u mě stoupl více na ceně. Ovšem také není bez zajímavosti, že hvězda Dvanácti rozhněvaných mužů ani nevěděla, že ve filmu hrají čeští herci. Ti jsou mimochodem ve svých rolí přesní, zaplaťpánbůh, že tehdy neexistoval "hvězdný systém" jako na Západě. Takhle aspoň vyniknou vedle Kopeckého, Fialy a spol. i ty méně podstatné štěky, například Vladimír Menšík coby barman. Film samotný za pět hvězd a s nadsázkou asi nejlepší western, co jsem kdy viděl. 100% ()

gabin(a)

Jeden z mých, a myslím, že nejen mých, nejoblíbenějších filmů. Nevešel se do Top 10, jako ostatně mnoho dalších. Parodie par excellence, radši mám jen Vraždu na večeři. Jedna vychytávka za druhou, film nemá chybu! ()

Martrix

Nadčasové instruktážní video pro studenty marketingu. Co věta, to reklamní slogan. Tolik satiry a nadhledu v jednom filmu, to je i na Lipského opravdu brutální porce. ()

PavelVanekArt

Nemám ponětí proč to každého tak baví. Přijde mi to strašně stupidní a otravné, hlavně ta změna filtrů. Herci to drží nad odpadem. Zkusím se na to podívat ještě pod vlivem drog. ()

mmmxzzz

Arach.No * Jeden z njepřeceňovanějších českých filmů. Fiala je strašnej, humor se mě naprosto netýká, navíc v úvodních 23 minutách se nic neděje a po skončení zjistíte, že Limonádový Joe se vzal dvojitou porci Kolalokovy limonady misto pribehu. Jedna hvezdicka za dobrýho Kopeckýho, který bohužel hraje debilní postavu a za písničku Whisky.. ----------------------------- Elmo.bubák ** Já na tom nic tak úžasnýho nevidim :-( ()

laik_60

Tak tento film v mojej mladosti napĺňal sály nielen dedinských kín (v tom čase bývali kiná aj v malých obciach) a to keď sme na to šli (niektorí aj na dve predstavenia v jeden deň po sebe) sme spočiatku vôbec nebrali ako paródiu na western. Squely výkon Hoga Foga – Kopeckého. Keď spievala Simonová tak každý sme sa cítili „mého srdce šampión“. Svorne sme hundrali na Schoberku lebo sa šepkalo , že dolieza za Kinským – vtedy známym hercom. Skrátka vydarená česká paródia amerických westernov. Plná vzruchu akcii a takej „letno - pieskovej farebnosti“. Bez nadsádzky dávam 5b. ()

Šimpy

Může mi prosím, někdo vysvětlit, proč na fdb i imdb je všude psána Stella Zázvorková? V roli Matičky (potažmo Mother), už několikrát jsem jí tam hledal. Jediná scéna, kdy myslím, že slyším její hlas je při písničce Whiskey, to je moje gusto. Jako by se snažila těsně u mikrofonu kamery přezpívat Simonovou (Fialovou). Jinak Zázvorková hrála roli Tornado Lou na divadle, s tím nemám problém. ()

FrankSusta

Jako co o tomhle říct? Čirá esence parodií. Dokonale přehrávající nepřehrávající herci (s naprosto úžasným Milošem Kopeckým alias Hogo Fogo (ale zbytek je taky naprosto dokonalej)). Nahláškovaná, kultovnější než Pulp Fiction, ke všemu dobře udělaná podívaná, kterou můžu vidět kdykoliv znovu. Tohle už bohužel nemůže nikdy vzniknout - na druhou stranu, možná že i právě proto se jedná o mistrovské dílo. Dal bych sem ještě na konec nějaký citát, ale z tý hromady netuším jaký. Prostě co říct víc...? Miluji to. ()

tomeek

Herecký koncert z pera pana Brdečky pod taktovkou pana Lipského. Úžasné, skvělé, co věta - to perla. Geniální film, který nemá chybu. "Super-cloumáka!!! ()

otík

Vše je zbytečné psáti k této české nesmrtelné klasice. Jeden z nejlepších českých filmů všech dob je dokonalý po všech stránkách počínaje kamerou, režií, hudbou, herci, lokacemi, kulisami, hláškami a konče třeba kaskadéry. Prostě naprostá špička, která se i dnes prodává do světa. A to jsem ještě nezmínil úžasnou scénu střelby Hogofoga s Joem, která jakoby zvěstovala dobu Matrixů a moderních stříleček. A ještě zmíním neskutečnou hlášku - "Ubohé děcko, odpouštím vám všecko." ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi