Hrdinou je bývalý policista John Hatcher, specialista na boj s překupníky narkotik, znechucený životem i svou prací, plnou brutality a smrti. Od jeho úmyslu skončit s marným zápasem proti zlu, jej neodvrátí ani jeho šéf, ani pokusy překupníků vnutit mladým dívkám drogy, jichž je svědkem. Záhy se však zaplete do války gangů mezi jamajskými a kolumbijskými překupníky a on i jeho rodina se stávají terčem útoků jamajských gangsterů. John se musí rozhodnout a jeho rozhodnutím je boj. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Na Seagalovi se mi vždycky líbila jeho technika při rvačkách se moc nevysilovat, do protivníka moc nebušit, spíše ho samotného omlátit o všechno okolo. Příběh a provedení zcela poplatné své době, takže sice trošku klišé, ale paráda. I na lámání rukou dojde, k tomu souboje s meči, spousta rastamanů. Parádní Seagalovka. ()

SOLOM.

Společně s Přepadením v Pacifiku jde asi o nejlepší film se Seagalem. Nekompromisní mlátička všech kdo se mu postaví do cesty – přesně tohle jsem na něm vždycky miloval. Nechybí pořádné „masakry“, Jamajčani se taky s ničím moc neserou a atmosféra měla správnou jiskru téměř po celou dobu svého trvání. To praskání kostí a údů prostě nikdy neomrzí… ()

ARI50

Bude to patřit mezi jeho lepší kousky protože jsou fakt film na bodu mrazu a pak takové celkem potěší nečekaně. ()

matestlust

Výborná Seagalovka z konce osmdesátých let. Steven zde předvádí přesně to umění, které mám od něj nejraději. Protivníky jsou mu tentokrát členové jamajského voodoo a zároveň dielaři drog. Převeliká škoda, že kvalitní béčka tohoto typu se už tolik netočí a že Steven už také není to co býval... ()

Bauer

Do tohoto filmu jsem vkládal velké naděje. Přeci jen rok 1990. Doba, kdy filmy se Seagalem stály za to. Jenže tento film nestal za nic. Kde nic, tu nic! Hubený Steven Seagal hraje dobře, předvádí velice dobré bojové umění a tyto role tvrdých policajtů mu vyloženě sednou. Taky bych nesměl zapomenout na jeho hlášky, které mně bavili. Výborně mu sekunduje Keith David, jehož mám rád. Příběh je docela dobrý, ale co nemůžu překousnout, tak jsou ti jamajčani. Dobře, že jde o válku jamajských gangů a kolumbijských gangů, to by se ještě dalo překousnout. Navíc v dnešní době je to i reálné. Jen nemůžu prostě překousnout ty wodoo hovadiny, magii a jiné tyto blbosti. Navíc ten hlavní jamajský padouch co "mluvit", jak idiot mně neuvěřitelně vadil a působil na mně směšně. A vrcholem všeho je příšerný konec. Velké zklamání a rozhodně to nechci už nikdy vidět. ()

JASON_X

Perla akčních béček a moje určitě nejoblíbenější seagalovka. Z těch dávno zašlých blahých časů, kdy se Mistr ještě tolik netvářil jako mistr světa všeho a ve všem a zástupce Boha na Zemi. Ale lámání kostí mu už jde perfektně! A taky tenhle skvostnej kousek není jenom o Seagalovi. Skvělej je i jeho černej kámoš (vlastně pak už dva černí kámoši), skvělí jsou i všichni dredovatí jamajští opičáci se svou srandovní jamgličtinou a úplně ze všech nejskvělejší je jejich kápo Screwface se zelenýma kukadlama, čaroděj vúdú a obchodník kokešem velejemným. Tak tahle figura se fakt zatraceně povedla. Dodnes si vzpomínám na můj premiérový údiv doprovázený jemným metafyzickým zamrazením, když se jeho živá hlava objevila vedle jeho uříznutý mrtvý hlavy. Ovšem následný Stevenův zákrok "palce do vočiček - páteř přes koleno" už nerozdejchal. "Doufám, že nebyli trojčata". Dokonalá závěrečná scéna. A jako bonus parádní reggae pecka John Crow, kterou teď jedu už asi po pátý ve smyčce při psaní tohohle komentu. ()

Shaqualyck

Dnes už je ze Stevena spíš 'Muž s cejchou smrti', ale tehdy... těch vykloubených končetin, ty fronty na hodiny aikida, ty ošoupané VHSky a poslintané ovladače od videorekordéru... Nostalgie jak švihadlo! ()

PROROK14

Najlepší film so Seagalom čo som videl. Proste toto sa naozaj podarilo. Ako tam mlátil japončíkov na tom som sa zabával. Keď bol Seagal ešte mladý tak tie filmy vyzerali trochu inak ako tie čo točí dnes. Malo to hlavu a pätu aspoň. Viem že príbeh nie je originálny ale čo môže Pištovi sadnúť lepšie. U mňa 80% ()

Lacike

Takze pokracujem v reprizach rannych Seagaloviek. Tuto som mal v detstve najmenej rad kvôli woodoo tematike a preto som ju videl len parkrat. Vdaka tomu som si z nej okrem par scen uz skoro nic nepamätal a mal som pocit ako keby som ju videl prvykrat. Takze po vsetkych tych novodobych srackach bolo prijemne vidiet z urciteho pohladu novu spickovu Seagalovku. Konecne som sa dockal tradicneho akcniaku jak po stranke pribehu, kde su jasne rozdelene kladne a zaporne postavy vratane ich motivacii, tak po akcnej stranke ktora je pekne rôznoroda a spickovo prevedena. Tentokrat mi uz ani nevadila woodoo tematika. Sice by som sa bez nej obišiel, ale da sa akceptovat. Vdaka nej aspon posobí hlavny zaporak dostatocne demonicky a nevyspytateľne. Kedze som si Marked for Death pustil po filme Out for Justice, kde hral Seagal tak brutalneho policajta, ze sa prilis nelisil od hlavneho zaporaka, tak v tomto filme posobi trochu sokujuco, ked po spackanom uvode hra celu prvu polovicu postavu, ktora ma uz vsetkeho po krk a nechce sa do nicoho zapliest. Niekomu to moze pripadat nudne, pretoze vdaka tomu musime dost dlho cakat na akcne sceny, ale mne sa tato zmena pacila. Len skoda, ze tato snaha o prerod jeho postavy nebola podporena dramatickou romantickou liniou, kedy by to riesil so svojou zenou. Namiesto toho tu ulohu jeho rodiny zastava len jeho sestra, vdaka comu nie je tato linia az tak pôsobiva. Od polovice filmu sa ale Seagal znova prepne do nekompromisneho modu a caka nas jedna akcna scena za druhou. Je tu skvela nahanacka, prestrelky a aj nejaky ten cool vybuch. Bitky su tiez neskutocne brutalne a z rannej stvorky Seagaloviek pokladam bitky v tomto filme za najpôsobivejsie. Konecne Seagalovi vsetko nevychadza lavou zadnou, ale niekolkokrat behom filmu unikne smrti len o vlasok. Takisto vo finalnej bitke mu da hlavny zaporak poriadne zabrat a Seagal inkasuje niekolko tvrdych ran. Podla mna sa jedna o najlepsi finalny suboj zo vsetkych Seagaloviek. Je riadne dlhy, skvele vygradovany a nakoniec zakonceny perfektne brutalnou fatalitou. Jedna sa o jednu z tych najlepsich Seagaloviek, ktorej k dokonalosti chyba len kusok. 7/10. ()

Tommassi3

"Prodávám, co chci a komu chci.. Kromě tebe !! Tobě bych, kurva, neprodal ani pot z mejch koulí .." ;) Jamajčany omrzel bob - Sáňkařský, ne Marley !! - i reggae, a tak se ve velkém vrhli do kšeftu s koksem.. A aby vypadali co nejpůsobivěji, přidali si do svého repertoáru i temná kouzla woodoo.. V jednom se však přepočítali !! Nasrali totiž bývalého nejlepšího agenta Johna Hatchera s ksichtem Stevena Saegala, kterej si po ztrátě všech iluzí jen toužil válet koule doma na kanapi.. A to kurva neměli dělat !! ;) Válečná mačeta tak byla vykopána a pytle se začaly plnit jamajskými mrtvolami.. Ale tahat jamajského drogového barona za dredy se zrovna dvakrát nevyplácí, a není proto divu, že je Hatcher brzy označen cejchem smrti.. A s ním i celá jeho rodina !! Z vykopané mačety se tak stává krvavá válka.. A protože tady je Steven ještě v plné síle, přichází s filmem, který spolu s Lovcem policajtů patří k tomu nejlepšímu, co kdy natočil.. Nejen on, ale i režisér Dwight H. Little.. Tady se není ani zdaleka čeho obávat, protože se svojí naopak pověstnou cejchou smrti Stevie přijde až o mnoho a mnoho let, faldů a nepočítaně příšerných videofilmů později..;) To už by však Jamese Newtona Howarda, který svým soundtrackem tenhle biják hodně vyšperkoval, ke spolupráci jen sakra těžko přemlouval.. ()

BoPo

Seagalovky nikdy neboli mojou šálkou kakauka. V časoch ZŠ však v podstate povinná jazda. Osobne na prvé miesto culíkovej hierarchie radím Těžko ho zabít. ()

Expendable

Seagal jako nemylosrdný policajt. Láme vazy a končetiny Jamajčanům a srší jednu vtipnou hlášku za druhou (doufám, že nebyly trojčata). Souboje jsou perfektní a řekl bych, že v tomto filmu je Seagal v nejlepší kondici. Je fakt rychlej a s tou šavlí se fakt ohání a hlavy lítaj. Já a já být všude :-) 100% ()

corpsy

Jednoznačne najväčšia Seagalova akčná bomba. Totálne potvrdenie Stevenovej pozície medzi špičkou akčných hviezd. Drsné akčné scény a spústa hlášok a neodmysliteľných Seagalových smrtiacich chvatov. Bravo. ()

ConanVJ

Parádní akční klasika se zajetým systémem. Souboje jsou pěkně natočené bez zbytečných rychlých střihů. Seagal rozjíždí slibně svojí kariéru a film patří k jeho nejlepším. Za mě 100% :) ()

Ellmariachi

Ve své době to asi mohlo být i dost temný. Dneska ale působí zápletka v Muž s cejchem smrti trošku směšně a křečovitě. Ocenit se ale musí Steve, který zde předvádí dobrou show. Bohužel jí je tak málo, že nemáte pocit z toho, že by jste dostali něco mimořádného. Lepší segalovka, která si zaslouží tak tak čtvrtou hvězdu. 70 procent. ()

Tony.cs

Nemůžu si pomoct. Seagal má styl, na který se dá hezky koukat, díky spoustě skvělých chvatů a pohybů tohoto mistra. Fakt se mi to líbí. ()

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin