Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (Cinemart)

Olík

Upřímně se hned ze startu přiznám, že jsem čekal mnohem méně. Dost možná pod vlivem, dle mého názoru, spřízněného Detektiva Pikachu, který zůstal daleko za svým očekáváním, každopádně Sonic docela jede (no, spíš běží). Hravá rodinná zábava, která má spád, vtip, akci. Navíc, když něco začne drhnout, tak se může opřít o herecké sloupy v podobě Jamese Marsdena a Jima Carreyho. Ježek Sonic si určitě nevyběhá status filmové legendy (na rozdíl od té herní), každopádně svojí misi splnil bez sebemenších problémů. ()

aslavey

Kdo by to byl řekl, že Jim Carrey utáhne ještě dnes celej film. A už vůbec ne, když není hlavním hrdinou. A stalo se. Nakonec se nejedná o film o Sonicovi, kterej je celkem sympoš a už vůbec ne o Marsdenovi. Ale o smutným příběhu geniálního padoucha se spoustou technických vychytávek bojujícímu proti mimozemskýmu stvoření. Akorát místo mimoňů má jednoho černocha. Zlatí mimoni. Prostě taková ta rodinná slátanina, která neurazí a nenadchne. Ale prostě Carrey. ()

GMVajgl

Tenhle film se proslavil tím, že tvůrci vyslyšeli kritické ohlasy fanoušků při vydání prvního traileru a upravili finální podobu animovaného ježka. To by snad mělo být běžné ne? Ale mohli bychom si ujasnit kromě vzhledu i Sonicovy schopnosti? Protože v úvodní scéně běží Sonic městem a vyběhne mrakodrap nahoru a dolů. Později potřebuje pomoc od svých lidských kamarádů, aby se dostal výtahem ke svým kouzelným kruhům na vrchol mrakodrapu. Nebo v jedné scéně během pár vteřin uběhne ze státu Montana k pacifickému oceánu a zpět, což je přinejmenším 1000 km. Ve finální honičce pak horko těžko uniká záporákovi v jeho určitě mnohem pomalejší sci-fi stíhačce. Další problém je slabý scénář s trapnými emoce ždímajícími scénami. Mezi nudnými a nevýraznými klaďasy naprosto exceluje Jim Carrey, který s tím málem prostoru, který dostal, hravě vykouzlil šarmantního a ujetého záporáka. Podobně jako ve filmu "The Incredible Burt Wonderstone" nebo "Řada nešťastných příhod". Jim Carried the whole movie. ()

helloween93

Sympatický projekt, po prvním traileru fanoušci brutálně kritizovali vzhled Sonica a žádali o jeho rework, studio Paramount fandům vyhovělo a předělali Sonicův vzhled, zejména zvětšili jeho oči a udělali modrého ježuru víc cute. Fanoušci to tvůrcům oplatili a film v kinech navštěvovali a dvojka by snad měla vzniknout. A jaký film vlastně je? Lepší než nedávný Pikachu a zatím nejlepší film based on videogame. Je tam vtip, chemie mezi ústřední dvojicí, akce, prostě rodinná pohodovka. A jaké je po letech vidět Jima Carreyho, navíc v roli záporáka Dr. Robotnika? Cool. Tentokrát to kasovně Paramountu vyšlo, a to i přesto, že filmu přistřihl křídla Covid, kdy se zavřeli kina v době, kdy jimi Sonic prolétal. 4* ()

Ema57

Ježek Sonic umí své modré bodliny pěkně rozvlnit, a když dostane od malé kamarádky fungl nové tenisky, nikdo mu nestačí, ani zloun Robotnik s doktorským titulem. Šerif Tom, kterému zubař říká Tim nebo naopak má skvěle udělaný chrup, proto asi ta narážka na zubaře, takže pojídá Donuty a zubí se na svou manželku, která má asi stejného zubaře a zuby bílé jako sníh. Ale je to bezva policajt a Sonica si oblíbí. Kouzelné zlaté kroužky, které umožňují přesun kamkoliv, ničící drony, které všechno vyčmuchají a jiskření - to jsou rekvizity, z nichž ta největší jiskra je nakonec, samozřejmě, jiskra přátelství. Dobro zvítězilo nad Jimem Carreym a ten ať se jde vyšutřit do houbičkového světa. ()

geek.ondra

Pohodová zábava pro celou rodinu s božím Carreym navrch. Nic víc ale takhle přízemní mainstream jednou za čas neuškodí. 6/10 ()

RoneXxXD

Filmy podle her jsou neskutečný hovadiny,jediný,ale opravdu jediný film podle hry,který se mi líbil byl Princ Z Perise:Písky Času kde hrál prince pán jehož příjmení je těžké vyslovit. Vše ostatní co mezitím vyšlo ať už Tomb Raider (v tý době se sexy kostí jménem Angelina Jolie,bohužel pro dnešek je to doslova kost bez toho "sexy"..) starej nebo novej díl či nedej bože Resident Evil,byly prostě nehorázné hovadiny. Lepší kousky byly maximálně Pikachu a World Of Warcraft. A teď vyšel Sonic..film,který měl animaci postav za kterou by se nestyděl mít ve filmu ani Stephen King. Naštěstí tento strašidelný vzhled na jekot nás fanoušků vyslyšeli a opravili to..sice pak zkrachovalo to animátorské studio jenž to dělalo,ale koho to štve. Což díky tomuto kroku za poslech diváků,film měl peněžní úspěch a dopadl líp než loňský Pikachu s bohem jménem Ryan Reynolds. Film jako takový,je úsměvný. Humor je zde prostě fajn..zápletka klasická,nijak složitá..musíte prostě počítat s tím,že uvidíte rodinný film,který ovšem má také co nabídnout i dospělému divákovi. Reference jsou zde skvostně udělané. Herecké výkony jsou jinak průměrné,žádného Leona DiCapria tam nečekejte a Pitta taky ne,leda by byl neviditelnej. Ovšem co je tedy to nejlepší na tomto filmu ? JIM CARREY. Upřímně,celej film si ukradl on sám pro sebe...a hlavně zase dělá ty jeho legendární blbosti co jsme jako děcka snad každý zbožňovali. Krásně se na to kouká a netrpělivě čekáte kdy se zase objeví. Verdikt: Pokud nejste fanouškem Sonica,zcela nevadí,už jen kvůli Jimovi se na to stojí podívat. Vcelku to nedopadlo vůbec zle a je to fakt super film podle hry...pro mě asi druhé nebo třetí místo pro tuto kategorii filmu podle her dle kvality.. 75% ()

Kingjiri

Průšvih jsem rozhodně nečekal, ale nakonec jsem nečekaně nad míru spokojenej. Snad až na Jima Carreyho, kterej ztvárnil solidního záporáka, ale bez těch pár zbytečně pitvořících se výstupů moh být mnohem lepší. Jinak bych vůbec nic neměnil. Zábavy je dost, potěší množství popkulturních odkazů, vtípků nebo dvojsmyslnejch dialogů, který si může každá věková skupina diváků vyložit po svym. Akce nebo vizuál vzhledem k poměrně skromnýmu rozpočtu neurazej. Musim taky ocenit scénáristy za postavu ježka Sonica, kterej zvládá být zároveň roztomilej hrdina pro děti a cool Tomův parťák pro odrostlejší publikum. Pěkně vyváženej mix zábavy, akce a humoru pro celou rodinu, přičemž tenhle výsledek potěší o to víc, že se ho podařilo dosáhnout v prokletym žánru filmovejch adaptací video her. ()

Johny M.

Sonic mě v dětství nějak minul, prvně jsem ho zaregistroval až kolem kauzy 'přeanimování' aktuálního filmu s podezřením, že to bude pěkná blbost. A ejhle, nebyla. Snímek mě bavil a po letech opět i Carrey ve 'svý roli'. Jen 2 věci: původní verze Sonica před přeanimováním byla daleko lepší a proč je to ježek, když ježka absolutně nepřipomíná? ()

darkreider

Jim Carrey is back bejby! A je to najlepší dôvod prečo to vidieť. Soník by bol bez jeho charizma inak celkom priemerná adaptácia. Musí sa ale nechať, že po vlne nevôle a hnevu na prvotnú podobu ježka sa štúdio heclo a doručilo presne to, čo fanúšik chce vidieť, takže klobúk dole. Ťažko povedať, či sa im tá obrovská postprodukčná investícia vráti, ale ako gesto dobrej vôle je to parádne a ja ako divák som spokojný. No ale späť k Jimovi. Tak rád som sa vrátil do času kedy Ace Ventura kopal do balíka ako poštár a potvoril sa pri každej príležitosti. Jim toto vie a tento film mu zase raz otvoril cestu k tomu byť sám sebou. Bez výčitiek môžem odporučiť komukoľvek, kto chápe, že je to rozprávka. ()

Torgal

Obdivuhodný príklad toho, ako sa dá arkádová plošinovka pretaviť do zábavného filmu pre celú rodinu a pritom nestratiť svoju identitu. V rámci cieľovky tu všetko funguje ako namazaný stroj - sympatický hrdinovia, šibnutý záporák (Jim Carrey sa do toho vložil ako v Aceovi Venturovi) a množstvo viac či menej vtipných momentov a popkultúrnych odkazov. Príbehový oblúk síce originalitou nehýri a vsádza na osvedčené dejové ťahy, no o to lepšie je stráviteľný pre každého. 7/10 PS: Sonicov facelift po zhejtovaní prvého traileru sa vážne vydaril, nechcem si radšej ani predstavovať ako by film dopadol bez neho. ()

Davidkkk

Jo, Sonic je fakt strašně debilní, ale uznávám, že jsem čekal mnohem větší odpad. Nakonec je z toho hodně zapomenutelná dětská blbina, která rodiče pravděpodobně utrápí k smrti a děti se budou božsky bavit. Superrychlý ježek Sonic je totiž sympaťák a podobně je na tom i jeho parťák, z něhož jsem měl zprvu obavy, že bude spíše jakousi karikaturou. Vychválit na druhou stranu nemůžu postavu Robotnika. Jim Carrey se sice snaží a roli bláznivého záporáka si neskutečně užívá, jenže je to jedním slovem CRINGE. Je vidět, že do toho byla investována spousta peněz. Vypadá to slušně, vybuchuje to a v plné kráse se ukáže snad celé spektrum barev, tudíž děti budou nadšené. Sonic dle mě představuje, ačkoliv se jedná o nejúspěšnější videoherní adaptaci všech dob, dosti zbytečný film. Děj je dle očekávaní nenápaditý a během sledování jsem si jen odškrtával všechny klišé, které jsem očekával, že přijdou - a taky že přišly. Občas to skvěle hláškuje a podtrženo sečteno to působí spíše příjemně, než bolestivě. Na dvojku se netěším, ale tomuhle dávám nejspíš palec nahoru. ()

Hpatrik

Celkem zábavná jednohubka se zábavným Sonicem a ještě zábavnějším záporákem v roli Jima Carrey, který to celé pozdvihuje o třídu výš. Jinak ale veskrze průměrná rodinná zábava, která vůbec ničím nepřekvapí. ()

tomik99

Jako malý jsem hrál hru se Sonicem na PC a na GameBoyi, kdy šlo o takovou tu klasickou skákačku, která dokázala zabavit na hodinu č idvě. Obecně nevím, zda by se tyto docela bezduché hry měly zfilmovat, ale nic s tím stejně neuděláme. „Ježek Sonic“ ničím nepřekvapil, na druhou stranu ani nezklamal. Pěkný rodinný film, který uteče jako voda, a místy i zabaví stejně jako hra. James Marsden byl výborný, Jim Carey, jak u něj bývá zvykem, šíleně přehrával. Vlastně celkově celý záporák je šíleně hloupý a fádní. Nejzábavnější na celém filmu je bezesporu bucket list zhruba v polovině filmu. Pro děti fajn, pro dospělého diváka už o dost horší, ale zase to není žádný průšvih. Ve filmu ale není nic, co bychom už stokrát neviděli (stejnou formou) někde jinde. ()

chrispe

Popravdě už jen ten plakát mě odrazoval od podívání, protože přímo řve, že to bude kokotina. Ale jak už to tak bývá, já míním, děti mění. A nebylo to tak zlý, jak jsem předpokládala a jsem ráda především za Jima :D Ani nevím přesně proč. ()

JamesConnorG

Slušná rodinná jízda, která pobaví všechny věkový diváky. Film je skvěle ztvárněnou herní adaptaci a fanoušci Sonica můžou jen jásan a oddechnout si, že to dopadlo naštěstí na jedničku! 80% ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)