Poslední díl trilogie přímo navazuje na předchozí film Vyvrženci pekla (2005). Zbylí členové šílené psychopatické vraždící rodiny Firefly – sourozenci Baby (Sheri Moon Zombie) a Otis Driftwood (Bill Moseley) a jejich otec, zvaný Kapitán Spaulding (Sid Haig), zázrakem přežili mnohačetná střelná zranění, která utržili při přestřelce s policií, a byli umístěni do věznice s maximální ostrahou. Kapitán Spaulding je po několika letech popraven. Od uvěznění uplyne 10 let. Zejména Baby nedokáže žít v souladu s vězeňským řádem, páchá mnoho přestupků, a tak většinu času tráví na samotce. Během práce mimo prostory věznice Otise krvavě osvobodí jeho kamarád Winslow Foxworth Coltrane, známý jako Půlnoční vlkodlak (Richard Brake). Oba později přinutí ředitele věznice, aby do jeho domu přivedl Babyho. Trojice pak pokračuje ve vlně vražd, šílenství a chaosu. (noelcoward73)

Kudly4

Už od pohledu mi Zombie a všichni kolem něj nesedí a to se odvíjí i od toho co točí. Pro fanoušky ano, pro mě opět buranská podívaná, které na chuť prostě nepřijdu a ani nechci. A jak už jsem psal u filmu 31 - The Devil's Rejects, byl první a zřejmě i poslední film, co se mi od něho líbil. ()

Filmmaniak

Vyvrženci pekla vstávají z mrtvých (byť ne ve zcela původní sestavě) a dostávají další příležitost zařádit si a rozjet pořádný teror. Výsledkem je však zastaralá skládka vyžilých, otravných a užvaněných šílenců se schematickým a přímočarým dějem, který se skládá ze tří částí – úvodní breaking news pasáž nás zasvětí do situace, následuje špásování s ředitelem věznice a po něm přichází mexický mejdan, který působí, jako by ho Rob Zombie připsal po zjištění, že mu dosavadní materiál nevystačí na celovečerní film. I tak ale snímek stojí výhradně jen na brutalitě a okázalé odpornosti titulní pekelné trojice, z níž však dělá cool zabijáky, kterým by se mělo fandit, což je v dnešní době kriticky natáčených filmů a seriálů o rozkrývání komplexní psychologie vraždících maniaků přinejmenším zpátečnické. Uspokojit tak Rob Zombie dokáže jen ty nejvěrnější fanoušky, jimž bohatě stačí ke štěstí trocha stylově natočené krvavé řezničiny a návrat jejich oblíbených postav, které ale v podstatě dělají pouze to, co vždycky, a ve volných chvílích hrají karty nebo se dohadují, kdo z nich je víc jako Bogart. 3 from Hell je stejně vyčpělá mizérie jako to klaunské vystoupení ve druhé části filmu, které také přišlo, aniž by se o něj někdo prosil. A jak také dopadlo. ()

silentname

Musím povedať, že film má svoje kvality, no súčasne aj svoje nekvality. Je mi trošku trápne, že som až po chvíli pochopil, že tento film je súčasťou série, ktorú som nikdy nepozeral. Neviem čo to o mne vypovedá, no to nebudeme riešiť. Je okey, že som to dokázal pozerať bez toho, aby som sa v tom strácal a film fungoval aj sám o sebe. Takže v tomto smere sa nemám na čo moc sťažovať. No sú iné veci, ktoré "3 From Hell" ťahajú dole. Poviem pravdu, že naši "hrdinovia" sú v tomto filme skvelí. Sheri Moon Zombie si túto rolu očividne užíva a rovnako je na tom aj Bill Moseley. Richard Brake je tu podľa všetkého novou postavou, no tiež funkčnou. Ich akcie do toho dávajú poriadnu dávku krvi a súčasne sa tam dostane aj celkom v pohode humor. Hoci najviac za to vďačím Sheri Moon Zombie, bez ktorej by tento film určite nefungoval. No problém, na ktorom film padá je jeho príbeh. Ten je skutočne nič moc. Akcie sú tu predvídateľné a reálne to ide z jedného miesta na druhé. Najprv sa potrebujeme dať dokopy aby sme mali akčnú scénku, potom ideme do Mexika, aby sme mali ešte väčšiu akčnú scénku. A potom je tu ešte aj časť, keď riaditeľ väzenia dovedie Baby do svojho domu. A bude to vyzerať ako mizerne zostrihaná scénka. Pretože to budeme mať poskladané štýlom, že zábery absolútne nenadväzujú jeden za druhým. Neviem na čo sa tu zvolila takáto technika. Nič to filmu nepridáva. Myslím si, že si predošlé filmy pozriem, lebo tieto postavy stojí za to vidieť. A viem si predstaviť, že aj Sid Haig vedel tejto sérii veľa pridať. Takže je to niečo čo určite dobehnem. A minimálne si myslím, že to ponúkne niečo lepšie než tento príbeh. Útek z väzenia a akciu v Mexiku. Hodnotenie: C+ ()

Joker Punx

Zombieho třetí pokračování Tři z pekla - Pokračování hororů Dům tisíce mrtvol a Vyvrženci pekla. V předchozím dílu na konci filmu byli tři členové rodinky postříleni policajtama, všichni tři to přežili - Kapitán Spaulding - Otis a psychopatka Baby. Po vyléčení z přestřelky jsou ve vězení. Kapitán Spaulding je popraven. Otis a Baby jsou na útěku z vězení a s nima je tentokrát nová postava filmu, nevlastní bratr Otise a Baby - Winslow Foxworth Coltrane (Richard Brake). A vraždění může pokračovat, šílená rodinka nechává za sebou další oběti. Třetí díl už neni tak dobrej jako dvojka. Kapitán Spaulding je tam už bohužel jenom na začátku filmu, herec Sid Haig už byl v té době vážně nemocný a nemohl se zůčastnit celého natáčení. Bohužel po premiéře filmu Sid zemřel. Škoda ho, byl to vynikající herec a Kapitán Spaulding byla jedna jeho z nejlepších postav, ve trojce mi chyběl. Trojka už nemá takovou atmosféru jako přechozí díl, ale Bill Moseley, Sheri Moon Zombie a Richard Brake jsou skvělý. Gore efekty pořád dobrý, hudba supr - Nejlepší je song The Wild One od zpěvačky Suzi Quatro - Dobrá pecka (y) No nemá už tenhle díl takovou šťávu jako jeho předchůdce, jednička a dvojka jsou pořád lepší. Pořád se mi tenhle díl líbí víc než Zombieho horor z roku 2012 - The Lords of Salem, to je zatim jeho nejslabší snímek. Přesto jsem tomuhle filmu musel dát plný hodnocení, pořád mě to bavilo a nejvíc hlavní postavy, byla to fajn nostalgie od natočení dvojky po tolika letech. ()

Claw

Film natočený z posledních možných sil jen pro těch pár skalních fanoušků, kteří by se dali zde na ČSFD spočítat na prstech jedné ruky... Nebavilo mě to. Vlastně mě nikdy nějak moc nebraly ani ty první dva díly. I když to bylo na svoji dobu docela extrémní a možná i trochu zajímavé, exploitační a odvážné, ani tehdy, ani potom to nebylo kdo ví co. 70kovým klasikám se to rovnat nemůže. Třetí díl mě akorát nebetyčně sral, nudil, nebavil a iritoval. Hysterické ječení, vřískání, vysmívání se, střílení, bodání a řezání před roztřesenou kamerou mě fakt už nijak neuspokojovalo... Mě se prostě nelíbí Rob Zombieho rukopis a vlastně i jako člověk, nemám ho rád. Vizuál docela ok, děj příšerný, postavy na facku a hlavně nuda... /30%/ ()

Visáč

Ako zakončenie trilógie o řádení vražedného klanu Firefly family je to sklamanie: nie je to iná liga než predchádzajúce dva majstrštyky, je to jinej sport. Ako "Rob Zombie film" to pokračuje v tradícii nenápaditého low-budget priemeru á la 31. Chýba tomu dynamika a ten komplikovaný produkčný background je na výsledku znát. Scenáristicky líné, Zombieho vizuálne triky obohrané a herecky jednorozmerné. Richard Brake je do počtu, Sheri Moon utrhnutá z reťaze (in a bad way) a na Sida Haiga nahlodaného smrteľnou chorobou nie je dobrý pohľad. Najviac ma sklamal Bill Moseley - nezáživne recituje drsňácke repliky o tom, aký je to bad motherfucker, no už to nie je ten autoritatívny psychouš jak si ho pamätáme, ale skôr taký zostarnutý hillbilly sráč. Rob Zombie týmto počinom potvrdil moje dávnejšie obavy: zacyklil sa vo vlastných fantasmagóriach. Ak sa chce dostať von zo slepej uličky, potrebuje nevyhnutne zmeniť žáner, využiť služby scenáristu a prestať obsadzovať svoju zubom času nahlodanú ženu. Len sa obávam, či na to všetko už nie je tak trochu neskoro. ()

SeBig

Zombieho vraždící redneci se vrací, aby zas předvedli jak drsný, nemilosrdný a šílený jsou. Bohužel jediný co jsou je totálně out. Takových filmů vzniklo tolik, že místo aby šokovali tak těžce nudí a v některých místech zaváněj smrdutou trapností a ohraností. Pár rádoby sprostých keců o čurákách za doprovodu občasného vraždení, který nic zajímavýho nevydedukuje. Jediný co jim zbylo je sešlost a špinavost. Slowmotion při nektěrých scénách tak mrdal, že budu daleko přísnější, i když jsem dřív Zombieho tvorbu žral, teď už mi přijde furt to jedno a to samý oschlý brdo. Tenhle film smrdí. ()

Chrustyn

Rob Zombie se po letech rozhodl vzkřísit své psychopatické antihrdiny (přestože je nechal v předchozím filmu brutálně zastřelit) aby rozpoutal další své špinavé peklo. ()

Marze

Pro staromilce zombie žánru. Je to vděčné pro lakonického Michael Myers, zdvořilého psychopata. Je to zábavná krvavá satira žánru samotného. Snad to opět v závěru nesklouzne do vrtošivého pokračování. ()

Pítrs85

Je to prostě to, co to je, na nic si to nehraje a to se mi na Robovi líbí. Navíc je fajn spolehnout se i v tom dnešním světě ještě na některé jistoty, pač Rob Zombie, na rozdíl od takového Tarantina, má pořád koule točit si filmy podle svýho a celýmu dementnímu Hollywoodu, se všema jeho korektníma číčovinama, ukázat zdvižený prostředníček. Jasně, že třetí díl už nemá ten drajv a (až dětské) nadšení dílu prvního, ani nemá takovou úroveň jako díl druhý, ale pořád je to správně špinavý, ulítlý (to asi nejvíc, pač Zombie v posledních letech přešel na něco hodně kvalitního, co si rve do rypáku) a zkrátka takový, jaký jsem očekával. Vlastně ještě lepší, pač jsem od toho, po těch letech, nečekal skoro nic. A i když se pocitu, že to měli natočit o pár let dřív, zbavit nedokážu (na Sida Haiga je smutný pohled, na Sheri Moon ještě smutnější :-), za třetí část jsem vlastně rád. ()

eraserhead666

Já vlastně od 3 from Hell nečekal nic, info o tom, že to vznikne mě nechalo naprosto chladným. Ale že to bude až taková nudná, sebežroutská, křečovitá šmíra... Jedna hvězdička jen a pouze za pár světlejších okamžiků Sheri Moon Zombie. Zombie by se měl vzpamatovat a zase v sobě najít to, čím mě dokázal zaujmout. ()

ARI50

Pokračování se rozjede trošku pomalým tempem, důležité je že se vrátily stáří známý. Příběh celkem v pohodě, masakr bohužel až na konci sem tam nesmyslné záběry a nepovedena hudba ale budiž, dalo se to přežít a užít, a to je hlavní. Po takové době jsme čekal fakt silnější kafe masakru. ()

JASON_X

Poněkud slabší odvar prvních dvou dílů, a taky zrejžovaný v poněkud odlišném stylu. Vražedné turné po státech amerických i mexických s úvodem z lapáku. No, Natural Born Killers to ale fakt nejsou (inspirace Stonem je myslím docela zjevná). Celé je to sice pojato s nadsázkou (aspoň něco), ale vtipu v tom mnoho není, jen sem tam jsem se pousmál. Měl jsem celou dobu takový dojem, že největší smysl tohohle filmu je ten, aby si Mrs. Zombie měla v čem zahrát, ovšem ta tu zároveň dosahuje možná vrcholu své herečské protivnosti - její diblíkovitý exhibicionismus a zpomalené záběry na ní jsou otravné jak strychnin. A kamera i střih jsou, jako už u Zombieho tradičně, výrazně vyližprdelní. Celkový dojem vylepšilo až vizuálně docela působivé mexické finále z jakéhosi amerického westernového skanzenu, i když Mexičani v něm mluví (i mezi sebou) anglicky a můžeme se jen dohadovat, jak se ti pronásledovaní desperáti do toho Mexika tak snadno dostali. ()

matestlust

Lepší trojka. Zombie pokračuje v plejádě béčkových vyvražďovaček, které mu občas jdou a občas ne. Nadšení ze subžánru z toho každopádně vždy srší každou vteřinou. 3 from Hell je rozhodně jeden z těch lepších počinu, kde se krví nešetří a kde se s ničím nesere. Za mě dobrý ! ()

Morholt

Zombieho filmy mají jeden společný neduh a tím je přepálená stopáž a 3 from Hell není výjimkou. Další výtku mám k některým rvačkám, které jsou jen změtí útržků splašené kamery, což zamrzí především v případě ženské věznice. Ale jinak jsem neměl problém. Grindový vizuál tomu sedne víc než v předešlých případech, když dojde na sekání, řezání či bodání, je se pořád na co dívat a po přesunu do Mexika jsem měl pocit, jakoby se Zombie dotýkal starých rodriguezovek, což bylo ku prospěchu věci. Haig to sice už bohužel nedal, ale i kdyby nebyl na pravdě pekelné, je otázka, jak by to ve svých osmdesáti zvládal. Každopádně Brake byl víc než jen důstojnou náhradou a nezklamal ani Moseley. Za největší hvězdu je ovšem Sheri Moon. která je i na hraně padesátky tou nehorázně sexy psychopatkou, kterou prostě nejde nemilovat. 75% ()

Astaroth12

Bol som v tom, že filmu napálim 5*, len preto, že tam hral Sid Haig, ktorý sa odobral na večnosť a naozaj som ho ako herca uznával. Lenže myslel som si, že tam strávi aspoň minimálne minútu čo sa, ale nestalo a to velká škoda. Je to len klasické pokračovanie hlupuckej ságy o vraždiacich maniakoch, ktorí VŽDY vyviaznu bez ujmy. A to beriem ako sakra mínus, kedže i títo mexický tipci vyzerali hrozivo a mohli to tam troska okoreniť, ale nestalo sa tak. škoda. Vraždy miankove, ale príbehovo to bolo celkom dojebkané, Rob Zombie sa nezaprel, ten vie krásne ukázať číri nevkus i keď má i svetlejšie dni, ale tento to rozhodne nebol. ()

ledzepfan

Je to sice klasicky zombiovsky pozérské a ústřední charaktery jsou tak moc enoing a vylízané, že člověk fandí kdejakému volovi, co by jim konečně mohl zavřít hubu (což asi nebyl žádaný efekt), ale, na druhou stranu, je to i přes všechno to natahování, pitvoření a nechtěné parodování, v některých momentech zábavné a hlavně taky řemeslně naprosto s přehledem zmáknuté.. Ve výsledku je to mnohem menší zklamání než jsem -po Zombiho fiasku z minula- čekal, ale na to aby mě to nějak oslovilo, nebo nedej bože nadchlo, bych musel mít omezený rozhled a vkus náctiletého šulina.. ()

kaylin

Americký snímek „3 from Hell“ je prostě jen ukázkou toho, že se Rob Zombie zasekl u svých postav, sem tam se k nim chce vrátit, ale bohužel nikoli v případě, kdy má skutečně co říct, kdy je schopen předat něco nového, třeba i rozvinout jejich příběh. Ne, tady jen chce mít další trojici šílených vrahů, nechává je potulovat po špinavém světě a nikam dál se s nimi nedostane. Zbytečné dvě hodiny. ()

topi

Rob Zombie není zrovna oslnivej režisér, což potvrzuje třetím pokračováním o běsnících vrazích Otisovi, Baby a Spauldingovi, kterého nahradil vrahoun Winslow Foxforth Coltrane, protože Sid Haig měl během natáčení závažné zdravotní problémy, proto ho Zombie musel přeobsadit (čehož si zřejmě nevšiml "zdejší hororový expert" Psychor, viz. jeho koment) a pár dní po premiéře zemřel. Zbytečné natahování a nezáživný děj nezachrání ani brutalita (o žádném gore až na jednu dvě scény se mluvit nedá, většinou jsou to jen šplíchance tmavě červené tekutiny a téměř vše digitálně vytvořené, takže v tomhle ohledu taky žádná sláva) a ani pořád dokola se pitvořící Sheri Moon Zombie, která mě brzy začala lézt na nervy. Mám pocit, že další snímek Roba Zombieho s radostí vynechám a když si k tomu vzpomenu i na jeho dva díly Halloweenu, tak věřím, že o nic nepřijdu. ()

Flipnic-RE

Film natočenej z posledních možných sil jen pro těch pár skalních fanoušků, kteří by se dali zde na csfd spočítat na prstech jedný ruky ... A mě už to nebaví. Vlastně mě nikdy nějak moc nebraly ani ty první dva díly. I když to bylo na svoji dobu docela extrémní a možná i trochu zajímavý, exploitační a odvážný, ani tehdy, ani potom to nebylo kdo ví co. 70kový klasiky to nikdy nedorovnalo. Ale...to jsem byl ještě mladej a aspoň nějaký pozitiva jsem na tom tehdá nacházel. Dneska už mě ten třetí díl akorát nebetyčně sral, nudil, nebavil a iritoval. Hysterický ječení, vřískání, vysmívání se, střílení, bodání a řezání před rostřesenou kamerou mě fakt už nijak neuspokojovalo ... Člověk asi, pokud je normální, vyroste ze všeho ... I když mě se prostě nelíbí Rob Zombieho rukopis a celej ten člověk, nemám ho rád. Vizual docela ok, děj příšernej, postavy na facku a hlavně nuda ... ()

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

09.06.2021

Americký režisér, scenárista a heavymetalový hudebník Rob Zombie (Vyvrženci pekla, Halloween) dva roky po uvedení svého posledního snímku 3 from Hell oznámil svůj další plánovaný projekt. A nemá jím… (více)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu