Hrdinou je bývalý policista John Hatcher, specialista na boj s překupníky narkotik, znechucený životem i svou prací, plnou brutality a smrti. Od jeho úmyslu skončit s marným zápasem proti zlu, jej neodvrátí ani jeho šéf, ani pokusy překupníků vnutit mladým dívkám drogy, jichž je svědkem. Záhy se však zaplete do války gangů mezi jamajskými a kolumbijskými překupníky a on i jeho rodina se stávají terčem útoků jamajských gangsterů. John se musí rozhodnout a jeho rozhodnutím je boj. (oficiální text distributora)

Gilmour93

„Já chci zabít Hatcher! Já chci zabít jeho rodina! Když ho nezabít ty, zabít ho já a pak já zabít tebe..!“ Než si vůbec něco začali, měli si jamajští hoši uvědomit dvě věci a sice, že neexistuje špendlík, který by se nezlomil o voodoo panáčka Stevena Seagala a taky to, že je velmi obtížné tančit na rytmy reggae s několika otevřenými frakturami.. „Já objednat šest pytlů sádra pro kingstonská úrazovka..“ ()

genetique

Dnes, pri pohľade na Stevena a jeho staré filmy mi až srdce plesá s akou radosťou sa na ne pozerá. Takže dvíham hviezdičku, aj keď úplne nespravodlivo voči iným béčkam. Ale je to tak, navyše záporák Screwface ajeho voodoo somariny sa mi zapísal medzi záporákov dosť znamenite a akcia je lahodiaca. 70%. ()

sniper18

Hlavný rešpekt mu síce prinieslo až Prepadnutie v pacifiku, ale pre mňa je práve Muž so znakom smrti ten najsrdcovejší Steven Seagal, ktorý ponúka snáď najviac jeho trademarkov a tej najvyššej kvality. V rámci jeho tvorby som ho videl pomerne neskoro, asi až ako piaty, šiesty v poradí, ale po ňom sa už Seagal definitívne stal mojou žánrovou jednotkou. Dejovo je to na rozdiel od niektorých jeho ambicióznejších filmov len čisté béčko, ale téma pomsty je mu najbližšia, v tomto prípade za postrelenú neter a hlavne si treba chrániť rodinu likvidáciou celej mafie až po jej korene, čo je samozrejme naivné, ale vo svete filmu to funguje dokonalo. Síce sa nejedná o nejakú dynamickú akčnú jazdu od začiatku až do konca, hlavne celá prvá polovica sa v tomto ešte dosť drží na uzde, ale filmu to vôbec neškodí, aspoň dostanú veľký priestor postavy, ktoré si ma získali a samozrejme hlavne Steven Seagal, ktorý už má svojej pôvodnej násilnej práce dosť, ale keď si ho problémy nájdu aj v osobnom živote, využije všetky svoje skúsenosti a schopnosti, aby ich kompletne zničil. A v druhej polovici je to už ten najlepší Seagal, takže akcia strieda akciu. Ale predsa len sa tu nájde aj pár detailov, ktoré sa stále dali doladiť, napríklad woodoo atmosféra, ktorú sa film snaží navodiť v úvodnej fáze časom úplne zmizne, takže mi to prišlo zbytočné a bez tých pár scén by sa film určite obišiel, napríklad rituál s kohútom. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je jednoducho vynikajúca. Súboje tu majú ešte výraznejší priestor, než v zvyšnejších seagalovkách, pričom majú nápaditú choreografiu, práve tu je aikido využité najlepšie, sú výborne prehľadne natočené a hlavne nadmieru drsné. Tu je Seagal prakticky až takým sadistom, miesto toho, aby protivníka rovno zabil, prípadne aspoň omráčil, tak mu často spôsobí brutálne zranenie a kričiaceho ho nechá s pokojným výrazom na zemi idúc si nekompromisne za ďalším, čím tu vlastne záporákom robí hotové peklo. A na tých drsných momentoch si tu teda dali záležať, hlavne zlomená ruka po perfektnom chvate v obchode alebo noha zlomená v kolene. A ešte ich vylepšuje aj skvelý výber protivníkov, zneškodňovanie takýchto jamajčanov so svojimi siláckymi rečami je o to zábavnejšie. Ale neprekvapuje ma, že tu Seagal dostal až dvoch černošských partnerov, inak by ho pre ten sadizmus mohli obviniť z rasizmu. Prestrelky sú tentoraz dosť v úzadí, ale aj tak pasáž s odstreľovacou puškou mám veľmi rád a poteší aj vydarená automobilová naháňačka. Takže tentoraz sa akcia nadmieru vydarila, ale ak mám byť konkrétny, tak najradšej mám celú časť v obchode a súboj s trojicou protivníkov. Sklamal ma jedine finálny súboj, ktorý vôbec nie je v Seagalovom štýle a prakticky neponúkne žiadny zaujímavejší chvat, ale zase má skvelé drsné niekoľkonásobné ukončenie. A sťažovať si nemôžem ani po stránke obsadenia, Steven Seagal v najlepšej forme, pričom má aj výborné hlášky, jeho sympatická rodina, Keith David a Tom Wright ako Seagalovi pomocníci a skvelí záporáci, hlavne démonický Basil Wallace, pri ktorom ma najviac prekvapuje, že sa už nikdy moc nepredviedol. A audiovizuálne je to jednoducho slušný štandard týchto kvalitnejších béčkových filmov prvej polovice deväťdesiatych rokov. Takže pre mňa je Muž so znakom smrti kultová klasika, ktorú som videl nespočetnekrát, na tie perfektné súboje a Seagala v najlepšej forme a prístupe sa môžem pozerať stále. 93% () (méně) (více)

Kaka

Rutinní a ničím neohromující Seagalovka s tentokráte trochu extravagantními zkouřenými Jamajčany. Hlavní záporák k smíchu, Seagal tradičně rozdává kopance a láme ruce (někdy jsou jeho protivníci ovšem až ubouzí) a celý snímek má typicky béčkovitý nádech a tendenci dělat z diváka totálního idiota. Nicméně na aikido se kouká krásně - opravdu surové bojové umění - a Steven je zde ještě ten drsný týpek s obrovskou dávkou osobního charizmatu a zásadovosti, takže proč ne... ()

Falko

Opät jeden z tych starych dobrych Seagalov, ktore ma pred 20-timi rokmi na obohranych videokazetach tak velmi bavili. Samozrejme dnes, ked uz som narocnejsi divak akcnych filmov a mam uz rozne Bayovky za sebou, tak ten zazitok uz nie je rovnaky a uplne chapem novu generaciu mladych, ktori tento film vidia az teraz po prvykrat, ze sa im to uz jednoducho nepaci. Mna to ale stale bavilo a hlavne z nostalgie davam aj tu stvrtu hviezdicku, Reziser Dwight H. Little zacinal hlavne horormi HALLOWEEN 4: NAVRAT MICHAELA MYERSA (1988) alebo FANTOM OPERY (1989) s Robertom Englundom, neskor natocil akcak RYCHLY AKO BLESK (1992) s Brandonom Leem a prekvapivo natocil i pokracovanie rodinnej dramy ZACHRANTE WILLYHO 2 (1995). _________ Steven Seagal - (John Hatcher) +++ Basil Wallace - (Screwface) +++ Keith David - (Max) +++ Tom Wright - (Charles - jamajský policajt) +++ Joanna Pacula - (Leslie) +++ Kevin Dunn - (Sal Roselli) +++ Danny Trejo - (Hector) +++ Prince Ital Joe - (Dread s rukojemníkom) +++ Hudba: James Newton Howard +++ Produkcia: Steven Seagal +++ ()

castor

Spolu s Davisovým Přepadením v Pacifiku zřejmě nejlepší seagalovka. Velký comeback je v nenávratnu, takže nezbývá než nostalgicky vzpomínat na efektní lámání končetin, mizerné scénáře a prkenné herectví. Steven Seagal (i producenti jeho filmů z přelomu osmdesátých a devadesátých let) pochopili, že není třeba experimentovat tam, kde stačí „pouze“ pokračovat v nastoupené cestě. Předkládají tak stejnou strukturu, tentokrát ovšem zatraktivněnou tím, že bojuje proti gangu jamajských překupníků drog, kteří by se klidně uplatnili i v nějakém hororu. Seagal, jenž na počátku devadesátých let nabídl divákům trošku jiný typ akčních sekvencí a slavil úspěch se svými prvními pěti filmy, a jeho tým dělají z diváků trochu idioty, protože scény na sebe navazují s takovou jednoduchostí, že i školák by vymyslel něco důvtipnějšího. Násilně vtlačená automobilová honička, při které hrozí úraz/smrt desítkám nevinných lidí, je toho typickým příkladem. Potěší občas syrový boj, temnější atmosféra, překvapí víc nahoty. ()

ClintEastwood

Doufám, že to nebyla trojčata. Černá bunda, černé sluneční brýle a černý Ford Mustang. Za Seagalem tady zůstává spoušť, jako za drsným Harrym a k Jamajčanům je podobně ohleduplný, jako Predátor, když řádil v Los Angeles. Desítky zlámaných končetin, stovky vystřelených kulek a spousty mrtvol v rytmu reggae. Mistr aikido tentokrát bojuje proti woodoo mafii (děsivý záporák Screwface) a stojí to skutečně zato. Seagalův přímý zásah do černého. A zde to platí opravdu doslova! Jeden z nejlepších akčňáků z 90. let s dusnou atmosférou. ()

MM_Ramone

V roku 1990 bol americký herec a majster bojových umení Steven Seagal vo výbornej forme. Bol štíhly, mrštný, rýchly a nebezpečný. V akčnom filme režiséra Dwighta H. Littlea sa predstavil ako "Muž so znakom smrti". Poriadne nakopal zopár drogových dealerov, zlámal im nohy, ruky, nosy, rebrá. Je radosť sledovať ako nekompromisne likviduje špinavých, dredatých, sfetovaných, jamajských negrov. Snímok "Marked for Death" z roku 1990 je príjemnou spomienkou na časy, kedy bol Steven Seagal ešte drsný borec. *** ()

Niktorius

Ano, byly doby, kdy měl Steven Seagal ještě formu a kdy hrál hlavní role ve filmech, které byly z produkčního hlediska solidně zajištěné. Bohužel jen a pouze ve srovnání s jinými seagalovkami lze Muže s cejchem smrti označit jako nadprůměr. Jinak jde o zoufale utahanou podívanou, v níž se vyprávění potácí odnikud nikam, nerozpracovává nadhozené motivy (vztah Hatchera k jeho rodině, osobní msta) a ani se nesnaží v divákovi vyvolávat napětí. Vytknout lze i krajně exploatační zachycení komunity jamajských drogových gangů, jehož členové jsou v duchu xenofobních stereotypů vylíčeni jako banda iracionálních a démonických primitivů vyžívající se v brutálních kvazináboženských rituálech. V akčních scénách zaujmou konkrétní bojové techniky, inscenačně jde ovšem o rutinní průměr. ()

Wacoslav1

Krev a oheň! Nostalgická vzpomínka na časy největší Seagalovy slávy která si zpětně ten plnej počet zaslouží. Mistra taktiky zde můžeme vidět dokonce i běžet no a závěrečný bitce i něco málo schytá, to je opravdu věc nevídaná. Nicméně kydlí to jak o život zmastí celej Jamajskej gang i z jeho démonickým šéfem, nezastaví ho ani voodoo hovadiny a ještě zvládne vydatně hláškovat jak jsme u Steva zvyklí. Co se jim stalo? No jeden z nich si myslel, že je neporazitelný a druhý, že umí lítat... a oba se spletli! 95% ()

Xmilden

Třetí snímek a Steven je stále polda, tentokráte tedy alespoň bývalý, který zpočátku tvrdí, že ho volně prodávající Jamajčani vůbec nevzrušují. Samozřejmě časem dojde ke střetu, takže se to zlámanými končetinami začne jen hemžit. Režisér je jakýsi neumětel, zvlátní střih a nakonec tedy vše trošku zachraňuje docela zajímavý a netradiční záporák. 50% ()

Divočák

"Já vědět co ty zač. Ty rád zabíjet, ale uvnitř být jen prázdná skořápka!" Třetí zastávka na mojí velké letní Seagalovské jízdě. Moje a Stevova společná jízda začíná pořádně nabírat na otáčkách. Steve si sice ze začátku brání - když mu zabijou parťáka (ne mě;)), chce dokonce nechat lámání končetin a odejít do důchodu, ale jakmile mu oškliví Jamajčani postřelí neteř a začne to být osobí, nakoupí pár zbraní a jde se znovu na věc. Jelikož Steve navíc ještě před druhým Predátorem nebo Mizery zjistil, jak cool může vraždění zadreděných Jamajčanů vypadat, přizval si do party dokonce dva černé parťáky, kteří mu pomáhají se v tomhle "černém světě" orientovat. A tak když Steve za rytmu regge rozseká mačetou posledního Jamajčana, pokračujeme zase dál a vydáváme se podívat, jak je na tom jeho "Nemilosrdná spravedlnost". ()

lesumir

Další Seagalovska slatanina vseho, co doposud predvedl. Jo, Steve je priserny herec a jeste hur paroduje sam sebe, jako velkeho bojovnika za svobodu vsem nevinnych. Ale nemuzu poprit, ze bych ty filmy nemel rad, je to jednoduche sledovani toho, ze zmlatit se da vylozene kazdy. ()

LiVentura

Pokus o nejlepší Seagalův film..?!!! Skoro vydařený, brutální protivník ve dvojroli a chladnokrevný lámající hrdina. Dávám tři a kousek hvězdy, na čtyři mi chybělo cosi..! ()

Fiftis

Klasika Stevena Seagala. Okrem pár výnimiek mi všetky Seagalove filmy tej doby splývajú v jeden mišmaš, pretože mi prídu skoro rovnaké. Vtedy ešte aspoň tie súboje ako-tak vyzerali a Steven nebol tak tlstý ako neskôr. Je tu plno súbojov nesmrteľného bývalého agenta. To sa tiež divím, že Steven nieje druhý Chuck Norris, pretože si nepamätám, že by niekedy dostal na hubu čo len raz. Ešte aj v Machete sa dokázal zabiť len sám. Inak je toto iba priemerne spracované, aj keď aj o súčasnom prekliatí ľudstva - drogách. ()

Shakers

V Seagalových filmoch vždycky išlo len o jedno, a to je Stevenové rozhadzovanie rukami. Tu bol chlapík ešte vo forme a to je presne ten dôvod, prečo sa dá na to pozerať. Príbeh je plytký ako tanier, za to režisér sa snažil aspoň o nejakú tu atmosféru, či napätie. Jeden s tých lepších Seagalových filmov. 65% - 3* ()

petaspur

Johna Hatchera již unavoval celoživotní boj proti zavádění drog do běžného života a v touze po klidu se vrátil do rodného městečka. Svůj zvědavý nos však rychle neomylně vložil mezi jamajský a kolumbijský gang, které spolu právě sváděly souboj o dealerské monopolní postavení. Takový souboj nevyřeší výběrové řízení, nýbrž zbraně a v případě nutnosti i woodoo ("Ty bát se pomsty Já a Já"). John se však rozhodl, že přítomnost jakýchkoli dealerů v jeho blízkosti není nezbytně nutná a vyráží na svou typickou cestu plnou praskajících kostí zauzlovaných končetin. ()

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin